[2010] Stars Falling From the Sky

seriale z Korei
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 04 sty 2010

Wiedziałem od początku, że to musi być KARA - piosenka w ich stylu...

Wrażenia po obejrzeniu 1epa bez napisów...

- Pierwsza scena (od razu zacząłem się śmiać)
- Główna bohaterka nieco głupiutka i roztrzepana...
- Młodsze rodzeństwo... irytujące, ale tworzące wiele śmiesznych scen.
- Scena z kolacją (nawet zrozumiałem, o co chodziło :) )
- Złote rajtuzy (kalesony???, getry???) w jednej ze scen (spadłem z krzesła :D )
- Kim Ji Hoon ma tragiczną fryzurę (kupa żelu, albo lakieru i wygląda jak ulizany wiesiek z remizy)
- Poza tym jak zwykle ma sceny, kiedy ćwiczy (normalka u niego - wszyscy wiedzą, że prywatnie ma fioła na punkcie kondycji fizycznej)
- Dziewusia duużo lepiej wygląda w krótszych włosach (widziałem w zapowiedzi drugiego epa)

Zakończenie pokazuje, że będą dramatyczne momenty, jednak komedii też raczej nie zabraknie :)

Ogólne wrażenie: jak najbardziej pozytywne (mam nadzieję, że S2 szybko się upora z softami :) )

MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 06 sty 2010

- Główna bohaterka nieco głupiutka i roztrzepana...
- Młodsze rodzeństwo... irytujące, ale tworzące wiele śmiesznych scen.
- Scena z kolacją (nawet zrozumiałem, o co chodziło Smile )
- Złote rajtuzy (kalesony???, getry???) w jednej ze scen (spadłem z krzesła Very Happy )

- a ja dorzucę akcję z robieniem kupy w kibelku i braciszka
- płacenie karta koleżanki ( dobry pomysł)
- reklamówkę moniaków u fryzjera
- dzieci są bezbłędne( to jedno w jakiejś dramce juz widziałam)

po 2 epie( ale sie muliło) bardziej nastrojowy, ale jest się z czego pośmiać

- akcja smażenie jajek sadzonych

wciągnęło mnie jak wodę w klozecie, więc będę oglądała
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 10 sty 2010

w końcu obejrzałem 1szy odcinek i mogę powiedzieć tyle:
powtórka z Shining Inheritance tak jak to było w komentarzach na viikii xD

Nie przekreślam tej dramy bo całkiem miło mi się oglądało ten pierwszy ep. ... po drugim zadecyduje ^^ tak więc idę oglądać

EDIT:
Obejrzałem drugi odcinek i muszę powiedzieć, że się wkręciłem. Mimo kilku rzeczy, które mnie w tej dramie wkurzają:
- fryzury obu braci
- ciągle płaczące dziecko

to miło mi się to oglądało i przy preview'ie do kolejnego epka pomyślałem sobie: "nie mogę się doczekać" tak wiec... xD będę oglądać
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 12 sty 2010

oglądnęłam dwa epy ale muszę powiedzieć, że bez rewelacji. fryzury braci mnie dobijają xP
główna bohaterka jest tak głupia w 1 epie, że głupszym chyba nie można być. dzieci są świetne, fajne akcje robiły.
2 ep to było takie mulenie, że aż mi się nie chciało oglądać. najbardziej mnie rozwaliła łazienka z You're Beautiful xD
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 12 sty 2010

yeah wyszła w końcu pełna wersja OST'owej piosenki KARA xD

EDIT:
Jestem po 4 odcinku i muszę powiedzieć, że się MEGA wkręciłem. Normalnie nowa wersja Shining Inheritance... tylko zamiast grać na nerwach to wzrusza i bawi xD Chyba uwielbiam dramowe bajeczki :D
+ te małe dzieci! kurczę u nas chyba nie ma takich utalentowanych pociech... jestem pod wrażeniem ich gry aktorskiej *_*
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 19 sty 2010

