[2009/2010] Smile, you

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 10 gru 2009

hahaha xD ten aktor jest prześwietny ^^

ja już 21 mam dawno obejrzany na żywo, ale nie mogę doczekać się napisów... bo... (spoiler!!)
Spoiler! był w końcu pocałunek pomiędzy Chun-hee i Ji-soo xD

21 obejrzany z napisami *_* !!
ta drama jest niesamowita xD

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 12 gru 2009

22 ep obejrzany, ale bez napisów :D Szczerze mówiąc prawie nic nie zrozumiałam... Jak oni tak paplali, a ja nic nie rozumiałam to norlanie coś się we mnie gotowało, dlatego postanowiłam uczyć się od jutra koreańskiego ^^ Ale jak znam siebie to nauczę się jednego słowa i oleję to, a za jakiś tydzień znowu będę się chciała uczyć i znowu się nauczę tego samego słowa, bo zapewne przez tydzień zapomnę go :P

Jedyne co zrozumiałam to chyba to, że w domu zagości kolejny członek :D
Obejrzałam preview i nie mogę się doczekać kolejnego!!! Co się będzie dziać w tym domu :D
Rodzinki już mniej wkurzają tylko ta matka JungIn :/
No i tą JungKyung nagle olśniło i co ona teraz będzie robić? Narzucać się? Jak ja jej nie lubię :D A jak widzę rodziców HyunSoo to normalnie widzę swoich!!! Oni są tacy podobni!!! Matka taka krzykliwa i kłótliwa i ojciec taki ugodowy :D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 gru 2009

Ta drama to szaleństwo ;D

Odcinki 24-25
Nadal jest faaaaajnie, tylko już widać, że komizm sytuacyjny momentami przygasa czy też niestety jest coraz mniej takich scen (ale nadal są! <3)

Intrygujący stał się motyw tego listu od dziadka. :D Jak myślicie co tam jest? ^^
Moim skromnym zdaniem
Spoiler! tamten dziadek napisał, że odzyskają majątek jak się familie połączą ;D Niby jak? Ano ślubem Hyun Soo i Jung In :D Może to dlatego tak ojca JI i matkę HS zemblidło? :D Myśl o tym, że mają stać się jedną rodziną musi być naprawdę ciężka ;ppppMyślicie, że taka wersja jest możliwa? :D

Fajna była scena w 24 jak to Hyun Soo udawał, że jest pijany i nawrzeszczał na HanSe i udał, że zapadł z alkoholową eeee drzemkę XDDD
Co do snu to Han Se rozbroił mnie w 25 jak to mamy pokazane jak to uważnie słucha prezentacji HyunSoo , a za chwilę głowa mu leci i budzi się noo.. też z drzemki XDDDD

aaaa końcówka 25 powaliła XD Geum Ja? XDDDDDDDD
Obrazek
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 24 gru 2009

Maura, też mi się tak wydaje, że w testamencie jest mowa o połaczeniu rodzin :) Pewnie mają się związać ze sobą wnuki czyli JungIn i HyunSoo, ale ile dramatyzmu by było, gdyby ostatnią wolą dziadka miał być ślub HS i JungKyung zamiast JI :D Dobra, to by było za dużo powikłań, no ale drama ma mieć ok 50 odcinków nie? :D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 28 gru 2009

obejrzałem 26 i 27 xD
tak jak przypuszczałem testament wyglądał jak wyglądał, ale i tak jestem zszokowany tym co się stało z całą resztą :) Pewnie nie wszystko zostało jeszcze wyjaśnione...
bo dziadek z restauracji powiedział, że Man Bok jest bogatszy od niego + wcześniej w początkowych odcinkach coś tam było, że ktoś go nazwał "prezesem" czy jakoś tak xD

Jeżeli chodzi o dziadka to jest on milusi ostatnio - nawet za bardzo xD A jak ta gold-digger go uwodzi i krzyczy "oppa, opaa" tuląc się do niego .... spazmy śmiechu :)

Geum-ja ^^ Ahjumma jest przeboska, ale coś czuję, że w kolejnych odcinkach przestanę ją lubić... ale mama Jung-in urosła w moich oczach xD

Jung-in & Hyun-soo - UWIELBIAM TĘ PARĘ i uważam, że naprawdę jest to najlepsza chemia jakąkolwiek widziałem w kdrame xD Te sceny na wycieczce "Paradise" xD Ogólnie wszystko w nich kocham...

