[2009] Triple

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 16 cze 2009

u mnie na dysku już leżą dwa odcinki i czekam na tłumaczenie with S2. Patrząc na ich stronkę stwierdzam że będę musiała czekać około dwuch tygodnii na napisy... może dłużej szkoda bo liczyłam na szybką realizację napisów

http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 17 cze 2009

A rawy skąd masz? mhh przynajmniej tłumaczą porządnie....

P.S Ten potrójny axel w ramówce to jakiś koszmar był.... zero techniki.... skakać z tak zawiniętą nogą no kto to słyszał????
Mam nadzieję, że więcej takich baboli nie będzie.......
Obrazek
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 20 cze 2009

Ja się zdegustowałam mam już na dysku 4 rawy i matko boska..... Tragedia..... sama historia zdaje się być dziwna... jakoś jej nie kumam ..... aktorka łyżwiarka mnie wkurza jak nie wiem....
Po za tym ona w ogóle nie umie jeździć.... kompletnie brak krawędzi...... po prostu posuwa się do przodu..... A później nagle ni z tąd ni z owąd wykonuje potrójny skok..... nie z takich krawędzi lala.... w to Ci nigdy nie uwierzę... technika straszna.... dokładnie widać kiedy jest dubblerka..... no do takiej dramy to powinni wybrać kogoś nieźle jeżdżącego anie pierwsze kroki.... i w ogóle... nie chyba za kończę na tych 4 rawach moją przygodę z tym serialem... tym bardziej, że się zachwyciłam inną....
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 01 lip 2009

SPOILERY OD 1-6

Czekałem, czekałem... wyjechałem, wróciłem i są napisy do wszystkich 6 odcinków mojej najbardziej wyczekiwanej dramy roku 2009!

Oczywiście w między czasie trochę się zniechęciłem do tytułu... a to przez niską oglądalność, a to brak napisów, a to czerteziki wypowiedziała się negatywnie na temat tej dramy...
Pierwsze 5 partów 1 epa były strasznie ciężkie do strawienia, ale dałem radę i się cieszę bo skonumowałem 6 odcinków pod rząd *_*

Drama była reklamowana (nawet przez samych twórców) jako coś na wzór Coffee Prince? No i muszę stwierdzić, że jest o WIELE LEPIEJ !!

Uwielbiam straszliwie plot. Uwielbiam pomysł 3 przyjaciół mieszkających w jednym domu + młodsza "siostra" . Cały czworokąt tworzy zgraną paczkę, która nie pozwala się nudzić podczas seansu^^

Drama znowu porusza kontrowersyjny temat: podobnie jak Coffee Prince. Bo wszyscy zastanawiają się jakie uczucie jest pomiędzy Haru i Hwal'em ^^ No oczywiście raczej z rodzeństwem nie ma to nic wspólnego...

Oczywiście stęskniłem się za Yoon Kye Sang i jego minamy z "Who are you?" - ale czekanie zostało wynagrodzone. UWIELBIAM JEGO POSTAĆ! Taki trochę psychol - ale pozytywny^^ Chciałbym aby jego wątek zakończył się pozytywnie *_*

Główna bohaterka - strasznie irytował mnie na początku jej głos, ale teraz jest świetna*_* i słodziutka....

Co do wątku sportowego: jest go mało! Dzięki BOGU! i wcale nie jest taki zły... pozytywnie go odbieram... i nie znam się na łyżwiarstwie - więc mi nie przeszkadza to jak porusza się po lodzie HARU.

ODCINEK 6
- odcinek przyjemny... chociaż wkurzyły mnie niektóre akcje...
ZAPOWIEDŹ 7
- taaaakkkk!! w końcu wątek romansowy nabierze rumieńców... *_*
i o to chodzi....

