[2009] Creating Destiny

seriale z Korei
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

[2009] Creating Destiny

Postautor: evelinux » 30 gru 2009

CREATING DESTINY

Obrazek

koreański tytuł: 인연 만들기 / Inyeon Mandeulgi
angielskie tytuły: Creating Destiny / Making Fate
typ: romans, o rodzinie
ilość odcinków: 31
stacja tv: MBC
zaczęto puszczać: 10 października 2009
kiedy leci: soboty i niedziele 0 19:55
producent: Oh Hyun Chang
reżyser: Jang Geun Soo, Lee Sung Joon
scenariusz: Hyun Go Woon

Obrazek

obsada:

Han family

* Eugene as Han Sang Eun
* Kang Byul as Han Hyo Eun
* Kang Nam Gil as Han Kyung Tae
* Im Hyun Sik as Yoon Suk Joo

Kim family

* Ki Tae Young as Kim Yeo Joon
* Kim Jung Nan as Kim Yoon Hee
* Hwang Eun Hye as Kang Jin Joo
* Choi Sang Hoon as Kim Taek Soo
* Yang Hee Kyung as Park Geum Ja
* Ban Hyo Jung as Lee Ok Ran
* Lee Jung Hoon as Park Bok Man

Shim family

* Jung Suk Won as Jung Gyu Hwan
* Lee Sung Min as Shim Hye Rim
* Lee Hui Do as Shim Dae Hwan
* Geum Bo Ra as Shin Jin Hee

Other people

* Byun Woo Min as Kang Hae Sung
* Ryu Sang Wook as Kang Se Won
* Baek Jong Min as Min Chul Ho
* Olivier (올리비에) as Alex

Obrazek

o czym to:
Han Sang Eun emigrowała do Australii z rodziną gdy była jeszcze małą dziewczynką. Lata później, ukończyła prawo na uniwerytecie w Stanach Zjednoczonych i planuje wyjść za maż za swojego amerykańskiego chłopaka, Alexa. Jednakże jej ojciec (który w domu cały czas kultywuje tradycje koreańskie i każe do siebie mówić tylko w jezyku koreańskim - kto widzial "Moje wielkie greckie wesele" - to jest ten sam typ tatusia tylko ze koreanczyk a nie grek ;)) jest przeciwny małżeństwu z obcokrajowcem. Chce on natomiast zeby jego córka wyszła za mąż za koreańczyka z krwi i kości, a mianowicie Kim Yeo Joona (wziętego lekarza za ktorym szaleją wszystkie pielegniarki a ktory to nie ma checi ani zamiarow małżeńskich). Ojciec Sang Eun wysyła ją spowrotem do Korei. Na miejscu poznaje ona swojego rzekomego narzeczonego, z ktorym jednak łączy siły i obmyślaja plan na to aby odwieźć własnych rodzicow od tych planow malzenskich..

od siebie: no na razie niewiele moge dodac jako ze jestem dopiero po pierwszym epie. ale zachecil mnie on do dalszego ogladania. w ogole to mam nadzieje ze nie robie zamieszania tym tematem.. bo szukalam i szukalam i takiego tu nie znalazlam.. wiec jesli on istnieje a ja go nie wiedze to dajcie znac. w kazdym razie.. dla osob ktore widzialy Shining Inheritance: przyjaciela glownego bohatera gra przyjaciel Hwana a jego babcie gra babcia Hwana.. generalnie ogladajac to mam wrazenie jakbym ogladala SI w innej oprawie.. glowny bohater tez momentami mi przypomina Hwana (ale raczej z wygladu niz z niegrzecznosci). a glowna bohaterka z wygladau troche mi przypomina Jung - siostre Hwana..

