[2010] Stars Falling From the Sky

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 30 mar 2010

[edit] Wielkie brawa dla tego kto to wszystko przeczyta

a ja przeczytałam Volli i sedno sprawy ujęłaś - czyż nie dlatego kochamy dramy?
w 25 epie gdzieś zza węgła wyłazi jakaś zmora, jak zakochani już biegną do ołtarza - to są motywy stałe w dramach, i dlatego je kochamy, obgryzamy paznokcie i biegniemy na następny ep, tudzież wypijamy nerwowo koleją kawę w oczekiwaniu - ac h,co ta małpa teraz mu zrobi

:D a ta drama to miła, lekka, łatwa i przyjemna rzecz - niezłe teksty
( myślisz sobie LOL), przerysowane postacie( z częstym nie kontrolowanym wytrzeszczem oczu) a do tego w tle piękne widoki prysznica, dużo lakieru do włosów i białe buty do czarnych rajstop WTF!

ale to jest to, co poprawia mi humor po cięzkim dniu :D

teraz ja jestem ciekawa, kto to przeczyta :wink:

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 04 maja 2010

JA! przeczytałam WSZYSTKO! ha, brawa mi za to xp i mimo odradzania dramy dobrnęłam do jej końca z trudem bo z trudem ale jednak.
Zacznę tak, do jakiegoś 10,11?epa podobało mi się, było naprawdę fajnie i wciagająco - ale to co zaczęło się dziać później, eh, przekroczyło chyba moje możliwości percepcji xp I na koniec o dziwo ten 20 ep był całkiem fajny, już nie mówiąc o tym ze już wcześniej mogli braciszkowi zmienić fryz a mietła też jakoś pod koniec nie miała tak uszczelnionego hełmofonu...
nalepszym podsumowaniem dla mnie były słowa Volli do tej dramy:
Cud pierwszy - miłość braterska przezwycięży każdą niedolę! - Pół odcinka, bite pół odcinka minęło w głuchej irytacji - biedna, bezwolna Pal Kang odbijana bez swej wiedzy jak piłeczka między braćmi. Na jej miejscu naprawdę zastanowiłabym się mocno czy jednak nie wybrać w związku z tym kuzynka... ten się przynajmniej dla nikogo nie poświęcał.
[...]
Cud drugi - nagła i niespodziewana przemiana Mietły. Można się było spodziewać, mimo wszystko nie wierzę, że to nam zafundowali.

Cud trzeci - wyznanie prawnika i jego męska decyzja [LOL - lepiej późno... - a on do niej, że przyszedł do niej wcześniej LOL]

Cud czwarty - uleczenie Nami

Cud piąty - brak objawów marskości wątroby wśród głównych bohaterów

czy można tą dramę lepiej podsumować?
z moich obserwacji jeszcze - mietła - stając się tą dobrą - nagle jej usta przestały się układać w o i przybrały normalnego kształtu już nie mówiąc o tym ze nagle oczy zaczęły się zamykać i nie robić takiego wytrzeszczu... już nie mówiąc o tym ze na tych zaręczynach nagle wyglądała całkiem ładnie. Dalej - dotąd podziwiam zakres mimiki 3 głównych bohaterów. Mam wrażenie ze każde z tych dzieci miało go większy niż ta cała trójka razem wzięta... <już nie wspominając o tym jak Pal Gang stała się matką i tych dialogach, smutek żal, i jeszcze to jak braciszek trzymał ją ale bardziej jakby miał zasłabnąć...==">. No a ostatnia rzecz - niebo, prawie jak w planetarium ==" Tu to już mi nawet słów brak by więcej mówić.
Jedynie powiem że chyba całkiem podobała mi się postać matki - która nie była taka zła jak to zwykle w dramach ze chodzi i szkodzi, tylko ona naszkodziła i bała się tego by się wszystko wydało... Mam dziwną sympatię do tej postaci.
No a na koniec to chyba jedynym powodem dla którego ręka mi zadrżała przy usuwaniu dramy - to były dzieci.
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2010] Stars Falling From the Sky

Postautor: Pino » 21 lut 2011

Chyba nie jestem normalna, Uwaga! postanowiłam złapać spadające gwiazdki drugi raz!... wyszło, że jestem niezłym łapaczem, wczoraj złapałam aż 10 gwiazdek, tzn tyle obejrzałam odcinków!
... ale nie sama to oglądam!, to takie moje usprawiedliwienie! :lol:

Podsumowanie dramy ! ale nie pod katem fabuły, postaci itp, itd... ale Uwaga! pod katem wypitych trunków

Mój mąż jest alkoholikiem!!
a tak wygląda jak wraca po pijackiej nocy do domu
Obrazek
dowód rzeczowy nr1

Konkurencja pijacka miedzy Inspektorkiem, i jego młodszym bratem:P
Podliczałam wypite drinki, sumowałam tylko te które wypili, same trzymanie kieliszka się nie liczy! alkohol bohater musiał w siebie wlać!
W planie miałyśmy obliczać jeszcze ta zołzowatą miotłę z napuchniętymi ustami, ale zabrakło nam liczącej osoby!.. ehh nikt się nie skusił na powtórkę z gwiazdkami!, a szkoda! ^^
Poniżej jest tabela wyników, mam nadzieję, że nie ma w niej żadnej pomyłki , podkreślam: podliczałam tylko to co wypili,trochę przewijałam mam nadzieję,że wszystkie pijackie akcje zanotowałam i żadnej nie pominęłam!
Jestem ciekawa czy moje wyniki pokrywają się z wynikami Drugiej Liczarki!

