[2009] Partner

seriale z Korei
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 17 cze 2009

Ten chłopczyk świetnie wygląda i to na każdym zdjęciu, a ja tak za nim przepadam, że nie wiem czy wytrzymam, żeby nie oglądać póki będzie komplet!!! :wink:
Chłopczyk chłopczykiem, ale on na prawdę jest dobrym aktorem!

Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 17 cze 2009

Oj tak w My Girl był świetny.. dołączam dramke do letniej ramówki... Coś się tłoczno zrobiło :P

Ale bardzo mi go ostatnio brakowało... takie ciacho z 3 miesiące na tapecie go miałam...
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 cze 2009

Aaa widzieliście już trailery? ^.^

(niestety nie wiem jak 'wyciągnąć' linka)

http://aja-aja.com/regular/partner

Wygląda całkiem ciekawie ^.^

edit ok, głupota boli xP
http://www.4shared.com/file/111942148/b ... ler_1.html
http://www.4shared.com/file/111941974/8 ... ler_2.html
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 20 cze 2009

Te zwiastuny, to zwiastuja nam ciekawą mieszankę. Sekwencje z prawymi sierpowymi przypomnialy mi troche Ally McBeal z jej róznymi wizjami xDxD

No i jakże sie cieszę ze Wookie to jednak nie taka Góra Lodowa na jaką sie zapowiadalo ;) Te jego minki są <3<3
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 21 cze 2009

trailery całkiem ciekawe - w szczególności ten pierwszy wygląda jakby był zwiastunem jakiegoś filmu, którego część akcji toczy się po prostu w sądzie. Zwróciłam szczególna uwagę na scenę , w której Wookie stoi na dachu jakiegoś wieżowca i ma taki poważny wzrok i patrzy w dal - i jak nie ulec czarowi takiego pana?
Dziewczyna tez ma niezły cios - będzie się działo:0
Jak myślicie - kiedy to u nas się pojawi, bo nie sądzę, żebyśmy mieli to szczęście oglądać równo z premierą:)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 24 cze 2009

Super Junior K.R.Y (czyli panowie, którzy faktycznie śpiewają w SuJu XP) nagrali jedną z piosenek do OST'a ^.^

01 K.R.Y. - 꿈꾸는 히어로

credit: z-degrees

W ogóle to dziś premiera ^^^

edit
20.06.09
Jestem po pierwszym odcinku, ale jakoś tak wcale porywająco... dla mnie jakoś nieszczególnie. Tak jakby brakowało czegoś w scenariuszu, w postaciach... A może to znowu kompleks pierwszego odcinka?

Najbardziej na nerwach działa mi ta ich sekretarka, którą chyba kreują na śmieszną. Ale widziałam chyba zbyt wiele postaci TEGO typu by wybuchać śmiechem. :roll: Ten klimat w biurze dziwnie kojarzy mi się z tym w Romance Zero o.0 No i wszyscy zachwycają się Honey Lee, a jak dla mnie to ona zawsze taka nieprzyjemna się wydaje... :roll: :roll:

Jednak są też plusy jak komediowa strona Lee Dong Wooka :D Jak ja lubię kiedy on jest taki dorkowaty xPPP Miss Kim jeszcze mi jakoś nie zabłysła, ale jest takim delikatnym dodatkiem w tej dramie. No i jak się na tą parkę patrzy ma się wrażenie, że oni naprawdę do siebie pasują. ;)

No i SuJu w tle :D <sujumaniaczka> xP

Jak na początek to jest bardzo chaotycznie, ale co tam, zobaczymy jak to się potoczy dalej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 04 lip 2009

Połknęłam wszystkie trzy odcineczki, które do tej pory wyszły. Jestem w stanie dzikiego zachwytu nad grą Wookiego, ponieważ z minuty na minutę jakby grał inna postać. Od romantyka po babiarza, od nonszalanckiego gościa po rzeczowego człowieka, od śmiesznego faceta po gore lodowa.
Normalnie rzuca widzem takie niesamowite coś jak na niego patrzy, że nawet nie wiem jak słowami określić to konkretne zjawisko - można powiedzieć, że po prostu naprawdę dobrze gra, chociaż brzmi to bardzo skąpo. Rozprawa na sali dotycząca zabójstwa własnej siostry - bardzo wciągająca,zwroty akcji, punkty kulminacyjne - wszystko ciekawe.