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 30 gru 2009

Dlaczego te koreańskie dramy muszą mieć tyle odcinków...?! >_< Aż strach zaczynać xP Chociaż z drugiej strony, jak się ogląda coś naprawdę fajnego, to zawsze wydaje się za krótkie. Chociaż z trzeciej strony trudno mi uwierzyć, że jakaś drama przez 40 odcinków jest cały czas tak samo fajna. Chociaż z czwartej strony do takich tasiemców się człowiek przywiązuje i nie zwraca na to uwagi.
Także tego ^^ Po opisie nie wygląda mi na coś oryginalnego, czy odkrywczego, ale przeczucie mi podpowiada, że może być fajne ^^ Także wpiszę na listę, jako już drugą taką długą dramę ^^
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

a jaka jest pierwsza?

duzo tych stron ;P

noo ja bede na pewno ogladac jako ze obecnie dysponuje prawie ze niekonczaca sie iloscia miejsca na dysku.. wiec bede na bierzaco zapewnie komentować czy warto oglądać. poki co, po pierwszym odcinku jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiona, ale ja to ja xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 30 gru 2009

Czy ty wiesz ile to ma epów? :D
Matko :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 30 gru 2009

oi,Eggie, trzeba sięgać po wyższe szczyty, obejrzałam już jakiś czas temu pierwszy ep zwłaszcza dlatego ze zobaczyłam ze długością to bardziej się do japońskich seriali skłaniał i chciałam coś lekkiego, moje wrażenie po pierwszym epie były takie: koreanka mówiąca niezwykle dobrze po angielsku - lol, motyw z gejem był udany nie powiem^^, no i jak patrzyłam na stosunek tej dziewczyny do swojego chłopaka amerykańskiego który chodził za nią wlepiony jak w obrazek a ta mu buziaka nie chciała dać jakby syfa miał - zaczęłam się zastanawiać czy azjaci naprawdę tak mają że kontakt fizyczny z drugą osobą to byle w cieniu i z dala od ludzkości. Poza tym sama gra - kojarzyła mi się z takimi,hmm, serialami co to się robi je w studiach na żywo z publicznością, nie wiem czemu takie wrażenie, jakoś coś dziwnego innego było w dramie. Jak będę miała więcej czasu to zacznę dalej ciągnąć, póki co było tak przeciętnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

nono motyw z gejem wypas.. szczegolnie jak te pielegniarki go wzrokiem mierzyly xD a ona dalej ze nie jest gejem.. ale kobiety tz go nie interesują xD no ozbaczymy, zobaczymy.. miejsce na razie na dysku mam wiec zaryzykuje :) a epy tak po 500 MB maja wiec tragicznie tez nie ma..

edit

obejrzalam drugiego epa.. normalnie rzeźnia.. nigdy mi zaden koreański ep nie wszedl tak szybko.. normalnie to juz po trzy razy sprawdzalam ile jeszcze do konca.. awet na tych fajnych jak YaB. tutaj.. nagle.. ee koniec! *surprised* ale ladnie mu pojechala na tym lotnisku dziewczyna xD bedzie duzo ubawu i suszenia zębów xD
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Alera
Oglądam regularnie xD

Postautor: Alera » 30 gru 2009

Uporam się z Brilliant Legacy to może się za to wezmę. :D Opis mnie zachęcił chociaż mam obawę przed ilością epów...podobnie jak DSakura
Oglądam: Panda And Hedgehog, To The Beautiful You, Rich man, poor woman, Arang And The Magistrate, The Thousandth Man, Haeundae Lovers.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 30 gru 2009

Hmmm zaczęła to kiedyś tam na początku bo moja siostra oglądała, ale... EUGENE 0___o Ja z nią po prostu nie mogę ;p

skończyłam na odcinku w którym ona stoi taka mokra i zzamiast głownego bohatera odebral ja ten drugi koleś... noo i to byl koniec mojej przygody z tą drama XP

W oogóle to LOLTen wujek co w Australii siedzi przypomina mi zawsze Leona Niemczyka :D:D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 31 gru 2009

Leon Niemczyk o_O massakra.. nie kojarze wujka z Australii albo nie doszlam.. ja znam tam ojca jej i dziadka.. w kazdym razie, drugi odcinek jeszcze lepszy niz pierwszy xD
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 31 gru 2009

no no, ten dziadek znaczy sie (ja to oglądałam w październiku więc wiesz XP)
Obrazek
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 31 gru 2009

evelinux pisze:a jaka jest pierwsza?

