[2010] Personal Preference

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 04 kwie 2010

w przerwie między świątecznym śniadaniem a świątecznym obiadem obejrzałam drugi odcinek xD

jednak ta drama rządzi. yaaay LMH jest tu taaaaaki słodki xD w ogóle jego rekacja kiedy dowiaduje się że został wzięty za geja... xD i jenyyy już się nie mogę doczekać co będzie dalej.
omg a to jak podsłuchiwały pod drzwiami co się dzieje u niego w pokoju... xDDD "I will do it softly", "Take off your pants"... xDDD po prostu LOL <3 już kocham tę dramę.

ale nie moge, jak mnie denerwuje ta "przyjaciółka" O_o mam ochotę ją zabić po prostu... teraz pewnie jeszcze będzie próbowała uwieść Jin Ho. no okropna postać...

ah nie moge oni będą taką słodką parą <3 can't wait.

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 04 kwie 2010

dobra, zaczęłam połowę dram wychodzących, teraz jak dojdą jeszcze japońskie to umrę chyba xp anyway, póki co po pani prokurator ta drama wchodzi na drugie miejsce. Drugie pewnie przez to ze troszkę mi się momentami dłużyła, czekałam na jakiś rozwój akcji między główną parą w pierwszym epie ale jakoś tak wolno to szło, dopiero drugi ep rozkręcił to bardziej i mam nadzieję że w kolejnych będzie jeszcze fajniej. W ogóle ze spoiler2owych rzeczy: scena z piłą była prze-boska, rozporkowo-gejowskie rzeczy też niczego sobie <motel też:D>. W ogóle to nie czaję zupełnie tej "przyjaciółki" bohaterki... że w ogóle za plecami umawiała się z jej facetem i miała wziąć ślub z nim - to już przekroczyło wszelką normę... ale do tego wszystkiego jeszcze wraca sobie jakby nigdy nic do jej mieszkania tak jakby ta miała jeszcze jej dziękować za to że raczyła wrócić i powinna ją przeprosić za to że zepsuła jej ślub... nie czaję, po prostu nie czaję tego oO
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 04 kwie 2010

drugi ep za mną, uuuhuuu~
ej, ta drama jest jakaś za dobra ;D nie wiem... ;P
cała wkręta z gejem jest epicka, serio, teraz będzie w każdym epie (co widać po zapowiedzi) wciskanie wszystkim na około tej ściemy ;D
nadal uważam, że son ye-jin jest urocza *_* (choć okropnie bardzo bym chciała jakiś dramat z nią nowy), ajj, a jak pewnie w którymś późniejszym epie wyskoczy niczym łabądek, w jakiejś kiecy, makijażu i olśni naszego geja... can't wait XD
ale jakie układy w mieszkaniu, haha. wspomniana scena w pokoju taka typowa, ale świetna i w sam raz, ale jak ka in wyskoczyła z piła mechaniczną... to było dopiero coś XD
a i rozwalił mnie komentarz "the house is beautiful" "no~ leeminho is beautiful!" XD plzzz! ciągłe zachwyty ofc i BOF karma - aż się ucieszyłam jak ktoś nakrzyczał na tłum "get over it" ;P
postać marnotrawnej przyjaciółki czy jak to nazwać - WTF!!! ona sobie w ogóle chyba kpi o_o i myślałam, że ona jakoś tak zniknie z horyzontu, a tu po zapowiedzi widze, że wała! okej, złe postaci, mamy tego paniczyka z 7mioma matkami (LOL), ale... jak złe postaci są ok tak ona chyba ma nie po kolei w głowie, takie przekręty robić! ;P i mam nadzieje, że jednak nasza główna bohaterka nie bedzie ciągle taka naiwna i gupiutka, tylko się jakoś ogarnie w pore, bo mimo wszystko... taki typ bohatera w końcu zaczyna irytować ;<
ale jest fajnie, zdecydowanie jest fajnie :D oj czekam, czekam kolejnych <3
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 04 kwie 2010

o jezuuuu już kocham tę dramę! ; DDD

nasz MinHo ZDECYDOWANIE lepiej tu wygląda, niż w BOFach. w ogóle jest kjutny. fajne miny strzela. i nie wiem czemu, ciągle mnie rozwala to, że musi się schylać, żeby wejść do swojego pokoju <3 (oj, tak rikliś, te jego długaśne nogi~) w ogóle wszystkie 'gejowe' sceny mnie TAK POWALAJĄ... no po prostu płaczę ze śmiechu. scena w windzie xD scena w motelu xD mistrzostwo!

