[2004] What Happened in Bali

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

[2004] What Happened in Bali

Postautor: mistiq » 19 sie 2009

Obrazek

Tytuł: 발리에서 생긴 일 / Bal-li-e-seo Saeng-kin il
Znana również jako: What Happened in Bali / Something Happened in Bali / Hearts in Bali / Memories in Bali
Liczba odcinków: 20
Gatunek: Romans, dramat
Stacja nadawcza: SBS
Czas nadawania: 2004-01-03 - 2004-03-07

Opis:

What Happened in Bali jest dramatem, który ujawnia wewnętrzne, materialistyczne pragnienia ludzi. Ta drama pokazuje wartość życia na tym materialistycznym świecie, gdzie nie liczy się nic oprócz pieniędzy.

Obrazek

Występują:

Obrazek

Ha Ji Won jako Lee Soo-jung jest agentką biura podróży, która szuka swojego szczęścia na Bali, po niemiłym i pamiętliwym dzieciństwie. Poznaje tam Jae-min, Kang In-wook, i Young-joo, trzech ludzi na pozór idealnych, którzy są uwikłani w trójkąt miłosny. Kiedy Lee Soo-jung znajduje się z powrotem w Seulu jej pożądanie sukcesu prowadzi ją do Jae-min, aby zabiegać o pracę.

Obrazek

Jo In Sung jako Jung Jae-min gra syna bogatego ojca, lecz żyje w cieniu swojego brata, i chociaż nigdy nie był jemu nie posłuszny, to powoli oddala się od niego, w "poszukiwanie siebie". Poznał Park Ye Jin , kiedy studiował w USA, i stają się oni zaręczeni przy usilnej namowie ich rodzin.

Obrazek

So Ji Sub jako Kang In-wook pochodzi z rozbitej rodziny, a jego mama jest wplątana w skomplikowany związek z mężczyzna. Tak więc pozostawia to mu negatywną postawę do wielu rzeczy w życiu. Lecz po poznaniu Park Ye Jin, poczuł on pierwszy raz piękność życia. Jednak jej rodzina przeciwstawia się temu związkowi, i ostatecznie oni kończą swoją miłość, a Park Ye Jin zostaje wysłana do USA.
Park Ye Jin i So Ji Sub ponownie spotykają się ba Bali.

Obrazek

Park Ye Jin jako Choi Young-joo jest inteligenta, ładna, oraz bogata. Ma złamane serce z miłości, którą dzieliła z So Ji Sub-em, kiedy byli w szkole.

Trailer

Awatar użytkownika
ululu
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: ululu » 02 wrz 2009

Niedawno skończyłam oglądać tę dramę i szczerze to wciąż nie wiem co o niej myśleć. A właściwie inaczej - nie mogę przestać o niej myśleć. Jo In Sung był genialny, z resztą ja już po A Dirty Carnival skoczyłabym za nim w przysłowiowy ogień :D Drugi hiroł, którego imienia nie spamiętałam, od samego początku aż do końca zwyczajnie mnie irytował, a heroina - jak na początku bardzo ją polubiłam to gdzieś w połowie dramy jej rozterki zaczynały już być denerwujące. Gdzieś czytałam czyjąś opinię co do tego filmu, że ludzie pamiętają tę dramę tylko i wyłącznie przez zakończenie. Może rzeczywiście końcówka jest nietypowa, wolę ją o wiele bardziej od typowego happy endu, ale ja w WHiB zakochałam się chyba tylko i wyłącznie przez postać Jae-mina. I jak w prawdziwym życiu raczej trzymałabym się z daleka od takiego gościa(nie dość że cham to jeszcze przystojny - phe! xD) to jednak w dramie przesłonił mi on resztę bohaterów. Ja jednak jestem dość przewidywalna i zawsze wybieram playboya-który-chce-być-kochany ponad ciepłe-kluchy(czyt. drugi hiroł).