+ te małe dzieci! kurczę u nas chyba nie ma takich utalentowanych pociech... jestem pod wrażeniem ich gry aktorskiej *_*

są są, jestem za, a ten chłopczyk to przecież kumpel Jae z szynek ( tak mi się telepało po głowie przez miesiąc)

piaty ep wywarł na mnie wrażenie zdecydowanie płaczące - prawnicy brothers są ciachorowscy :D

dość szybko w pal kangata przemiana duchowa zaszła, ale jak to w k drama. tak mi się jej zal zrobiło. ile kobieta dla dzieci może poświęcić. wiem ,bo sama mam jedno ( i starczy!!!!)

no i nami przemówił :D ech słodkie to było

na plus mister of america, który jest kochany dla tych dzieciaczków :D

dawno brakowało mi takiej dramy w stylu lekkiej, miłosnej itd.itp.

dalszy ciąg przewidywalny:D ale no cóz, a moze się zdziwię. mnie wciaga zdecydowanie

juz po 6 - wyłam jak głupia,ale mi jej szkoda!!!ale podoba mi się jej duma, w każdym epie aja aja fighting

siódmy zapowiada się inetresująco, no 3 na jednaą- ciekawe rozwiązanie :D
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 19 sty 2010

aigoo - te dzieci są rozbrajające - braciak, który grał w BOF-ach ma talent - trzeba to przyznać. Główna bohaterka bardzo zdeterminowana i w sumie gotowa na wszystko.
Drama faktycznie zrobi się już całkiem niedługo bardzo przewidywalna, ale dla tych dzieci i w sumie po to, by zobaczyć jak się zmienia pod ich wpływem główna bohaterka - naprawdę warto oglądać.
Postać prawnika - taka coldhearted tez przypadła mi do gustu, chociaż o ile jego gra jest bez zarzutu, to powinien sobie do tego facjatę zmienić , ponieważ wygląda za grzecznie. To tak jakby na buzi mieć uśmiech i zmartwiona minkę - gra złego a ma dobre oczy - trochę to zakręcone, ale mam nadzieję ,że wiecie o czym mówię i ktoś miał podobne wrażenia:)

Z ust małego Nami padło słowo - byul. W sumie to nawet ma sens, skoro jego mama nie żyję, a sporo ludzi wierzy w to,że ludzie po śmierci zamieniają się w gwiazdy bądź też mają swoje odpowiedniki w gwiazdozbiorze i gdy ich nic życia się ucina, to staja się spadającą gwiazda i tylko niektórzy mogą to zobaczyć . Akurat malutkiej kluseczce było to dane:)

A i jeszcze jedno, na co zwróciłam uwagę - dynamiczne dialogi - tam non-stop się coś mówi i to z sensem i kapitalnym humorem. Na pewno mimo przewidywalności będę oglądać:)
Awatar użytkownika
prosa
Co to jest dorama? o_O

Postautor: prosa » 20 sty 2010

Ja rozumiem, że poszła z dzieckiem prosić o zwrócenie pracy, w końcu większy efekt, ale błagam nie rozebrała tego dziecka nawet. Po tych pary godzinach to, to dziecko powinno już być ugotowane.

Scena w host club, kiedy Mimi ( główna bohaterka) ubrała tą sukienkę bez ramiączek. Chyba nigdy sie nie przyzwyczaję, że one są tak chude z natury.

Dzieciaki są super, chodź troszkę denerwuje mnie ten od ciągłego siusiania.- lunatyk....

Nie mogę się przyzwyczaić do tej wrednej matki. Ta aktorka grała w You are my destiny i była tam bardzo w porządku, a tutaj wredna małpa.....no ale koreański serial bez wrednej matki serialem straconym.:P
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 20 sty 2010

Nie mogę się przyzwyczaić do tej wrednej matki. Ta aktorka grała w You are my destiny i była tam bardzo w porządku, a tutaj wredna małpa.....no ale koreański serial bez wrednej matki serialem straconym.Razz

ot właśnie ujęłaś sedno sprawy.