Na razie lepiej niż Coffee Prince^^
Cieszę się, że się nie poddałem i obejrzałem faworyta tego roku....
Hmmm może That Fool'a nie przebije, ale kto wie? kto wie?
- stawiam tą dramę teraz na równi z "The Man Who Can't Get Married", który także jest moją obecną obsesją^^
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 01 lip 2009

Aaaa Mootyl jak dobrze, że wróciłeś xP Nareszcie ktoś napisał post w temacie, który mnie interesuje! (bez urazy wszyscy ;D) Nie dość ,że z radością przeczytałam to jeszcze natchnęło mnie by samej napisać trochę wrażeń o tej dramie. Oglądam regularnie – czyli tak jak wyjdą napisy na viikii xP i taka jedno-dwu odcinkowa dawka jest dla mnie wystarczająca. Jak do tej pory końcówki nie wzbudzają we mnie większej ekscytacji by z niecierpliwością wyczekiwać ‘co będzie dalej’, ale to jest tak , że chcę obejrzeć każdy kolejny odcinek, ot tak. Nie pisałam nic bo... nie chciało mi się? Właściwie nadal mi się nie chce, więc za całą składnię bardzo ładnie przepraszam. ^.^

Ja również jestem po 6 odcinkach i cóż mogę powiedzieć....Mała słodka dramka ze słodką bohaterką, trzema słodkimi ajussi, słodkim chłopcem- łyżwiarzem i mnóstwem słodkich, słodkich scen ;) Czego chcieć więcej? :D

Cały czas mam wrażenie, że nic się nie dzieje, a plot ani trochę nie posuwa się do przodu. Jednak po każdym takim seansie jestem taka w humorze. ^^ Jeśli miałabym tą dramę klimatycznie do jakiejś porównać to byłyby to na pewno My Sweet Seoul, w jakimś tam stopniu Coffee Prince i gdzieś tam wyczuwam nawet klimat Worlds Within, czyli trzy dramy, z których oglądania miałam naprawdę wiele przyjemności ^.^
Nic, ale to kompletnie NIC od niej wymagam i do tej pory ona nic nie wymaga ode mnie. I mam wrażenie, że to jej największy urok ;)
Chociaż mam wrażenie, że po 6 odcinku to się zmieni bo zaczynam mieć te swoje disturbing thoughts na temat....pewnych relacji... I w sumie zastanawiam się kto będzie miał z tym większy problem – ja czy główni bohaterowie? ;) W każdym razie mam nadzieję, że jakoś ten wątek nam naprostują bo byłabym bardzo zła, gdyby
Spoiler! chłopiec-łyżwiarz został dosłownie na lodzie. O.o No i ... Hwal jest tak.. dwa razy starszy od Haru? :roll: Nie, nie nawet nie chcę o tym myśleć xP Not yet xP

Jeśli chodzi o sam odcinek 6 oprócz mnóstwa słooooodkich scen były dwie na myśl, których nawet teraz chichoczę sama do siebie
-jak to ten urooooooczy chłopak Haru (on rozświetla mi całą dramę :D:D) przyszedł i hiihi mężowie wkręcali go w ‘Haru mężatkę’ z 17letnim młodszym bratem, który wygląda na starszego xD
-scena- Hyun Tae nocuje przed domem Soo In – no to po prostu było megaboskie :D W ogóle to coraz bardziej lubię watek tej dwójki. Spoiler! Hyun Tae z takiego niegroźnego stalkera wyrasta na bohatera, który wkrótce skonfrontuje się z Hwalem (mam wrażenie że parka Hwal-SooIn długo nam nie pociągnie, są jakby już w fazie rozpadu...)