No nic, ogólnie polecam. Szczególnie dla Jo In Sunga w basenie :twisted:
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: olszyna » 03 wrz 2009

Znalazłam notkę na moim blogu poświęconą właśnie tej dramie, którą to opisałam od razu po jej obejrzeniu, więc jakieś z 1,5 roku temu:) Pozwolę ją sobie tutaj wkleić, bo nie chce mi się pisać jeszcze raz tego samego, a poza tym po tak długim czasie, to już prawie nic nie pamiętam:P

PLOT:

Historia wygląda mniej więcej tak: Jang Jae-min to syn biznesmena, któremu w głowie jedynie romanse i rozrywki. Mimo, że pracuje w firmie ojca, nie ciągnie go do robienia interesów. Jak to często bywa w tego typu bogatych rodzinach, ważniejsze są pieniądze niż dobro dzieci, dlatego też Jang Jae-min ma poślubić Choi Young-joo, która jest córką innego bardzo bogatego właściciela firmy - jest to małżeństwo aranżowane, w wyniku wymiany obrączek połączą się dwie wielkie firmy. Jang Jae-min z początku nie ma nic przeciwko temu małżeństwu, gdyż nie jest zdolny do miłości. To, że będzie miał żonę, w zupełności nie będzie przeszkadzało mu w dalszych romansach. Po kolejnym skandalu o jego romansie z aktorką, Choi Young-joo jedzie na Bali, by pobyć z dala od swego rozwiązłego narzeczonego. I jak się okazuje jedzie tam nie bez powodu. Na Bali mieszka Kang In-wook, z którym Choi Young-joo łączył kiedyś gorący romans. Kang In-wook pracował wtedy w firmie ojca Jae-mina, jednak zrozumiawszy wreszcie, że Young-joo nigdy za niego nie wyjdzie, gdyż jest zbyt biedny, uciekł przed swą miłością i zamieszkał na Bali. Young-joo jednak pomimo zbliżającego się własnego ślubu, wciąż ma nadzieję, że In-wook wróci do niej. Wspomnienia z ich związku nadal są dla niej żywe, nie może przestać o nim myśleć. Jae-min nie mogąc znieść, że jego narzeczona wyjechała bez słowa, dowiaduje się dzięki swoim kontaktom, gdzie przebywa i podąża jej śladem. Trójka bohaterów spędza na Bali wspólnie czas - Young-joo oszukuje narzeczonego, że In-wook to przyjaciel ze szkoły i spotkała go przypadkowo. I wtedy pojawia się Lee Soo-jung, która pracuje w agencji turystycznej. Oprowadza ona Jae-mina, Young-joo i In-wooka po Bali. Lee Soo-jung miała ciężkie dzieciństwo i dlatego jej marzeniem jest zdobyć pieniądze, by wreszcie móc normalnie żyć.

Los czwórki bohaterów splata się ze sobą, a Lee Soo-jung odegra w całej historii kluczową rolę. Jednym słowem namiesza w życiu Jae-mina i In-wooka bardzo. Początkiem znajomości dwóch mężczyzn są ich powiązania z Young-joo, jednak dalsze ich stosunki wynikną z zabiegania o Soo-jung. To by było tyle o fabule. Wszystkich szczegółów nie będę opisywać, gdyż jest ich za dużo. Drama składa się z 20 odcinków, więc trochę tego było w trakcie 20 godzin oglądania.

