[2009] Partner

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Gryzek5
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Gryzek5 » 27 lip 2009

omo... wy juz obgadujecie tutaj epy XD a ja dopiero co zalapalam,ze jest taka drama ze slodkim Lee Dong Wook~czkiem XD

musze szybko to nadrobic!!!:D

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 29 lip 2009

....wooow!
pierwszy odcinek, a tyyyle sie dzieje! jestem pod wrażeniem, a jako fanka ally mcbeal - pod jeszcze większym. także podczas zasysania kolejnych epów city hall oglądam to!!! :D
strasznie fajne postacie mamy, od początku coś się dzieje, no humor jest, kłótnie są - ajjj!
wracam do oglądania i odpalam 2 ep *_*
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 30 lip 2009

kończe trzeci ep i rzeknę tak:

tae-jo jest świeeetny, haha, te zmiany zachowania, akcja w kiblu po pierwszej rozprawie... mi się podoba i kropka! już nie moge sie doczekać, aż zmięknie pod wpływem miłości, ehehehe...

prawniczka kang - ej, skąd ja znam tą panią? nie moge sie uwolnić od myśli, że gdzieś ja widziałam, ale po filmografii patrząc - nie ma opcji o_O i jest śliczna, o ^^ ale jej syn mnie irytuje strasznie _-_

honey lee nie denerwuje mnie tak strasznie... lepsze to, niż te wszystkie bezpłciowe drugoplanowe bohaterki (o jezu, kolejna taka w city hall, co za nuda!), jestem ciekawa co ona będzie wyczyniać, a gdzieś w postach się przewijało, że będzie ciekawie na sali rozpraw ^^

brat tae-jo - on nie zmienia wyrazu twarzy! on rusza tylko oczami XD haha, kolejny zmulony pan nikt, jak ten głupek z that foola... nawet nie pamiętam jak się nazywa, też grał jak pionek ;<

aa, uwielbiam sekretarke z kancelarii, normalnie jak luna z pottera, lubie takie charaktery oderwane od rzeczywistości :D

a co do reszty.... ej, to dopiero 3 ep! no ale już kolejna sprawa (flashback z niej mnie niemiłosiernie rozśmieszył)

a połączenie komediowych momentów i poważnych momentów mi się podoba - tak było w ally mcbeal przecież, a serial to był genialny ^^

aa, spotlighta mam na oku, musze to kiedyś obejrzeć ^^

wracam do oglądania!
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 30 lip 2009

Oglądam 11 odcinek i nie mogę się doczekać, kiedy ludzie przetłumaczą 2 ostatnie party...

ODCINEK 11 (wstępnie) - SPOILERY^^

Eun-ho & Tae-jo = to już prawie pewne, że on jest "in love with her". Po prostu zbieg okoliczności sprawił, że "bezsensu" chłopak obwinia się za śmierć męża swojej podopiecznej! To nie jego wina tylko ojca i brata, że umarł jej przyjaciel (w sumie jego też) i jej mąż (co nie jest potwierdzone) ... Eun-ho?! Z nią to nie wiadomo... czy to raczej miłość, czy przyjaźń, czy coś pomiędzy tym?! Jedno jest pewne: chce być przy Tae-jo !!
Ten wątek romansowy jest świetny!! Tak naturalnie się rozwijał, bez "miłości od pierwszego wejrzenia" itp. Czekam na dalszy rozwój akcji!!

Jung-won i zły braciszek - nie wiedziałem, że kiedykolwiek to powiem, ale POLUBIŁEM ICH. To było strasznie słodkie w wykonaniu prawniczki Han! Pokazała swoją ludzką stronę, otworzyła się przed swoim "kochankiem" co spodowało wybuch słodkości *_* Widać, że się kochają... tylko jest kilka problemów. On jest żonaty i ma dziecko + na pierwszym miejscu stawia życie zawodowe, a nie osobiste... Mam nadzieję, że na końcu będą razem

Żona Young-woo - pokazała pazur kobita. Jak do tej pory była bezpłciowa, tak teraz szaleje i grozi śmiercią złemu ojcowi i córce... Kurczę spowodowała, że jeszcze bardziej lubię drugoplanową parę... Bo jeszcze odcinek wcześniej było mi jej żal... hmm^^ Nie mówie, że zdrada to dobra rzecz itp., ale na kilometr widać, że ich małżeństwo tkwi w martwym punkcie...