Stroną muzyczną czuję się momentami zawiedziona. Bo jest kilka scen pod rząd kiedy leci cudowna muzyka, ale jest też wiele kiedy nie ma nic... ;/ Mam nadzieję, że te pierwsze odcinki to taki czas eksperymentów i jakoś to ustabilizują. Tak, wiem zaraz padnie zarzut, że to drama nie musical, ale... według mnie dobrej muzyki nigdy za wiele ;)

Jeszcze co do tych nieszczęsnych łyżew to.. mi wcale nie przeszkadza fakt, że ona nie umie jeździć ;P Ja też nie i być może lepiej bo nie przejmuję się błędami, których nawet nie zauważam; ) Ale przyznam, te ujęcia np podczas konkursu były... śmieszne xP

Ale wiecie co? Beznadziejny wydaje mi się ten ich wątek z agencją reklamową. Niby teraz coś ruszy (dzięki wspaniałemu ajussi od kurczaków xD), ale do tej pory raczej nic ciekawego w tym temacie się nie wydarzyło. Tak... smętnie ? :roll:

Aha, ulubionego ajussi nie mam, nie mogę się zdecydować xP Ale chłopiec-łyżwiarz już skradł mi serce :melt: i kto niby ma uwierzyć w fakt, że ten aktor ma AŻ 24 lata????xP
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Dziękuję Maura za komplement^^ - czuję się taki dumny z siebie ;pp

Co do dramy:
- tak! Muzyka też strasznie mi się podoba bo jest nietypowa jak na k-dramę... dużo anglojęzycznych melodii (?!)
- tak! chłopak łyżwiarz jest prześmieszny i jest zdecydowanie, pozytywnym akcentem w tej dramie
- tak HWAL! on jest DUŻO starszy od HARU! jak Hyun Tae ma 34 lata, a ona jeszcze do liceum chodzi o.O
- uwielbiam Wal ^^ CO ZA CUDOWNY PIESEK *_* !
- podoba mi się wątek trzeciego ajussi bo jest taki trochę inny - zaczęło się od związku, a teraz są w nim komplikacje... i czy mi się wydaje czy pierwszy raz w dramie widzę taką wyzwoloną koreankę?! (jeżeli mogę to tak nazwać? :pp)
- FAKT! Drama jest mało wymagająca i to jest jej plus... oglądasz i nie myślisz (edit: znaczy nie męczy cię jak wątki polityczne, rodzinne czy hisotryczne ;pp)
- agencja reklamowa mnie wkurza - nie mają pracy, a wciąż nowe ciuchy, kasa na piwo i na taki piękny dom (?!)
- tandetny wątek, który na szczęście szybko się skończył: GRUBA HARU i szybkie odchudzanie! Boże ile kobiet na świecie chciałoby poznać tajną dietę Haru ... dobrze, że zrezygnowali z tego wątku tak szybko bo według mnie ta nadwaga była głupotą ;)

no i nie wiem co jeszcze powiedzieć?! Czekam na kolejny odcinek bo naprawdę jest to dobry poprawiacz humoru^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 01 lip 2009

zy mi się wydaje czy pierwszy raz w dramie widzę taką wyzwoloną koreankę?! (jeżeli mogę to tak nazwać? :pp)

Jaaaka to jest angeentka xD Ona chyba chce być bardzo niezależna, ale... coś mi się wydaje, że niedługo zacznie jej zależeć (może jej już zależy, ale nie chce tego pokazywać?). No ile można zadręczać biednego ajussi i udawać, że się tego nie widzi ^.^ I mam wrażenie, że teraz ostatnio to upiła się właśnie nie z własnej niezależności, ale poczuła się dotknięta tym, że ajussi się na nią poważnie boczy (w końcu!) Haha, a ten chłopak-pomagier też jest mocny. xP Pojawia się zawsze przy ajussim i noona to, noona tamto xPPP

uwielbiam Wal ^^ CO ZA CUDOWNY PIESEK *_* !

:love: :love: :love:
A poza tym to... nie wydaje Ci się, że ten psiak raz jest większy, a raz mniejszy? xD

GRUBA HARU i szybkie odchudzanie! Boże ile kobiet na świecie chciałoby poznać tajną dietę Haru ... dobrze, że zrezygnowali z tego wątku tak szybko bo według mnie ta nadwaga była głupotą Wink

Ja myślę, że gdyby pociągnęli ten wątek to byłoby... interesująco xP Dla mnie dziwnym i wręcz głupim, że zaczęli go i migiem zakończyli.... Fajnie by było oglądać odchudzającą się Haru i obserwujących to ajussich xD Hyun Tae mógłby nawet jakiś komiks o niej narysować xPPPP

tak! Muzyka też strasznie mi się podoba bo jest nietypowa jak na k-dramę... dużo anglojęzycznych melodii (?!)

