[2009] My Fair Lady

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 19 sie 2009

To się znów ja napaliłam niesamowicie^^ Jak zobaczyłam naszego kamerdynera to, mhrrrrr... Dziwne jakieś porównanie do Style mi się nasunęło - czy ktoś tu aby nie dużo krzyczał też?^^ Coś mi się wydaje ze nawet się jednak skuszę na oglądanie na bieżąco - obym nie zapeszyła swym oglądaniem xp

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 19 sie 2009

yeah :D Pokazały się dwie piosenki z OSTa ^^^

http://www.allkpop.com/index.php/full_s ... dash_girl/

Pierwsza na początku skojarzyła mi się z 'Happy Day' z My Gril^^ Jest całkiem ok i zastanawiam się w jaki sposób zostanie wykorzystana w dramie ^^ To z pewnością będzie interesujące ;)

Druga też jest fajna... tylko... taka bardzo Davichi :roll: i w sumie Davichi mam już trochę dosc w tym roku bo zamiast przy TAKICH głosach wypróbowywac coś nowego, one ciągle śpiewają to samo :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 19 sie 2009

Jak to z czasem u nich jest? Mniej więcej ile godzin różnicy? Jest możliwośc, ze już dziś w nocy u nas się pojawi gdzieś w sieci? :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 19 sie 2009

No wydaje mi się, że właśnie w tej chwili trwa emisja ^^

Rawy będą ok 20, na viikii ok 22-23, napisy w nocy albo rano, albo wcale xDDD (zależy czy już jakaś grupa się uformowała czy będą improwizowac xP)

To tak ogólnie ;)

edit
aha...trochę oczywiste... ale jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości xD
SOFTY wydaje withS2 i pewnie nie wyjdą za szybko bo grupa jest obłożona projektami. Ot.
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 19 sie 2009

w wakacje różnica 7 godzin, w zimę 8^^
w korei nie zmieniają czasów ;) - pewnie będą szybko napisy bo fani Goonga i Coffee Prince się zjednoczą... tak jak w przypadku Dream fani BOF i Kim Buma się zjednoczyli :)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 sie 2009

Odcinek 1 {spooooilery}

Pierwszy odcinek za mną ;) Jak na ten właśnie początkujący historię wypadł całkiem poprawnie i w sumie jestem zadowolona, że wstępniak zmieścił się w jednym odcinku, a nie jak czasami ciągnie się np przez 4 kolejne. Tu już mamy sytuaację jasną – od następnego odcinka zaczynamy zwiazek pingwin i jego pani xDDD

YEH, tak myślę, chyba wypadła przekonująco bo np w scenie aresztowania o ‘molestowanie’ powiedziałam sobie po cichu “co za s*ka’ o.0 Całkiem nieźle wczuła się w rolę zmanieryzowanej księżniczki, która robi co chce. Nawet ten irytujący na wpół znudzony/senny sposób mówienia robi swoje. Jedyne co mnie derewuje to… te jej koki i trochę nawet ta grzywka xD Ciągle mam przed oczami jej sesję z tą ogromną kokardą na głowie (która jest JUŻ modna w Korei) i od razu kojarzy mi się z tym i z tym i zaczynam się denerwować bo kokarda jest już wszędzie xD xD xD Tak więc mam nadzieję, że urozmaicą nam trochę jej wygląd ;)

YSH też się nieźle stara. Sceny w których się kłóci są najlepsze ;D Ale debeściak był w scenie z dziadkiem Hyeny tak wyrzucił wszystko co o niej myślał, a dziadek mu tak śmiesznie wtórował ;D A i fajna była ta scena kiedy służący nie chcieli go wpuścić do posiadłości Hyeny. LoL i to ustawienie xD
Spoiler! Obrazek
Czyżby kolejne H/F3? XDDDDD

Aha, jeszcze nasza urocza Moon Chae Won. Momentami wciąż widzę w niej biedną Seungmi z BL, ale sporadycznie xDDD Gra taką fajną, energiczną dziewuszkę i nosi słodkie warkoczyki ^^ I ten kombinezon niebieski co w nim przyszła z matką na posterunek też był fajny ^^^ Ciekawa jestem w jaką zażyłość wpadnie z głównym bohaterem bo w sumie już teraz widać, że są blisko, chociaż o związku raczej nie wspomniano. Ale wiadomo jak tam z nimi jest? Trochę przypomina mi to związek (ten początkowy) Kwon Sang Woo i Yoony w Cinderella Man. ^^