Smile, You, zdaje się. Ma prawie 50 odcinków =_= Ale stwierdziłam, że nie mogę się ograniczać xD Ale z drugiej strony... ^^'
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 31 gru 2009

Maura pisze:no no, ten dziadek znaczy sie (ja to oglądałam w październiku więc wiesz XP)

aaaha.. nie no ja generalnie tego pana (mowie tu o Leonie) nie trawie tak samo jak Olbrychskiego i Lindy..

DSakura, ja tez juz ja mam w planach od paru tygodni.. ale musze zaczac sciagać.. :D tylko ze to zrobie jak juz nowego kompa kupie, takiego co to sie nie bedzie co chwila zawieszal i myslal nad tym co robi..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 04 sty 2010

na 5 epie uśmiałam się co nie miara.. Sang Eun (zapamietalam bo mi sie kojarzy z Eun Sung..) , czyli powrót "dzikiej Austalijki" zmiótł nie tylko mnie z nóg.. babcia YeoJuna będzie miala chyba traume do konca zycia xD i ta scena w ich sklepie jak YeoJun ze swoim kumplem wymyslali co on moze powiedziec zeby odstraszyc od siebie Sang Eun a YeoJun wymyslal jakie bylyby na to jej riposty xD bosskie! i do tego ten koles w okularach.. Kang Se Won.. taki całkiem do rzeczy.. ale musi chodzic w tych chustkach na szyi? taka parodia Herbatnika z BBF.. maskara.. tak to stare dziadki milionery sie ubieraja a nie mlodzi ludzie.. litości..

na chwile obecna powiem tak.. zaczelam juz sie lapac w zwiazkach rodzinnych (czyli kto to jest kto i kim jest dla kogos innego). lubie bardzo postać siostry YeoJuna i jej córeczkę (słodka jest, szczegolnie jak babcia ja wykorzystuje zeby wymusic wyrzuty sumienia na Sang Eun), i lubie tego kumpla YeoJuna, i Sang Eun tez jest nieziemska. natomiast sam YeoJun.. boshe, ten chlopak to dupa wolowa jest.. do tego ma przesrane xD ta jego matka mnie irytuje troche.. tez taka dupa wolowa jak on.. po tym poznac ze sa spokrewnieni.. babcia i jej zelazne rzadzenie.. po prostu czuje jakbym nie zmieniala dram i nadal ogladala babcie Hwana.. a to juz jest nie jego babcia.. choc tak samo sie zachowuje i gra ja ta sama aktorka.. och.. rozpisalam sie troche.

[edit]

piwoem tak.. pan z lotniska, niejaki Se Won - jest przesłodziakiem xD xD xD i juz mi go zal.. choc w smie na razie ejst taki etap dramy ze zamierza sie na to ze Sang Eun z nikim nie bedzie xD ale Se Won tak slicznie wyglada.. ciuszki ma swietne.. sliczniasto w graniaku wyglada.. tylko toche mlodo z wygladu zewnetrznego.. a wyglada jakby z niego chcieli zrobic 30 paro latka.. a na moje oko to on na nie wiecej niz 25 lat wyglada.. [edit] Ryu Sang Wook rocznik '85.. no to nie mylilam sie.. rocznikowo juz ma 25 xD haha!

[edit: 4.01.2010]

hahaha.. ep 10.. mega wypasik! przeboskie bylo to cale spisywanie porozumienia stron co do randkowania ze soba xD a potem jak w kawiarni sie zastanawiali gdzibe by tu pojsc na ta randke.. i jak sie radzili.. ona siostry a on Gyu Hwana xD hahah! i jak poszli na ten wyklad jak ona zasnela i ciagle zjezdzala na niego a on ja ciagle jedym palcem (zeby jak najmniejszy kotntakt fizyczny z nia byl) sciagal ze swojego ramienia >_< ale koniec.. intrygujacy.. bedzie jakas kłótnia >_<" w to mi graj.. ale szkoda mi biednej Yoon Hee :( nalezy jej sie jakis porzadny facet.. a nie ten jerk upierdliwy..
w dalszym ciagu jak na ekranie pojawia sie Se Won to dostaje palpitacji :victory: :victory: :victory: przesłodziak z niego.
podoba mi sie jak Yeo Joon sie ubiera :dance: :dance: :dance:
a matka Gyu Hwana przegięła centralnie :bejsbol: :bejsbol: :bejsbol:

