[2009/2010] Will it Snow at Christmas?

seriale z Korei
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 18 gru 2009

OST (dziwne, że już jest w necie, skoro premiera ma być 21.12...)

http://www.4shared.com/file/174688673/c ... istma.html

Piosenka Gummy jest BOSKA!!! (Jedna z lepszych ballad w tym roku :) )

MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 18 gru 2009

hahha, zgadzam się z mootyl. w tych momentach jak zła wiedźma robi coś złego to jest takie taratrarararram :shock: i w will it ...... też. może oni jakąś mode mają na kompozycje do dram? no powiem,że lepsze to niż takie hasiabai tim ci wai. ule pinc mai mai :D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 18 gru 2009

mi się po prostu wydaje, że to zwyczajna oszczędność ze strony SBS xD w kilku dramach zdarzyło mi się już usłyszeć te same linie melodyczne lub podobne xD
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 19 gru 2009

ja zaczęłam oglądać z nudów i z braku laku XP i jestem zachwycona~ dwa pierwsze odcinki wciagnęłam jeden po drugim ;)
następne już oglądam na viiki i ubolewam nad tym faktem, ale czego się nie robi dla dobrze zapowiadającej się dramy:D jak już mówiłam kilku osobom, boję się, że przy tak dobrym początku drama zejdzie na psy i w połowie zacznie tak irytować swoimi dramatycznymi wątkami, że ją porzucę.. aczkolwiek póki co mam dobre nastawienie i nadzieje, że będzie tylko i wyłącznie lepiej :)

postaci bardzo mi się podobają, szczególnie KangJin:D Jego młodszy odpowiednik grał super i te dwa pierwsze odcinki były przeboskie pod tym względem:D Aktualny, dorosły KangJin też wymiata *__*; Nie jest to co prawda mój typ, ale jakoś tak trudno go nie kochać... XPPPP
JiWan też mi się podoba, lubię tę aktorkę.. chociaż w Nonstop mnie wkurzała xDDDD

Dobra, co by tu jeszcze dodać.. ?
Ano ide oglądać 6 odcinek ^_^!
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 19 gru 2009

Nie lubię melodramatów, ale pokuszę się o odpowiedź na pytanie zawarte w tytule: No, it won't =_= As ever T___T
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 22 gru 2009

ep.2
noo zebralam sie w sobie i obejrzalam ep 2. o wiele fajniejszy od ep 1 w ktorym sie prawie nic nie dzialo, ale scenu płaczu, wycia i szlochania mnie zabiły.. mam nadzieje ze teraz juz nikt nie bedzie ryczal bo juz mam tego dosc.

a teraz skromne komenty od mła (UWAGA: SPOILERS WILL FOLLOW):

-----------------------------------------------------------------------------------------
1) najbardziej debeściarski motyw ever to sposób Kang Jina na pozbywanie się nażeczonych? poznaj moją mamę xD

2) co do Ji Wan - ulżyło mi jak sie okazało że ta zachlana baba z obrażoną miną to nie Ji Wan 8 lat później. co do Ji Wan sprzed 8 lat - biedna i głupia. tak, tak i tutaj jedno nie przeczy drugiemu. biedna - no fakt, ma życie brata na sumieniu.. głupia, bo to z jej głupoty, drugie bo z bezsensownego gniewu odrzuciła Kang Jina (no ale gdyby nie to nie było by tej dramy).

3) co do naszyjnika.. skoro on wpadł do rzeki to:
a) ona go szukała przez 2 miesiące??????
b) skoro wpadł do rzeczki (a rzeka ma przeważnie prąd - bardziej lub mniej rwący) to mało prawdopodobne że on dalej by leżał przez te dwa miesiące w tym samym miejscu..
c) jak (???) to się stało że (???) ten naszyjnik się znalazł na brzegu rzeki? jakieś 1,5 metra jak nic od brzegu? no ale moze ja sie nie znam na rzekach w Korei.. moze one są jakieś inne..

4) brat Ji Wan - bardzo, bardzo sympatyczny.. szkoda ze go uśmiercili (no ale jak mowie, bez tego tez nie byloby tej dramy)

5) jak to dobrze ze juz sciagnelam napisy do 3 epa :) zapowiada się fajnie :)

[edit]

ep.3
heeee.. heeee.. <cheese> juz mi sie to podoba xD

a w ogole czy czasem aktor grajacy obecnego brata Kang Jina - Boo Sana, nie jest aktorem ktory w BBF gral szefa JanDi? tego w okrągłych okularkach? taki podobny z twarzy..

ładnie się rzucali tym ciastem w parku.. a jak Kang Jin po nia wyszedł na korytarz.. jakie to było sweet! czemu ona sie tak zarzeka i przed nim ucieka.. aaa.. bo inaczej nie byloby tej dramy.. i get it, i get it.. ale na koniec zawiazal sie ciekawy motyw, czekam co bedzie dalej.. withs2, go!
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 23 gru 2009

Dawno nie oglądałam czegoś dramatycznego i akurat trafiłam na to :)
Wszystko jest takie pogmatwane, ale podoba mi się
Już sama muzyka powoduje u mnie potok łez, ale to może tylko ja tak płaczę przy oglądaniu, bo łatwo mnie doprowadzić do łez :D

Ten dorosły braciszek rzeczywiście grał jako facet od owsianek w BBF :) Natomiast ten chłopiec co gra młodego brata jest taki podobny do niego i do tego przypomnia mi mojego brata - takiego pulpeta :)

Osobiście pierwsze dwa odcinki ogladałam na Dailymotion, ale wszystkie odcinki można znaleźć na viikii.net
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 23 gru 2009