Co do "złych" bohaterów xD Drama jest jakby taką parodią tych mega gorzkich, smutnych dram pełnych intryg itp., a może nawet i tych, w których od połowy wszystko się psuje :)
Mimo, że "Smile, you" też karmi nas smutaskami od czasu do czasu to Han Sae czy Jung-kyung nie są ani trochę złymi bohaterami :) Próbują zaszkodzić naszej parze, a przeważnie kończy to się śmiechem u widza i zerowym efektem w dramie :D
Matka Han-sae to też w sumie karykatura złych matek xD Jak ona tak jego kontroluje lub bije ... :)

Miałem więcej do napisanie, ale już mi się nie chce:) Drama chyba naprawdę będzie moja ulubioną ever - ale przede mną jeszcze 18 odcinków czyli dużo, dużo, dużo przede mną xD

A! Ji-soo i Sung-joon !! Jak ja uwielbiam aktorkę grającą Ji-soo to masakra xD Mam nadzieję, że po "Smile, you" zobaczę ją w czymś co ma mniej odcinków :D Ta para też wymiata, a to przez bezpośredniość Chun-hee xD

----
EDIT: Już pamiętam o czym miałem napisać xD
Nowe zdjecia aktora wcielającego się w Han-sae :)
Spoiler! Obrazek
A ja myślałem, że będę go pamiętać tylko jako aktora grającego rolę "tych złych" xD + czy mi się wydaje, czy te zdjęcia są parodią "Style" ? ;) Normalnie wypisz, wymaluj xD

EDIT 2: Dopiero odnalazłem ten występ o.O Cudowni są razem *_* :
http://www.youtube.com/watch?v=qYyq-QUonQE
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 28 gru 2009

EDIT: Już pamiętam o czym miałem napisać xd
Nowe zdjecia aktora wcielającego się w Han-sae Smile

Uwaaa! Ta fota po prawej jest boska, w życiu bym go nie poznała xP
Po lewej to on mi przypomina Wheesunga, nie wiem czemu xPPP

Ja dopiero niedawno oglądałam 24 i 25 ep bo czekałam aż do końca napisy zrobią... a i tak oglądałam bez dokończonych xP

:edit:

Po 26 epie mogę powiedzieć, że.....
1) wreszcie ;x
Końcówka była piękna... xP Wszyscy na raz, a co tam xP

2) Akcja z bałwanem była przesłodka *-* HanSe is <3
Jego nie da się nie lubić :/
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 31 gru 2009

Ja dopiero po 25, bo się rozleniwiłam :D
Boskie jest to jak ten ojciec HyunSoo śledzi JI I HS :D

Co do zdjęć- gdybym go zobaczyła na ulicy to bym się nie zorientowała xD
Awatar użytkownika
Patu-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Patu-chan » 02 sty 2010

Ja się dopiero kilka dni temu wzięłam za tą drame i jak na razie jestem na 20 odcinku XD Trochę się bałam na początku czy wytrwam z tym oglądaniem jak zobaczyłam ile to ma odcinków. Wolę nawet nie myśleć co się będzie działo w kolejnych XD Oby tylko nie zrobili jakiejś tragedii, bo to mi do tej dramy nie pasuje, wolę sie jednak głośno śmiać podczas oglądania ;d Ale te 46 odcinków... wszystko się może zdarzyć ;p
Uwielbiam Hyun Soo i Jung In, te ich udawane kłótnie i podejrziwą matkę HS. Skoro już o mamuśkach mowa to a początku strasznie działała mi na nerwy matka JI, co chwile coś jej się działo i chciała płakać o byle co na dodatek te jej sukienki, która nosiła. Teraz trochę mniej się nad sobą użala XD Za to brat JI jest niezły ;d
Na viikii niektórzy piszą, że im żal Han Se, a mnie tam wcale nie jest go żal (przynajmniej na razie), ma na co zasłużył ;>
Ah no i ost jest świetny <3
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 02 sty 2010

jak zwykle zżarła mnie ciekawość i obejrzałem kolejny ep na żywo i jestem zaskoczony, że coraz więcej rozumiem bez napisów o.O

Music Bank przyczynił się do tego, że nauczyłem się czytać hangula, a teraz oglądanie Smile, you bez napisów pozwoli mi popracować sobie nad znajomością języka xD hahaha...