Nawet dobrali dość barwne postaci do tych ról. Sekretarka - bardzo dziwna babeczka - sprawia wrażenie nieszczęśliwej w życiu osobistym. Mnie bardziej denerwuje filar ich agencji - ładna, zadbana i wygadana pani adwokat, która tylko w sądzie jest hallo, bo w życiu osobistym włóczy za sobą tych bidnych dwóch braci i tam nimi sobie się troszeczkę bawi. Oczywiście mogłaby ciągnąć za soba całą armie gości i nie wkurzałoby mnie to, gdyby wsród nich nie było Wookiego:) Ale cóż by było zabawniej - musi tak pozostać.

Pani adwokat - amatorka - całkiem świeżutka i widać, że uczucia odgrywają dużą rolę w prowadzonych przez nią sprawach. Taki Robin Hood w spódnicy:)

Jestem mile zaskoczona - znajduje w niej momenty na szeroki uśmiech, na głębsze zastanowienie się nad pewnymi rzeczami i obserwację (zawsze lubiłam dochodzenia w sprawie zabójstw) Polecam!!!
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 18 lip 2009

JEST 05:00 RANO WYBACZCIE, ŻE TAK BRZYDKO NAPISAŁEM TEGO POSTA:)

Ja obejrzałem dopiero dwa odcinki...
Przełamałem się w końcu po zobaczeniu komentarzy, że drama pozbawiona jest wątku romansowego... ;)
Pomyślałem sobie... oh coś w stylu "Spotlight" - które strasznie mi się podobało no i się wziąłem za tą dramę...

Mimo tego co piszą o nim dziewczyny Lee Dong-wook według mnie jest WIELKIM minusem tej dramy... Może i jest słodki, piękny, cudony i same ochy i achy... ale jego postać... BOŻE-_-
- denerwuje mnie to, że np. ma wygrać sprawe, a jako prawnik ma to za przeproszeniem w "dupie" ... bo woli latać za panią Honey, która sypia z jego bratem, który ma żonę... albo za paniami z clubów ;// i dopiero potem jak zoruzmie to robi coś w tą stronę...
- jego zachowanie wobec głównej bohaterki ;/ Uwielbiam takie kłótnie w koreańskich dramach... ale chyba zbyt mocno nastawiłem się na poważną dramę i wkurza mnie to troche...
- i sądząc po jednej, krótkiej scenie w przeszłości wydarzyło się coś, jakaś rzecz, przez którą teraz udaje, że jest taki zabawowy itp. a tak naprawdę kryje swoje uczucia pod uśmieszkiem...
To nie wina aktora tylko scnarzysty... Zresztą po wyrzuceniu tych myśli z siebie, czuję, że jednak źle oceniam tą postać... PONIEWAŻ:

JEZU! Jak mnie ta sprawa sądowa wciągneła! Chciałem aby akcja dramy działa się ciągle w sądzie, w tym więzieniu, aby szukali dowodów i wszystko takie, tam jak było kiedyś w Spotlight z dziennikarzami... a tutaj Dong-wook wszystko spowalniał. Nie pozwalał dojść do głosu naszej bohaterce, zatrzymywał ją, nie pomagał jej... i dlatego go nie lubię jak narazie ;pp

LEE HONEY!
Ja nie wiem co koreańczycy i w ogóle ŚWIAT w niej widział... Ona wcale nie jest taka ładna na tą MISS ?! o.O + JAKA ONA JEST SZTYWNA! Nie podoba mi się jej gra, a twórcy strasznie się upierają aby to ona miała najwięcej czasu antenowego ;//////////////////

Mimo tego, że wyrzuciłem z siebie wszystkie złe myśli o tej dramie... Strasznie ona mi się podoba... poprzez wątek sądowy *_* Aż mnie ciary przechodziły, oczy wlepione w monior, otwarta gęba, nadstawione uszy ... ahhh i to uczucie nerwowej atmosfery...

