[2009] Style

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 24 sie 2009

Matko jedyna, jak ja się uśmiałam przy tym epizodzie mimo ze chyba nie powinnam xD
Już siódmy odcinek a w restauracji Seo Woo Jin nadal pustki xd Jak na celebryta interes idzie mu raczej kiepsko. xDDD I.. Ciekawa jestem czy po 7 odcinku koreańscy widzowie będą narzekać na to, że zaśmieca im rzekę xd xd Normalnie walnęłam głową o klawiaturę kiedy wrzucił te kwiaty do wody ,a ONE nie chciały odpłynąć

Rację masz Maura, zdaje się ze Style'owcy będą robić tam ciagle sztuczny tłum xp No a kwiatki nie chciały odpłynąć bo woda chyba w stronę brzegu płynęła, choć w tamtym momencie to bym powiedziała że chyba kamieni nakładli do nich co by tak bardziej na dno je ciągnęło xp
Nie powiem ze bardzo wzruszające było jak SJ poszła do kucharzyny (który swoją drogą ma fryz jakby wrócił po burzy) i poszli nad wodę - ona sie zachwyca jak pięknie i świeże powietrze i w ogóle - a on w tym jakże romantycznym momencie mówi o prochach swojej matki które tu rozsypywał, no miodzio normalnie xp Do tego ni stąd ni zowąd musiało się znaleźć bungee gdzie SJ musiała dzielić się wsoimi wynurzeniami z serii - że zawsze jak jej jest smutno to stara się uśmiechać czy coś takiego, w tym momencie przed oczyma przewinęły mi sie poprzednie odcinki kiedy to non stop SJ ryczała bądź wrzeszczała xD Jeszcze jak ten zgredek coś walnął o tym że nie może się z nią przyjaźnić to ja zaczęłam się zastanawiać co za przyjaźń kiedy oni się parę razy widzieli no i rzeczywiście z raz czy dwa razy jej pomógł ale potem ją traktował z chłodem arktycznym, a ona ciagle truje temu ciachowi o tym ze chciałaby pomóc mu no bo jej tak go zal bo jak by się czuł ktoś komu odszedł ktoś z rodziny i w ogóle - dziwne ze wcale niby nie jest nim zainteresowana ale chce go pocieszać, jak jest tak charytatywna to może by zaczęła od dzieci głodnych w afryce xp No i w ogóle to 7ep a jaka przemiana strojów z pierwszego epa, czyżby dostała już wypłatę, wcześniej pożyczała ciągle od koleżanki, czyżby jej ciach sam zapełniał już szafę ze nagle ma tyle ciuchów i to pewnie jakiś markowych?

W ogóle ta… HISTORIA JEGO ŻYCIA robi się nie do zniesienia

Zgadzam sie z tobą Maura xp On jest taki biedny i w ogóle z tą jego historią życia, w ogóle nie bardzo czaję co właściwie był za skandal z tą jego matką ale mam wrażenie że chyba trochę zrobili z tego coś za wielkiego już nie mówiąc o jego pojawieniu się na tym dżamprezie - żadnego łoooo i w ogóle nie było ze strony dziennikarzy wiec właściwie o co chodzi?

Swoją drogą to mam wrażenie ze Ki Ja jest chyba tu najciekawszą postacią, SJ jak zaczyna moralizować to słabo się robi, zgredek w ogóle nie wie sam czego chce a chiach jest po prostu ciachem co by urozmaicić całą imprezę i chyba PKJ najciekawiej tu kręci wszystko, zwłaszcza ze nie czaję jeszcze jaki jest ogólny cel jej bo może się nie orientuję jak zwykle we wszelkich politycznych manewrach - ale nie bardzo rozumiałam tego jej zapraszania zgredka na tą imprezę czy inne rzeczy momentami wydawały mi się zbyt poplątane.
No i ekipa Style'owa - szkoda ze tak mało jej jest w tym odcinku, ale jak zobaczyłam chłopaka w kitce jak przybiegł z nową plotą to przypomniał mi się "teatr" z mojego gimnazjum kiedy to nagle wszyscy się podniecają "aktorzy" ze ojejojej i lata jedno do drugiego z tekstem: co to będzie co to będzie xp Śmieszy mnie zawsze coś takiego, może dziwna jestem xp No, widziałam ze 8 już coś potłumaczyli wiec zasiądę wieczorkiem i zobaczę co tam znów zabawnego wymyślili^^

