[2010] Chuno

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2010] Chuno

Postautor: Akemi » 04 cze 2011

O Jezu... Sama nie wiem co gorsze - czy ponowna emisja Chuno w tym wykonaniu czy emisja i kaleczenie zupełnie nowej dramy. A jak tak zmaltretują BoF? Albo Athenę? Nie przeżyję tego... Przecież to, co oni robią z dramami to czysty rozbój w biały dzień!

Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: kitsune » 04 cze 2011

Nie zgadzam się z tobą. W porównaniu do Chuno, Iris zrobiono o niebo lepiej, chociażby pod względem jakości obrazu. Mówimy o standardach Tele 5 oczywiście. Poza tym pamiętaj, że seriale miały być w miarę przystępne dla widzów nie mających wcześniej doświadczenia z dramami i wątpię żeby takowi mieli pretensje w kwestiach, które tobie się nie podobają. Lektor, który może irytować wyjadaczy, jest całkiem zrozumiały w tym przypadku. Wymowa imion? Tak to jest, w przypadku innych produkcji wymowa również nie jest idealna i nie zwracamy na to zazwyczaj uwagi. Od czegoś trzeba też zacząć, żeby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na pierwsze wydania mangowe i porównać je z obecnymi. Generalnie, samo zainteresowanie T5 koreańskimi serialami powinno cieszyć. Inne stacje pokuszą się co najwyżej o wyemitowanie filmu Kim Ki-Duka...
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 05 cze 2011

Co do strony technicznej to się zgodzę - Tele5 nawaliło przy tym, ale widać, że sugestie widzów do nich trafiają i IRIS miało już naprawdę przyzwoity obraz i dźwięk, a patrząc po innych programach stacji to nawet bardzo dobry.

Poza tym w czasach, gdy główne polskie stacje głównie wyśmiewają azjatycką kulturę (tvn zwłaszcza) powinniśmy wspierać stację i właśnie pisać im co jest nie tak, co wypadałoby poprawić itp - jak widać stacja naprawdę posłuchała uwag po emisji Chuno i IRIS już było w porządku, dlatego pisanie, że kolejne dramy "zarżną" jest trochę nie na miejscu - trzeba pamiętać, że stacja nie emituje tego dla garstki fanów, tylko żeby jak najwięcej widzów zebrać przed telewizorami - a niestety 75-80% Polaków kocha lektorów czy to się komuś podoba, czy nie...

Ja mam nadzieję, że nie poprzestaną na tych dwóch dramach i na jesień będzie kolejna, bo mój tata obejrzał IRIS i nawet przyznał, że mu się podobało i o to chodzi - żeby ludzie niezaznajomieni z takimi produkcjami ze wschodu przekonali się, iż nie są gorsze od zachodnich seriali. :-)

Notatka moderatora
 Proszę tu nie kontynuować wątku dotyczącego k-dram w polskiej telewizji 
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 10 sie 2011

Pierwsza drama obejrzana przeze mnie w polskiej telewizji ... i w zasadzie druga historyczna.

Hmm...no własnie ta telewizja _^_ Zastanawiam się, czy obejrzałabym tą dramę, gdyby nie leciała w telewizji i nie robiłabym w tym czasie masy innych rzeczy, od sprzątania pokoju, po pedałowanie na rowerku treningowym, na robieniu kolacji w przerwach reklamowych kończąc.

Biorąc pod uwagę, ile czasu zajeło mi obejrzenie 6 odcinków na które nie załapałam się w czasie emisji śmiem twierdzic, że jednak nie _^_

Ale nie twierdzę,że jest to drama do końca zła. Po tych paru pierwszych epizodach, jak akcja sie rozkręciła, to drama naprawdę mnie wciagnęła. Nie mogłam narzekac na brak widowiskowych poscigów, walk, ucieczek i tak dalej - pod tym względem było naprawdę dobrze. No i bardzo polubiłam naszą trójkę bohaterów + Pinki (: Tylko ...no własnie ...potem jakos tak wątek ucieczki i sprawy polityczne zaczeły się za bardzo rozwlekać i zaczeło mnie to troche nudzić :/