główna bohaterka jest mi obojętna jak narazie. nie wkurza więc jest dobrze ; D
za to ta jej prawdziwa przyjaciółka! ubóstwiam kobietę. czyżby yaoistka? ; D jej zaciesz, jak podsłuchiwała był epicki xD

wiecie co? polubiłam tego kolesia, który ma 7 mam, mimo że jest bad guyem. ; D udaje fajnego, ale kompletna ciapa z niego. no i asystenta ma udanego... xD

koleś z 2am będzie maskotką tej dramy, nie xD jak on się tylko pojawi to ja nie mogę z beki. jakie on miny strzela xD

w ogóle dziwię się głównej bohaterce, że rzuciła tą piłę, zamiast skrócić InHee o głowę o.o

ahhhhhhh, chce następny ep!
Obrazek
Awatar użytkownika
Eter
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Eter » 04 kwie 2010

zaiste dobra ta drama ^^ pierwszy odcinek jak dla mnie zamulał, ale to norma, mnie w 90% nie podobają się pierwsze odcinki ;p
lee minho podoba mi się teraz chyba nawet bardziej niż w bofie, chociaż wciąż wredny typ (odczuwam nieprzemożoną chęć powiedzenia 'tsundere' ;p), głowna bohaterka... jak to główna bohaterka w k-dramie, głupia i stereotypowo 'silna w środku'
a co do stereotypów... ta wizja zakupów z przyjacielem gejem i jego gotowane obiadki i maseczki na twarz, chyba zdedam, srsly ;D

generalnie zaciekawiło mnie bardzo, dodatkowym atutem jest fakt, że lee minho gra architekta, ja do architektów zawsze miałam słabosć <3
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 04 kwie 2010

Czekałem na taką dramę od dawien dawna xD Myślałem, że już się nigdy nie doczekam ^^
Normalnie jest w niej wszystko za co kocham koreańskie seriale :D :D
Dużo dobrego humoru, dużo absurdów, same słodkości i szybko rozkręcająca się historia ^^ + nie ma strasznie żenujących tekstów czy zachowań, które ostatnio często i gęsto występują w k-drmach np. aktorzy mówiący do siebie, a tak naprawdę do widza, aby go upewnić, że zrozumiał to co zobaczył :D

W to wszystko wpleciona moja ukochana Królowa koreańskich wyciskaczy łez: Son Ye-jin *_* Matko! Uwielbiam ją, w każdym jej wcieleniu: w dramatach, w komediach itp. itd. Jest cudowna :*

Podoba mi się w tej produkcji to, że jest taka odważna jak na koreańskie realia. Nie tylko ze względu na temat: "geja" xD ale ogólnie. Oni tak bez skrępowania mówią o seksie, o intymnych sprawach... w normalnym życiu Koreańczyków to raczej niecodzienne :)

Seulong... xD Dobra! Nie umie grać, ale nadrabia tymi swoimi głupkowatymi minami :D:D:D

A co do złej przyjaciółki, która odebrała Kae-in chłopaka = CO ZA ZDZIRA !! xD słownictwo! ;d Normalnie miałem ochotę urwać jej łeb ! A kiedy jeszcze kłóciła się z główną bohaterką, mówiłem sobie UDERZ JĄ W TWARZ ! :D i na szczęście jej prawdziwa przyjaciółka to zrobiła *_* Ulżyło mi :D:D

---
Rozbroiła mnie scena w motelu !! Jak ten "niby" przyjaciel Kae-in pierw ją pocałował, a potem chciał przejść do rzeczy :D Biedny był taki napalony :D:D