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 25 sie 2009

No i telefony… wystarczył tydzień by wszyscy wymienili haptici na magic hole xDDDD

hahah, też się z tego polewałam, no facepalm i tyle XD

obejrzałam 7 i ósmy i... kurde, śmieszyły mnie wzruszające sceny jak zwykle ;P ja nie rozkminiam ich miłostek, rly, to jest jakieś porąbane XD
w ogóle jakoś polubiłam Pana Fotografa ;P a Park Ki Ja mnie nie przestaje zaskakiwać i ciągle nie kminię jej motywów i gubię się w Stajlowej polityce... ;P no i oczywiście ciągle śmieszą mnie niektóre ciuszki w dramie, nie mówiąc o fryzurze Ciacha, która ewoluowała! w jeszcze gorszą...
uwielbiam sceny Fotograf x Ciach i mimo wszystko lubie, jak Fotograf "udaje" chłopaka Seo Jung, jak przyniósł jej przekąski w nocy, hehe... w ogóle to mieszkanie razem nadal mnie rozwala, dziwi i w ogóle wtf ;P tylko czekać, aż się zejdą, mwhahaha...
no i nie było previewa, a tu takie zakończenie, eh!

ok, koniec moich nieskładnych przemyśleń ;P
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 25 sie 2009

Odcinki 7 i 8

Ale ta drama mnie totalnie wkurza i ten post będzie barrrrdddzzzoooo negatywny ^^

Po pierwsze: Dlaczego Seo-Jung dla wszystkich musi być workiem treningowym i tarczą? Wszyscy ją wykorzystują... Ki-ja jak coś jej nie pójdzie to zwali winę na biedną edytorkę, Min-joon wykorzystuje ją najbardziej bo jest dla niej dobry tylko po to aby wzbudzić zazdrość w Ki-ja... no, a szef to w ogóle odmienna sprawa...
DLACZEGO ONA COŚ DO NIEGO CZUJE!
Boże! Jaki ten wątek jest nienormalny... Przecież nie dość, że ten zachowuje się jak totalny debil, nic dla niej nie zrobił, nigdy nie było większego zbliżenia czy coś, na 1 odcinek może z 5 min tylko są razem na ekranie... a ta ciągle go woła i lata jak za s******* .

Ryu Shi-won - co za wstrętny aktor. Jak ja nienawdzię jego sztuczności, tych wymalowanych ust, jego ubrań i przede wszystkim jego zachowania w dramie... (znaczy postać, którą gra). Z siebie robi takiego biedaczka... Przecież wiadomo, że jak jego mama była modelką to nawet po śmierci będą o niej gadać, nie?! W ogóle musi się liczyć z tym, że jest "JAKĄŚ" tam osobą publiczną i będą o nim pisać, gadać i za nim chodzić.

Pierwszy raz w k-dramie wkurzają mnie DIALOGI. Oh GOD! Oni tak w pięknych słowach uzewnętrzniają się... "Ten skok będzie skokiem w dorosłość... Postaram się zapomnieć to co siedzi w mojej głowie, ten obraz osoby, którą kocham i blah blah blah... " - kto tak gada w prawdziwym życiu? TE DIALOGI SĄ MASAKRYCZNE... Takie poetyckie, nierealne i w ogóle kto tak się uzewnętrznia ;//

Scenariusz: to jest problem tej dramy. Totalnie słaby scenariusz. Park Ki-ja i jej metody pracy są totalnie niezrozumiałe ?! Raz robi tak, a drugi raz robi co innego co 2 odcinki wcześniej było niezgodne z jej zasadą -_- Historia w ogóle nie trzyma się kupy... Ta pani prezes pierwsza tak walczyła aby Woo-jin nie dostał posady prezesa, a jak już ją dostał to wyglądało to tak jakby miała to w czterech literach i sobie odpuściła...
Zresztą każdy odcinek ma inny klimat, feeling i wygląda to tak jakby, każdy ep inny scenarzysta pisał...
Oglądając mam wrażenie, że scenarzysta/ka pisze tą dramę na kolanie, z odcinka na odcinek... tak jakby ta drama była napisanie nie jakiś czas temu... tylko np. kończy się emisja 8 odcinka i ona/on dopiero teraz zabiera się za napisanie 9 ... wiem, że to niemożliwe, ale tak to wygląda ;////

Jeszcze jedno: widzę, że twórcy strasznie mocno wzorują się na amerykańskich serialach co tej dramie wychodzi na złe -_- Kolejna drama o modzie, kolejny zawód miłosny jak w przypadku Cinderella Man ;/// Dwie dramy nie mające w sobie tego czegoś...

