[2010] Chuno

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 14 lut 2010

Zważywszy że myśli ona że Daegil nie żyje. No i będzie skomplikowany trójkącik.

Ja myślę, że ona zemdleje jak zobaczy Daegila XD Czekam na TO! ;D Nie wiem jak scenarzyści mogą serwować taki szok bohaterom... to takie... okrutne ;(

Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 15 lut 2010

Mam dość, mam dość, mam dość... zaraz mi serce wysiądzie z nerwów, a tu znowu po raz n-ty taka sama końcówka odcinka .... o.O
(coś czuję, że to jeszcze nie pora dla Dae-gil'a spotkać Un-yeong xD)

Co do samej dramy... Boże! Z każdym odcinkiem jest coraz lepiej *_*
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 15 lut 2010

ja obejrzałam 4 epy na razie i jest spoko :DDD raz zabawnie, raz patos, i te slow motion w walkach... ;D i rzeczywiście fazowa muzyka, ost anyone? ;3
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 15 lut 2010

rikli pisze:ja obejrzałam 4 epy na razie i jest spoko :DDD raz zabawnie, raz patos, i te slow motion w walkach... ;D

no to cieszę się że ci spodobało ^.^
mi się podoba ta zła laska (ja mam jakiś sentyment do złych bohaterów -_-) ale jest śliczna i się fajnie rusza XD
no i mi kobietka umarła jak zaczęłam ją lubić :(
rikli pisze: i rzeczywiście fazowa muzyka, ost anyone? ;3

rikli jest ślepa ^^ OST Maura dodała w pierwszym poście, na samym końcu

OMG scena w lesie w 9 odcinku mnie rozwaliła XD
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

nie chciało mi sie patrzec XDDD sory, spoko, juz tam mykam ;3

aa, no, zła laska <3 fazowa!
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 lut 2010

Odcinki 11 i 12 były ....

SPOILERY

raczej wolne (czy to tylko u mnie emocje opadły?) Niestety mniej głównych bohaterów a więcej wątków pobocznych. Oczywiście to jest logiczne, że trzeba przedstawić jakieś podstawy by kontynuować historię, ale... trochę jednak sie nudziłam. Niestety jak to sageukach bywa na plan pierwszy wchodzi wątek polityczny i często zabija wszystko wokół. ;o Chociaż przyznam ten wątek z konspirującymi niewolnikami jest jak najbardziej na tak. ; ) Mam nadzieję, że te dwa odcinki były takie przechodnie bo jeśli nie, to będę naprawdę niezadowolona xP I omo... Daegil nam zdziczał xD

KONIEC ;D

A co do tej fazowej złej laski to... ja nie rozumiem jej postaci XP Myślałam, że jednak trochę większą rolę odegra. A tak tu śmierć i koniec wątku. Tak samo... zabili Danny'ego Ahn XD No łobuzy no! XDDDD
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 15 lut 2010

Maura pisze:Odcinki 11 i 12 były ....

A co do tej fazowej złej laski to... ja nie rozumiem jej postaci XP Myślałam, że jednak trochę większą rolę odegra. A tak tu śmierć i koniec wątku. XDDDD

no dokładnie! myślałam, że jej postać z czasem się rozwinie, liczyłam na jakieś jej głębsze spotkanie z Dae Gilem. A tu raz dostała i już nie żyje :(
bezsensu...
Sul Hwa mnie zaczyna powoli irytować z tym, że ciągle tak lata za Daem. I nie mogę też jej śpiewu znieś -_-

Maura pisze:
I omo... Daegil nam zdziczał xD

Lol to znaczy? XD
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 lut 2010

Lol to znaczy? xd2

No bo on na początku to taki w porządku się wydawał nie? A teraz ma niezłą obsesję na punkcie tej kobiety/zemsty na niej? Sama już nie wiem xP Ja jakiś głupek lata w tę i we w tę XDDD Naprawdę jestem ciekawa w jaki sposób on się niby będzie zemścił... ;o Fajnie byłby, gdyby Taeha i Daegil połączyli swe siły ^^^ przeciw... hym... yangbanom/komukolwiek? XD

no dokładnie! myślałam, że jej postać z czasem się rozwinie, liczyłam na jakieś jej głębsze spotkanie z Dae Gilem. A tu raz dostała i już nie żyje Sad
bezsensu...