Sekretarka + Yoon-joon = no nie! Chłopie co ty zrobiłeś! Oni to taka słodka parka... Trochę zdenerwowało mnie, że sekretarka tak szybko się zmieniła w bardziej rozrywkową postać... ale dobrze, że wciąż jest dziwna, dziwnie mówi i jest przezabawna! ;)

A ten drugi Hang-ro czy jak on tam ma?! - nienawidzę jego zachowania, jego stylu mówienia, jego min, jego krzyków i wszystkiego co jest z nim związane... BOŻE! On mnie strasznie irytuje, denerwuje, wkurza itp. itd. Czym jest go mniej tym lepiej ;)

JA CHCĘ OBEJRZEĆ DALEJ, A NIE MA NAPISÓW! WKRĘCIŁEM SIĘ W TĄ DRAMĘ!- przynajmniej dobrze, że z prędkością światła dodali 12 odcinek... napisy będą szybciej <mootyl-zaciera-rączki> ^^
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 31 lip 2009

ODCINEK 11 - SPOILERY!
Dobra wypowiem się teraz o pozostałych 2óch partach:

Źona Young-woo - wiadomo, będzie walczyć o swoje! Tylko nie wzbudza we mnie pozytywnych emocji... Zazwyczaj zawsze staje po stronie zdradzanej kobiety... tym razem jest inaczej!
Czy jej akcje i zachowanie nie przypomina wam kogoś? Mi przypomina tą wariatkę z drugiej sprawy, która manipulowała ludźmi... NORMALNIE KOPIA!

Jung-won - nie jest bez winy! Ale teraz ją rozumiem z jednej strony. Ona kochan Young-woo, była z nim zanim ten się ożenił... po prostu Young-woo słucha się ojca i stawia pracę ponad życie osobiste, a jak wiadomo wymaga to poświęceń. Czyli np. ślub bez miłości tylko dla kontaktów, wtyków, pozycji w społeczeństwie...

Końcówka jak zwykle mnie zabiła! -_- Nie wytrzymam do jutra! Układało się tak dobrze, a tu KLOPS wielkimi literami... ehhh;//
Normalnie wiedziałem, że ona powie do niego "przytul mnie" ... to takie typowe dramowe zachowanie... typowa dramowa scena, która ma mi podnieść ciśnienie itp.

AHA! Scena, kiedy ten pan zły prawnik mówi o "przespaniu" się z prawniczką Kang... Trochę się zawiodłem... Myślałem, że Eun-ho to usłyszy i zobaczy jak Tae-jo ją "love" i będzie wszystko piękne i urocze... ale na to jeszcze muszę poczekać ;p

CZEKAM DO JUTRA UMIERAJĄC Z NIECIERPLIWOŚCI ;)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 31 lip 2009

ODCINEK 12 - SPOILERY
(Jak zawsze sam piszę do siebie i odpowiadam na swoje własne posty, ale no muszę to z siebie wydusić!)
KOCHAM TĄ DRAMĘ!!
Normalnie rośnie mój faworyt... jedna z lepszych dram w mojej ponad 2 letniej historii z koreańskimi serialami... *_*

- para drugoplanowa: normalnie tak strasznie jest mi ich żal. Teraz szczególnie barata Tae-jo! Całe życie słuchał się ojca bo się go bał, matka wybrała Tae-jo zamiast niego, a ten nie mógł się z nią widzieć. Chociaż kochał prawniczkę Han ojciec wybrał dla niego inną partnerkę... ahhh! A do tego Tae-jo go nienawidzi, a ten chce to naprawić...
Normalnie dziwię się sam sobie, że tak bardzo polubiłem ten wątek... ?! - i nienawidzę w koreańskich dramach rodziców, którzy na pierwszym miejscu mają tylko swoje szczęście i pieniądze, nawet jeżeli osiągnąć to mają za cenę zniszczenia życia swoim dzieciom !

