[2010] God of Study

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2010] God of Study

Postautor: mootyl » 02 sty 2010

Obrazek

Historia oparta na popularnej japońskiej mandze pt. "Dragon Zakura". KBS planuje tą dramą pobić zeszłoroczny styczniowy sukces także adaptowanej historii od Japończyków "Boys Over Flowers"
God of Study

Obrazek

Detale
* Tytuł: 공부의 신/God of Study/Lord of Study/Master of Study
* Gatunek: szkolna, komedia
* Stacja TV: KBS2
* Odcinki: 16
* Czas nadawania: 04 Styczeń 2010 do TBA
* Czas emisji: poniedziałki i wtorki 21:55

Obsada
# Kim Soo Ro jako Kang Suk Ho
# Bae Doo Na jako Han Soo Jung
# Song Yoon Ah jako Jang Ma Ri
# Yoo Seung Ho jako Hwang Baek Hyun
# Park Ji Yeon jako Na Hyun Jung
# Go Ah Sung
# Lee Hyun Woo jako Hong Chan Doo

Obrazek

Opis
Kang Seok-ho (Kim Soo-ro) jest prawnikiem i byłym członkiem gangu motocyklistów. Mężczyzna wybiera sobie nietypowe zajęcie - chce polepszyć miejsce szkoły "Byeong-Mun High School" w rankingu najlepszych szkół w Korei. Seok-ho otwiera specjalną klasę utworzoną z samych najgorszych uczniów i postanawia pomóc im w nauce jako ich nauczyciel.
Jednym ze studentów jest niejaki Baek Hyun-hwang (Yoo Seung Ho), który swoją arogancją i upartym charakterem przypomina Seok-ho za młodu. Ich silne i podobne osobowości powodują wiele spięć pomiędzy nimi, ale stopniowo nastolatek otwiera się przed nauczycielem i ostatecznie zostaje najlepszym uczniem w klasie!

Ode mnie
Z tegorocznych 3ech dram rozpoczynających rok 2010 właśnie na tą czekam najbardziej. Mam w stosunku do niej wysokie wymagania, a to za sprawą obsady! Kim Soo-ro, który chyba ostatnio specjalizuje się w rolach nauczyciela xD i Yoo Seung-ho + Park Ji-yeon = dwie rosnące młode, utalentowane gwiazdy :)
Trailer pokazał, że drama skupiać się będzie także wokół nauczycieli co mnie trochę martwi... mam nadzieję, że te wątki też będą ciekawe. Liczę także na jakiś romans i ogólnie na przezabawną komedię, która z PEWNOŚCIĄ musi przebić BOF. Nie oglądałem japońskiej wersji więc do końca nie wiem czego mam się spodziewać...
Tak więc czekamy do 4 stycznia :)

Napisy:
Za napisy odpowiedzialna będzie grupa Haru2Subs
A jeżeli ściąganie ci nie miłe to zawsze pozostaje viikii.net xD

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 02 sty 2010

czytam sobie wesoło tego posta i tak "japońska wersja?" zaraz... wracam do początku i facepalm XD
eh ta moja orientacja...

zawsze lubiłam szkolne klimaty... cóż, moze sie skusze na pierwszy ep i zobaczymy. choć jakoś mi się to nie widzi, nie wiem czemu o_O
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Nashirah
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nashirah » 02 sty 2010

No i nie ma co ukrywać, że większość z nas będzie to oglądać dla Yoo Seung Ho. xDDD <3

Zobaczymy, co z tego będzie. Japońskiej wersji nie znam, wiem mniej więcej o co kaman i zapowiada się sztampowo. Ale poczekamy i ocenimy potem. Oby nie wlazło w klimaty gokusenowe to będzie dobrze. <3
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 02 sty 2010

i właśnie o klimaty gokuseonwe chyba sie boje (gokusen tylko manga jak dla mnie)

i'm so gay, najbardziej ciekawi mnie ji-yeon o_O

(a wszystkie dramy skoncza tak, ze nie bede ich ogladac pewnie XDDD)
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 02 sty 2010

Ja się na koreańskich aktorach za bardzo nie znam, ale z tego co widzę będzie na co popatrzeć xD
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 02 sty 2010

Zdaje się ze muszę odnaleźć gdzieś DZ i będę oglądać i jedno i drugie na raz xp Ale szkolne klimaty się przydadzą, powrót do młodości :D

edit: heh, H2subs, no to spokojnie obejrzę japońska wersję jak nic xp
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 02 sty 2010

Dlaczego Haru2Subs robi napisy?? Oni są tacy powolni (a miałem na bieżąco dramkę tłumaczyć... Ech...)

JA lubię każdą młodzieżową produkcję (mimo, że młodzieżą niby już nie jestem...). Mam tylko nadzieję, że muzyka będzie taka, jak w trailerze (lekki pop/rock)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 02 sty 2010

Lubię szkolne klimaty, więc pewnie obejrzę odcinek i zobaczymy co dalej :) Narazie czekając na koreańską produkcję postanowiłam pooglądać Dragon Zakura i wciągnęło mnie bardzo bardzo. Tak bardzo wciąga, że mój tata zaczął ze mną oglądać, a jest negatywnie nastawiony na to moje całe oglądanie dram xD
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 02 sty 2010

Nigdy nie dotarłam do DZ, ale może się pokuszę o zobaczenie tego... Przynajmniej poczatek, zobaczymy jak to sie rozwinie...
PObić BOFów? W popularności będzie ciężko :P

Yoo Seung Ho? Chciałam napisać, co to za dziecko jedno, ale... wchodze na wiki a on ma z 10 filmów i tyle samo dram co najmniej na koncie :D Kurde, nie wolno nie doceniać :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 03 sty 2010

o, coś dla mnie na mobilizację, bo umieram - moja wyobraźnia szaleje na myśl 'co jeszcze można by porobić, żeby opóźnić uczenie się' Ehh, a czas do egzaminu liczę już nie w dniach tylko w godzinach ;(

Dragon Zakura była... ok, więc myślę, że to może być jeszcze lepsze ;) No a wersja japońska była naprawdę szalenie mobilizująca i w ogóle... taka fajna ^.^ Odprężająco szkolna ;D
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 03 sty 2010

Zgadzam się, była cholernie mobilizująca xD Przez jakiś czas miałam naprawdę rzadko u mnie spotykaną ochotę do nauki xD Dlatego ja naprawdę liczę na tą dramę, że jeszcze zdoła poprawić moją mobilizację do sesji xD
[nie tylko dlatego będę oglądać, no ale dobrze się składa xD]
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 03 sty 2010

Serio mobilizuje do nauki? Nie, to ja muszę obejrzeć do końca i japońską i koreańską wersję xD Narazie japońska jest spoko, więc brnę dalej :D
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 03 sty 2010

Mnie cholernie mobilizowała, bo jak oglądałam to było aż mi głupio że nic nie robię xD i miałam wtedy przejawy największej ambicji xD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 05 sty 2010

no i mamy zwycięzcę pojedynku xD pierwszy odcinek tej dramy obejrzało lekko ponad 15% ludzi xD "Pasta" tuż za nią... ale jednak gorzej :D :D
nie mogę się doczekać na napisy *_*
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 05 sty 2010

taak napisy napisy <3 dajcie znac jak będą. eh zachowuje się jakbym miała czas oglądać xD. dobra, godzina z dramą, potem nauka xD

Wróć do „K-drama”