Ale w ogóle to ta jej postać była taka z nieba. Zabiła kilku i znikła XP No jest jeszcze możliwość, że przeżyła i niebawem się pokaże ;DDD
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

ojej, to zła laska umarła? bez sensu ;P
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 17 lut 2010

Maura nie zgadzam się co 12 odcinka, który był super-hiper-mega dobry ! xD

Może i w 11 trochę powrócili do wątków pobocznych i takie tam szmery, bajery, ale to też mi się podobało... Akcja z podrywaczem zamężnych kobiet xD hahaha i to rąbanie drewna na mrozie :)

... a 12 to sama miłość !! <3
SPOILERY
Zrobiło się słodko i nawet ZA słodko pomiędzy Un-yeon i Tae-ha :D:D Normalnie kibicuję im i zapomniałem już o Dae-gil'u, który ostatnio traci w moich oczach. Wiem, że on to przeżywa i szaleje, ale to powoduje, że traci w moich oczach i sam nie potrafię sobie odpowiedzieć dlaczego...

Wkurza mnie trochę ogólna sytuacja, że sam tytuł stracił na znaczeniu w tym momencie. Gdzie podziali się niewolnicy?! Ta drama miała być o nich i o ich łowcach ! Nasza grupka z Dae-gil'em i Sul-hwa na czele zeszła już dawno na dalszy plan... tak jak konfrontacje pomiędzy Sul-hwa i Dae-gil'em :( i scenarzysta wyjechał tutaj z jakimś królem i wątkiem politycznym, który tak czy owak wcale nie jest taki zły (na chwilę obecną) xD

Śmieszą mnie też sceny jak oni tak kłaniają się przed tym biednym dzieckiem :D Nie wiem dlaczego, ale sam do siebie śmieje się na głos jak to widzę :)

ale ogólnie jeszcze raz powiem, że 12 był cudowny xD i ten wątek z chorą żoną powrócił... jak mi jej biednej było żal :( Normalnie nienawidzę tego jej męża :/ Rozumiem jego frustracje itp., ale wiedział kogo bierze za żonę i w ogóle nawet jak jej nienawidzi to nie musi być dla niej niemiły... ona tyle dla niego robi (pomimo swojej choroby). Ale jak już wcześniej Maura wspomniała do niedawna nawet w Korei była WIELKA nietolerancja w stosunku do takich osób więc czego mam się spodziewać po historycznej dramie ? :D:D

No i w końcu Dae-gil spotkał Un-yeon... Ale co się stało? No to się stało, że tylko ON ją zobaczył i na tym się skończy! Ja nie wytrzymam nerwowo, chcę aby oni już SIĘ SPOTKALI !! :(

I boję się... że będę mieć rację... i nie tylko Dae-gil umrze na końcu, ale cała banda łowców, a w najlepszym wypadku wszyscy bohaterzy xD Taki scenariusz też się rodzi w mojej głowie bo wątki WSZYSTKICH postaci mniej więcej sprowadzają się do śmierci i poświęceń:
Dae-gil i paczka - śmierć za niezłapanie Tae-ha, śmierć z miecza Tae-ha, śmierć z broni niewolników, śmierć po przyłączeniu się do ruchu Tae-ha, albo ewentualnej pomocy mu, gdy tego wyrzucą za to, że hajta się z Un-yeon.

Niewolnicy - śmierć za zabijanie szlachciców

Tae-ha i Un-yeon - śmierć za króla, w obronie itp.

