[2009] Dream

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 01 gru 2009

No cóż, to chociaż ja podsumuję od siebie dramę xp <coś ostatnio ludzie rzadko piszą coś na koniec dram - a szkoda...>

Tak w skrócie to powiedziałabym ze całkiem dobra dramka, do 19epa byłam nawet całkiem zadowolona i zastanawiałam się jak chcą to wszystko rozwiązać w jednym epie... i nie pomyślałam ze można pójść sobie tak na skróty i zrobić tak dość szybko to wszystko xD Myślałam ze będzie jeszcze KKT próbował umierając jakoś ugryźć tych co żyją, że będzie coś więcej odnośnie przygotowania samych mistrzostw,itd. A tu wyszedł całkiem spokojny odcinek jak na resztę serii xD Z jednej strony nie tak źle, z drugiej - jakie tam głupie fragmenty dali, o matko jedyna... Śmierć ojca na meczu i wszyscy wręcz szarpiący tego ojczulka a nikt nie pomyślał i lekarzu czy czymś...ehhh... W ogóle sama śmierć na meczu to tak głupi motyw ze żal... Inna rzecz - policjant - może przez mój własny stosunek do policji - ale to rozwiązanie jakie dali dla LJS jest koszmarne dla mnie trochę xp Sceny z dzieciakami grającymi - mało przekonywujące jak dla mnie. Z ostatniego odcinka właściwie troszkę podratowała końcówka gdzie PSY <jakiż skrót xD> proponuje chłopakom ślub, nie powiem to było słodkie^^ <myślę ze nawet dosyć ładna z nich by była para:D> Ale w pewnym sensie rzeczywiscie brak mi jakiegoś sensownego zaakcentowania czy komuś coś wyjdzie z PSY czy po prostu zostaną sobie tak przyjaciółmi, bo przez cała serie jednak pokazywali że ktoś na kogoś leci i komuś na kimś zależy ale właściwie postanowili rozwiązać to polubownie no i,hmmm, no nie wiem czy to dobrze... <nie wiem, mogli zostawić wątek LJS zakochanego w PSY ale to co związane z nią i rep Nam można było już wyciąć...>
Co do plusów jak dla mnie - np kiedy miałam dosyć już przeintrygowania ze strony KKT nagle intrygi poszły w zapomnienie bo NJI rezygnuje, powiem ze się wręcz zdziwiłam, bo jak to nagle główny bohater znika ze sceny? No i to co zrobili dalej było dosyć sprytne i gładko im poszło. Ze strony intrygowej nawet dosyć jestem zadowolona i nie było u mnie tak że nagle w połowie mnie nudzi seria aż do ostatnich 2-3 epów, jakoś ładnie mi się to rozeszło wszystko. Co do postaci powiem ze podtrzymuję to co dotąd napisałam. Dambi mnie irytowała, a z wątków innych szkoda mi było ze nie zrobili nic w stronę PBS i Alice, lubię wątki o tych starszych parach^^
Jeszcze z minusów - przypałowa scena z grobem ojca - tylko bym sie chciała spytać - czy koreańczycy to mogą sobie tak chować ludzi gdzie im żywnie się podoba? <nawet jeśli to tylko symbolicznie ale chodzi mi o nagrobki i te sprawy, jakoś nie mogę wyjść z podziwu patrząc na kolejną dramę gdzie ktoś sobie chowa kogoś gdzieś tam na wzgórku czy w lasku czy gdzieś tam...>
A z plusów to mimo jakiegoś takiego uproszczenia - podobało mi się przedstawienie powiedzmy pracy agenta, zwłaszcza lubię te aspekty pieniężne^^ Co prawda pod koniec to już zupełnie poszli na łatwiznę ale co tam xp
Z dram sportowych koreańskich przynajmniej - chyba najlepsza jaka widziałam. <smutne podsumowanie jest takie ze dużo ich nie widziałam xp>
Emmm, ocena chyba 7,5/10 - całkiem dobrze mi się oglądało ale nie była to jakaś super rewelacja, no i chyba zapamięta mi się scena Jang Suka przytulającego się do rep Nam na długo^^

Awatar użytkownika
inkama
Co to jest dorama? o_O

Postautor: inkama » 17 lut 2010

Jestem po dwóch odcinkach i muszę powiedzieć, że mi się podoba :)
Zaczęłam oglądać dla Kim Buma xD ale w sumie cała historia zaczęła mnie wciągać; aż się zdziwiłam. A Kim Bum oczywiście śliczny, do twarzy mu w tej fryzurze i całościowo jego postać mi się podoba.
Joo Jin Mo też jest ok najpierw się zastanawiałam skąd kojarzę jego głos i dopiero w połowie 1 epa skojarzyłam, że grał w "200 Pounds Beauty" xD
Historia robi się ciekawa póki co będę oglądać choć nigdy nie przepadałam za tematyka sportową.
A i uwielbiam tego SBS'owego misia :P

Wróć do „K-drama”