Mam nadzieję, że twórcy pójdą właśnie w tą stronę*_*

Jak narazie zaliczam tą dramę to moich obecnych obsesji ^^
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 18 lip 2009

A ja właśnie lubię Lee Dong-wook'a. Jak dla mnie to on nadaje klimat tej dramie. Czasami jest śmiesznie czasami poważnie. A to według mnie właśnie jego zasługa, bo potrafi być zarówno śmieszną osobą, jak i poważna itp.

Jako prawnik, to może troszkę to zaniedbuje, ale nie aż tak.
Dla mnie, to on może sobie biegać sobie za kobietami, ważne, aby wygrał sprawę. Bo efekt końcowy się liczy.

Najbardziej mnie denerwuje ich sekretarka. No nie, i znowu nie mogą patrzeć na kogoś, tak jak na Park Si Yeon w "Story of a Man " albo "La dolce vita". I drugą taką osobą jest ich najlepsza pani adwokat, która bawi z braćmi.
Jak było w stanie nietrzeźwości, i miała rozpuszczone włosy, nawet przyjemną osobą się wydawała, i tak mnie nie denerwowała.

W sądzie naprawdę jest ciekawie.
Pierwsza sprawa ciekawa, chociaż było wiadomo, kto jest niewinny.
To, że rzucili parę razy szklanką, to troszkę za mało.

Ale już w drugiej, naprawdę jest ciekawie. Ktoś przychodzi, ktoś wychodzi, rzuca w sądzie piłką. Niewiadoma kto to jest. Właśnie o takie coś mi chodzi. Aby musieli więcej dłużej szukać dowodów itp.

I czekam cierpliwe na 5 i 6 odcinek.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 18 lip 2009

A ja osobiście jestem zachwycona całą dramką i postaciami, które w niej graja .

Pierwsza sprawa - rozprawy sadowe trzymają w napięciu do ostatniej minuty, zwroty akcji są tak niespodziewane, że ja na przykład czasem muszę przypauzować i przewinąć kawałek, by dobrze wszystko zrozumieć. Pierwsza sprawa była dośż niejasna i do samego końca nie byłam przekonana o braku winy "braciszka", ale potem odrobinkę pojaśniło się , więc luz:)

Tak wszyscy narzekają na postać sekretarki, a ja właśnie takie dziwolążki lubię, bo ona tylko taką maseczkę nosi, a tak naprawdę to nie jest ani puściutka ani nieciekawa. Bardzo barwna postać i to jej platoniczne uczucie do kolegi z pracy - jest stanowczo na plus:)

Młoda pani adwokat miała okazje się wykazać na pierwszej rozprawie na drugiej to już dosłownie wymiatała. Jako pierwsza została wyrzucona z sali rozpraw przez wzburzone emocje. Mimo to szybko się uczy i gdyby nie jej partner, który tylko sprawia wrażenie osoby, której na niczym nie zależy, to trwałaby sobie nadal w tym swoim emocjonalnym martwym punkcie. Niestety sąd ma to do siebie, że uczucia trzeba trzymać na wodzy, bo mogą jedynie pogrążyć. Podoba mi się jej podejście do kolejnych spraw - świeże, z werwą i ogromnym entuzjazmem. Przecież ta drobna kobietka poświęca pracy tyle czasu, że jej maluch widuje mamę jedynie rano:( I póki co trzyma się w bezpiecznej odległości od Wookiego, nie daję się zwieść ani jego urokowi osobistemu (chociaż w ostatnim odcinku, jaki oglądałam tak niebezpiecznie jej sie wzrok zawiesił
, ale tłumaczę to niewyspaniem.