Kuzyni Hyeny przypominają mi rodzinkę *teraz uwaga – powaga xD* z Barw Grzechu xDDDDDD (jak byłam teraz u cioci w Poznaniu to załapałam się na kilka odicnków i wszystko zostało mi przedstawione i ta rodzinka tyż xDDDD) Wydaje mi się, że im bardziej historia będzie się rozkręcać ich akcje mogą być paskudne… Najlepiej jakby zostali na tej kanapie i słuchali juniora xD Jak ten chłopaczek ich gasi xDDDD I ten psiaczek co podreptał za nim był cudowny <3<3

Muzyka… hah, śmieszy mnie trochę fakt, ze na scenę z YEH puszczają jej piosenkę, a na scenę z YSH puszczają jego pieśń , a jak jest scena razem to leci Davichi xD Ciekawa jestem czy to zjawisko przyjmie jakąś regułę^^^

Co mnie najbardziej denerwowało to… argh… ależ ja nie cierpię nieudolnego montażu ;/ Wkurzałam się na te sceny gdzie beznadziejnie wyskakiwały trzy obrazki na ekranie. Żeby to jeszcze z jakimś szykiem wskakiwało, albo te sceny były jakieś wyszukane, ale nie (podobna sytuacja była w Stajlu kiedy w 6 odcinku na Red Carpet wyróżniano zdjęcia akresoriów i ciuchów gwiazd… no *ściana* o.0 )

No to by było na tyle. ;) Teraz pozostaje mi czekać na jutro, kiedy pojawi się mój książę : *

EDIT
aha i wyszedł już OST ;)
Obrazek
Spoiler! 01. Hot Stuff - 다비치 (Davichi)
02. 사랑은 어쩔 수 없네요 - 윤상현 (Yoon Sang Hyun)
03. Dash Girl - 윤은혜 (Yoon Eun Hye)
04. 마음을 부탁해 - 정재욱 (Jung Jae Wook)
05. 내 사랑을 부탁해 - 나윤권 (Na Yoon Kwon)
06. Lady (스윙)
07. 숨겨진 이야기
08. 아가씨를 부탁해 (탱고)
09. Hot Stuff(연주)
10. 사랑은 어쩔 수 없네요(연주)
11. Dash Girl(연주)
12. 마음을 부탁해(연주)
13. 내 사랑을 부탁해(연주)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gryzek5
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Maura XD

Postautor: Gryzek5 » 20 sie 2009

SPOILER EPU 1 !!!!

Maura pisze:Odcinek 1 {spooooilery}

Pierwszy odcinek za mną ;) Jak na ten właśnie początkujący historię wypadł całkiem poprawnie i w sumie jestem zadowolona, że wstępniak zmieścił się w jednym odcinku, a nie jak czasami ciągnie się np przez 4 kolejne. Tu już mamy sytuaację jasną – od następnego odcinka zaczynamy zwiazek pingwin i jego pani xDDD

jestem zbyt leniwa aby zaznaczac fragmenty, do których dopowiadam cosXD
W sumie relacja maury byla KONKRETNA! XD
Zgadzam sie,ze naprawde spoko to pokazali w jednym odcinku(:

Co do wlosow to padlamXD mauraXD nie wiedzialam,ze teraz taka moda jest w koreiXD myslalam,ze to tylko w tej sesji tak bylo z ta kokarda (co uwazalam za tandete:P nie lubie takich rzeczy;/) Co do fryzury to nasza Segumi z BL ma przesliczne wlosy, te wakroczyki sa przeurocze...nnatomiast nasza Yoon...kurcze...jak ja tesknie za jej wlosami z goonga, albo nawet wlosy z coffee princa albo vinejarda no! nie podoba mi sie ten sztuczny kolor wlosow i ta grzywa, a reszte ulizane;/

co do grania, to fakt! Yoon potrafi:D jest naprawde rewelacyjna!
Moja ulubiona scena byla w samochodzie, gdy udawala,ze ja porywa, a on nazwal ja uposledzona XD no i druga scena to na lotnisku jak bierze ja i oznajmia wszystkim,ze to jego dziewczynaXD rewelacyjna jest ta scena!XD jeszcze ja po tylku klepieXD a reakcje ludzi na lotnisku hah;D bez kitu moja fav scena:D

a! faktXD dziadek tez byl dobry XD Maura masz racje, to moja 3cia ulubiona scena, jak dziadek mu przytakiwal ,a potem go wydalXD

