[2010] Chuno

seriale z Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 07 mar 2010

E tam, ja sie nie mogłam doczekać obejrzałam 17 i 18 po koreańsku :D no i jak zwykle udawalam, że wszystko rozumiem.

Nic nie powiem, za to podzielę się zachwytem co do gry aktorskiej Wilkołaka lub gila jak kto woli.

ON JEST PO PROSTU GENIALNY :D WSZYSTKIE młode wypierdki mogą się schować przy nim :D Jego akcje wymiatają

I mamy Zmartwychwstanie - o i to niie jedno
:shock:

Dalej podziw dla Dody - z pieśnią na ustach Więc nie martw się i wszystko pieprz - przemierza bezkresne tereny.

Helenka mi zaimponowała suworwajlem :shock:

Potem skomentuję całą resztę, bo nie chcę wam psuć tej przyjemności
:D

Awatar użytkownika
dantro
Co to jest dorama? o_O

Postautor: dantro » 08 mar 2010

No... toż to klasyczny masaż serca był ( i to jeszcze przez kogo zrobiony!!! :shock: ) , bo DG trochę sobie podyndał i napewno już mu niedużo brakowało. A jak cudownie ożył to jeszcze mu siły starczyło na wytrzebienie połowy garnizonu.
Oj! Decha błysnęła intelektem , dobrze tylko, że jakiejś innej dżumy nie wymyśliła.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 08 mar 2010

Myślałem, że zrobią WIELKI melodramat do samego końca, a tu jeszcze sporo akcji się szykuje. Mam nadzieję tylko, że zakończenie będzie sensowne, to znaczy nie super tragiczne, ale też nie super szczęśliwe (chociaż do takiego już raczej nie dojdzie...)

No i Lee "w dechę" zaczęła używać swoich umiejętności aktorskich (tak gdzieś od końca 13 odcinka). Z każdym epem coraz lepiej... Szkoda, że od początku tak nie było...

PS. Rozbraja mnie Park Ki Woong, który wygląda jak Elf. Normalnie Władca Pierścieni mi się przypomniał, jak go zobaczyłem... :P
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 09 mar 2010

PS. Rozbraja mnie Park Ki Woong, który wygląda jak Elf. Normalnie Władca Pierścieni mi się przypomniał, jak go zobaczyłem... Razz

tylko mu białych, elfich włosów brakuje, ale zgadzam sie w 100 procentach :D
Awatar użytkownika
makor86
Co to jest dorama? o_O

Postautor: makor86 » 26 mar 2010

spoiler

no i sie skonczylo tak ze wszysycy z wyjatkiem 3 fagasow dae gila umarli. Tylko kolo w purpurowym przezyl.
To chyba najbardziej przygnebiajace zakonczenie jakie widzialem w serialowej produkcji gdyz nie daje zadnej nadziei.
Moral taki ze najlepiej wpasowac sie w system niewazne jaki bylby bo ianczej nie dosc ze sprowadzisz nieszcescie na siebie to i na bliskich, moze i zabijesz tych co ci zycie uprzykrzali tylko ze kosztem siebie i bliskich a i tak na ich miejsce pojawia sie nowi.

Ogladalem bez napisow wiec prosilbym o wyjasnienie dlaczego dae gil nie zabil fioletowego tylko sie rzucil aby umrzec od przybylego wojska(zapewne odpowiedzia bedzie znajomosc ich ostatniej rozmowy)?

PS?
Ciekowostka z wczorajszej cermoni wybierania grup w turnieju MSL (gra komputerowa star craft)
http://www.fomos.kr/board/photo/1269515331_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolo ten oprocz wygladu doskonale nasladowal poruszanie sie i wypowiadanie sie dae gila;p
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 26 mar 2010

no i sie skonczylo tak ze wszysycy z wyjatkiem 3 fagasow dae gila umarli. Tylko kolo w purpurowym przezyl.
To chyba najbardziej przygnebiajace zakonczenie jakie widzialem w serialowej produkcji gdyz nie daje zadnej nadzie

że mój Rzeźnik przeżył? :shock:

raczej zakończenia zawsze sa takie w tych historycznych seriach

taka jestem w szoku że chyba obejrzę znowu w ich ojczystym języku, a potem - licz na Maurę - hahaha

no to ja lecę oglądać :P
Awatar użytkownika
długaśnik
Co to jest dorama? o_O

Postautor: długaśnik » 16 maja 2010

Widzę , że ta drama nie jest zbyt popularna wsród użytkowników ( a raczej użytkowniczek :D ) doki-doki. Nic dziwnego w końcu to drama historyczna stricte fusion history i odbiega troszkę od schematu typowej k-dramy.