Wookie - rozkoszniak jak zwykle - juz nawet pomijając jego zewnętrzne atuty, bo można esej tu grzmotnąć, to wspaniała gra aktorska. On mi czasem przypomina Deepa, bo obu8 w co by się nie wrzuciło to zawsze wypłyną na powierzchnię w pięknym stylu:) Od jakiegoś czasu ( pomijając fakt, że przyczyną główną jest rywalizacja między braćmi i zyskanie względów ojca) zaczyna mu zależeć na wygranej. Uważnie będę śledziła jak się potoczą losy tych dwojga i całej ekipy.

Pani adwokat numero uno w firmie jest piękna, ale ten jej romans i wyniosły sposób bycia rzucaja na nia troche cienia, który w moich oczach spycha nawet jej urodę na dalszy plan.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 19 lip 2009

Mam wrażenie, że oglądam zupełnie inną dramę bo jak dla mnie te pierwsze dwie sprawy były okropnie nudne.(zwłaszcza ta pierwsza) Druga zawierała w sobie świetnie wykreowaną panią aktorkę, ,której dosłownie się bałam. Ale... Spoiler! sprawa się tak dziwnie toczyła, a jej rozwiązanie jakoś rozeszło się po kościach i zastanawiałam się o co było to całe halo. Obecna sprawa wydaje mi się ciekawsza i chyba śledzę ją z większą uwagą ;) (od początku przewidziałam, że coś jest nie tak, ale...w tej chwili nie mam pojęcia jak to się skończy xP)

LEE HONEY!
Ja nie wiem co koreańczycy i w ogóle ŚWIAT w niej widział... Ona wcale nie jest taka ładna na tą MISS ?! o.O + JAKA ONA JEST SZTYWNA! Nie podoba mi się jej gra, a twórcy strasznie się upierają aby to ona miała najwięcej czasu antenowego ;//////////////////

Strasznie, ale to strasznie mi się na początku nie podobała. Też zastanawiałam się co w niej takiego było, że została Miss Korea. I miałam identyczne zastrzeżenia do jej osoby co ty, ale... kilka scen bez makijażu i w niegalowych ciuchach sprawiły, że zmieniłam zdanie. Ona jest śliczna ;D Tylko... zbyt ciężki makijaż, ciuchy, które nie pasują, taka zimna postawa...i już można jej nie lubić ;D Jej gra przypomina mi tą Kim Ah Joong jeszcze dwa miesiące temu xDDDDD Dosłownie identyczna sytuacja ;) Jeśli chodzi o samą bohaterkę to... jej życie jest maksymalnie pokręcone i już zastanawiam , w którą stronę ostatecznie się zwróci ^.^

Hmm w zeszłym roku o tej porze emitowana był drama „The Lawyers of The Great Republic Korea”, którą pod względem poziomu spokojnie można porównać do ‘Partner’ – momentami skiepszczona, ale ucieszna ;) ;) ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 22 lip 2009

SPOILERY!!
UWIELBIAM TĄ DRAMĘ!
- dobra może troszkę przesadziłem, ale chyba jednak coś w niej jest chociaż do ideału jej brakuje^^

Obejrzałem wszystkie 8 odcinków i jak już napisałem z jednej strony jestem zachwycony, a z drugiej no hmmm...

PO PIERWSZE SYTUACJA W KANCELARII:
Nie podoba mi się co scnarzysta zrobił z grupką pracujących ze sobą ludzi. Niby wszystko jest okay, ale czegoś tutaj brakuje... Ta drama przypomniała mi jak stęskniłem się o.O za mało popularną dramą "Love Marriage" - gdzie taka jakby lepsza była ta przyjaźń między kolegami z pracy.
- niby jest ten dobry szef, który dba o swoich podopiecznych bardziej niż o pieniądze
- niby jest biurowy romans^^ aż dwa... jeden to couple młodszy-starsza, a drugi to trójkącik (może i pięciokąt nawet^^)
- jest wariatka i wariat i są oczywiście lesery ^^
ale wciąż czegoś brakuje... takie sztuczne to trcohę.