F3 XDDD cos w tym jestXD oni od poczatku swiwetnie sie pokazuja!:D haha i to zdjecie co dalas i ich pozy:D rewelka:D

a! no i jeszcze cos o naszej segumi... 9ciagle wydaje mi sie,ze to SegumiXD) jest przeurocza!!! :D naprawde:D uwielbiam ja w tej roli!:D odrazu wzbudza sympatie:D

a to niebieskie wdzianko, sory maruus , kochanie, paskudne hahahXD ja jak je zobaczylam to pomyslalam..WTF? spiochy czy jak?XD no prosze was...kto biega po ulicy w takim?XD albo nja za moda nie nadanzam XD

aaa XD i ten maluch (piesek tez byl slodkiXD) czy ten chlopiec nie gral goo Jun pyo?:O jakos tak mi sie wydaje znajomy... albo w east of Eden dziecko tego zlego mlodego (co teraz w family outing jest XD...sory nie mam pamieci do nazwisk, imion, miejsc itd XD) ...noO_o

no ale wracajac do tego chlopczyka malego... za kazdym razem gdy pokazywali ich... nasuwalo mi sie pytanie..."Czy oni go adoptowali?" rodzina sprawiala wrazenie przyglupawej w porownaniu do dzieciaka 6-cioletniegoXDDDDD

a! ale w sumie to nie moge doczekac sie nastepnego epu(: po previe widac,ze duzo sie zadzieje((((;

mam nadzieje,ze wy tez sie dobrze bawiliscie ... nawet jesli ogladaliscie RAW-a XD

BUZKA!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Gryzek, widzę, że Ciebie też konkretnie wzięło i nie czekałaś na suby xP A co xPPPP *a miał być tylko 5minutowy sneak peak xDDD*

nnatomiast nasza Yoon...kurcze...jak ja tesknie za jej wlosami z goonga, albo nawet wlosy z coffee princa albo vinejarda no! nie podoba mi sie ten sztuczny kolor wlosow i ta grzywa, a reszte ulizane;/

Nie wiem jak Ty, ale moim zdaniem ta jej obecna fryzura robi z jej twarzy balon, albo.. Króliczka XD Fajnie za to wyglądała w kapturze i okularach ^^^
Co do wlosow to padlamXD mauraXD nie wiedzialam,ze teraz taka moda jest w koreiXD

Kurde dziś na allkpop wynurzyło się kilka sesji i między innymi wyhaczyłam te xD
Moja ulubiona scena byla w samochodzie, gdy udawala,ze ja porywa, a on nazwal ja uposledzona xd2

To była taka typowa YEH którą kochamy ;D Ale o dziwo jej postać nie przypomina mi żdanej którą grała do tej pory, co wychodzi napradę na spory plus. Myślałam, że będę ją utożsamiać z tą dziewuszą z Vineyardmana, ale nie ^^^ Jest dobrze i przede wszystkim inaczej ;D
jeszcze ja po tylku klepieXD

To chyba była taka pierwsza scena ever xDDDD Nigdy nie widziałam jeszcze klepania się po tyłkach przez głównyc bohaterów xD Aż się trochę przestraszyłam xDDDD

a to niebieskie wdzianko, sory maruus , kochanie, paskudne hahahXD ja jak je zobaczylam to pomyslalam..WTF? spiochy czy jak?

Zabij mnie, po prostu mnie zabij xDDDDDD Mi się podobało, takie… inne xDDD (zakład że TAKA moda nadchodzi do Korei? ^^^^) Sama też bym czegoś takiego nie założyła bo wyglądałabym jak mechanik w średnim wieku, ale na niej to tak słodko wyglądało ^^^

czy ten chlopiec nie gral goo Jun pyo?:O

On grał w Speedy Scandal tego małego <3<3

mam nadzieje,ze wy tez sie dobrze bawiliscie ... nawet jesli ogladaliscie RAW-a xd2

To był o dziwo bardzo przyjemny i zrozumiały raw ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 20 sie 2009

Ojjj jestem zachwycona..... Pierwszy raz oglądanie RAWA sprawiło mi taką przyjemność..... Może też za PL ktoś się weźmie...

