[2009] Dream

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 sie 2009

obejrzałem pierwszy epek - szału nie ma ,troszkę nudy,trochę gubiłem się wzajemnych relacjach kto-kogo-z kim.Fajna rola zapowiada się dla ulubieńca kobiet czyli KB. Teraz wiem jak kraść arbuzy- tylko dlaczego tam są od razu w torbach? - złodzieje mają lżej ,weź tu w Polsce zapitol dwa duże arbuzy i uciekaj przed wściekłym sklepikarzem- pewnie bez szans :)
Edit.Obejrzałem i 2 odcinek - końcówka mnie zaskoczyła -KB bokserem? haha

Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 19 sie 2009

obejrzałem do 5 odcinka i muszę powiedzieć, że drama jest całkiem niezła^^
Może i trochę wolna, i mało w niej komedii, ale teraz romans się nam tworzy itp.
Bo w 3 pierwszych odcinkach Kim Bum i Dambi mieli po 5/10min na odcinek tylko ;pp
Teraz już są z nami na stałe;)
----
Powiem tyle: One, Two, Three, Four I'm fighting for you! i Shinee^^ Świetna piosenka
----
Chung Lim ... ja nie wiem co w nim ludzie widzą. Okay chce być nowym Rain'em... Gra więc w dramie (jego czas antenowy = 1/2min co 3 odcinki ;pp)
Jego piosenki (szczególnie nowa Chewing Gum) są totalnymi rip-off piosenek Rain'a...
A taniec... wszyscy mówią, że on dobrze tańczy... jak widziałem go w Star Golden Bell, jego występy i Dance Battle w Music Bank... to on wcale dobrze nie tańczy ;pp
Lepiej to robią Tae-goon i AJ - którzy też w tym roku zadebiutowali...
---
i jeszcze jedno^^
Powoli zaczynam mieć dość tych obcokrajowców w k-dramach^^ Mam nadzieję, że to się skończy niedługo ;pp
Tutaj jest jakiś Daniel - mało go widać + ta pani z Ameryki... ale ona chyba jest chyba pół taka, pół taka^^
W Style też jest kilka białych i w Tamra, The Island ... ma główną rolę ;pp
Chyba zaczynam być rasistą ;pp hahaha narzekam na białych w k-dramach ;)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 19 sie 2009

Chung Lim ... ja nie wiem co w nim ludzie widzą. Okay chce być nowym Rain'em... Gra więc w dramie (jego czas antenowy = 1/2min co 3 odcinki ;pp)

Eeeee... a który to w ogole? xPPP

Powiem tyle: One, Two, Three, Four I'm fighting for you! i Shinee^^ Świetna piosenka

To prawda, świetnie im wyszło i doskonale pasuje.

Mi tam też się podoba ^-^ Czekam na dalszy rozwój wydarzeń :D Ale wiernie czekam też na softy ;x

Co do białych w dramach... to zawsze jak ich widzę to jakieś mam takie mieszane uczucia bo oni mi wyglądają jakby byli z innej bajki xP
Choć w sumie mi to jakoś bardzie nie przeszkadza.
Dobija mnie natomiast to, ze jak walną do jakiegoś MV/dramy czy czegoś tam jakieś nie-azjatyckie laski to one w większości przypadków są po prostu... brzydkie... Supermodelki z twarzą buldoga ;x
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 19 sie 2009

prawda! biali mnie trochę denerwują w k-dramach bo oni naprawdę wyglądają jak z innej bajki + sceny z nimi są zawsze sztuczne ;pp
koreańczycy silący się, aby wykrztusić z siebie zdanie po angielsku ;pp
w Dream jeszcze nie jest tak źle^^ po koreańsku normalnie rozmawiają itp. ... ale w Style^^ STRRRASZNIE sztuczni są ;pp
ten współlokator i ostatnio ten staruszek co w dużo dramach i filmach grał ;pp
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 20 sie 2009

yeah!
zaczynam uwielbiać tą dramę:)
Odcinek 6 skończył się świetnie... Chociaż jak zwykle ci debile (czyt. gangsterzy + ojciec) będą chcieli mu dać jakiś doping (czy jak to się tam pisze ;pp)
---
Drama ma kilka wad:
np. dziwne sytuacje, które nie mają sensu, a są po to by plot poszedł dalej w jakąś stronę... ;pp
+ Dambi... czasem wkurza mnie jej gra, a czasem idzie jej całkiem nieźle ;)
---
Soundtrack jest NIESAMOWITY!
1,2,3,4 I'm fighting for you! SHINEEE! :D