Dzieciaki są super, chodź troszkę denerwuje mnie ten od ciągłego siusiania.- lunatyk.

a akcja kupka w ep.6 :shock: sikanie do zlewu i dziewczynki wciąż myjące włosy i akcja zajęta łazienka rulezzzz!!!!!
Awatar użytkownika
prosa
Co to jest dorama? o_O

Postautor: prosa » 21 sty 2010

O co cho.... z tym sikaniem i kupaniem? Chłopak załatwia potrzebę przy całej zgrai rodzeństwa i jeszcze Young Uncle to nic dziwnego, że nie może się skupić. :lol:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 29 sty 2010

Odcinki 1-8
Właściwie to sama nie wiedziałam czy zaczynać tą dramę. Bo najpierw słyszałam jaka to ona zwyczajna i w ogóle, a ostatnio czytam jak to ludzie nie mogą się doczekać kolejnego odcinka. Miałam kilka odcinków na dysku i jeszcze parę godzin do odjazdu pociągu no to się za nią wzięłam. No i jestem w tym momencie kiedy siedzę i czekam poniedziałku ;D

Zaczęło się standardowo i mam wrażenie, że przeszłabym obok tej dramy bez żalu. Ale z drugiej strony... w tej chwili nadal jest zwyczajnie, a ja w jakimś stopniu jestem już zaabsorbowana tą dramą i tym szaleństwem które tam się wyprawia^^
No bohaterka na początku była MEGAgłupia i ojejku, ależ ja się cieszę, że w jakimś stopniu zmądrzała (taaak, teraz potrafi ugotować ryż ;DD) I na początku jej zachowanie ( i nawet trochę wizualnie) było podobne do roli Lee Dae Hee w My Girl. ^^ Martwi mnie tylko to, że teraz znowu zaczyna się podkochiwać w tym dupku o.0
Tak! Kim Ji Hoon! O Tobie mowa! No co za $^5$^%&@# tak mnie wkurzyła ta scena w klubie, że chyba jeszcze długo mu nie wybaczę ;P Wprawdzie nie jest sztywniejszy niż jego rola prawnika w Love Marriage, ale za to jest strasznie oschły o.0 Fajnie, że zaczynamy widzieć jego 'ludzką' stronę, już myślałam, że się nie doczekam...w tych 'mętkich' chwilach przypomina mi się jego rola w Why did you come to my house ;D Momentami to bezcenne jest ;DDD
Wizualnie nadal uważam, że najlepiej wyglądał w Flowers for my life, a tu wygląda tak.. jak.. no sardynka? To chyba te włosy i efekt kiedy ustanie obok młodszego brata xDDDD Ale ciało ma takie *_____* I w ogóle WTF z tym imagem playboya? no błagam :shock:

Kuzyn -> LOL myślałam, że na głównym plakacie to jest właśnie Shin Dong Wook, a tu zonk ;p Jaaaaki koleeeś XD I w ogóle, sceny kiedy starszy wujek traktuje go zimnym prysznicem ;D Ale najlepsze było jak widział DUCHY xD XD XD

Shin Dong Wook (ten właściwy) <3333333333333333 oh i ah <33333
Sorki xP Dawno go w niczym nie widziałam i po prostu nie mogę się opanować XP Dlaczego ona nie może się w nim zakochać?!!! (no tak... sorry , ale założenie koreańskiej dramy na to nie pozwala XP) Jaki on tu fajniusi jest <3 I na serio, chyba nie zniosę tego kiedy w końcu się w niej zakocha, o okaże się, że ona woli starszego jednak... albo jeszcze gorzej... pochodzą ze sobą, a ona i tak będzie wolała starszego... ugh ;/ CIĘŻKO będzie...