PS.
Czy tylko mnie się wydaje czy aktor grający Min-joon'a się trochę sepleni...? Jak mnie wkurza jego styl mówienia to masakra...
Chociaż te sceny z Seo-jung i nim są najprzyjemniejsze w całej dramie... mimo tego, że jego intencje nie są szczere:)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 25 sie 2009

Po 8epie mogę powiedzieć że ta drama mnie zadziwia bo:
1. zupełnie jej nie rozumiem (nie wiem czyżbym zupełnie angielskiego zapomniała czy rzeczywiscie z plotem jest coś nie tak ze ja nie mogę za cholerę załapać co jest grane)
2. dialogi mnie zadziwiają dwa razy bardziej niż wszystko inne...
3. ...chyba że aktorzy mnie zadziwią bardziej

Jak to Mootyl stwierdził:
TE DIALOGI SĄ MASAKRYCZNE... Takie poetyckie, nierealne i w ogóle kto tak się uzewnętrznia ;//

Scenariusz: to jest problem tej dramy. Totalnie słaby scenariusz.

Dialogi są tak beznadziejne ze aż śmieszne. Do tego pewne sceny - po prostu nie da sie czasem wytrzymać co by nie zacząć płakać nad ich głupotą, ostatnia scena w ogóle 8epa - to ja się SJ uchyla oł pliiiisss, no i ciach na łóżku skulony, może nie powinnam się nabijać ale w tym momencie wyglądał nie jakby go odrzuciła Park Ki Ja ale chłopak z kiteczką xp I jeszcze trochę takich rodzynków by się znalazło, aż strach szukać oO Przy 8epie to niestety mniej się pośmiałam w porównaniu do głupoty 7 więc przeczytałam prawie całą rubrykę o gospodarce w gazecie xpA nie przepraszam, scena kiedy musi sobie coś PKJ zrobić na tych szpilach i oczywiście zgredek wyciąga swój podręczny zestaw do akupunktury, nasunęło mi się tylko WTF??? Albo cała ta polityka - wcześniej byłam święcie przekonana ze PKJ chce wyciągnąć zgredka na dyrektorka a obecnie wgląda to zupelnie inaczej, nie czaje tego motywu zupełnie. Do tego vintage'owa babcia, coś o niej wspominali wcześniej ale nie zrozumiałam właściwie o co chodzi, może to przez to ze na viikii te party tak się dziwnie kończą?oO
Co tam jeszcze - aaa, rozmowy o "dorosłości" - tylko siąść i płakać...
No i samej końcówki też właściwie nie rozumiem - po kiego ona do niego pojechała kiedy już on wrócił do domu? Trochę jej zajęło myślenie chyba, no i właściwie pewnie się okaże ze pojechała bo i tak jej nie zależy, dziwni są ci ludzie, przeraża mnie ze oni chcą jeszcze drugie tyle odcinków pokazać...

Kolejna drama o modzie, kolejny zawód miłosny jak w przypadku Cinderella Man ;//

Mootyl, a czy nie pocieszające jest to ze CM nie miał przynajmniej pisanego scenariusza na kolanie z odcinka na odcinek? xp Tam widziałam jakieś ręce i nogi, tutaj może same nogi Park Ki Ja...
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 25 sie 2009

Prawda, prawda, że pod tym względem Cinderella Man było dużo lepsze... przynajmniej miało jakiś tam plot, ręce i nogi...

Style to naprawdę dziwny twór... Ile bym się zastanawiał to i tak nie mogę zrozumieć tej dramy :D:D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 25 sie 2009

tutaj może same nogi Park Ki Ja...

o umarłam XD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 25 sie 2009

Odcinek 8

A ja Wam powiem, że dzisiejszy odcinek zawierał w sobie najlepszą scenę jaką udało im się wykreować w tej dramie. Aż sobie powtórzyłam ją drugi raz ;) Fantastycznie przedstawiona na kłótka KMJ z Ki Ją. Mnóstwo emocji, furia, gniew, zazdrość, to napięcie między nimi i nieodparte wrażenie, że to pożegnanie… Świetna scena! Ciekawa jestem jaki będzie ciąg dalszy tego… Czy Ciach się odkocha i rzuci na Seo Jung ( o nieeee!!!) czy Ki Ja przejrzy na oczy i ten… zawalczy o niego^^^ Ta ich relacja nigdy nie została określona, pokazano nam tylko, że Ciach ‘ugania’ się za Ki Ją. Ale z tego co ona mówiła, to nie dała szansy ich związkowi bo wie, że Ciach nie potrafi się angażować. Ajjj rozochociłam się xP Mam nadzięję, że jakoś ładnie poprowadzą ten wątek bo widoki na tą parkę zaczynają mi się podobać ^^^ Ta scena przyćmiła moją irytację nad pozostałą dwójką xP
I nawet przebolałabym już, że Seo Jung z Woo Jinem wyląduje xP Oboje mnie irytują więc ….. parka jak z nieba xDDD (Ale nadal ich sobie razem nie wyobrażąm xDDDD)

