[2008] Der Yalu Fliesst

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

[2008] Der Yalu Fliesst

Postautor: mistiq » 25 sie 2009

Pierwsza koreańsko-niemiecka produkcja wykonana, aby uczcić 125 lat dyplomatycznych stosunków pomiędzy tymi krajami.

Obrazek

Tytuł: 압록강은 흐른다 / Amnokgangeun Heureunda
Tytuł angielski: Amnok River Flows / Yalu River Flows
Tytuł niemiecki: Der Yalu fließt
Gatunek: Biografia
Liczba odcinków: 3
Stacja TV: SBS
Emisja: 2008.11.14
Czas emisji: Piątek 20:50

Opis:

Drama przedstawia burzliwe życie Lee Mi Reuk, koreańskiego emigranta, który walczył o wolność swojego kraju, podczas studiowania medycyny w Tokio. Podczas tego okresu Korea była pod kolonialnymi rządami Japonii. Uciekł on do Chin, aby ostatecznie zamieszkać w Niemczech.

Drama na podstawie autobiograficznej powieści - "Der Yalu fließt" napisanej przez Lee Mi Reu. W tamtych czasach, było to największe literackie zaskoczenie w Niemczech, tak duże, że części powieści zostały dodane do niemieckich podręczników.

Angielskie napisy

Trailer

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 25 sie 2009

Ojej, pierwszy raz na oczy widzę tą dramę ;) Chyba obejrzę bo w sumie krótka, a wygląda na taką ciekawostkę z dosyć niezłą obsadą. ^^

To za jakiś czas zdam relację ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 25 sie 2009

Maura obejrzyj, jest genialna!!!
Właśnie ją dziś obejrzałam i nie mogę ochłonąć!
Nawet nie jestem na razie w stanie napisać czegoś sensownego o niej, bo nie chciałabym zepsuć postu i tematu!
Ale jeszcze raz na gorąco już dawno się tak nie wzruszyłam...
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 25 sie 2009

Też nie będę nic pisał, ale bardzo gorąco zachęcam do obejrzenia.

Dodałem trailer.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 25 sie 2009

No to już wiem co na nockę wstawię do ściągania ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 25 sie 2009

Wspaniała historia o bardzo uniwersalnej wymowie.
Opowieść o człowieku, który nie boi się podążać za tym, co mu przynosi los.
Niesamowite jest to, że gdziekolwiek trafi, tam znajduje przyjaciół.
I nie piszę tu jakichś komunałów, bo faktycznie trafia z opanowanej przez Japończyków Korei do opanowanej przez hitlerowców Europy w sam środek "lwiej jamy" czyli do Niemiec!
Zainteresował mnie fakt, że my Niemców zawsze traktujemy jako oprawców, nazistów i zbrodniarzy wojennych, a przecież wśród nich byli zacni, dobrzy ludzie, którzy nie zgadzali się na nowy świat, który zgotował im Hitler.
Wyobraźmy sobie wszystkie te realia i dodajmy do tego obecność wspaniałego człowieka, arystokraty, profesora i bardzo wiernego, prawego męża w osobie Lee Mireuka.
Niezwykle mądra i pouczająca historia i chociaż jest w niej wiele smutku i melancholii, to wymowa całej dramki jest niezwykle optymistyczna.
Ten człowiek swoim życiem i twórczością wybudował most pomiędzy nie tylko Koreą i Niemcami, ale, co najważniejsze między ludźmi tak różnymi, że aż to się wydaje niesamowite...
A najpiękniejsze jest to że to zdarzyło się naprawdę i dlatego wiele się dzisiaj nauczyłam!
Dzięki mistiq!!!!!

Wróć do „K-drama”