[2009] Heading to the Ground

seriale z Korei
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 21 wrz 2009

ehh, mootyl, musisz obejrzeć BL... i tyle ;p

ej, ja tam wole złych drugich, którzy przynajmniej, ee, ISTNIEJĄ w dramie, a nie jakies takie bucki jak np. w That Fool... ;P

ehh, gdzie te suby... ;_;

"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 21 wrz 2009

Tak sobie grzecznie czytam wasze wypowiedzi i może mi ktoś odpowiedzieć - co to jest BL? Tytuł dramy czy jak?
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 21 wrz 2009

tak, drama - Brilliant Legacy znana równiez jako Shining Inheritance ^^

kurde, obejrzałam 4 i.... to mi się coraz bardziej podoba ;O w ogóle cóż za dramatyczne zakończenie! a zapowiedź następnego epa w ogóle mnie podekscytowała i ja już chcęęę <3
i uwielbiam, gdy yunho się złości, jakoś mu to fajnie wychodzi ;3
gleba go ary była piękna, piękna... XDDD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 21 wrz 2009

tak!!!
ta gleba prosto jak z kreskówki.... ^^
i ogólnie Yunho w toalecie, krzyczący... i coś niechcący mu się... yyyy... :D
trzeba zobaczyć no!:D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 21 wrz 2009

Dobry news dla fanów - nie zmniejszą liczby epów - będzie 20, bo premiera następnej dramy WED/THU 18 listopada ("Hero" z Junkim)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 21 wrz 2009

Odcinek 4
Jaki to byłby lol, gdyby Yunho teraz umarł xD Najszybsza śmierć ze wszystkich xPPPP No i zawsze dobry patent by wykręcić aktora z dramy xPP

Podoba mi się ten wątek Yoonji – pan piłkarz z chorym kolanem. Tacy fajni są razem, ale … uważam, że pudełko ogórków to jednak dziwny prezent xD

Scena z samochodem na krawędzi mostu a potem to Yunhowe tonięcie było tak tandetne, że aż przwinęłam xP W ogóle wiecie, że to kręcili w studio, a nie na powietrzu? XD Zresztą widać od razu xPPPPP

A i wariatkowo w nastęnym odcinku? Ojojoj XD No u i kumplem Bong Goona będzie Goo Jun Pyo ajussi xDDDD Niezły gagman więc zapowiada się trochę śmiechu ^.^

edit
Dobry news dla fanów - nie zmniejszą liczby epów - będzie 20, bo premiera następnej dramy WED/THU 18 listopada ("Hero" z Junkim)

Mi się wydaje, że tego typu decyzje są podejmowane dopiero przy 10 odcinku ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 22 wrz 2009

Mua się zabrała za koreańską dramę ^^
Szczerze powiedziawszy to wzięłam się za nią głównie ze względu na U-Know'a. No i też dlatego, że wyszły tylko 4 odcinki więc mogłam spokojnie nadrobić, bo oglądanie koreańskich dram na raz stanowczo mi nie służy.

Ekch... znowu tematyka sportowa (jakaś moda chyba na to w Azji teraz jest XD)
Po pierwsze rozwaliło mnie jak Yunho tańczył w stroju kurczaka XDD A tak w ogóle to Hae Bin ma stary rozlatujący się samochód, a wypasione mieszkanko, z markowymi ciuchami, butami, biżuterią i nie wiadomo co jeszcze. Tak lekko to ze sobą kontrastuję. Niby skąd ma tyle kasy na to? Skoro dopiero zaczęła być agentem, a od tatusia nie chce brać kasy? Czyli chyba jednak bierze.
Scena jak wchodzi do łazienki w domu Cha Bong Gun również mnie powaliła śmiechowo ^^
Szczerze powiedziwaszy to mam mieszane uczucia co do Hae Bin. Cały czas się potyka i zawsze wtedy musi być blisko Cha Bong. Poza tym jak się upija, czy wpada jakieś tarapaty to zawsze do niego musi dzwonić. Czy ona przypadkiem nie ma chłopaka?
Natomiast odcinek 4 to był hmm..
Po pierwsze mecz i te kartki, nie wiadomo z jakiej przyczyny dostał czerwoną kartkę skoro to on został suflowany a nie on faulował. Ja rozumiem sędzia kalosz, korupcja i te sprawy, no ale żeby aż tak ewidentnie było widać że to nie jego wina i go wywalić z boiska?
No i scena samochód i cały ten pościg i akcja ratownicza. Masakryczne to wyszło -_- Nie ma to jak w 4 odcinku, ledwo co się drama rozpoczęła to chcą uśmiercić głównego bohatera. I oczywiście, nie ważne że nie oddychał tam przez pół godziny i tak go zreanimują. Ale przynajmniej jedną dobrą rzecz zrobią, że nie będzie w pełni cudownie uzdrowiony, tylko jak do mózgu przez ileś tam minut nie dociera tlen to nie ma szans, żeby nie był uszkodzony. Przynajmniej trochę z realizmu nam zostawili. No i sceny w szpitalu zapowiadają nam się całkiem ciekawie.
A ten prezent który dostała Yeon Yi (ją póki co bardziej lubię od Hae Bin) był słodki i śmieszny XD W końcu nabijał się z niej że powaliła wcześniej faceta ogórkiem ^^
Aaa no i w ogóle fenomen w dramie Azjatyckiej! Facetowi widać owłosienie na nogach ^^
--> włoski Lee Dong'a
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
anyanka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: anyanka » 22 wrz 2009

margot. pisze:A ten prezent który dostała Yeon Yi (ją póki co bardziej lubię od Hae Bin) był słodki i śmieszny XD W końcu nabijał się z niej że powaliła wcześniej faceta ogórkiem ^^