[edit]
juz po 11 epie.. hahah! to było piękne! akcja na łóżku ruleż! >_<

13 epik --> ten dziadek wymiata Sang Eun!! Łdnie zjechal tą mamuske od Hye Rim!! hahaha! a w ogole.. jak sie cieszyl na ta emulsje.. jak mysz do era xD tak mu sie oczka blyszczaly.. i przez nieuwage obejrzalam zwiastun 14 epa.. i co tu robic.. jest 2 w nocy.. za jakies 4 godz musze wstac.. i jak nie obejrze tego 14 epa to bede usychala do czwartku.. a jak obejrze.. hmm w sumie juz tak czy siek sie nie wyspie.. hmm.. w kazdym razie.. ten caly kolo ze szpitala co na Hye Rim leci, ten z wielkimi warami... jak se wchodzi po zderzeniu z siostra Sang Eun i wali tym haslem: "aigoo, bad luck" a Yeo Joon sie odwraca do niego i: "Are you badmouthing me in my face?" xD zlana na tym bylam xD po prostu.. ta dramcia jest taka fajna, ze jest jak czesc mojego zycia juz.. jednak cos jest w tych dlugasnych dramach.. nawet mimo tego ze akcja sie stanowczo wolno dzieje.. to jednak sie to przyjemnie oglada.. a jak sie konczy jeden ep to chcesz obejrzec nastepny i nastepny.. i nastepny.. i'm loving it!! ale w ogole.. jak go w jednym momencieSe Won zmierzyl.. 8_* to mialo byc zapewne grozaące spojrzenie.. a mi sie smiac chcialo xD to do niego tak nie pasowalo jak te okulary..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 06 sty 2010

co byś nie musiała nabijać postów sama Evel xp niestety nie wypowiem się na tak dalekim poziomie - jestem po 3epach,jakoś to nie drama jak dla mnie na ciągłe oglądanie. Kłótnie głównych bohaterów - męczą mnie. Rodzinki - męczą mnie xp Pozytywne postaci jak dla moi to: ten kolega głównego bohatera - lubię go całkiem^^, dalej siostrzyczkę głównej bohaterki lubię mimo ze grą aktorska nie powala, no i chyba ma ulubiona postać to braciszek matki głównego bohatera <ni w huhu nie mogę spamiętać imion xp> Aaaa, i tego lekarzynę lubię :D Dalej to taka przeciętność, w ogóle ślub naciskany przez rodziców - łomatko,eh...
No i do następnego odcinak jakoś nic mnie na razie nie ciągnie - zapowiedź mówi ze będą znów się nawzajem przekrzykiwać, rodzinki będą na siebie wrzeszczeć a tragiczny motyw siostry bohatera jakoś mnie nie interesuje póki co w ogóle ==" Coś czuję że jak za 3epy mnie coś bardziej nie pociągnie do dramy to zacznę kasację epów z kompa xp
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 09 sty 2010

thx Azz ;)

Azzel pisze:jestem po 3epach,jakoś to nie drama jak dla mnie na ciągłe oglądanie. Kłótnie głównych bohaterów - męczą mnie. Rodzinki - męczą mnie xp

haha.. mnie najbardziej meczy matka glownego bohatera.. o boshe.. ale mnie ona meczy.. ale nic nie pobije matki i corki z Shining Inheritance wiec siedze cicho xD kto ich sdoswiadczyl ten wie o czym mowie xD

Azzel pisze:no i chyba ma ulubiona postać to braciszek matki głównego bohatera

nooo taki wsiowy pajac o miłym przysposobieniu do zycia xD totalnie neutralny, ale nie da sie nie czuc do niego sympatii :)

Azzel pisze:Aaaa, i tego lekarzynę lubię :D

weź.. ten z wydętymi wargami?? boshh.. nie, nie i jeszcze raz nie.. nie lubie go po prostu..