Ta laska co lata za starszym bratem -> chciałam tylko na początku powiedzieć, że uwielbiam tą aktorkę ;D Ona zawsze gra takie niedorzeczne role i ZAWSZE kończę wyśmiewając jej bohaterki (pamięta ktoś Terroir ? ;DDDDD) Tutaj jest w sumie nieco bardziej negatywna, ale ... i tak mam lola XP

DZIECI ;D
Uwielbiam sleepwalker'a <3 Bezcenne jest jak budzi się w nogach starszego brata :D I w ogóle dzieci swatające noonę z wujkami ;DDDD

No to... tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 04 lut 2010

Aj muszę się zgodzić z przedmówczynią - ja tez wyczekuję kolejnych odcinków jak szalona. Pewnie coś w tym jest, że jak się ma swoje pociechy, to się człowiek taki delikatniejszy i bardziej wrażliwy na wszystko robi, ale u mnie to już chyba przegięła się pałka. Jak tylko małemu drży głos i wymawia zdanka typu - "Nuny mnie zostawiły, ale nic mi nie jest, wszystko kenciana:)" to po prostu oczyska się robią szklane w jedna chwilkę.

Zresztą wszystkie dzieciaczki tak na mnie działają. Każde z nich ma swoje atrybuty - najstarsza dziewczynka jest rozsądna i opanowana, młodsza wsadziłaby w obrazek TaeGyu i jest niezwykle spostrzegawcza, Nami na razie jest jedynie kiutaśny i czasem usłyszymy coś na kształt dźwięku z jego małej papuli i oczywiście najstarszy braciak nad którym rozpływałam się już we wcześniejszym moim poście - oprócz dobrej gry aktorskiej zawsze ma głowę na karku i w sumie jest podporą dla swojej nieogarniętej Nuny, która stara się jak może powiązać koniec z końcem.

Maura wspominałaś, że cieszysz się,że główna bohaterka zmądrzała,bo na początku nie bardzo przypadła Tobie do gustu i przypominała ci partnerkę Lee Dong Wooka z "My girl". Ja to widzę nieco inaczej, chociaż nie mogę się z Tobą całkowicie nie zgodzić.

To jej roztrzepanie, egoizm i ta ikra na początku, którą widzieliśmy przez cały pierwszy epizod, jest godna podziwu - słowne potyczki z rodzicami i rodzeństwem, te śmieszne ciuszki i wysoko podniesiona głowa ( a przecież wiemy, że w firmie była stawiana za przykład jak nie robić albo jak robić by stać się zakałą całego kolektywu roboczego:)

To wszystko złożyło się na jej obraz i to bardzo pozytywny w moim mniemaniu - na pewno z chęcią spotkałabym taka osóbkę:) Po trudnościach, jakie spotkały jej rodzinę - nasza bohaterka jedynie odrobinę spokorniała i zaczęła liczyć się z innymi a swoje różki i tak wyjmie przy najbliższej okazji - dla takich istot skrejzolowanych jak ona nie ma słowa STOP:)

Martwi mnie tylko to, że teraz znowu zaczyna się podkochiwać w tym dupku o.0

To chyba mnie ominęło...Nie wydaje mi się by zaczęła do niego czuć miętę, ponieważ (i teraz to pewnie zabrzmi dziwacznie)mięta nadal działa. Tylko w związku z tym całym zamieszaniem, tą wstrętna chuda wydra , która łazi i spokoju nie daje, bratem, który na początku był pomocny, a teraz po woli traci głowę dla swojej "najlepszej przyjaciółki" - ich uczucie nie może potrącić porządnie miętą. Zresztą główny bohater jest z tych długo dojrzewających i póki co jeszcze nie pozwala sobie na jakieś super ciepłe gesty, ale dajmy mu dwa odcinki i pójdzie jak z płatka. Pani maid na razie zna swoje miejsce w rzędzie, ale coraz częściej zdarza jej się o nim zapominać.

Mam czasem wrażenie, że jak wspomina jak to za nim biegała i jaka zapatrzona była i zaznacza twardo, że to już minęło, to sama siebie oszukuje i do końca nie jest świadoma. A doszłam do tego po ich ostatniej sprzeczce (uroczej zresztą) w firmie. Bo nie ma to jak zaczynać rozmowę od słów "czogjoo" ( ej!!!) a potem zwracać uwagę na rzeczy, które jej nie dotyczą i z pełną świadomością to robić by następnie doprowadzić zrównoważonego prawnika do miny warczącego psa, który wisi twarzą obok jej twarzy na wyciągnięcie dłoni. I prawnik też zaczął bełkotać o pozwoleniach dla pokojówki - o tym co jej wolno , o tym czego nie wolno jej robić. Chyba sam siebie nie słyszał. Oboje są niesamowici - on zaczał mówić do siebie, natomiast ona zaczyna robić co chce i mówić , co ślina na język przyniesie.