Szykuje się HIT ROKU *_*
Mam nadzieję, że tego nie zepsują bo jestem MEGA NAPALONY na tę dramę :D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 05 kwie 2010

no, nareszcie obejrzane. szczerze mówiąc troche jestem na siebie zła, że wpakowąłam się w tyle nowych dram. boję się, że po świętahc zabraknie czasu na to, żeby śledzić dalej wszystkie i że będę musiała z czegoś zrezygnować, a taki wybór zawsze ejst ciężki, zwłaszcza w tym sezonie...;/

no ale do rzeczy. po pierwsze powiem coś, za co pewnie większość forumowiczek mnie zlinczuje, ale definitywnie NIE uważam, że Lee Min Ho jest hot. mg, tak ogladalam te odcinki na viikii i zerkalam co jakis czas na te komentarze i prawie mnie głowa rozbolała od tego 'he's so hot!' 'he's so beautiful' 'oh, he's smiling, kyaaaa!!!' aaaaaaaaaa! w BoF koleś mnie doprowadzał do drgawek, i to bynajmniej nie z zachwytu:D najbardziej denerwowały mnie wtedy jego włosy-wiem, ze musiał mieć kręcone, ale żeby w ten spobo to wyglądało?! nie wiem no, ta fryzura wyglądała parwie jak peruka i od razu było widac ze te włosy NIE SĄ naturalnie kręcone, wyglądały jak po wałkach;d

no, wyrzuciłam to z siebie-dawno chcialam to zrobic. z góry przepraszam fanki - ale no koleś definitywnie nie jest w moim guście;d

długo się wahałam, czy zacząc tą dramę-głównie ze względu na to, ze main lead mi nie bardzo podchodzi... ale postanowiłam się nie zniechęcać, poza tym byłam ciekawa jak Lee Min Ho wygląda beż trwałej:D no i wygląda dużo lepiej. nie mogę powiedzieć, ze teraz go już kocham i tonę w zachwycie, ale jest całkiem ok. Na plus zdecydowanie jego długie, chudziutkie nogi - zawsze mam do tego słabość u facetów;d ale z twarzy... z twarzy on mi cos przypomina... i po długim zastanowieniu w koncu zdalam sobie sprawe ze kiedy sie uśmiecha, to wygląda jak...ptak:D no nie wiem, ale przypomina mi ptaka (tzn bez skojarzen, chodzi o czywiscie o zwierzę;d)

co do głównej bohaterki, to hmmm...mieszane uczucia. chyba za wczensie zebym ja już osądzała, bo trudno mi się ustosunkować. nie pzreszkadza mi to ze jest niechlujna i chodzi w jakichs beznadziejnych ciuchach. nie pzreszkadza mi tez to ze ma coś dziwnego na głownie - to wszystko jest całkiem urocze. ale sposób w jaki gra poki co nie jest dla mnie zabawny. wszystkie zabawne momenty wynikały raczej z humoru sytuacyjnego - scena hotelu, w windzie, scena z piłą - fenomenalne, naprawdę mnie rozśmieszyły. ostatnia scena 2 epa, kiedy Jeon Jin Ho dowiaduje się, że jest gejem i ta jego mina - przyznaję, że całkiem zgrabnie mu to wyszło;d

pan z 2AM rozbraja <33 jego rola jest swietna, taka przerysowana. na razie mi się całkiem podoba.

no i polubiłam przyjaciółkę głównej bohaterki - oczywiście nie tę wredną co jej ukradła faceta, tylko tę długowłosą - jest przesympatyczna.

sam plot wydaje się ciekawy - już widzę te nieporozumienia, wstydliwe sytuacje itd. niestety pzreczuwam tez dramat ktory się wywiąże kiedy Kae In dowie się, że jej wspólokator ją okłamał i zwyczajnie wykorzystał jej naiwność, żeby dostać się do jej domu.

no tak czy siak szykuje się sporo dobrej zabawy, więc postaram się oglądać dalej. może stanie się cud i któregoś dnia czytając te mantre w komentarzach fanów Lee Min Ho na viikii poczuje z nimi emocjonalną więź ze względnu na zgodność poglądów...

a zapomnialabym! fajny OST chyba będzie. na razie piosenki ktore się pojawiły zdecydowanie mi się podobają-zwłaszcza ta 'żeńska'...;d
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 05 kwie 2010

po krótko:
jaki ona ma śliczny ten domek, w ogóle hanoki <3
dlaczego Min Ho jako jedyny ma za krótkie spodnie w tej dramie? O.o (wiem taka moda, ale to śmiesznie wygląda XD)
no i nie widziałam że tu tyle z obsady Chuno XD (znaczy się dwójka osób, nie mogę z Ahn Suk Hwan'a jak go widzę XDD jego śmiech mnie zabija XD)
Seulong ma tutaj dziwną rolę...
póki co pierwszy odcinek bez fajerwerków, tak sobie leciała ta drama i czekałam na 'to coś' co jeszcze nie nadeszło ^^. No nic idę oglądać drugi odcinek :P