Też mi się ona bardziej podoba, i z wyglądu i z charakteru postaci:) Ale ogórki to mi jakoś tak dziwnie sie skojarzyły, choć wiadomo, że to było odwołanie do poprzedniej sytuacji z ogórem ale i tak...dziwnie wygladający prezent od faceta:P

margot. pisze: Aaa no i w ogóle fenomen w dramie Azjatyckiej! Facetowi widać owłosienie na nogach ^^

Aaa, nie prawda, nie prawda:P Ja ostatnio u Yamapiego też dostrzegłam w Buzzer Beat włochy na nogach:D:P
Oglądane: Secret Garden

Ulubione: Kimi wa Petto || Forbidden Love || Last Friends || Mei-chan no Shitsuji || HYD 1 || Why Why Love || Anego
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 23 wrz 2009

Swoją drogą, odważne posunięcie, żeby, bądź co bądź jakiś tam symbol seksu;) obsadzić w roli kolesia, który jest momentami...dość odpychający:P (stopy to jeszcze nic - choć z moją stopofobią przeżyłam prawdziwy horror jak mi zaserwowali to przesławne już zbliżenie:P; scena w kiblu w 4 czy 3 epie...to jest dopiero straszne!!!Neutral nie wiem czy Yunho kiedykolwiek będzie dla mnie jeszcze tym kim byłRazz)

Ta... po zobaczeniu tej sceny aż ustawiłam sobie opis na tlenie : "Idol Imgae Uno spadł właśnie do -36598 xP"

Chociaż w tej dramie aktorstwo leży i kwiczy (scena pościgu, porwania itp. normalnie wywołała u mnie uśmiech na twarzy... albo ten doktor ratujący życie i jego ekspresja) to ją uwielbiam^^ Po prostu jest świetna^^

Wiesz co? Zgadzam się z tobą xP
Są te braki, niedociągnięcia... ale to się seryjnie fajnie ogląda xP To jest sztuka - zrobić dramę, która pomimo braków w grze aktorskiej może przyciągnąć do ekranu :D

Nie moge! W następnym odcinku Yunho wyląduje w psychiatryku... z jego grą i ekspresją w końcu będzie pasował do otoczenia Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy

*padła* xP
Ej, nie zapominajmy, że on na początku miał być trochę taki... "retardowaty", z założenia xP

i uwielbiam, gdy yunho się złości, jakoś mu to fajnie wychodzi ;3

Ja uwielbiam, jak on się rili złości tak in real life xP (pokazówka jest w ukrytej kamerze... starej, bo jakoś za czasów Rising Sun czyli chyba ze 3 lata temu? xP). Aczkolwiek, nei chciałabym, żeby to na mnie się wkurzył.... *scary* xP

Scena z samochodem na krawędzi mostu a potem to Yunhowe tonięcie było tak tandetne, że aż przwinęłam xP W ogóle wiecie, że to kręcili w studio, a nie na powietrzu? xd2 Zresztą widać od razu xPPPPP

Oj widać, widać... Ja oglądałam tą scenę bo nie miałam sercaq przewinąć xP Ale było tak kompletnie komputerowe to wszystko, blah! Tak jak ten samochód na krawędzi - jak mieliśmy ten fragment w 1 epie to chyba wycieli to tak, zeby nie było tego widać ;x Natomiast tutaj.... żenada ;x

A tak w ogóle to Hae Bin ma stary rozlatujący się samochód, a wypasione mieszkanko, z markowymi ciuchami, butami, biżuterią i nie wiadomo co jeszcze. Tak lekko to ze sobą kontrastuję. Niby skąd ma tyle kasy na to? Skoro dopiero zaczęła być agentem, a od tatusia nie chce brać kasy? Czyli chyba jednak bierze.

Też się nad tym zastanawiałam ;)

Po pierwsze mecz i te kartki, nie wiadomo z jakiej przyczyny dostał czerwoną kartkę skoro to on został suflowany a nie on faulował. Ja rozumiem sędzia kalosz, korupcja i te sprawy, no ale żeby aż tak ewidentnie było widać że to nie jego wina i go wywalić z boiska?

On dostał tą kartkę za udawanie/symulowanie z tego co pamiętam ;x Bo tak na serio... to on faktycznie udawał, że go tak strasznie boli. Generalnie to nic mu nie było xP Aczkolwiek jakby nie było, nie powinien tej żółtej drugiej dostać i tak...