Azzel pisze: a tragiczny motyw siostry bohatera jakoś mnie nie interesuje póki co w ogóle =="

noo ja siostre jego generalnie lubie.. i kibicuje jej i jego przyjacielowi.. ale ten caly ojciec jej coreczki... bosh co za burak.. standardowy patern to ze on nachodzi ja w sklepie, ona sie po nim drze ze ma tu nie przychodzic i ze ona nie chce z nim miec nic wspolnego.. a ona znow przylazi za jakis czas.. jezzzhuuu.. burak totalny.. nagle sie w nim instynkty rodzicielskie uwolniły.. jak ja mial w dupie 6 lat temu i ozenil sie z inna to tera zmysli ze ona sie mu rzuci w objecia i wycaluje z radoscia..

poza tym.. Azz, daj jeszcze sznase tej dramie.. idzie sie wcoagnac na prawde.. dla mnie to jest pierwsza drama kiedy jak ona sie konczy to sobie mysle "kiedy to przelecialo?" jeszcze pare odcinkow sie pokloca.. w 11 odcinku w nim sie zaczyna budzić inne "ja" i zaczyna sie robić ciekawiej jesli o tych dwoje chodzi :)

a co do mojej lektury (mozna to tak ująć??) odcinka 14 i 15.. ohohoho.. namieszlao sie.. Hye Rim, to laska o profilu jakiejs maniaczki (brr az sie jej boje..). tak napadac na biednego Yeo Juna w ciemnej uliczce xD haha! i ta cala wyprawa zeby odnalezc grob jej matki jak uciekla z domu.. ale jak przyjechal Alex.. <dwa palce w gardło> ten koles tez mnie torche irytuje.. on jest taki NIJAKI! totalnie nijaki.. i brzydki ofkors.. <glowny bohater coraz bardziej mi sie zaczyna podobac> noo i jak Alex dzieki "dyskretnym" wskazowkom Hye Rim trafil w koncu do Sang Eun.. oj oj, nie ma to jak zdrowa daweczka zazdrosci zeby dodac pikanterii xD ale jak ona zabrala tego Alexa do pączkarni ojca i dziadka i sie spytala dziadka gdzie jest ojciec.. ta scena byla piekna:

ona: where's dad?
dziadek: at home. it's more convenient to faint at home. xD

[edit]

odcinek 16 i 17 to po prostu cud miód i orzeszki xD szczególnie duzo miodu xD jjkuu.. jak on cofal tym autem i ona pijana odwrocila glowe ze byli nos w nos.. jakie to bylo urocze.. albo jak sie zastanawiali czy sie chwycic za rece.. >_<" dla takich momentow warto żyć! i zarywać nocke.. kolejny dzien z rzedu.. a z Hye Rim mi sie chce smaic po prostu.. ona nadal mysli ze jeszcze uda jej sie byc z Yeo Junem.. smiech na sali.. to juz jest taka desperacja w jej czynach ze nic tylko żałować jej mozna.. a ten jej dialog z Se Wonem na temat tego że to nie jest milosc.. jejku jak mi go zal bylo.. a wracajac do Alexa.. jak na niego patrzylam to żałość przez niego przemawiala.. nie potrafie tego opisac.. uhh.. i te okularki.. massakra.. czy w tym moemncie juz kazdy azjata skontrastowany z nie-azjata bedzie dla mnie lepszy? >_<" hihihi.. ale jedno jest pewne.. Sang Eun i Yeo Jun sa przesłodką parą.. jejku.. ten etap niepownosci jest najlepszym etapem w dramach.. kiedy oboje wiedza ze do sibie cos czuja ale nie sa peni tej drugiej osoby.. stad pelno zagadkowych pytan na kotre zadne z nich oczywiscie nie odpowie szcze bo by sie wydalo.. xD xD kochma tą dramę!! (jakby ktos jeszcze tego nie wiedzial..)
Obrazek
JAPAN:

Wróć do „K-drama”