BOHATEROWIE:

Jang Jae-min

Jeny, jak ja kocham Jae-mina! Jak obejrzałam tą dramę, to zakochałam się w In-Sungu jeszcze bardziej właśnie dzięki temu jak wykreował postać Jae-mina. Przyznaję, sam serial nie podobał mi się bardzo, tzn. wciągnęłam się na maksa, nie nudziłam się ani nic, ale postępowanie bohaterów było tak okrutne, że to za wiele na moje słabe nerwy. Wszystko w dramie jest niesprawiedliwe, końcówka jest przesmutna, tragiczna i przygnębiająca. Ogólnie nie jest to drama, po której człowiek ma pozytywne odczucia. Bohaterów i ich zachowania nie da się lubić. Z początku wydaje się, że to In-wook i Soo-jung to ci dobrzy, biedni, pokrzywdzeni. Jednak w miarę oglądania, zmieniłam zdanie o 180 stopni. Gdyby nie to, że Jae-min przechodzi metamorfozę, nie lubiłabym nikogo w serialu, tzn nikomu bym nie kibicowała (bo i tak gdyby Jae-min był zły do końca to wielbić bym go wielbiła, bo jest świetny). Jung Jae-min jest z początku wredny, chamski, niegrzeczny, pozbawiony uczuć i do tego rozpieszczony. Nigdy nikogo tak naprawdę nie kochał. Jednak kiedy poznaje Soo-jung i zakochuje się w niej po uszy, zmienia się. Może nie całkowicie, bo do końca dramy nie potrafi okazywać miłości, tzn okazuje, ale nie w sposób jaki powinien. Jest bardzo niedelikatny, szarpie kobietę, którą kocha, jest nachalny, upierdliwy, jakby chciał na siłę wymusić na niej miłość do siebie. Jedyne w czym był zawsze dobry, to szastanie pieniędzmi. Dlatego też obdarowuje ją co chwilę nowymi prezentami, robi niemalże wszystko, o co ona go poprosi. Jednak mimo że nie nastąpiła całkowita metamorfoza, widzimy ogromną zmianę w zachowaniu Jae-mina. W niektórych scenach można zauważyć delikatność, troskę. Niestety Jae-min przeważnie przy Soo-jung zachowuje się nieodpowiednio, ale wydaje mi się, iż wynika to z jej niedostępności i upartości. A Jae-min jako facet niezmiernie wybuchowy, nie może znieść, że pierwsza i jedyna kobieta, którą darzy miłością, nie chce go. Jednak gdy tylko Jae-min jest sam, widać jak ogromnie cierpi. Płacze, ryczy, wygląda jakby chciał wypruć sobie serce, które jest powodem jego cierpienia. A sposób w jaki płacze, rozwala mnie totalnie - serce mi się krajało, gdy oglądałam go w tej powolnej agonii. Naprawdę widać, że Jae-min umiera za życia, wykańcza się sam. Dla mnie Jo In Sung zagrał wspaniale i niezmiernie naturalnie, zresztą nie tylko dla mnie skoro dostał nagrodę w kategorii Best Tears za rolę Jae-mina. Otrzymał jeszcze nagrodę w kategorii Best Kiss:D Ach a co to jest za kiss:) Normalnie nie wspominałam tego jeszcze, ale In Sung jest nazywany wśród swoich fanek (w tym mnie) King of Forced Kiss ;) Ja się zawsze dziwię, czemu te kobiety nie chcą go całować? ehhh...
Ach ale odbiegłam od tematu. Pisałam o tym, jaki to Jae-min nie umie okazać przy Soo-jung miłości. Ale np. w scenie gdy przyznaje się wreszcie ojcu, że kocha Soo-jung a nie Young-joo widać jak wielkim uczuciem ją darzy (a wiedzcie, że ojciec jest straszny, to chyba tak w Azji po prostu jest, że ojcowie są despotyczni - przecież w Bolly jest to samo, chociażby taki wytrzeszcz w DDLJ;) I tutaj również mamy do czynienia z fatherem, który nie znosi sprzeciwu i do tego jeszcze bije dzieci (nawet w bolly chyba tego nie ma, a w koreańcach rodzice często wymuszają dyscyplinę siłą i przemocą) - pada na kolana i błaga ojca, by ten nie robił krzywdy jego ukochanej, upokarza się, poniża się, bierze na siebie całą winę, mówi, że ona go nie kocha i że to uczucie jest tylko z jego strony. Smutna scena strasznie:( Jae-min jest typowym bohaterem tragicznym - wydaje się, że może mieć wszystko, gdyż posiada ogromną ilość pieniędzy, ale tak naprawdę jest niewolnikiem. Kiedy wreszcie znajduje prawdziwą miłość, okazuje się, że nie może kochać. Wszyscy nim manipulują, rozkazują mu - rodzice, teściowa, narzeczona, nawet ukochana kobieta wykorzystuje go dla pieniędzy. In Sung poradził sobie z rolą Jae-mina idealnie;)