EDIT:
no i jest coraz więcej scen komediowych^^
czyt. twarz Dambi w torcie i Kim Bum śmiejący się przy stole, kiedy wszyscy mają minę jak "wtf" :D:D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 20 sie 2009

okay... okay^^ wiem, wiem... jeszcze raz ja:D
ten post będzie krótki, zwięzły i na temat:
TA DRAMA JEST ŚWIETNA!! :D:D:D:D:D
teraz już w tej dramie jest wszystko:
świetni bohaterowie, intrygi, tajemnice, 2 trójkąty miłosne, annoying bandyci^^ i pełno humoru + idealny soundtrack i aktorzy...
czego chcieć więcej? nie mogę doczekać się ep. 9!!
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 21 sie 2009

podwójne posty mnie dobijaja a potrójne to już w ogóle xP No ale ok xP
W każdym bądź razie miło słyszeć taką opinię bo ostatnio na allkpop ktoś stwierdził, że ta drama zalicza się do klap roku...
Ja tylko bym chciała, żeby With S2 trochę podgoniło z napisami no ale już trudno. Zaczęłam w sumie Shining Inheritance oglądać to mam co robić xPPP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 21 sie 2009

przepraszam^^ następnym razem zastosuję edycję:D ale gdy jestem mocno podekscytowany to muszę jak najszybciej wyrazić to w kilku słowach na doki :)
---
Ludzie nazywają tą dramę "klapą" roku bo ma niską oglądalność...
Nie pomogła świetna i znana obsada, nie pomógł soundtrack ze sprawdzonymi artystami...
Wg. mnie to wina pierwszych odcinków, które naprawdę zniechęcały + drama ma dużego konkurenta tego dnia (40% oglądalności) więc nie ma się co dziwić, nie?
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: olszyna » 22 sie 2009

a która drama jest konkurentem dream? co ma 40% oglądalności?:) ja się za Dream na pewno zabiorę:)
[img]http://i25.tinypic.com/14jnqjt.jpg[/img]
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 22 sie 2009

Queen Seon Duk.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 26 sie 2009

Widziałem 5 epów jak na razie z napisami i powiem szczerze...

1ep jest STRASZNIE Nudny - pod koniec odcinka to można zasnąć...

2 też się ciągnie - dopiero ostatnie sceny trzymają w miarę dobre tempo...
3 podobnie...

Akcja zaczyna się rozpędzać od czwartego odcinka, a po RAW-ach widać, że później jest coraz lepiej.

Ogólnie to jest to jedna z tych dram, gdzie wprowadzenie zostało źle zaplanowane, ale jeżeli się przejdzie pierwsze epy, to później jest już dużo lepiej :-)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Nashirah
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nashirah » 04 paź 2009

Nie wiem czemu tyle ludzi nie lubi tej dramy, uważam, że jest całkiem dobra. :) Nie jakaś absolutna rewelacja i "must see", ale dziewczyny mogą oglądać chociażby dla Kim Buma i Flower Boysów (hai Chung Lim 8D + dziwny nieazjata z przezabawnym koreańskim). Poza tym to dość ciepła, zabawna i momentami wzruszająca drama z uroczym hepi endem.

"Polityka, intrygi i powaga" - na początku myślałam, że tak będzie. Ale przepychanka na linii Nam Jae Il vs Kang Kyung Tak była świetna i trzymała w napięciu, naprawdę czekało się na kolejny ruch ze strony przeciwnej. Ciągle zadawałam sobie pytanie - co oni jeszcze do cholery wymyślą?

Wątek "humorystyczny" z ojcem Jang Seoka i jego bandą, który pod koniec zrobił się "poważny" nie robi co prawda wrażenia, ale kogo nie ruszy kimbumowe nazwanie ojca "tatą" (w końcu ;__; ) ten jest bez serca. D:

Son Dambi - sorri, patrzeć na nią nie mogę, ale jakoś dało się przebrnąć przez ten mały szczegół.