Eun-ho & Tae-jo - BOŻE! Teraz wiem, że oni są in love, tylko okoliczności im nie sprzyjają...
Tae-jo & Jae-dong - takie dwa słodkie dzieciaczki... pasują do siebie*_* jedna ze słodszych scen ;)
Eun-ho i jej płacz przy kobiecie, która dowiedziała się o stracie męża - wzruszyłem się... naprawdę się wzruszyłem T_T Do tego on chwycił ją za rękę (to była jedna z najlepszych scen *_*!)

KOŃCÓWKA ODCINKA:
MASAKRA! Kiedy już myślałem, że jak narazie wszystko będzie okay to tutaj takie coś... i jak ja mam wytrzymać kolejny tydzień bez tej dramy?! o.O

---
Prawnik Joon i sekretarka - co za miły wątek poboczny ^^ Uwielbiam ich!!
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 03 sie 2009

właśnie skończyłam 12 ep...

AAAAAAAA!!!!! :OOOO

spoiler2 na spoiler2ze.

co za zakończecnie, gash, ja nie wytrzymam ;__; w ogóle łzy mi stanęły w oczach przy scenie tae-jo i jae-donga... lee dong wook robi tak słodkie miny, że nie daje rady~!

z drugiej strony... boje sie nastepnego odcinka. nagle przysżło mi do głowy, że sad end byłby czymś omfg genialnym... O__O

i uwielbiam praktycznie każda postać z tej dramy!
zazwyczaj jest tak, że drugoplanowa kobitka jest okropna, nie? a taka prawniczka han - świetna postać, bardzo mi się podoba jej gra nawet, jest śliczna i w ogóle... nawet żona brata tae-jo nie jest jakąś beznadziejną postacią - jak się dowiedziała o zdradzie to sie zachowała jak przystało na kobiete wysokiego szczebla, że tak to ujmę... aczkolwiek nie wiem, czy ja bym chciała zatrzymać sobie męża, który kocha inną - a to chyba dostrzegła... ale i tak - jak w komentarzach na viikii - no boss mafii! i strasznie mi sie podobało, że brat tae-jo sie postawił ojcu... no WOW, zazwyczaj w dramach jest tak, że by sie poddał, a tu zonk ;O

oh oh, nie moge sie doczekac co bedzie dalej... *___*
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 03 sie 2009

Rikli prawniczka Han jest ładna bo to była Miss Korei^^ Honey Lee - grała już w teledyskach Zia ;pp

a tutaj preview do 13stego epka^^

To sprawiło, że jeszcze bardziej nie mogę się doczekać co będzie dalej ;pp
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 03 sie 2009

Honey Lee... ona ma taki śmieszny dołeczek na lewym policzku kiedy się uśmiecha xD
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 03 sie 2009

ano, czytałam gdzieś, że to była miss... ale ludzie gdzieś pisali też, że wcale nie jest ładna - cóż... /: jest ładna i tyle, a jak się przebiegle uśmiecha to już w ogóle, hehe, uwielbiam to :D jak gotowała ten obiad dla brata tae-jo [on ma jakieś imie? XD] - to było megasłodkie, ajjj!

preview, arggh... kiedy ten kolejny ep?!!?! :P
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 07 sie 2009

aigoo aigoo - połknęłam 14 i 13 odcinek i zorientowałam sie ,że to juz niedługo koniec - ta drama ma tylko 16 odcinków...Nawet nie chcę mysleć co to będzie, bo jakoś tak słabo widze rozwinięcie sprawy śmierci męża prawniczki Kang, jej romansu, ułożenie sobie życia przez brata Tae jo i mnóstwa innych spraw w dwóch odcinkach...To chyba jest niewykonalne...Jak myslicie?