Lee Soo-jung

Lee Soo-jung z początku wzbudzała moją sympatię i współczucie. Wciąż poniewierana, bita, upokarzana. Ale kiedy zaczęła dawać złudne nadzieje obu facetom: i Jae-minowi i In-wookowi, znielubiłam ją strasznie. Kiedy była z In-wookiem wydawało się jakby chciała za chwile dzwonić do Jae-mina, gdy była z Jae-minem, marzyła o In-wooku. Jak dla mnie to ona chciała zakochać się w In-wooku, bo wydawał się jej dobrym człowiekiem. Nie chciała pozwolić sobie na miłość do kogoś takiego jak Jae-min. Chciała zachować swoje serce jako element pozostałej dumy i nie oddać go Jae-minowi, którego traktowała jedynie jako źródło pieniędzy. Ach ile ja się nadenerwowałam oglądając sceny z nią. Hehe sporo wyzwisk ode mnie dostała. No co tu dużo mówić, wczułam się;) Ha Ji-Won bardzo lubię jako aktorkę, w innych filmach mi się niezmiernie podobała, tutaj też przekonująco zagrała, skoro wzbudziła we mnie taką antypatię. Ale postać Soo-jung działa na mnie jak czerwona płachta na byka. Jakby kompletnie zapomniała, o co chodzi w życiu, przez swoje ciężkie życie jedynym jej celem stały się pieniądze, zaślepiła ją rządza wygód. W sumie trochę się jej nie dziwię, ale mogłaby przy tym pamiętać o uczuciach, wtedy by nie było problemu. Hihi ale serial musi się na czymś opierać. Soo-jung doświadcza wielu upokorzeń, cierpi, płacze..jednak nie potrafię jej współczuć, bo dla mnie to ona sama jest przyczyną swoich cierpień.

Kang In-wook

Z początku również postać mająca wzbudzać współczucie. Zdolny, pracowity, porzucony okrutnie przez Young-joo. Jednak z biegiem zdarzeń poznajemy jego prawdziwe ja. Tak naprawdę to człowiek dążący za wszelką cenę do zdobycia kasy, jednak nie uczciwą drogą. Wykorzystuje swoje umiejętności do złych celów. W którymś momencie wyznaje Young-joo, że to on ją wykorzystał, by osiągnąć swój cel. Że tak naprawdę nigdy jej nie kochał. Jest to gruboskórny typ, nie uśmiechający się prawie nigdy, małomówny. Naprawdę go nie lubię. Jednak jego miłość do Soo-jung również wydaje się prawdziwa. Jest dla niej dobry, nie taki porywczy jak Jae-min (dla mnie rozlazły i nijaki;/ wolę temperament Jae-mina) i możliwe, że dlatego serce Soo-jung skłania się ku niemu.

Choi Young-joo

Typowa wredna kobieta. Obsesyjnie zakochana w In-wooku, pragnie posiadać go na własność. Nie kocha Jung Jae-mina, lecz chce wyjść za niego za mąż, by odegrać się na In-wooku, by nie pozwolić na związek Jae-mina z Soo-jung. Jest to postać bardzo nieszczęśliwa, nie dająca za wygraną, próbująca osiągnąć za wszelką cenę swoje cele i zdobyć to, czego pragnie. Wielokrotnie powtarza Jae-minowi, że nigdy nie będzie miało tego czegoś, co In-wook, że nie może się z nim równać. Ehh, co te baby widzą w tym In-wooku? On jest okropny;/ To by było na tyle o niej i ogólnie o postaciach, nie chce mi sie poświęcać za dużo uwagi tej trójce, bo ich nie lubię;) Dlatego tylko Jae-min ma dość długi opis, bo zasługuje;)

A teraz o końcówce:) Będzie MEGA SPOILEROWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak ktoś nie będzie oglądał serialu, a chce wiedzieć jak się skończy to może czytać;)

UWAGA!!!