Też, ale dużo zespołów ze strony k-indie - podobnie zresztą jak w Coffee Prince. . . Szkoda tylko, że tak mało - no mi się wydaje, że mało o.0

tak! chłopak łyżwiarz jest prześmieszny i jest zdecydowanie, pozytywnym akcentem w tej dramie

I ten jego chupa-chups xD xD xD

O, przypomniało mi się.... nie wiem czemu, ale jakoś nie mogę do końca polubić Soo In... nawet nie zmuszam się by ją lubić np w obecności Hwala. :roll: Za to przy Hyun Tae wydaje się taka... bezradna xD
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

tak, tak... k-indie też można usłyszeć^^

a ja jeszcze tak na koniec dodam, że podoba mi się nazywanie odcinków (jak w Man'ie) i narracja głównej bohaterki.... ^^
nie wiem dlaczego, ale strasznie mi się podoba... refleksje + ukazanie różnych scen....

Soo-jin, że bezradna... to mało powiedziane^^ Akacja na dachu była wręcz nieziemska... (już myślałem, że on sobie nogi połamie) ....
albo jak ona: GDZIE SIĘ PATRZYSZ? (a jest w jeans'ach na tej drabinie:P)
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 03 lip 2009

najgorzej, nadal nie zaczęłąm oglądać, zaraz wpadnę w depresje... MUSZE to naprawić w ten weekend choćby nie wiem co! :O
*idzie, ee, zasysać, załadowywać, cokolwiek*
jeśli to jest lepsze od coffee prince'a, to... to ja nie wiem!
*oszalała*
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 03 lip 2009

ja jestem po 4 odcinkach ,5 będzie za chwilę - bo są do niego napisy,drama lekka i przyjemna w odbiorze ,może nie na miarę That Fool ,ale stanowczo miło się ogląda,tak krytykowany wątek sportowy w sumie jest mało istotny,na razie jest na bocznym torze ,z drugiej strony mi jako laikowi nie przeszkadzają jakieś tam nieścisłości ,zresztą polecam obejrzeć film "Na ostrzu" - tam też pewnie nie bardzo z techniką jazdy u głównych bohaterów,ale film jest świetny i zabawny.inny przykład piłka nożna - "Ona to on" -zero realności a film milutki, "Podkręć jak Beckham"- podobnie jak powyżej
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 04 lip 2009

rikli - ja nie przepadam za Coffee Prince więc dlatego u mnie taka opinia^^ nie wiem czy inni będą ją podzielać ;)

Ja już mam za sobą prawie 8 odcinków i coraz bardziej lubię tą dramę...
HARU i HYUN-TAE straszliwie mnie wzruszają w tej swojej niby "nierealnej" miłości.
No miłość Haru porównałbym do miłości w szkole... uczenica kocha się w swoim nauczycielu... Smutne jest to jak taka biedna mała dziewczynka męczy się z tym, a pozornie dojrzały bo wiekowy facet nie umie sobie z tym poradzić.

A Hyun-tae? BOŻE po raz pierwszy irytują mnie komenatrze na viikii do tego stopnia, że mam ochotę wszystkie je wykasować i jeszcze gorzej ;pp Według mnie on nie ma w sobie nic z PRZEŚLADOWCY!! No chłopak po prostu jest zakręcony, inny od wszystkich^^ Zresztą sam się zdziwił, że to miłość od pierwszego wejrzenia... ten "mini" piknik strasznie cudowny był :)

Haru + płyta z muzyką + występ = trochę kiczowate, przewidywalne, znamienne dla k-dram... ale i tak mnie urzekło... Haru, która spojrzała się na swoją panią trener...