Ale wcześniej w odcinku było do kitu xP

Posiedzenie zarządu Stajla odbywające się w stajlowym biurze, gdzie zgromadzeni wyglądali jakby się szachownica zbunotwała… No i ten nowy fryz Woo Jina zabija xDDD

Dialogi… no fakt… patos ulewa im się z każdego zdania i nawet zastanawiałam się czy to Ci tłumacze na viikii momentami nie przesadzają xPPP Aż muszę chyba poczekać aż wyjdą softyxD

Park Ki-ja i jej metody pracy są totalnie niezrozumiałe ?! Raz robi tak, a drugi raz robi co innego co 2 odcinki wcześniej było niezgodne z jej zasadą -_- Historia w ogóle nie trzyma się kupy... Ta pani prezes pierwsza tak walczyła aby Woo-jin nie dostał posady prezesa, a jak już ją dostał to wyglądało to tak jakby miała to w czterech literach i sobie odpuściła...

Bo to jest kobieta kalkulatywna i zrobi wsystko by wyszło jak najlepiej i dla niej i dla firmy. Ja np byłam za Kiją kiedy mówiła, że Woo Jin nie powinien stać się szefem Stajla. Przecież ten koleś definitywnie robi tym babom na złość i tylko dla tego objął tą posadę. To jak wcześniej o gazecie się wypowiadał nie wróży nic dobrego i poza tym…. Szef kuchni, lekarz medycyny naturalnej ma kierować czasopismem o modzie? No proooszę :roll: Można argumentować tym, że się chłopak nauczy, ale… niektórzy uczą sie całe życie by być tam gdzie są…. O.0

scena kiedy musi sobie coś PKJ zrobić na tych szpilach i oczywiście zgredek wyciąga swój podręczny zestaw do akupunktury, nasunęło mi się tylko WTF??

xD I zawsze leczy igłami xPPP Z niego taki lekarz jak i kucharz podejrzewam xDDDD A z tymi szpilami to przesadziła xPPP

Co tam jeszcze - aaa, rozmowy o "dorosłości" - tylko siąść i płakać...

W ogóle byłoby wtedy najlepiej, gdyby puściloi muzykę zagłuszającą ten bełkot, zwłaszcza z ust Seo Jung, która o tym że ‘dorosła’ wspomniała w 8 epie conajmniej 4 razy o.0 I pozbyłabym się wszystkich jej spotkań z Woo Jinem bo wtedy to ja mam najcięższy czas xP

ostatnia scena w ogóle 8epa - to ja się SJ uchyla oł pliiiisss, no i ciach na łóżku skulony

No ta scena była tragiczna. I jeszcze fakt, że Ciach zabierał się do pocałowania jej po tym jak yy ‘rozstał’ się z Ki Ją. Albo gorzej…. Seo Jung, która nie chce się całować z ciachem xDDDD JESZCZE gorzej -> Ki Ja się namyśliła i akurat wtedy musiała wejść do tego pokoju xD (No co za przypadek! To tak jak Ciach spotkał Woo Jina w kawiarni i musiał mu wygarnąć xDDDD)
tutaj może same nogi Park Ki Ja...

W które misiek wbija swoje igły xD

Generalnie do doszłam do wniosku, że najlepszym wątkiem w tej dramie nie są związki między kobietami i mężczyznami, ale relacje jakie mają między sobą Ki Ja z Seo Jung. SJ strasznie wyolbrzymia, jaka to tamta jest czarownica i zaraz ją pewnie zje, a tymczasem Ki Ja okazuje się całkiem niezłą nauczycielką ;)

ALE to nie zmienia faktu, że plot w tej dramie ostro kuleje i przez osiem odcinków zmierzała do nikąd...
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 25 sie 2009

Maura, powiem ci że chyba najbardziej uśmiałam się przy 8ep ale czytając wsze komentarze xD Teraz to dopiero taka miła komedia z tego wyszła ><
Czy Ciach się odkocha i rzuci na Seo Jung ( o nieeee!!!)