Tutaj niestety wychodza braki znajomości faktów hitorycznych, czy tła historycznego jako takiego, bo musze przyznać, że gdzieniegdzie się gubiłam, co niestety tez troche przeszkadzało. Chyba muszę się zaopatrzyć w jakis podręcznik historii Korei _^_

Nie wiem co napisać o muzyce, bo na początku nieźle mi nie pasowała. Dostaję do dramy historycznej jakąs mieszankę chórów kościelnych, rocka, gdzieś tam rap się przewija...hmmm..trochę się zdziwiłam, trochę mnie to drażniło ...ale potem jakos tak się przyzwyczaiłam i nawet zaczeły mi się te rytmy podobać :)

Ogólnie nawet mi sie podobało, ale - było za długie :/
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 04 sty 2014

ja nieśmiale zaglądam w tak wysokie progi .... /nie dałam rady przeczytać wszystkich postów, ładnie natworzyliście :giggle: / ale ja dopiero po 10 ep-ie .... i nie wiem jeszcze czy skończę :wink:
ja nie wiem, czemu zaczęłam to oglądać :confuse: .... pewnie ze słabości do historyków, co tu ściemniać :smoke2:

polecam dla znawców i miłośników:
- gołych klat
- podrobów/kur (czy jak ich zwał)
- bijących się chłopaków :fight: = bo tak pięknie tańczą :dance:

co do głównych bohaterów ....
to mamy piękną lalę ... tak przynajmniej wszyscy twierdzą :omg: ... nudy srudy :noi:
i piękną lalą, która jest niesamowitą śpiewaczką :thumb:
no i brygada bezkoszulowców :smitten: są siebie warte chłopaki .... i wesoły z nich czwórka :*

no i te piękne widoki .... są śliczniutkie ... i chłopaki się tak ładnie biją, biegają w tych trawach i plażach ....
może obejrzymy dalej ....

[edit]
skończyłam ... choć ciągle nie wiem, jak do tego doszło :drunk: może dlatego, że przyszła zima i ślizgiem już poszło samo :rolly: :rolly:

to ja powiem, że mi się bardzo podobała muzyczka jak się chłopaki bili ... taka dobitna była :mrgreen:
jak dla mnie niesamowity był motyw niepełnosprawnej żony - i zakończenie ... :clap: a już myślałam, że przyszedł ją zabić na koniec .... piękna dusza uwięziona w chorym ciele = wzruszające było, jak chciała pomóc, ale nawet nie mogła się zabić
biedne były te dzieci z bogatych rodzin.... bo jeżeli je cały czas noszono na rękach - to co im podawano, że im się nie chciało chodzić, biegać, skakać, psocić :confuse: /albo ja nie spotkałam jeszcze takich dzieci/

a miłym prezentem na koniec było:
Obrazek
:smitten: :smitten: :smitten: :smitten:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Mayuko » 06 sty 2014

Wreszcie się zebrałam i zaczęłam oglądać słynnych Slave Hunters, jestem po 12 epie. Nie mogłam wytrzymać, przeczytałam spojler i teraz mam ochotę palnąć sobie czymś w łeb.
Nie spodziewałam się, że ta drama będzie aż taka dobra. Lee Da Hae zawsze będzie dla mnie tą snaddakjda Miss Ripley i jeśli dalej będę oglądać ją w takich niesympatycznych rolach, z tą niesympatyczną miną i nienagannym wizerunkiem nawet mimo ciężkich wędrówek jej bohaterek, nigdy jej nie polubię. Poza nią nie mam zastrzeżeń : D Dużo półnagich, umięśnionych facetów do pooglądania, mój ulubiony typ bohatera = Lee Dae Gil, rewelacyjne sceny walki, genialna muzyka (pochłaniam urocze dramy, ale nienawidzę kpopu : D) i piękne krajobrazy. Jestem pod wrażeniem, ale znam zakończenie i brakuje mi takiej czystej, nieświadomej ciekawości.

Wróć do „K-drama”