[2008] Powerful Opponents

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] Powerful Opponents

Postautor: mootyl » 19 sie 2009

Pierwszy raz soundtrack był jedynym powodem, dla którego oglądałem (czyt. nie poddałem się) dramę ;pp (na początku)

Obrazek

Dane:
Tytuł: 강적들 (强敌) / Kang Jeok Deul
AKA: Powerful Opponents / Rivals / Adversaries
Gatunek: romans
Odcinki: 16
Stacja TV: KBS2
Czas nadawania: 2008-Kwi-14 do 2008-Cze-03
Czas emisji: poniedziałek & wtorek 21:55

Obsada:
Chae Rim jako Cha Young Jin
Lee Jin Wook jako Kang Soo Ho
Lee Jong Hyuk jako Yoo Gwang Pil
Choi Ja Hye jako Jung Yoo Min

Plot:
Cha Young Jin jest jedną z niewielu kobiet (w sumie drugą), której udało się zostać ochroniarzem prezydenckiej rodziny. Young Jin i Gwang Pil poczas treningu byli swoimi największymi rywalami... do czasu, kiedy oboje zostali przydzieleni do "opieki" nad Soo-ho - synem prezydenta, który uwielbia sprawiać kłopoty.

ODE MNIE:
Dobra! Włączyłem tą dramę tylko i wyłącznie dla Chae-rim i Lee Jin-wook'a^^ Miałem chyba z milion podejść znim przetrwałem pierwszy odcinek;) No, ale potem już nie było tak źle...
Może nie jet to słodka, naiwna komedia... Może to nie jest super szybka, zaskakująca historia... Gdyby nie realia, w których znajdują się bohaterzy powiedziałbym, że ta drama jest realistyczna i bardzo życiowa^^

Drama nie byłaby taka zła, ale utknąłem na 13 odcinku -_- Bo nie wiedziałem, że ta sprawa z przeszłości będzie głównym tematem PLOTU -_- Ona wcale nie jest ciekawa... Jest przewidywalna, nudna, bezsensu i w ogóle ;//
Romans niby jest, a niby go nie ma ;pp

Jedyną idealną rzeczą w tej dramie jest opening i soundtrack*_*
To on zadecydował, że nie poddam się i obejrzę tą dramę do końca ;)

Powerful Opponents OPENING - must watch

Powerful Opponents OST - must DL - słucham go non stop^^

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 26 lis 2009

Niedawno zdarzyło mi się wpaść na te dramę. Przeglądałam mv na youtubie i akurat jedna z nich była z Powerful oponents. Nie obejrzałam niestety całości, ponieważ większość plików na stronach jest z jakiegoś bliżej nieznanego mi powodu pousuwana, ale zdążyłam zawiesić oko na 1,2 i dwóch ostatnich.
Nie bardzo wiem , co się działo w środku dramy, ale koncówka niewiele wyjaśniła mi w kwestii romantycznej, a na taką głównie liczyłam w tej dramie i oczywiście na dobrą zabawę.
Po pierwszych dwóch odcinkach uśmiałam się, bo sporo było zabawnych momentów (rodzinka pani ochroniarz, jej relacje z kumplami, rywalizacja z zimnokrwistym kolega i oczywiście syn prezydenta). Syn prezydenta bardzo przypadł mi do gustu, ponieważ wydaje mi się taki :0 niedramowy z tymi swoimi minami, kwestiami. Jest bardzo naturalny i uroczy:) Zresztą główna bohaterka tez jest niczego sobie. Po obejrzeniu zaledwie namiastki tej dramy spokojnie mogę ja polecić -przynajmniej pierwsze dwa odcinki i dwa ostatnie:)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2008] Powerful Opponents

Postautor: thon » 09 sie 2010

mootyl pisze:]Włączyłem tą dramę tylko i wyłącznie dla Chae-rim i Lee Jin-wook'a

no w sumie podobne podejście do tematu tylko zamiast Lee Jin Wooka wpiszę Lee Jong Hyuka

mootyl pisze:Miałem chyba z milion podejść znim przetrwałem pierwszy odcinek;) No, ale potem już nie było tak źle...

a ja wręcz przeciwnie -pierwsze 2 odcinki szybko obejrzałem ,potem zacząłęm oglądać coś innego ,i tak dopiero po roku wracam do tej pozycji bo w sumie początek jest bardzo fajny no i dziadzio czyli Im Hyun Sik- ach jak ja go lubię :)
No i w końcu Chae Rim w roli twardej baby która myli walkie talkie z pistoletem :) .Lee Jin Wook jako twardziel a w pamięci utkwił mi jako ślamazarny prokurator z Dr KKanga.Po 4 odcinkach chce się dalej oglądać ,blizna na plecach (pierwsze skojarzenie Bad Guy),tajemnica ,utracona miłość - zapowiada się dobrze ,mam nadzieję że nie będzie tak nudno jak pisze mootyl.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2008] Powerful Opponents

Postautor: thon » 10 sie 2010

Odc 5 - powoli klaruje się sytuacja i wyjaśnia przeszłość.I moje wielki oczy jak zobaczyłem córkę - przecież ta dziewczynka już jest zakodowana w mojej pamięci(tak tak moja ULUBIONA drama Dong Yi).I kapitalna rozmowa między dziewczynką (D)i Young Jin(YJ)
"D-Mój tata opowiadał mi o tobie.
YJ- opowiadał o mnie?Co powiedział?
D-Nie bądź lekkomyślna,bo staniesz się głupią kobietą jak Cha Young Jin.
YJ-Co?
D-Nie wrzeszcz tylko dlatego, że jesteś rozgniewana,bo staniesz się samotną kobietą jak Cha Young Jin.Nie rywalizuj, by stać się numerem jeden bo twoje życie stanie się męczarnią jak życie Cha Young Jin.
YJ-Ten głupek! Ja … "

Edit :
po obejrzeniu całości - tak około 12 epizodu zaczeło strasznie wiać nudą -niby jakaś akcja się dzieje,niby jakiś romans gdzieś tam jest ale to wszystko jakieś mdłe ,bez polotu i pomysłu.Nie będę pastwił się więcej nad ta pozycją -zaczeła dobrze ,skończyła miernie -całość 4/10

Wróć do „K-drama”