Ogólnie, moim zdaniem - można obejrzeć. Zwłaszcza fanki Kim Buma powinny. XD

Pewnie coś jeszcze chciałam napisać, ale zapomniałam.
Aaaa, SHINee na OST. XD <3
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 23 lis 2009

Oi, nikt nie dotrwał jeszcze do końca tej dramy? ciekawa jestem jakiś bardziej ostatecznych opinii, na razie jestem po 11 odcinku i chyba podobne wrażenia jak większości - początek był taki ze człowiek nie wiedział co się właściwie dziej kto z kim i dlaczego, chyba twórcy chcieli z tego zrobić taką dramę z rozmachem, ale się szybko wycofali co jej na dobre wyszło bo co prawda dalej są intrygi, bo jakby nie było to założenie jednej z postacie że ktoś musi "umrzeć" xp i tak po tym 11 sobie myślę co jeszcze Kyung Taek wymyśli by przeszkodzić tym i owym.
Z aktorów to:
* Joo Jin Mo - Nam Jae Il - tak sympatyczny coś z niego facet, z jednej strony nawrócony, z drugiej przynajmniej do 11 epa - chyba dalej ma pewne stare nie do końca czyste taktyki...myślę o tej niewidomej dziewczynie - czy to w pewnym sensie mimo wszystko nie przypominało zagrania ala KT?
* Kim Bum - Lee Jang Suk - nie bić nie oglądałam jeszcze BBF ale w tym momencie chyba się z tego cieszę bo strasznie mi się jego postać tu podoba
* Son Dam Bi - Park So Yeon - a brrrr, Dambi czy Bambi pasuje je xp Przypomina mi jakiegoś gryzonia, jakoś nie bardzo mogę ja strawić mimo że czasami jak się uśmiechnie to całkiem sympatyczne fluidy z niej lecą, ale jednak...
* Choi Yeo Jin - Jang Soo Jin - za to ta pani mi się strasznie podoba i jej postać właściwie również, jak taki trochę narrator w powieści, który chce coś do niej dołożyć, ale autor czasem przypomina swemu narratorowi, że to nie on tworzy tu powieść.

Jedna rzecz co się bardzo obawiałam w tej dramie to właśnie romans i dalej się obawiam że przejmie kontrolę nad dramą i zrobi się jakaś okropna sieczka przez to, a tak póki jest wesoło trochę z intrygami jest przyjemnie. Nie jest to dla mnie drama do oglądania ciurkiem, ale raz na dzień po jednym odcinku wystarczy mi w zupełności.

ediiiit: zapomniałabym... nawet mnie to porwało troche... One two three four, I'm fighting for you... xD
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 23 lis 2009

Ja dotrwałem, ale nic nie pisałem, bo tłumaczę dramę na BACE.

Po przeczytaniu twojego postu sądzę, że tobie dalsze odcinki też się spodobają (mnie nie za bardzo - SPOILER!!!właśnie przez wątek romansowy , a właściwie jego BRAK :( - coś niby się kroiło między Jo Jin Moo a Son Dam Bi, ale w końcu do niczego nie doszło. Najbardziej mnie wkurzyło zakończenie, aczkolwiek to, co zrobili z Bumkiem mnie rozwaliło na łopatki - śmiałem się z 30 minut :-) ) )

Ogólnie dla mnie ta drama zawodem (jak wszystkie sportowe w tym roku) - jedyny plus to OST, którego do dziś słucham co dzień. :)

Ocena całości: 4/10

PS. Ale jak pisałem wcześniej, tobie dalsze epy powinny się spodobać :)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 23 lis 2009

Pożyjemy zobaczymy, nie mówię ze nie lubię romansów zupełnie ale za wczesne wprowadzenie tego i skupianie się tylko na tym nie bardzo mi by się podobało, a tak jak na sportowe dramy to przynajmniej jakoś o tej bardziej mogę powiedzieć ze jest sportowa niż taki HTTG xD
Obrazek

Wróć do „K-drama”