EDIT
ok drugi odcinek lepszy, powoli się rozkręcają bohaterowie. Piła mnie zabiła ^^
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Lusiaczek13
Przyklejony do ekranu

Postautor: Lusiaczek13 » 05 kwie 2010

Hmm taa, ponieważ dramę obejrzałam i spodobała mi się, a nie mam się z kim nią zachwycać wypowiem się tu XD

Nie będę ukrywała, że to wasze pozytywne posty mnie zachęciły do obejrzenia no i teraz nie żałuję XD
Tak naprawdę po raz pierwszy od bardzo dawna postanowiłam coś obejrzeć z angielskimi napisami ;)

Jako, że ze mnie człowiek prosty i łatwo mnie zadowolić, nie widzę z tej ramie żadnych minusów, a tylko same pozytywy.
Pierwszy i chyba największy - wątek homoseksualizmu. Gdy przeczytałam opis dramy na mojej twarzy było tylko jedne wielkie WTF? W koreańskiej dramie o gejach? No i szkoda, że już wkrótce się okaże, że Minho tak naprawdę gejem nie jest bo fajnie by było obejrzeć dramę, gdzie sero był by wątek yaoi XD (marzenia ... ).

Jestem tez pozytywnie zaskoczona przyjaciółką głównej bohaterki. Wreszcie jakaś porządna kobitka co nie boi się strzelić komuś w twarz i wydziera przy obcych ludziach XD Ponieważ główna bohaterka to straszna sierota, dobrze, że chociaż bo obok siebie taką osóbkę. No i podoba mi się jej ... hm, otwartość? No nie wiem jak nazwać te jej zafascynowanie gejami ;)

No i wredna przyjaciółką co podkrada faceta - heheeh XD A mi się to podobało xP I te jej kłótnie z mężulkiem, i to jak wytarła błyszczyk do niego z jego piżamę... I ten cały 'casanova' też mi się podoba xd wreszcie jakiś co nie jest wredny i zimnokrwisty tylko głupowaty i na dodatek maminsynek (7 mam? o______o').

Główna bohaterka.. jak już ktoś napisał - na razie nie denerwuje więc jest dobrze. Mam tylko nadzieję, że nie będzie ona taka ciapowata do końca. Poza tym ubóstwiam jej dom <333 Dokładnie o takim marzę ;D

Minho - czekam na jakieś wątki, gdzie będę mogła się szerzej wypowiedzieć o jego grze aktorskiej. Bo jak na razie, to czy tylko mi się wydaje, że jego rola zbyt nie różni się od tej w BOFach? No, ale przynajmniej mogłam sobie popatrzeć na jego cudowną i epicką minę, gdy skapnął się, że wzięto go za geja. Hahaha XD Przewijałam to z piętnaście razy. Oby więcej takich akcji, a będę w wniebowzięta. jestem też ciekawa, czy aby udowodnić swoją orientację Minho będzie musiał odgrywać jakieś ciekawe sceny :lol:

jak się zabierałam za pisanie tego posta wydawało mi się, że mam o wiele więcej do napisania xd może mi się coś później przypomni ;)
No w każdym razie zgadzam się z Mootylem - hit roku się szykuje :)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 kwie 2010

po krótko:
jaki ona ma śliczny ten domek, w ogóle hanoki <3

zapomniałam to też dodać:D nie dziwię się że ludzie tam wręcz się pchają, naprawdę marzyłoby mi się mieszkać w czymś takim <3
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 05 kwie 2010

akcja w windzie -przed ślubem - totalna burleska a scena z końca 2 odcinka z piłą spalinową niczym z "Teksańskiej masakry piłą ..
co za okres tyle pozycji i większość bardzo dobre po Dong Yi,Cinderelli doszła następna pozycja do obowiązkowego oglądania
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 kwie 2010

No ja też już po, trochę spóźniona, ale przez ten brak internetu...