Właściwie już się rzucił i to mało udolnie, ale tłumaczę sobie ciagle tym ze ciach jest pijany i nie wie co robi xp W ogóle uważam ze najlepsza para to by był zgredek z ciachem - nic dodać nic ująć xp

Szef kuchni, lekarz medycyny naturalnej ma kierować czasopismem o modzie? No proooszę Rolling Eyes

Ja zauważę jedna rzecz - ów szef ciaglechodzi w porządnej marynarce z podziurawionymi spodniami - i tu się zapytam on ma kierować czasopismo o modzie? Nie żebym sie czepiała podartych spodni, ale on ma mieć w taki sposób stajla? ołłł, dziwne że jeszcze oczy PKJ nie wyparowały od patrzenia na to co on na siebie zakłada...myślę zeon to dopiero będzie stajlowy dyrektor stajla... (jeja,co by nie było mam wrażenie ze on myśli ze on wygląda jak nastolatek i ma 16 na karku...ale chyba umknęło mu parę - dzieścia? lat?)

SJ strasznie wyolbrzymia, jaka to tamta jest czarownica i zaraz ją pewnie zje, a tymczasem Ki Ja okazuje się całkiem niezłą nauczycielką

Mam wrażenie że ona już nawet trochę wpadła na to bo ja trochę broni - był taki motyw jak ekipa edytorska ploty siała a ta coś się za PKJ wstawiła (właściwie to już nie wiem co ja mówię, jestem głodna niewyspana i wstaję o 4,koniec postu xp)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 25 sie 2009

Maura, powiem ci że chyba najbardziej uśmiałam się przy 8ep ale czytając wsze komentarze xd Teraz to dopiero taka miła komedia z tego wyszła ><

Czyli co? Nasze komentarze są tragiczniejsze niż Stajl? XP

W ogóle uważam ze najlepsza para to by był zgredek z ciachem - nic dodać nic ująć xp

Ciach jest przecież bi więc wszystko możliwe :D
myślę zeon to dopiero będzie stajlowy dyrektor stajla...

Nie zapominajmy jeszcze o stajlowym błyszczyku xD W ogóle WJ zmroził mnie tekstem (podczas yy rozmowy z ciachem), że Ciach mu styl dyktuje i że coś tam on się odwdzięca (czym? nie pamiętam xD) za to jak mu ciach krawat na imprezie zawiązał i w ogóle xDDDDD <-wypowiedż chaotyczna, idealnie pasująca do tej sceny xD Nie no... takiej postaci jak Pierdołek jeszcze nie było xDDDD I wielka mi celebryta z niego . O! o.0
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 26 sie 2009

Czyli co? Nasze komentarze są tragiczniejsze niż Stajl?
Zależy jak na to patrzeć^^ Tragiczne nie musi być śmieszne a śmieszne nie musi być tragiczne ><
A co do WJ i Ciacha - to mu przyłożył za to że mu "zrujnował strój" jak dobrze kojarzę? xp Chaos, drama jest po prostu niezgłębiona jak czarna dziura zdecydowanie wielkie loool. Ciekawe czym oni przez jeszcze 8 epów chcą nas uraczyć, w ogóle tak z bungee naszła mnie pewna myśl - chyba oni kręcili tą scenę tylko raz dlatego tak kiepsko wyszła - i zastanawia mnie to czy ta produkcja nie jest jakaś nisko budżetowa, a raczej przeznaczają kasę na ciuchy zamiast na to by powtórzyć czasem parę scen co by wyszło coś z tego bardziej normalnego (ciach+łóżko też wygląda jakby nakręcili raz i darowali sobie więcej xp). Właściwie w mojej głowie tyż chaos,eh xD
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 26 sie 2009

Ciekawe czym oni przez jeszcze 8 epów chcą nas uraczyć,

Ekhem 12 epów....12 :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

jak to 12?oO nie miała mieć 16? xD
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

12 odcinków do końca... ta drama ma 20 odcinków :roll: *tak, wiem, niewiarygodne xD xD xD*
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

i pomyśleć ze większość dobrych dram kończy się po 16 epach - może to wyznacznik jakości? xp Tak czy siak - jestem w szoku, co oni chcą robić przez 12 epów, kto wie czy nie przedłużą - w końcu jak już piszą scenariusz z odcinka na odcinek... xD
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

W tym roku jest wiele dram, które mają po/powyżej 20 epów, specjalistą jest właśnie SBS xD Raz im to wychodzi, raz nie. xP

Wiesz... ja się wciąż łudzę, że to co teraz nam jeszcze prezentują to nadal wstępniak jest... do czego? Nie pytaj bo nie wiem xD xD
Obrazek

Wróć do „K-drama”