Ten od chorej żony - śmierć od tego Unni z brzydkimi zębami xD bo się chce zemścić, albo za niewypełnienie zadania... bądź co bądź może i Dae-gil go zabije, albo Tae-ha xD

no i tak to jakoś chyba pod koniec będzie, nie? xD Nie oczekuję od historycznej KOREAŃSKIEJ dramie happy-endu... przynajmniej nie spodziewam się :)

EDIT:
i czy wspomniałem już, że nie wytrzymam do CZWARTKU? T.T Ja chcę ep. 13 !! xD
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 17 lut 2010

Obejrzałam 10 odcinek. Duużo się działo.
Trochę naciągnęli z tym pół bratem Dae. W pewnym momencie pomyślałam, ze Eon jest jego siostrą O.o i musiałam przewinąć czy aby na pewno, bo ta drama by miała wtedy niezłego zonka.
No i ten kiss między Eon a Song Tae na końcu. Czyli Eon jednak nie będzie z Dae? No chyba, że umrze po drodze Song. Biedny Dae, tyle lat czekał i szukał jedynej kobiety i nie dana mu ona będzie.
W ogóle rozwaliło mnie jak Hwang Chul po walce z Songiem, był w stanie zabić tylu żołnierzy i to jeszcze on był ranny. Ekch... nie ma to jak super hero ^^
"Bin jip"
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 17 lut 2010

No dobra. Wzięłam sie w końcu za maraton z Chuno. I myślę, żem uczyniła dobrze, bo nie przeżyłabym tego z odcinka na odcinek. Od razu powiem, ze ja fanką takich filmów jestem, więc złego słowa ode mnie nie usłyszycie.
Muzyka na wielki plus( OST przesłuchany tam i z powrotem), chociaż wstawki metalu i chorałów gregoriańskich momentami mnie śmieszą. :D
Fajnie pooglądać głównych bohaterów w tych podartych bolerkach :D co prowadzi do wniosku że budżet tego serialu musiał być kolosalny.
No i najważniejsze w końcu brudni faceci z zarostem w sukienkach - to taki mój ideał ( wychowana na Kurosawie) :D - tylko ślepego mi brakuje,ale nie można mieć wszystkiego.

Jak tak porównuję do innych tego typu produkcji to znajdzie się wiele scen przywołujących na myśl inne filmy i sceny walki.

Co do głównych bohaterów to na początku ryczałam jak bóbr z odcinka na odcinek, potem wyluzowałam, bo stwierdziłam, ze rodzina mojego oj i aj ni wytrzyma już dłużej. Sceny walki przeboskie, więc czekam tylko na to w każdym odcinku :D
Jak się pojawiła różowa Doda to wymiękłam, ale jak machnęła przebój na tej jednej strunie i zawyła pieśń to stałam się jej fanką. No i kuta jest na cztery łapy.
Druga przeboska postać to Rzeźnik- ciacha jak leci i się nie certoli. Ciekawam jak skończy.
Co do naszej zbolałej Helenki to jakby o nią rzecz tu idzie i motywy rewolucyjno - powstańczo - wyzwoleńcze schodzą na plan drugi.

No i wreszcie kolej na kluczową postać pana Wilka. Podoba mi się jak mówi wargami, a zęby ma zaciśnięte. I te jego oczy :D Normalnie wściekły wilk :D dobija mnie motyw jak go paraliżuje fota Helenki :D no dziwna ta ich miłość :shock:

Co do młodego, co ptaszka na uwięzi nie może utrzymać to zapewnia lekką odskocznę od tragizmu i tych wszystkich,co ich nam wykańczają.

Maura napisał:

I omo... Daegil nam zdziczał xd

Przecież on od poczatku był jak zwierzę. Ja od pierwszego odcinka postrzegam go jako wilka. To taka jego wersja przetrwania.
Poza tym lekki survival to nam Żołnierzyna zafundował z cyklu - Jak przezyć w koreańskim lesie( oo zapomniałam dodać, ze widoki są wspaniałe).

Teoretycznie mogłabym dywagować jak to się skończy i swoje zakończenie już napisałam i nie należy ono do wspaniałych. Nauczona doświadczeniem tego typu produkcji, gdzie pan dobry* w cudzysłowiu* wyzyna sam pół armii i klęka oparty na swoim mieczu, głowa mu zwisa a w oddali wschodzące, tudzież zachodzące słońce widać:D

Z niecierpliwości obejrzałam dziś 13 ep. i niestety się jajko śmierdzace zrobiło, tak jak się spodziewałam. Zrozumiałam z koreanskiego całe trzy słowa Aish, aish, aish!!! ale tyle wystarczyło, by zrozumieć :D

Sul Hwa mnie zaczyna powoli irytować z tym, że ciągle tak lata za Daem. I nie mogę też jej śpiewu znieś -_-

Tu się nie zgodzę , bo ona mnie zadziwia. Jak ona to robi, że jest ciągle z nimi i nic jej nie jest chociaż oni ciągle się tłuką. Podziwiam laskę za wytrwałość i nadal uważam, ze ona jest cwana na maksa i jeszcze kluczową rolę odegra.