Główna bohaterka to mistrzostwo.... to po prostu rozpieszczona księżniczka..... idealna rola dla idealnej aktorki, która potrafi zagrać wszystko i to tak, że zapomina się o jej poprzednich rolach...

Co do kamerdynera... zmieniłam zdanie......To mój numer jeden...t en uśmiech.... i te fochy na księżniczkę zapowiadają ciekawą i szybko rozwijającą się akcje...... Natomiast prawnika już nie lubie po priviu do następnego epa.....Zastanawiam się czy nie obejrzeć na viki z napisami... Ech.... a miałam mocne postanowienie czekać na softy.,...

Co do reszty to nie do końca wszystko zrozumiałam... ale napaliłam się na odcinki strasznie..... to chyba prawda, że ona zamienia wszystko w produkcje multimilionową....

Maura..... no reklamy swoją drogą ale to jeszcze wzmaga ciekawość a kiedy coś zagra......
Obrazek
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 20 sie 2009

jestem zachwycona, pierwszy epizod za mną a ja nie moge sie doczekac nastepnego tym bardziej ze zapowiedz byla powalajaca. akcja szybko sie toczy wiec nie zamulaja jak w niektorych produkcjach. poprostu widac konkrety. Która scena mnie powaliła?? Kiedy chłopczyk zchodzi z kanapy i woła swojego pieska.... czekam....czekam w myślach chodzi mi jakieś ogromne zwierze labrador i takie tam sprawy a tam za nim biegnie mały szczeniaczek z czymś na głowie no poprostu magia. Główna aktorka świetna jak zawsze tylko jak zawsze mogliby czasami nie przesadzac z jej ubiorem to cos lateksowo świecące w kolorze zieleni co miała ubrane jak niby ją gwałcił było masakryczne. Główny aktor ciacho chiacho ciacho już wcześniej na niego zwróciłam uwagę w jednej z jego dram ale tu wkońcu mogę sie przypatrzeć :P
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 20 sie 2009

zawsze próbują skończyć^^
i najmniej zawsze jest od 95% ale najczęściej jest to od 98% do 100%
nie martw się... wszystko będzie przetłumaczone w swoim czasie:D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 20 sie 2009

Zadziwiacie mnie wszyscy oglądający rawy, mi by się nie chciało mimo wszystko oglądać parę razy to samo - bez, z napisami i może na zakończenie jeszcze w lepszej jakości, poczekam grzecznie na viiki z przynajmniej 95% tłumaczenia, drama w końcu nigdzie nie ucieknie :p
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Zadziwiacie mnie wszyscy oglądający rawy, mi by się nie chciało mimo wszystko oglądać parę razy to samo - bez, z napisami

No ja np jeszcze raz oglądać nie będę ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 20 sie 2009

Na serio? Po koreanistyce jesteś czy generalnie wystarcza ci to, co zrozumiałaś?
Zgadzam sie z przed przedmówicą :P Drama nie ucieknie :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

offtop ///

Na serio? Po koreanistyce jesteś czy generalnie wystarcza ci to, co zrozumiałaś?

Koreanistykę zaczynam dopiero w październiku ^.^

Sądzę, że całkiem nieźle zrozumiałam ten odcinek. ALE to nie jest tak, że zrozumiałam wszystko słowo w słowo. Czasami znaczenia łatwo się domyślić ;) Momentami zastanawiałam się czy dobrze zrozumiałam np matka MCW przyleciała z wiadomością, że nowy właściciel z domu im się każe wyprowadzić, ale za sekundę się wyjaśniło, że faktycznie Hyena działa^^ Wydaje mi się, że to też kwestia tego odcinka, który nie miał w sobie żadnym skomplikowanych spraw, akurat większość wyrażeń znałam ;) włączyłam pierwsze 10 minut nie było źle więc pociągnęłam do końca^^

No i by oglądać rawy musi mi się superchcieć xD
Obrazek

Wróć do „K-drama”