UWAGA!!!

UWAGA!!!

No więc koniec jest przesmutny, niesprawiedliwy, dobijający. Jung Jae-min zostaje zmuszony do małżeństwa z Young-joo. Żyje wspomieniami z chwil spędzonych razem z Soo-jung, nie może wytrzymać pod jednym dachem ze swoją żoną. Nie miał wyjścia..ojciec bardzo go pobił i do tego groził mu. Jednak w pewnym momencie Jae-min decyduje się powiedzieć ojcu, że więcej nie ma zamiaru mieszkać z Young-joo, że chce się z nią rozwieść i ożenić z Soo-jung. Ma to tragiczny skutek, gdyż ojciec dowiedziawszy się o miłości syna do dziewczyny pokroju Soo-jung, postanawia się jej pozbyć. Soo-jung z obawy o swoje życie wyjeżdża wraz z In-wookiem na Bali. Kang In-wook przed wyjazdem okrada firmę ojca Jae-mina na ogromną sumę pieniędzy. Pracując w niej, wykorzystywał swoją inteligencję i umiejętności i bez wiedzy szefa i innych pracowników udało mu się wykończyć ich i zgarnąć kasę dla siebie. Firma legła w gruzach. In-wook kupuje piękny dom na Bali i proponuje Soo-jung by z nim zamieszkała. Ona się zgadza i oboje wyjeżdżają. Wśród pracowników krążą ploty, że Soo-jung wiedziała o całym planie wykończenia rodziny Jung i że była w zmowie z In-wookiem od samego początku - w końcu oboje mieszkali na Bali zanim Young-joo tam przyjechała a za nią Jae-min. Pogłoski te dochodzą do Jae-mina, który postanawia jechać na Bali za nimi. W końcowej scenie Soo-jung leży w łóżku z In-wookiem i przyznaje mu się, że jednak kocha Jae-mina. Że starała się w nim nie zakochać, ale nie udało jej się. In-wook daje jej pozwolenie na odejście. Jednak w tym momencie do pokoju wchodzi Jae-min z bronią w ręku. Nie słyszał wyznania Soo-jung. Strzela do In-wooka i zabija go. Potem strzela do Soo-jung. Zrozpaczony zbliża się do niej. Wciąż ją kocha, ale nie mógł znieść myśli, że kobieta którą darzy miłością, tak go oszukała i dlatego wolał ją zabić. Soo-jung umierając wyznaje miłość Jae-minowi. No i w tym momencie myślałam, że ją wskrzeszę, zabiję, zakopię, wykopię, sklonuję i zabiję jej klony:P Jak mogła mu to powiedzieć dopiero teraz! Przez cały ten czas o nią zabiegał, latał za nią, okazywał jej miłość, pragnął by i ona okazała mu choć odrobine miłości, a tu dopiero w takim momencie..Zapłon to ona miała, nie powiem;P No i po tym jak Soo-jung umiera, Jae-min idzie na plażę, klęka i płacząc strzela sobie w głowę. Jak z prawdziwej tragedii antycznej. No ale dobrze to się skończyć nie mogło, zbyt wiele przeszkód, zbyt wiele złych ludzi. Końcówka jest straszna, ale mimo wszystko mogę powiedzieć, że drama mi się na swój sposób podobała, chyba głównie dzięki roli In Sunga. I dzięki jego łzom..
[img]http://i25.tinypic.com/14jnqjt.jpg[/img]

Wróć do „K-drama”