Teraz już wiemy, że Haru ma 18 lat, a Hwal ma 34^^ MATKO! Chyba największa różnica wieku w k-dramie EVER ;pp A może się mylę? ;pp
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 04 lip 2009

Na moją opinię składa się kilka faktów... raz, że oglądam rawy... przez co 80% wątków mi umyka i pewnie stąd taki humor... a czekam a suby do konkretnej wersji bo najbardziej pod słońcem nie lubię oglądać małych i pikselowanych odcinków dram... jakoś mi to wtedy cały urok ginie... chociaż BOF oglądałam tak mnie wciągnęłam....

Co do łyżwiarstwa... to macie rację.... jak ktoś się nie zna to nie będzie rozumiałam tych rażących błędów.... bo to jest tak jakby osoba nie umiejąca pływać albo pływająca strzałką jechała na olimpiadę i wiecie 400m kraulem i do tego zdobyła jeszcze brąz....

Sama waga w łyżwiarstwie nie przeszkadza.... widziałam sporo osób z dużżżżżżżą nadwagą pięknie skaczących axla..... Kwestia wygląda następująco... nie da się mieć nadwagi przy takiej ilości treningów.... 2 tygodnie mojego obozu łyżwiarskiego to minus cice 6kg..... a ro mówi samo za siebie....

Mnie bawiło, to, że dziewczyna nie ma krawędzi ( a to podstawa łyżwiarstwa ) a nagle jakieś zawody i poprawnie skacze podwójnego i kroczki robi właśnie na tych krawędziachh...... mogli od razu dać dublerke i byłoby po sprawie.... A tak te jej treningi to nie dość, że śmieszne.... nie widziałam łyżwiarzy cały czas ćwiczącego podstawy.... to raczej tylko na rzogrzewkę...... A ta sprawa przeciętych palców płozą.... no ludzie.....Chyba by musiała nie wiem jak ściskać....... Płozy nie są tak strasznie ostre by się pociąć do kości...... po za tym łyżwiarze w 90% niszą rękawiczki na treningach często jest to nawet wymagane więc.....

Ja wiem, że się czepiam ale właśnie dla tych smaczków zaczęłam oglądać tą dramę..... A i główna bohaterka mi się nie podoba.... Dla porównania....

fragmenty trnigów Mao Asady.......

Wiem wiem.. może i wątki w miare.... fakt rozkręcają się szczególnie jeśli chodzi o tego jej "brata"

Ale i tak nei czekam z niecierpliwością na następny ep... Też jestem świeżo po BOF więc może stąd to rozczarowanie chociaż z drugiej strony na każdy ep Man who can't.... mimo iż rawy oglądam to i tak czekam z niecierpliwoscia i smuce sie ze bede 2 tygodnie czyli 4 epy do tyłu.....
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 04 lip 2009

Odcinek 7 i 8 (spoilery) -nie wierzę, że to już połowa :roll:

Jestem po 8 i ojej Haru! biedna dziewusz, biedny Wal, biedny ten chopiec-łyżwiarz i... ciekawe co na to wszystko odpowie Hwal? Chyba czas już jakoś zareagować, nie? :roll:

Teraz już wiemy, że Haru ma 18 lat, a Hwal ma 34^^ MATKO! Chyba największa różnica wieku w k-dramie EVER ;pp A może się mylę? ;pp