TABELA WYNIKÓW Liczarki nr 1
Obrazek
z tabeli wynika że wygrał Inspektorek! 35:16

Najbardziej alkoholowe odcinki: odc 13 i 14
i wtedy nasz dzielny inspektorek nawet zaczepiał zbiry na mieście to dowód rzeczowy nr 2
Spoiler! Obrazek

a to pijany braciszek: dowód rzeczowy nr 3
Spoiler! Obrazek

Odcinki bezalkoholowe z tabeli wynika ,że takich odcinków bezalkoholowych jest tylko 4, wtedy przelewało się głównie mleko!
Inspektorek zamiast chlać wybrał butelkę z mlekiem!
to dowód rzeczowy nr 4
Spoiler! Obrazek

2 razy wygrał młodszy brat!
w odc nr 18 zrobił taktyczne zagranie , które zaskoczyło Piniacza!
już mam zaznaczyć w tabelce Liczarki kielonek dla Inspektorka, Prawnik siedzi w swoim fotelu, w ręce trzyma kieliszek, ma przechylić , i w tym momencie wpada niespodziewanie Brat i przechwyca sprytnie alkohol i wypija zawartość
Inspektorek mógł wygrać 2:1 ale w rezultacie wyszło 1:2 tym razem wygrana taktyczna dla Brata!
Kibic Pianiacz krzyczy nieeee!!! Ale za to niedziela!! ale za to niedziela!!..niedziela będzie dla nas!
i faktycznie Inspektorek wygrywa w niedzielnym (wczoraj była niedziela) odcinku nr 19! 3:1
Remisy aż 6 remisów
Remisy mało interesujące więc nie opisuje! nie dostarczały tylu emocji ..

Najwięcej emocji dostarczały takie obrazki dowód rzeczowy nr 5
Spoiler! Obrazek

Podsumowanie podsumowania:
W odcinkach w których nawet nie pili, albo siedzieli tylko przy kawie, to rozmowy i tak były alkoholowe w jakiś minimalnym stopniu,słowo "alkohol" było wrzucone i wepchnięte w dialogi! w formie rożnego rodzaju zaproszenia na wspólną pijacką noc itp.
Mamy scenkę w której rodzinka jest w supermarkecie, dzieciaki biegają, a na drugim planie, gdzieś w oddali gościu ładuje do koszyka sześciopaki ( nie mylić ze stronka Tsukusza) Alkohol jest!, nawet kiedy go nie ma!

A oto centrum dowodzenia, pijackimi zasobami, barek i ściana z trunkami stanowią centralny punkt w domu dowód rzeczowy nr 6
Spoiler! Obrazek

Ciekawostki: tak nie pasują trochę do tego alkoholowego podsumowania ale nie mogłam się powstrzymać.
Mądrości Małego Pa Ranga
Obrazek
Mądrość odc 16. Umycie stóp nie oznacza wcale że są czyste, umyte stopy śmierdzą!
Mądrość odc 17. Gobliny noszą brudne majtki!
Pa rang i sprzątanie!: no przecież wywaliłem wszystkie brudy z kosza! * Pa Rang siedzi przy komputerze, reszta dzieciaków biega z mopami*
Dziękuje za uwagę!
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 26 lut 2011

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxxx
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: Foxxx » 12 cze 2011

Obejrzałem tą dramę już jakiś czas temu i ujmę w skrócie że drama nie powala. Osobiście obejrzałem do końca jak to w każdej dramie są momenty lepsze i gorsze, ciężko mi określić które tu dominują. Wyszczególniając:
Na największą uwagę zasługuję chyba tutaj gra aktorska tego najstarszego dzieciaka.
Najbardziej niedorzeczne wydaję się zmuszenie prawnika przez brata do pokochania kobiety. ( sytuacja z zamierzenia poważna doprowadzała mnie do niekontrolowanych wybuchów smiechu)
Ogólnie świetnie podsumowuję tą dramę Volli.
Fabuła może miała jakiś sens bycia ciekawą historią, jednak wyszło jak każdy jest w stanie ocenić - z mojej strony nie polecam. ;p
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 08 mar 2012

a mi się bardzo podobała ta dramka. bardzo mnie wciągnęła i ani na chwilę się nią nie znudziłam.
nie chce mi się rozwijać wypowiedzi, powiem tylko że strasznie dziwacznie wyglądały przytulasy głownej pary a dzieciaki były pocieszne chociaż PaRnang mnie często denerwował (może to przez fakt że nie przepadam za dziećmi).

Wróć do „K-drama”