Co do samego odcinka: Jung Kyung Ho pokazał nam kawał niezłego aktorstwa przy scenie z mamą *_* Uwierzyłem mu w 100% ! Ogólnie muszę powiedzieć, że jednym z plusów tej dramy jest właśnie świetnie dopasowana, dobrana obsada i ich aktorstwo xD

Trochę się obawiałem, że to się stanie, ale i tak nie jest źle... drama zwolniła i ten odcinek chciał chyba nas trochę wzruszyć + pokazać jak mocno Jung-in i Hyun-soo się kochają xD Zapowiedź następnego wygląda EKSCYTUJĄCO xD W bohaterach podoba mi się to, że nie siedzą cicho jak myszki pod miotłą, nie poświęcają się dla cierpienia w ciszy, nie planują odejść od swojej miłości dla jej dobra... a zostają przy sobie i walczą o uczucie :D

Czyli tak Jung-in & Hyun-soo - zrobiło się emocjonalnie, ale za to Sang-joon i Ji-soo przejęli pałeczkę i teraz oni nadrabiają humorem i słodkościami *_* xD

Nie mogę doczekać się jutra !! xD
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 03 sty 2010

Dobra, 28 ep zaliczony :D

No to tak.... faktycznie jakiś taki był ten epizod leeeciutko odstający. Ale nadal na poziomie.
Ta matka Hyunsoo robi się coraz bardziej wkurzająca, niech jej ktoś przywali to może się obudzi ;x
Scena z randką w ciemno miecie xP Hyunsoo pokazał, że ma jaja xPPPPP
No i prev do następnego odcinka - kurcze! wreszcie! Ile można słuchać tych zaślepionych dorosłych? Wreszcie się zbuntowali! Go for it!!!
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 03 sty 2010

Z małym opóźnieniem, ale jednak chciałbym POGRATULOWAĆ! ekipie "Smile, you" za wygranie w 3ech kategoriach na SBS Drama Awards 2009, a szczególnie Lee Min-Jung :*

OTO ICH NAGRODY:
Lee Min Jung - Nowa Aktorka (nagroda może i lepiej brzmiała gdyby np. Son Dambi też jej nie dostała :/ Przecież ich aktorstwo to jak porównać NIEBO, a kurczę nawet nie ziemię, tylko gdzieś daleko, daleko w niezbadane granice wchodzimy)

Kang Seok-woo (ojciec Jung-in) - Aktor Drugoplanowy

Jung Kyung-ho - Nagroda Producenta o.O !

a tak prezentowała się nasza kochana dwójka na gali:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 03 sty 2010

O, gratuluje, gratuluje... aczkolwiek jakoś mnie to nie dziwi ;)
Pomijając akcję z Dumbi ;x Faktycznie... przesadzili...
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 03 sty 2010

Macie coś DO MOJEJ SON DAM BI?? (:P :P :P)

Lee Min Jung to szokuje mnie zwłaszcza w rolach filmowych (w Penthouse Elephant to SZOK rola!!! Ale zagrała dobrze)

Sam widziałem 2 epy Smile You - chyba muszę zerknąć na więcej, żeby zobaczyć, czy rzeczywiście jest takie super...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 05 sty 2010

Zabierzcie ją stamtąd! Matka HyunSoo zrobiła się taka wkurzająca :/ Myślałam, że w 28 epie zmieni się, zrozumie, że oni są stworzeni dla siebie... A tu taki zonk... Randka w ciemno :D Z każdym odcinkiem jest z nią gorzej...

Coraz częściej pokazywany jest sekretarz Kim. Jaki on jest śmieszny! Normalnie go kocham za to ^^

A co stało się z wątkiem JungKyung+Dyrektor i jego córka? Nie będzie już????

A! I kocham to 'anyway, anyway' matki HanSe :D Kocham!
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 10 sty 2010

Po obejrzeniu 31 odcinka "Smile, you" mogę powiedzieć tylko:
NIEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! T.T

Dalej uwielbiam tę dramę, dalej wyczekuję za kolejnym odcinkiem, dalej umieram ze śmiechu przy niektórych scenach, ale pytam się... DLACZEGO? ehhhh....

Wróć do „K-drama”