LOL... oglądnęłam dwa odcinki i mam zonka.
Spodziewałam się że to będzie jakaś komedia na święta. A tu w drugim odcinku umiera brat głównej bohaterki (sobie długo nie pograł) W ogóle on strasznie mi tutaj przypominał Onew'a O.o
No i szkoda, że tak szybko przeszli do "8 lat później". Młody cast przypadł mi do gustu. Dobra gra aktorska Kim Soo Hyun'a.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 23 gru 2009

margot. mi tez szkoda, tez mi przypadli do gustu ci młodzi.. no i jakas milo komedyjke romantyczna w klimatyycznym swiatecznym formacie.. nie obrazilabym sie na takie cos..

cookie_nut, faktycznie ich wszystkich fajnie podobierali. ci starsi faktycznie wygladaja tak jakby to byli ci mlodsi 8 lat pozniej. swietna robotę odwalili.. choc podejrzewam ze to raczej mlodych dobierali pod starszych niz na odwrot ;)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 gru 2009

Maura pisze:Jedno jest pewne- jeśli ktoś spodziewa się czegoś łatwego i przyjemnego (komediowego!) to zdecydowanie nie jest drama dla niego.

I tak podejrzewam będzie do końca. Tzn. klimat będzie hymmm gęstniał :D

(koniec cytowania samej siebie)

Kurczę.. 6 odcinek jest dla mnie zawsze kryzysowy bo to po nim dopiero zaczyna się wariactwo -> i na ekranie i w mojej głowie, bo jak drama się podoba to tak niestety jest ;p No to... MIEJMY nadzieję, że viikii dziś nie nawali i rano będę mogła spokojnie obejrzeć odcinek 7~ *coś w tej dramie jest :bubble:*
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 24 gru 2009

Mam już drugiego zonka w tej dramie O.o
W trzecim odcinku on od razu mówi, po spotkaniu z Ji Wan mówi kim jest. A nie że ukrywa to, ciągnie się to przez pół dramy i ona dowie się tego oczywiście w najmniej oczekiwanym momencie jak to bywa w dramach. A tutaj bez owijania w bawełnę, prosto z mostu od razu jej to powiedział.
Woo Jung od początku mi nie przypadła do gustu. Ani z gry, ani z wyglądu, ani z charakteru. Natomiast Han Ye Seul strasznie ładnie tu wychodzi.
Po co Tae Joon zadaje się, zwodzi Ji Wan skoro się kocha w Woo Jung?
Poza tym ja chcę więcej Kim Soo Hyun'a ^^
W ogóle to jestem ciekawa o co chodzi z matką Kang Jin'a i ojcem Wan. Nie okaże się chyba potem że są rodzeństwem? O.o
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 24 gru 2009

ja tak po cichu obstawiam ze penwnie są (i jak to pieknie wyzej ujelas.. okaze sie to w najmniej oczekiwanym moemncie.. nie mozna odkryc wszystkich tajemnic na raz) bo

a) jej matka nie lubi matki Kang Jina
b) jej ojciec najwyrazniej bardziej sie troszczy o Ji Wan niz jej matka.. jak widac na zalaczonym obrazku
c) matke Kang Jina najwyrazniej cos laczylo z ojcem Ji Wan
d) matka Kang Jina powiedziala mu ze on nie ma ojca.. czyli ze matka ukrywa przed nim tozsamosc jego ojca..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 24 gru 2009

To byłby największy fail tej dramy gdyby okazało się, że są rodzeństwem 0___o Tzn z drugiej strony jakby jednak się okazali, jestem ciekawa jakie rozwiązanie tego wątku przewiduje scenariusz? (note: 2/3 dramy tej scenarzystki jakie oglądałam kończą się tragicznie xP Nie wiem jak ta drama z Rainem się kończy bo nie dałam rady xP) Zbiorowe samobójstwo? ^^ W każdym razie w tej chwili suicidal narazie są ta pijana prezesowa i matka Kang Ina, nieźle ;D

A na Twitterze taaakie przesłodkie zdjęcie zuploadowali ;D (to nic, że trochę wygląda jak pan z centralnego ;p)
http://twitpic.com/ux4lq
http://twitpic.com/uw5vf
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 24 gru 2009

ojj takiemu panu na centralnym to i nawet bym kanapkę dała xD

noo wiem ze kiszka by byla, ale po pierwszych dwoch odcinkach przestalam sie tak czy siak nastawiac na jakikolwiek happyend.. wiec wiecie.. jak czlowiek jest gotowy na wszystko to jakos latwiej mu to zaakceptować..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 25 gru 2009

ep 4
no i juz po.. w tym epie to troszke wolno sie akcja potoczyla.. i cos tak cuzje ze teraz bedzie juz tak wolniej troche.. w ogole to czemu ona mu nie oddala tego wisiorka jego ojca? pewnie mu go odda na samym koncu.. albo gdzieś po polowie dramy.. a ten moment jak Kang Jin szukal tej kierowniczki zeby dostac podpis.. jak znalazl ja podsunal jej te dokumenty a ona tak se nala do kieliszka ze polala po tych dokumentach a on wzial i zmial jedna strone? juz mialam nadzieje ze jej ta flaszke wezmie i na łeb wyleje.. bo ja bym na jego miejscu tak zrobila.. na prawde.. co za wredna baba.. ja rozumiem ze miala zalamke emocjonalna ale jaki to problem podpisac jeden dokument?? a matka Kang Jina jak probowala skoczyc z tego dachu.. lol, to bylo piekne jak co moment wchodzila i schodzila xD czekam czekam na napisy do 5 epa.. juz mnie to wciagnelo na calego :)
Obrazek
JAPAN:

Wróć do „K-drama”