Uwielbiam panią sekretarkę. Jej sposób bycia, miny, styl mówienia... Normalnie wywołuje u mnie momentalnie uśmiech na twarzy + ten romasn = bezcenne ^^

Lee Dong-wan : dobra! Cofam to co o nim powiedziałem... Jego postać w końcu mi się spodobała^^ Zaczał sprawy brać bardziej na serio, zaprzyjaźnił się z naszą główną bohaterką + moja zapowiedziana sprawa z przeszłości... Rośnie w moich oczach:)

Trochę martwię się wątkiem chorego dziecka głównej bohaterki T_T Nie chcę smutasów!!

Lee Honey - no dobra z odcinka na odcinek uważam, że jest coraz ładniejsza, ale co do jej gry aktorskiej... Hmmm w scenach z ojcem (przez telefon) była realistyczna... jedyna scena, w której zacząłem jej wierzyć i ją lubić !!

Uwielbiam sprawy!! Druga sprawa była strasznie mroczna i kreacja głównej zainteresowanej BYŁA ŚWIETNA *_* Uwierzyłem jej, że jest taka naprawdę... Plus nienormalny, zmanipulowany, zastraszony po praniu mózgu morderca... Też był dobry w tym co robi... *_* Trochę wkurzył mnie finał + braciszek, który to zaplanował HATE HIM!

Nowa sprawa wydaje się być jeszcze ciekawsza, chociaż mniej mroczna co mnie trochę smuci... No ale czekam na odkrywanie tajemnic i trzymające w napięciu sprawy sądowe...

WIELKA WADA:
Niedopracowany wątek... BARDZO! Czy w tym mieście są tylko dwie kancelarie prawnicze?! Czy prawnicy mają tylko jedną sprawę, a nie kilka na raz? o.O Czy NOWA DOPIERO OSOBA W FIRMIE dostaje takie ciężkie sprawy + sprawy opisywane w gazetach, ze słwanymi osobami itp. ?!
DUŻY MINUS ;)

Ale mimo wszystko drama jest świetna... aż przypominają mi się dni spędzone na Spotlight i ten sam dreszcz emocji... *_*

Maura ja bym raczej nie porównywał tej dramy do The Lawyers of The Great Republic Korea - bo jedyną rzeczą wspólną w tych dramach są prawnicy^^ Jak już co chwilę powtarzam klimatem drama przypomina mi Spotlight... tylko mam nadzieję, na większy wątek romansowy w Partner... ;)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 25 lip 2009

jedyne co nasuwa mi się na myśl - to wielkie Ajgoo!!! teraz już nie wiem do końca, czy to urok Wookiego i jego wspaniała kreacja w tej dramie, czy prześmieszne i super poważne sytuacje, które obserwuje z odcinka na odcinek, ale mam wrażenie, że już dawno tak dobrej dramy nie oglądałam. Jeżeli czeka się jak szaleniec skończony i codziennie przypomina sobie, co się działo w poprzednich odcinkach, to jedynie oznaka ogromnej sympatii do całokształtu tej dramy. Nawet przez małą skromną minutę nie nudzę się - ta drama mi na to nie pozwala!

Mimo, że światek prawniczy opiera się na dowodach i konkretach a także, gdy się chce odbić piłeczkę przeciwnika na wyciąganiu brudów, to Eun Soo pozostaje sobą - ponoszą ją emocje, zaciera się przez to rzeczywisty obraz całej sprawy, ale szybko się dziewczyna uczy. Tak jak Wookie jej powiedział - ty zajmij się zgłębianiem i lubieniem ludzi a ja będę cyniczny i będę szukał dziury w całym, bo jesteśmy partnerami.

Królowa śniegu nieco stopniała przez swojego ojca, zreszta wcale jej się nie dziwię. Co ta bida musiała wyrządzić swojemu ojcu, że tak ciągnie materialnie i emocjonalnie to swoje dziecię? A ona do słabych nie należy...