Pierwsze co mi się nasuwa na myśl po skończeniu tej serii to iż twórcy na siłę ją rozciągneli do 24 epizodów. Spokojnie zmieścili by się w dwudziestu z całą historią. Po drugie strasznie denerwowała mnie postać Un Nyun aka Kim Hye Won. Sztywna , nijaka , bez osobowości.

I w tym momencie skończyły mi się argumenty przeciw i zaczynają za !

- barwna postać Lee Dae Gil
- niezłe sceny walki
- bez nadmiernego patosu
- elementy komediowe

Podsumowując drama jest godna polecenia. W mojej osobistej ocenie ma 9 / 10 .
-
"Without pain, without sacrifice we would have nothing!"
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 maja 2010

Szczerze mówiąc widziałem lepsze dramy historyczne od Chuno -taki Sea God zjada Chuno na śniadanie ,Jumong na obiad a Kingdom at the Wind na kolację. Nie znaczy że ta drama jest zła ,o nie ,tylko ja nie cierpię kiepskich ról a taką rolę miała w tej dramie Lee Da Hae.Za to Jang Hyuk zagrał świetnie ,jego postać była genialnie przez niego stworzona i zagrana.Oh Ji Ho bardziej mi z kolei pasuje do ról komediowych gdzie się sprawdza a taki cierpiętniczo -lojalno-honorowy bohater jak tutaj grany przez niego jest mdły i bez wyrazu.W Dong Yi para głównych bohaterów mimo iż podobnie są postaciami "bez skaz" - grani przez Ji Jin Hee i piękną Han Hyo Joo potrafią jakoś bardziej mnie do siebie przekonać- i elementy komediowe są lepsze i historia (może dlatego że o autentycznych postaciach) ciekawsza
Za to zgodzę się że sceny walki jak na koreańską dramę bardzo dobre ,choć do kunsztu i finezji chińskiej choreografii walk jeszcze troszkę brakuje - walki w takim Da Ren Wu czy serii legend/return condor hero są piękniejsze - nawet Ariel Lin nieżle to wychodzi :).
Chuno oceniam na 7/10
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 25 cze 2010

Jakie dziwne to Chuno... :confuse:
Jak bardzo ja tę dramę polubiłam :confuse: ...
I jak bardzo ta drama nie polubiła mnie... :confuse:

Och! Było tu wszystko co powinno być żeby serial był znakomity - świetne aktorstwo [co tam będę się rozpisywać o postaci Daegila od początku do końca zbudowanej tak, że szczęka opada - ale te postaci drugoplanowe i epizodyczne!!!] - znakomita muzyka, dobre zdjęcia... Nawet kostiumy - jak na dramę - wyjątkowo dobre.
[chociaż może nie do końca realistyczne - te wszystkie niewolnicze "łachmany" naprawdę wyglądały jakby były znoszone maszynowo no i powalały mnie zawsze te czerwone powrozy, które ślicznie wyglądały na szarych szmatach ale z rzeczywistością historyczną chyba niewiele miały wspólnego (w sumie nie wiem jak w Korei ale w Europie czerwony barwnik należał wówczas do najdroższych *zboczenie zawodowe, które często psuje przyjemność z oglądania czegokolwiek historycznego, no przynajmniej jeśli to cokolwiek próbuje być "realistyczne"*) - cóż, magia dramy; zresztą magicznych rzeczy było i więcej a najbardziej magiczne było chyba "szybkie" strzelanie - zanim załaduje, zanim lont odpali, zanim iskra dojdzie - no przecież wieki mijają a oni tu tak przeładowywali strzelby przy nacierających przeciwnikach i zawsze przeładować zdążyli, ba! nie raz przeładować! *dobra, koniec dygresji :D i czepiania się bo to są wszystko przecież kochane dramowe głupotki*]

No więc - wszystko jest na miejscu - do tego plot ciekawy... Romans jest? - Jest! Przyjaciele są? - Są! Wykopy z półobrotu godne Chucka Norrisa są? - A jakże! Wątki poboczne i motywy komediowe? - Jak ta lala! .... Więc co do Jasnej Ciasnej Kurki na Murku i Wielkiego Muchomora było z tą dramą nie tak, że prawie każdy odcinek się wlókł i o ból zębów prawie przyprawiał? Odpowiedź jest jasna - tak jak ja postanowiłam po pierwszym odcinku Chuno pokochać tak Chuno od pierwszego odcinka mnie po prostu znielubił. I tyle.