Dobrze, że się wstrzymałam z opinią do 2 epa, bo mam teraz odrobinę inny stosunek do tej dramy... Wszystko co w zasadzei chciałam powiedzieć, już gdzieś przemknęło w waszych postach :)
Po pierwsze, Min Ho. Ja też uważam ze jego rola bardzo przypomina Jun Pyo i choć zrezygnował z loków na rzecz czegoś bardziej twarzowego, nie uważam go za specjalnego przystojniaka i też czekam aż pokarze coś innego niz to co juz znam az za dobrze... Mimo nawoływania get over BOF ja jakoś nie mogę... To jest po prostu zbyt podobne... Niemnie jego postać ma tez swoje dobre strony, głównie śmieszne momenty :D
..tylko że szczerze, to z 3 powiedzmy tych głównych bohaterów, on mi wypada najbardziej słabo i mdło. Kim Ji Suk jest GE NIAL NY! Absolutnie mnie nie drażni, poraża rolą i śmieje sie z niego cały czas :D Spotkanie z żoną było cudne :D Noi ten cały Seulong.. rewelacja :D Szkoda ze na razie było go tak mało, czekałąm podświadomie na jego postac cały drugi ep :P

Co do głównej bohaterki, to na razie jeszcze sie wstrzymam od uwag. Z wyglądu kompletnie mi do MH nie pasuje i uważam ze wygląda okropnie staro jak na taką młodą dziewczynę, jeśli chodzi o postać stricte, na razie mnie nie denerwuje, ale jej naiwność powoli zaczyna... jest tak stereotypowa ze aż do bólu...
... Domyślam sie ze słynna "przyjaciółka" będzie chciała poderwać MH na przemian z tą rudą co sie młody w niej zakochał :P Obie mnie juz denerwują :D

Fabuła na razie świetna. Co prawda po pierwszym epie miałam ochotę wyłączyć od razu, bo nudy był niesamowite, ale w drugim sie rozkręca :D Swietna scena w windzie i w motelu :D Zobaczymy co przyniesie ep 3.

Ach, no i mnóstwo znajomych, zaczynając i kończąc na reporterze z YaBu :D robi facet karierę :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 06 kwie 2010

reporter z YaBu, loool xD nie moge z niego, jaką on sierotę tu gra xD
no ja muszę powiedzieć że w drugim epie cała moja nienawiść z byłego faceta przerzuciła się na byłą przyjaciółkę xD Kim Ji Suk faktycznie pewnie będzie grał postać z której można się pośmiać, i pewnie jeszcze na koniec przejdzie na strone LMH czy coś... xD
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Panna_S » 06 kwie 2010

Powiem tak: nie powaliło mnie może tak jak się spodziewałam, ze mnie powali ta drama, ale po obejrzeniu 2 odcinków, żałowałam, że nie ma 3 więc w sumie nie jest źle. Ma taki specyficzny klimat.
Wielkim plusem jest dużo śmiesznych mometów - szczególnie humor sytuacyjny a propo wątków gejowskich ^^ ale i tak moim faworytem jest scena z piłą :D i jeszcze to jej utykanie tak idealnie pasowało do całej koncepcji :D 'miszczostwo' :D
Awatar użytkownika
Patu-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Patu-chan » 06 kwie 2010

Eggie pisze:Co do głównej bohaterki, to na razie jeszcze sie wstrzymam od uwag. Z wyglądu kompletnie mi do MH nie pasuje i uważam ze wygląda okropnie staro jak na taką młodą dziewczynę, jeśli chodzi o postać stricte, na razie mnie nie denerwuje, ale jej naiwność powoli zaczyna... jest tak stereotypowa ze aż do bólu...

Podpisuję się pod tym :d Choć szczerze mówiąc mam nadzieję, że jakoś się do niej przekonam prędzej czy później pod warunkiem, że nie zrobią z niej jeszcze większej sieroty, o ile to w ogóle możliwe xd.

Ogólnie po tych dwóch odcinkach jest dość zabawnie. Wystarczy, że widzę kolesia z 2AM na ekranie i już mi się pyszczek cieszy xd. Akcja z windą jak dla mnie najlepsza :d Zobaczymy jak to się dalej rozwinie. Na pewno będę oglądać kolejne odcinki, bo jestem ciekawa co z tego wszystkiego wyniknie.

Wróć do „K-drama”