Oczywiście jest to jedna z nielicznych dram, które oglądam przewijając co chwila. Bardzo się cieszę, że jestem którąś tam milionową albo miliardową panną zauroczoną w Lee Dong Wooku - to mój faworyt:)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 07 sie 2009

Ja jestem chyba jednak dziwny^^
Wszyscy mówią, że przewijają, że nudno itp. Ja ani przez sekundę nie nudzę się podczas seansu tej dramy!

Odcinek 14 skończył się tak brzydko! -_-
Normalnie myślałem, że zrobią coś lepszego... Ta akcja tak mocno przypomniała mi Spotlight, że szybko włączyłem dramawiki i sprawdziłem, czy aby na pewno te dramy nie są dziełem jednego scenarzysty... nie są ;pp

MOJE PRZYPUSZCZALNE ZAKOŃCZENIE
(boję się, że nie będzie romansowego happy-endu, ale zobaczymy... )

Jak zwykle jak to w k-dramach bywa... Silniejszy zwycięży^^ Więc nie mamy się co martwić o ojca bo i tak zostanie na szczycie;)
Brat... Wydaje mi się, że Lee Honey jest w ciąży^^ Brat pogodzi się z Tae-jo i ułoży sobie porządne życie... (teraz pytanie kogo wybierze?!) Gdyby miał iść za swoim sercem była by to kochanka, bo żona to jędza i jej nie kocha... ale zostawić swoje dzieci?! Hmm... trudna sprawa. Na pewno zagoi rany z przeszłości (to, że go matka zostawiła itp., i wkurzy się na ojca za to, że powiedział, że on jest głupi)^^
- AHA! i czy mi się wydaje czy w ostatniej scenie odc. 14 nie było brata?! Jak nie było to pewnie tym razem stanie po stronie Tae-jo:)
Tae-jo i Eun-ho = może nie być romansu... jak go nie będzie to skończy się tak, że oni będą swoimi Partnerami na stałe... i pewnie skończy się jakąś sentencją w stylu: "Zawsze możemy na siebie liczyć bo jesteśmy Partnersami" i przybiją tą swoją piątkę jak zawsze i pójdą w siną dal (w zachodzące słońce najlepiej)^^
Ale wolałbym romans i aby Tae-jo był nowy tatą Jae-Dong'a *_*_*_*_*
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 08 sie 2009

Mootylu - mój błąd, bo ja pisze w cały świat. Z tym przewijaniem miałam na mysli cofanie pewnych momentów, a nawet bardzo dużej ich liczby. Po kilka razy oglądam dany part, albo poszczególne minuty. W tej dramie nie ma czego ominąć, bo wszystko w niej jest godne uwagi:)

honey w ciąży? Omo - wydaje mi sie ,że ona nie popełniłaby takiej gafy, w jej zyciu wydaje sie mieć wszystko swój ład i porządek i raczej patrząc na napięty grafik, to nie ma w ni miejsca na dziecko...

jeśli chodzi o dzieci brata Tae Jo to umknął mi ten motyw - on ma dzieci?!!!a przewinęły sie te dzieciaki w którymś parcie? Szok!!!
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 08 sie 2009

mówili o tych dzieciach tylko^^
a Honey w dramie, albo jest chora, albo jest w ciąży... bo tak wynika z tego co nam pokazali w odcinku 14^^
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 08 sie 2009

kurczaki z tego, co mówiła pani doktor wynikało,że przeprowadziła badania krwi, aby sie upewnić, a żeby sprawdzić ,czy kobieta jest w ciąży nie trzeba przeprowadzać dodatkowych badań krwi, tylko zwykłe ginekologiczne badanie, albo badanie moczu. A może ona załapała Aids. Brat Tae jo jest nosicielem,a ona jego ofiarą...

Wróć do „K-drama”