Teraz się prawdopodobnie zaczną SPOJLERY

Doooobrze... Muszę chyba z tym żyć... Ale poważniej do rzeczy podchodząc - źródłem tych trudności był chyba permanentny brak zrozumienia dla motywów działania głównych bohaterów. Weźmy na przykład takiego Daegila i taką Eonyeong... Co on do jasnej konewki w niej widział?! I co ona widziała w nim?! Miłość jest ślepa - ja wiem... ale... np. z przyczynami uczucia Sul Hwa problemów nie miałam żadnych... I chyba to wyjaśnia dlaczego lubiłam fragmenty z jej udziałem... W każdym razie wszystkie wątki związane z Eonyeong jak również wątki polityczne (jejku! ja normalnie lubię wszelkie intrygi, spiski, powolne odkrywanie powiązań pomiędzy zdarzeniami itp. - ale tutaj przez większą część czasu naprawdę trudno mi się było zorientować o co chodzi... :( i do dziś nie mogę się połapać o co chodziło np. z zabójstwem księcia - no wiem, że zagrażał i niby wiem też dlaczego - ale - czemu od razu pod nóż razem z synkiem? Czemu dziecięcia nie można było wychować urabiając na własną modłę i wytrącając przy okazji sztandarowy symbol opozycji?!? - nie wiem, prawdopodobnie coś przegapiłam...) Hmmm... to wszystko wymęczyło mnie tak skutecznie, że właściwie wszystko jedno mi już było jak się skończy... a najmniej między Bogiem a prawdą, obchodził mnie los głównej bohaterki.

W ogóle przejrzałam sobie teraz dyskusję i:
Rzeźnik dzielnie broni swojej pozycji i bastionu w lesie - a jednak moja ksywka od poczatku w sam raz dla niego. Co za świnia -w plecy kogoś Shocked ale i tak go lubię Wink

Wilk oficjalnie uległ przemianie w Wilkołaka po stracie kumpli i spaleniu portretu Helenki, wyciął lacza Dodzie( na opamiętanie się Very Happy i powrót do realiów).
Potem na widok Helenki znowu go zaćmiło

...zostałam zabita, martwa jestem, jestem nieżywa :D :D ::D . Ta Helenka akurat jak ulał pasuje. W ogóle za Eonyeong kukłę jakąś łzawiącą mogliby podstawić i też by dobrze było. A zaraz potem drugą kukiełkę za dziecko - czasem miałam wrażenie, że ona tam na plecach worek ziemniaków niesie - nie dzieciaka. Hmmm... chociaż trzeba przyznać, że zdjęcia wyglądającego zza ramienia małego królewicza były po prostu słodziutkie :)

Jak sobie rozmyślam o ulubionych bohaterach to zaskakuje mnie to, że oprócz Wang Sona i - ha, ha! - Dody - to ulubieńcami byli ci źli, źli i podli - znaczy Legolas i Rzeźnik... Po prostu z ich motywami nie miałam najmniejszych problemów. A poza tym jeśli o elfa chodzi - Park Ki Woong po prostu wymiata wszędzie :D :D Dreszcze przerażenia mnie na widok jego uśmiechu przechodziły. Autentycznie. Ech! Ja tam bym chciała kiedyś zobaczyć jak gra jakiś główny czarny charakter *marzy*

W ogóle wydaje mi się, że najlepiej zbudowaną postacią i najbardziej taką ... logiczną był tutaj Rzeźnik... I muszę powiedzieć, że najpiękniejszą sceną całej dramy jak dla mnie był jego powrót do domu do żony - paralityczki (na marginesie - matko!!!! kobieta która ją grała była świetna!).