Ale przynajmniej jedną dobrą rzecz zrobią, że nie będzie w pełni cudownie uzdrowiony, tylko jak do mózgu przez ileś tam minut nie dociera tlen to nie ma szans, żeby nie był uszkodzony.

Mnie to bardziej ciekawi fakt, że oni go ratowali, ratowali, ratowali, poddali się, oznajmili zgon... i co? Nagle oczy otworzy? O.o

A w ogole, widzieliście już oficjalne MV?
Taeyeon & Sunny ─ I'm Only In Love

PS. Piżmak : Yunho (nie, Junho xPP)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 23 wrz 2009

Ej no co wy XD Ja za tą dramę wzięłam się właśnie ze względu że tam Yunho gra :P
Owszem jego aktorska gra jest raczej na poziomie średnim, zdolności jakowych wybitnych nie ma (chociaż z kamerą oswojony jest XDD) ale on jest prześmieszny w niektórych sytuacjach i co on wyprawia z grą aktorską i jak próbuje to zagrać. Scena na moście była tragiczna, w ogóle pomysł i wplecenie to do scenariusza, to co się dziwić jakie takie idiotyczny wątek można dobrze zagrać? XDD Ale widać, że jest najbardziej charakterystyczną postacią w tej dramie. A jak Lee Sang Yoon'a i Kim Jae Seung'a nie ma w kadrze to się o nich w ogóle nie myśli.
Póki co to najbardziej Go Ah Ra razi mnie swoją grą aktorską i również postacią jaką ma grać.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

w ogóle to zapomniałam wspomnieć : czytałam, że Yuri ma być dziewczyną jednego ze współlokatorów Uno... ale LOL xP Ta akcja z nim była krzywa xPPP (nie sądziłam w ogóle, że ona tam będzie grała siebie xPPP)

No i co się dziwić, że SNSD wepchnęli... w końcu ta drama powstaje przy współpracy z SM Ent ;x Więc wiadomo, że prędzej będzie tam SNSD niż KARA xP

Ej no co wy xd2 Ja za tą dramę wzięłam się właśnie ze względu że tam Yunho gra Razz

Ej no, ja przecież też xP Ale teraz oglądam ją nie tylko dla niego. Spodobała mi się ogólnie xP Aczkolwiek nie wiem jakby było gdyby główną rolę grał ktoś inny... Wiadomo, że każdy aktor dodaje coś do dramy i zmiana głównego bohatera mogła by nadać nieco inne charakter tej dramie. Nie mówię, że gorszy... może i lepszy. Może i nie byłoby narzekania na grę aktorską... ale mi to lotto. Podoba mi się jak jest ;x
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 23 wrz 2009

ej, czyli chodzi o Yuri z SNSD? tak kminiłam, ale myslę sobie "nooo waaay!" ;D
hahah, no pięknie... tam było coś, że koleś gdada przez telefon i mówi "yuri, kochanie, mówiłem, żebys nie czytała komentarzy, które pisza anti" czy coś w ten deseń XD
jeja, dzisiaj kolejny ;x ale już na viikii obejrze... ==
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 wrz 2009

w ogóle to zapomniałam wspomnieć : czytałam, że Yuri ma być dziewczyną jednego ze współlokatorów Uno... ale LOL xP Ta akcja z nim była krzywa xPPP (nie sądziłam w ogóle, że ona tam będzie grała siebie xPPP)

O lol, to ona na tym plakacie była? XD Kurna jakaś znajoma twarz, ale nie skojarzyłam nawet xPPPP
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 23 wrz 2009

fakt Yunho - że tez mi się nie rzuciło to w oczy przez tyle postów:) ja tak fonetycznie tutaj sobie upraszczam:)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

O lol, to ona na tym plakacie była? xd2 Kurna jakaś znajoma twarz, ale nie skojarzyłam nawet xPPPP

Ja tam ich wszystkich nie rozpoznaje (Yuri akurat nie xP) ale po przeczytaniu o tym, ze ona ma tam być i po usłyszeniu piosenki którą ten ziom śpiewał no to się skapnęłam xP

W ogóle to wzięłam się za RAWa 5go epa (miałam czekać na suby ale mnie 15 ep Dream załamał i naszła mnie chęć na retarda xPPP). Obejrzałam póki co tylko niecałe 7 min ale muszę to napisać, serio... uznałam właśnie, że NIECIERPIĘ tego prawnika! Serio! To jest masakryczna świnia z niego!!!! Cham, prostak i bezduszne ciele!!! I to tyle, musiałam się wyżyć ;x
Ale, zeby nie było tak negatywnie - podoba mi się Uno w tej czapie i tym dużym szaliku (w 4 epie tez była scena z tym xP) tylko ta kurtka... jest... no nie wiem... jestem na NIE xP
Ale można mu wybaczyć bo w końcu biedny jest... a kurtka wyglada jak darmówka z jakiejś firmy czy prawie jak z zapomogi xPPPPPPPPPPPPPP

Ide dalej oglądać ;x Mam nadzieję, ze już nic mnie tak nie wzburzy, bo nie będzie mi się chciało posta edytować... xP

Wróć do „K-drama”