Pan prawnik Lodowa góra też z każdym odcinkiem leciutko topnieje, wychodzą różne sprawy z przeszłości i widzimy go w troszkę innym świetle.

Biuro jest wspaniałe - je się w nim, troszkę pracuje, śledzi ludzi w ramach oczyszczenia siebie z win, szef wspiera jak może i jednocześnie doradza swoim podopiecznym, by nie wpakowali się w jakąś kabałę. Niby wszystko w żartobliwej konwencji utrzymane, ale to co ważne wypływa na wierzch.

Jestem zauroczona wszystkim, co się w tej dramie dzieje i korzystając z chwili chciałabym serdecznie podziękować osobom odpowiedzialnym za stworzenie tego cudeńka...bla bla bla:):)
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 25 lip 2009

Ta sprawa z zabiciem tej kobiety była bardzo ciekawa.
Chociaż miałem dość tego faceta co ją zabił, dobrze, że Lee Dong-wan go okłamał, i wreszcie coś w tym sądzie powiedział. Ale nie spodziewałem się, że brat Wookiego, oszuka swoją klientkę. Wreszcie wiadomo jak to działa ich kancelaria, i dlaczego Lee Dong-wan odszedł od nich...

Co do tej następnym sprawy, to pewnie coś nie tak z jej mężem. Pamiętam jego z dram ( Revenge, oraz Time Between Dog and Wolf), że zawsze jest uśmiechnięty, udaje dobrego, a tak naprawdę to jest zły itp. Zastanawia mnie tylko, o co chodzi...

Honey Lee nadal nie lubię. Dobrze, że czasami Lee Dong Wook ironicznie jej odpowiada.
Bardzo podobało mi się
- Why didn't you pick up my calls?
* I didn't answer anyone's calls
A teraz pojawił się jej ojciec, ciekawie będzie.

Ale i tak najbardziej lubię Lee Dong Wooka. Nie ma jak powiedzieć, że nie zostawi jej na ulicy znowu, a za chwilę to zrobić.;-)
I ciekawe czy wreszcie wygra ze swoim bratem. Bo tą sprawę, wygrał, ale bratu i ojcu pasowało. A nie na takie coś liczy.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 26 lip 2009

no czekaj, czekaj na trzecią sprawę... ja od razu się domyśliłem o co w niej chodziło (pochwalę się) ...
Obejrzałem dzisiaj rano 10 ep. z napisami do końca... no i muszę powiedzieć, że coraz bardziej kocham tą dramę^^

Nowa sprawa już nie jest "chyba" taka ciekawa, według mnie to raczej miało być tło do tego co się wydarzy w sprawie z przeszłości... jak końcówka odcinka nam to pokazała^^

Średnio podobało mi sie rozwiązanie 3 rozprawy... może i jest happy-end, ale w koreańskim stylu... czyli do pełni szczęścia jeszcze daleko ;pp
Strasznie mnie wzruszył ten wątek matka-dziecko! Zawsze stosunki rodzic-dziecko mnie wzruszają... jak kiedyś wspominałem wzruszyła mnie nawet reklama Merci na dzień matki ;pp

W KOŃCU WĄTEK MIŁOSNY *_*
Widać, że Teo-jo (chyba już dobrze pamiętam imię ;pp) ma się ku prawniczce Kang^^
Motyw w samochodzie ... NIC SŁODSZEGO DAWNO NIE WIDZIAŁEM ... ahhhh <mootyl-się-rozpływa>

Coś czuję, że przez ten motyw romansowy ta drama będzie stała u mnie wyżej niż Spotlight ^^

<--- no właśnie tak w każdym poście piszę o tej dramie... jeżeli podobają wam się emocje związane z rozprawami, odkrywaniem tajemnic, węszeniem i różnymi układami "sił wyższych" w Partner... to polecam Spotlight bo to świetna drama i uświadomiłem sobie to dopiero po roku czasu od obejrzenia o.O
Taka sama dawka emocji tylko, że doczynienia mamy z dziennikarzami :)

Wróć do „K-drama”