.... Jednym zdaniem drama świetna, super i w ogóle... szkoda tylko, że słabo się do oglądania nadaje... no, chyba żeby porozbijać ją na osobne wątki i te główne sobie zupełnie darować... :D :D No i skrócić! skrócić!

Chociaż z drugiej strony - dla tych aktorów, scenek komicznych, wykopów i muzyki jednak WAAAAAAARTO :D; No i dla pełnego porozumienia spojrzenia między Daegilem a Song Tae Ha... Ta ich "ostatnia wyprawa" i wspólne walki to była czysta przyjemność...

Ech... nieodwzajemnione miłości bywają bolesne...

Edit: I jeszcze jedno mi się przypomniało - cudowne, cudowne zakończenia odcinków... jaki by odcinek nie był słaby - tak zawsze go kończono, że po prostu trzeba było włączyć następny (po czym po 5 min. kolejnego następował spadek zainteresowania aż to ponownego końca odcinka).
:volli:
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Re: [2010] Chuno

Postautor: Mieczyslavv » 28 wrz 2010

Cześć

Od 4 października (od poniedziałku do środy o godz. 23:10), serial będzie emitowany na kanale Tele5.
내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 28 wrz 2010

wiem już ,wiemy :) na telewizji n jest to kanał 150 :) osobiście, odliczam dni do tego wydarzenia :D
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 wrz 2010

tu jest skan z To&Owo (nie popisali się z opisem, bo są błędy XD)
http://img96.imageshack.us/img96/4210/s ... 0001ls.jpg

a tu zapowiedź z TELE5 :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hb7hmRg ... r_embedded

komentujcie na YB i na forum w temacie, który utworzyłem (jak zobaczą duży ruch, to może to nie będzie jednorazowa akcja XD )
http://www.tele5.pl/forum/viewtopic.php?t=294
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
prosa
Co to jest dorama? o_O

Postautor: prosa » 28 wrz 2010

A już myślałam, że tylko ja to zauważyłam....jakież było moje zdziwienie, gdy przeglądając dzisiaj to&owo zauważyłam znany tytuł i znaną buzię.....Godzina jest fatalna, ale od czego są nagrywarki:P Drama będzie emitowana od poniedziałku do środy. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka drama.....
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 05 paź 2010

skoro nie oglądałam wcześniej, to nie mogłam przegapić emisji w polskiej telewizji i jestem już po 1 odc. i jakie wrażenia, przede wszystkim 1 odcinek jest naprawdę dobrze skonstruowany, aż się chcę oglądać kolejny, nawet reklamy mnie nie odrzuciły, choć przeważnie wszystko w telewizji oglądam do pierwszej reklamy, chyba, że coś mnie rzeczywiście zainteresuje :) dostajemy parę informacji po łebkach, więc oczywiste jest, że chcę się kolejny :)

co do samej akcji, na serio myślałam, że już dla dziewczynki nie będzie szans, a tu niespodzianka... a co do
głównego bohatera, to on chyba nie pragnie zemsty na dawnej (i obecnej wciąż??) ukochanej? W każdym razie dobrze się zaczęło i po raz drugi w życiu żałuję, że przeczytałam mega spojler dotyczący zakończenia i głównego bohatera, tego wolałabym w tym momencie nie wiedzieć, ale wciąż jestem ciekawa, co do tego doprowadziło ;)

myślę, że ta drama ma szansę wciągnąć przeciętnego polskiego widza, dla którego obca jest azjatycka jakakolwiek drama, w pracy o niej opowiadałam, nawet się parę osób nią zainteresowało, tylko boję się, że ta późna godzina, może ich zniechęcić, a co do tłumaczenia, bardzo współczesne bym powiedziała i mi się ono podobało, nie wiem, jednak, czy to celowe, czy po prostu takim językiem operują w dramie
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 05 paź 2010

no jedyna wpadka to srebrniki, ale kto w Polsce skojarzy yangi?? Xd (dawną walutę w Korei XD )

Lektor nawet niezły, reklamy nie przeszkadzają, ALE...

JAKOŚĆ JEST SŁABIUTKA... piksele latały równo... :( - nawet na tym ich forum napisałem, ze to psuje radochę, bo podczas scen walk i płonącego domu to kwadraty widziałem, a nie ludzi XD
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)

Wróć do „K-drama”