A co do tej fazowej złej laski to... ja nie rozumiem jej postaci XP Myślałam, że jednak trochę większą rolę odegra. A tak tu śmierć i koniec wątku. Tak samo... zabili Danny'ego Ahn xd2 No łobuzy no! XDDDD

No fakt, bo fajnie walczyła. Taki już los zabójców - zawsze możesz trafić na lepszego.
DA przynajmniej umarł przepięknie, w doniosłym stylu i ta kartka Helenki wirująca w zwolnionym tempie. Ach!!!!

Na razie koniec tego strasznego długaśnego posta. Uffff!!!!!!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 17 lut 2010

Na razie koniec tego strasznego długaśnego posta. Uffff!!!!!!

; *

Przecież on od poczatku był jak zwierzę. Ja od pierwszego odcinka postrzegam go jako wilka. To taka jego wersja przetrwania.

Ahh, masz rację. Pierwsze odcinki jednak mydlą oczy i tak bardzo nie patrzyłam na to jego okrucieństwo. Nawet jak ci ludzie gadali, że jeśli chodzi o chuno to on jest najpotworniejszy.. wtedy zastanawiałam się o co im chodzi, przecież on taki łagodny i w ogóle matkę z dziewczynką uwolnił....(ciekawe czy ten wątek wróci bo dziewczynka się odgrażała dozgonną wdzięcznością ;D) Chyba dopiero niedawno przejrzałam na oczy i widzę jaki on jest naprawdę... W dodatku z jego głową jest naprawdę coś nie tak...halucynacje, obsesja, niepohamowana nienawiść, a przecież on inteligentny człowiek się wydaje, tylko... taki pogubiony w tym swoim nieszczęściu.... ciekawe czy coś się zmieni jeśli ewentualnie spotka tą swoją dziewoję... bo mi się wydaje, że chcąc nie chcąc to co siedzi w jego głowie, to jednak proces nieodwracalny... ;(

Podziwiam laskę za wytrwałość i nadal uważam, ze ona jest cwana na maksa i jeszcze kluczową rolę odegra.

Bo to jest prototyp współczesnych koreańskich nastolatek XD
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 17 lut 2010

KartoflAnka pisze:
Tu się nie zgodzę , bo ona mnie zadziwia. Jak ona to robi, że jest ciągle z nimi i nic jej nie jest chociaż oni ciągle się tłuką. Podziwiam laskę za wytrwałość i nadal uważam, ze ona jest cwana na maksa i jeszcze kluczową rolę odegra.

przecież ona się nie bije jak oni XD poza tym oni ciągle ją zostawiają z tyłu, więc prawie żadnych ich walk nie widzi.
A ona uczepiła się ich, specjalnie, żeby nie być samą. Bo a.) znowu by mogła trafić do jakieś przechodniego teatru b.) albo zostać niewolnikiem c.) takie samotne kobiety nie miały szansy na normalne życie sobie ot tak z wioski do wioski. A teraz jak się w Dae zakochała to już w ogóle -_-

Aaaa jak się badziewnie skończył 12 odcinek. W reszcie dojdzie do przełomowego momentu i się spotkają w oko w oko. Albo i nie... -_- bo jakoś z zapowiedzi nie zapowiada się że Dae przerwie ślub.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 17 lut 2010

Aaaa jak się badziewnie skończył 12 odcinek. W reszcie dojdzie do przełomowego momentu i się spotkają w oko w oko. Albo i nie... -_- bo jakoś z zapowiedzi nie zapowiada się że Dae przerwie ślub.

To ja ci Margoś nic nie będe mówiła, bo ja widziałam już 13 :D

Ja mam wewnętrzne przeczucie, ze i tak na koniec to nic dobrego z tego nie będzie, chyba, ze jakieś 12 nagrobków :D

Wróć do „K-drama”