W przyszłym odcinku będzie się sporo działo - jak zobaczyłam w zapowiedzi scenę z matką, która jest pewnie chodzącym słupkiem lodu ( i to wymalowanym, że hoho)i odtrąciła swoje dziecko - to od razu przypomniała mi się akcja z YAB-ów:)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 05 lut 2010

Wizualnie nadal uważam, że najlepiej wyglądał w Flowers for my life, a tu wygląda tak.. jak.. no sardynka? To chyba te włosy i efekt kiedy ustanie obok młodszego brata xDDDD Ale ciało ma takie *_____* I w ogóle WTF z tym imagem playboya? no błagam Shocked

ooo Maura - mam to samo!
po 10 epie jestem wstrząśnięta - ze śmiechu - zakońzcenie epq- mistrzostwo świata :D

no z jędzy cała jedzowatość wylazła - niby ona ładna ,ale jak patrzę na ten jej kask i te dziwne brwi to mi obiad podchodzi do gardła :shock: ale pomidorki na sałacie w jej wykonaniu - całe 5 minut epa to był.......ech... nie mam słów, bo ze śmiechu się duszę :lol:

czekam z utęsknieniem na kolejnego epa, bo ukochałam tę drama maksa.

To chyba mnie ominęło...Nie wydaje mi się by zaczęła do niego czuć miętę, ponieważ (i teraz to pewnie zabrzmi dziwacznie)mięta nadal działa. Tylko w związku z tym całym zamieszaniem, tą wstrętna chuda wydra , która łazi i spokoju nie daje, bratem, który na początku był pomocny, a teraz po woli traci głowę dla swojej "najlepszej przyjaciółki" - ich uczucie nie może potrącić porządnie miętą. Zresztą główny bohater jest z tych długo dojrzewających i póki co jeszcze nie pozwala sobie na jakieś super ciepłe gesty, ale dajmy mu dwa odcinki i pójdzie jak z płatka. Pani maid na razie zna swoje miejsce w rzędzie, ale coraz częściej zdarza jej się o nim zapominać.

oj tam,jak już wcześniej wspomniałam to się mały troójkącik, w sumie czworokącik chyba zrobi, no ale wiadomo, kto wygra.
ja bym wolała co by jędza sama została,ale pewnie ten dobry na końcu mietłę przygarnie :oops:
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 09 lut 2010

Jako że pędzę do pracy i nie mam nawet chwilki, to powiem tylko - Olaboga odnośnie odcinka 11. I zupełnie nie wiem jak przetrwam dzisiejszy dzień, by doczekać 12epa. Mam nadzieje ,że szybko go wrzucą z ang napisami przynajmniej w 50 procentach:0 To mi do szczęścia wystarczy:)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 09 lut 2010

Jako że pędzę do pracy i nie mam nawet chwilki, to powiem tylko - Olaboga odnośnie odcinka 11. I zupełnie nie wiem jak przetrwam dzisiejszy dzień, by doczekać 12epa. Mam nadzieje ,że szybko go wrzucą z ang napisami przynajmniej w 50 procentach:0 To mi do szczęścia wystarczy:)

ooo ,mam ten sam problem. właśnie lecę do roboty i wstałam rano, żeby obejrzeć.
nieźle namieszali w głowie biednej JPK :shock: teraz to ja już wymiękam.
i buzi wreszcie dali - nie dali - buuuuuu!!! co to miało być ?

dzieci nadal rządza i nadal mnie zastanawia dlaczego one sie nie edukują? szkoła za daleko czy co? ferie zimowe??

Wróć do „K-drama”