No ja tak wczoraj podczas oglądania stwierdziłam, że jakby Hwal się mocno postarał to mógłby być jej ojcem xP Mimo, że właśnie poznaliśmy główny temat/problem? głównej dwójki i chyba zaczynam to ciężko przeżywać, mam nadzieję, że oni jednak nie skończą razem. Z jednej strony to byłoby piękne jakby Hwal sie w niej zakochał, takie wolne i pozbawione wszelkich granic, wytycznych społecznych... Z drugiej zastanawiam się jakby to miało przetrwać?
Jak powiedziałam, że na początku ta drama nic ode mnie nie wymagała, tak teraz ciągle o niej myślę. A jak pod koniec 7 epa Haru bliska histerii przewróciła się na tym lodzie to myślałam, że się rozpłaczę....
Hwal ma ciężki orzech do zgryzienia - co zrobić by moja nastoletnia prawie siostra się we mnie odkochała, podczas, gdy sam za nią tęsknię, ale mam żonę? :roll: Ta ostatnia scena z 8 odcinka,kiedy rozmawiają przez telefon przypomniała mi trochę sytuację z Coffee Prince'a kiedy to Eun Han ułożyła swoje uczucia, ale nagle to Hankyul zaczął mieć wątpliwości ^.^

Ahh ten Poong Ho... jak Haru go nie chce to ja go sobie wezmę :melt: Przesyłki z Korei nie są takie drogie :roll:

Tae Hyun to dziwny twór. Raz faktycznie biorę go za stalkera, a innym razem za zwykłego romantyka, który tak się zakochał, że nie wie kiedy przestać. Nie obraża sie, nie narzeka, stara się być optymistą mimo, że nic nie idzie po jego myśli. No i co najważniejsze/najdziwniejsze? nie widzi nic złego w tym, że lata za żoną najlepszego przyjaciela. Tak samo (tak mi się wydaje) nie widzi nic złego w tym, że Haru lubi Hwala, przynajmniej na razie nie ocenia, nie reaguje na to w żaden sposób.

Denerwuje mnie trochę, że Soo In jest taka trochę clueless w tej sprawie z Haru. Nie domyśla się niczego, w dodatku ma własne problemy i na swój związek z Hwalem i reakcje Haru reaguje jakby nic się nie stało....

Aha, i podoba mi się ten trójkąt w kawiarni xD Chłopiec z podbitym okiem + roztrzepana/postrzelona(?) właściciela + dorosły facet, który zakochał się w ZUEj kobiecie xPPPP I padłam ze śmiechu jak Sang Hee 'wpadła z wizytą' do Hae Yoona xP

Najśmieszniejsza scena w tej dramie do tej pory też zawiera w sobie Hae Yoona i Hwala jeszcze. HY smaży jakąś tam jajecznicę i zamiast oleju dodaje płyn do mycia naczyń, a Hwal mówi mówi mu na odchodne by zrobił duuużo bąbelków xD xD xD xD
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 04 lip 2009

hahaha^^ scena z robieniem śniadania była dobra^^

- co do biednego chłopaka łyżwiarza^^
po jednej ze scen chyba w odc. 8 domyślam się, że on sam nie zostanie... przecież jest jeszcze "zła" koleżanka Haru z lodowiska^^
- jakby tak dobrze poprowadzili wątki to wszyscy skończyliby u czyjegoś boku i byłby wielki happ-end^^
chyba, że komuś nie pasuje tak wielka różnica wieku... ja na to nie zwracam raczej większej uwagi i mi to nie przeszkadza:)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 05 lip 2009

A ja dla odmiany znalazłam dowód na to, że Haru (Min Hyo Rin) jak ją dobrze podmalować nie wygląda wcale tak zwyczajnie ^.^ Zresztą ta jej uroda przypomina mi trochę Yoon Eun Hye, która ma podobnie xP Raz totalna chłopczyca, raz piękna kobieta xP W każdym razie na tych fotkach MHR wygląda świetnie ^^

Spoiler! Obrazek
Obrazek Obrazek

edit
12.07.09

uhuuu, końcówka 9 odcinka postawiła mnie na nogi i ojej, co się tam wyprawia ;D

W sumie chciałabym zauważyć kolejną prawidłowość/podobieństwo do Coffee Prince'a. Podobne wydarzenie co w końcówce 9tego mieliśmy w końcówce 7mego CP xP Ale omg, seriously? :D Robi się gęsto i koniecznie muszę się dowiedzieć co będzie dalej :D
Obrazek

Wróć do „K-drama”