[2010] The Birth of the Rich

seriale z Korei
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 26 mar 2010

na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona do dramy, bo jak zobaczyłam głównego bohatera, to naprawdę nie moglam uwierzyć, że TAKI BRZYDAL ma najważniejszą rolę (bo przecież ta okropna fryzura, brr). Ale juz po kilkunastu minutach postać Choi Suk Bonga mnie zainstrygowała i uznałam ze bardzo dobrze mu w tej fryzurze i w ogóle jest ciekawą postacią - ma w sobie to coś. Chociaż muszę przyznać, ze jak tylko na ekranie pojawia się Nam Goong Min, który w One Fine Day przyćmiewał momentami samego Gonga Yoo, to jestem rozdarta... ale to tylko ze względu na fakt, że jest nieprzyzwoicie przystojny, bo jeśli chodiz o kreowaną przez niego postać, to strrrasznie mnie irytuje;/

tak czy siak, drama na razie bardzo mi się podoba, z niecierpliwością czekam na nowe przetłumaczone epy. No i wielki plus za asystenkti i rozkoszną postać Boo Tae Hee <33

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 27 mar 2010

haha.. no mnie sie on tez niespecjalnie podobal, ale fakt: ma w sobie to cos..

ale nigdy nie zapomne mojej reakcji (co do ekranowych brzydali w glownych rolach) jak zobaczylam Matsu Juna w HYD albo Lee Seung Ki w Shining Inheritance.. haha.. byli dla mnie przebrzydcy po prostu.. a po paru juz odcinkach kochalam ich calym sercem! <3
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 27 mar 2010

evelinux pisze:haha.. no mnie sie on tez niespecjalnie podobal, ale fakt: ma w sobie to cos..

ale nigdy nie zapomne mojej reakcji (co do ekranowych brzydali w glownych rolach) jak zobaczylam Matsu Juna w HYD albo Lee Seung Ki w Shining Inheritance.. haha.. byli dla mnie przebrzydcy po prostu.. a po paru juz odcinkach kochalam ich calym sercem! <3

hahaha, z Matsu Junem tez tak mialam i niestety mam tak do teraz;d cały czas dopingowałam Ogórkowi i wmawiałam sobie że jest szansa ze wygra z Matsu Junem...;d

Lee Seung Ki faktycznie nie wpisuje się w kanony piekna, ale mi się spodobał od pierwszej sekundy;d

A co do brzydali to na poczatku bylam zdgustowana Jang Geun Sukiem (bo ta obleśna przylizana grzywa na poczatku) a teraz kocham go nad zycie;d

No i jest jeszcze Kim Ji Hoon w Stars Falling From the Sky.. ja rozumiem ze klata, ze miesnie itd... ale dla mnie on jest po prostu brzydki;d co nie znaczy ze jego postac w tej dramie mi sie nie podobała:) chociaz przyznaje ze czasami bardziej kibicowałam jego bratu;d

a co do Bonga - on ma takie cudne długie nogi, jest tak potwornie wysoki i ma tą swoją wyższość wymalowaną na twarzy - przekonuje mnie to:D no a poza tym ładne ciuchy mu dają w tej dramie<333
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 27 mar 2010

a co do Bonga - on ma takie cudne długie nogi, jest tak potwornie wysoki i ma tą swoją wyższość wymalowaną na twarzy - przekonuje mnie to:D no a poza tym ładne ciuchy mu dają w tej dramie<333

:D no ja też tak mam z tymi jego nogami. parę postów wcześniej pisałam

jak jeszcze tak go postawią a wszyscy wkoło tacy malutcy to mnie śmiech ogarnia - i nie zapominajmy o jego uśmiechu - kiedy się uśmiecha te jego zębiska mnie oślepiają i przesłaniają cały świat -cuuudooo :D

ciuchy faktycznie, albo mu we wszystkim ładnie.

nie przesadzajcie, ze on brzydal -ja tam go wolę niż krzywe nochy Kame albo Lee Min ho :wink:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 28 mar 2010

mootyl pisze:
Co do nakłucia jej palca... Jak oglądałaś np. Full House, Style, Still marry me to byś zauważyła, że istnieje coś jak jakaś tradycjonalna chińska medycyna i są specjalne kliniki nawet od tego (przypomniało mi się, że w Will it snow at Christmas? też takie coś istniało) ... i jak np. ktoś ma wzdęcia itp. to klepie się go po ramieniu i kuje się go w palec xD Niby pomaga, ja nigdy nie próbowałem bo dla nas wydaje się to takie dziwne xD

Tak - są specjalne kliniki medycyny naturalnej (nawet przecież Han Ji Wan studiowała medycynę naturalną w WSC) - najczęściej takie lecznice są w małych miasteczkach, gdzie ludzi nie stać na kosztowne leczenie - wtedy akupunktura jest najlepsza i najtańsza :)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
radience
Oglądam regularnie xD

Postautor: radience » 03 kwie 2010

Kurde jestem na początku 8 epa i się zastanawiam cóż to za piękne dziecko [tego dziadka od Angel's coffee...no tego buma xD]

Aigoooo no jak go zobaczyłam to stwierdziłam, że kolejny młodociany mogą uwagę przykul [ostatnio było tak samo z Baek Hyeon'em z GoS...] czy mi się tak tylko wydaje, czy Korea z sezonu na sezon znajduje coraz to przystojniejszych młodych aktorów xD Tylko teraz pytanie kim jest to urocze dziecko ... ^^

Edit: znalazłam foto uroczego chłopca xD

Obrazek

Ogólnie co do dramy, to na razie mnie nie zawiodła, i jak zwykle ciągle patrze na te długie nogi Bonga ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 kwie 2010

eh. dociągnęłam 3ep. Brzmi dosyć sceptycznie^^" Ale nie jest tak źle. Mimo ze drama mnie jakoś szalenie nie porywa, no i to chyba główny minus. Drugi główny minus to ta druga. Po prostu tak strasznie mi się nie podoba ta aktorka ze jak pomyślę ze mam obejrzeć kolejny ep z nią to mnie odrzuca... I nie chodzi o postać bo zdaje mi się że widziałam dramy z takimi nabucowanymi pannami i nawet czasami je lubiłam, a tej po prostu strawić nie mogę. Za to wynagradza mi to wszystko Ji Hyun Woo, na samym początku sama nie bardzo widziałam w nim nic specjalnego, ale jak zaczął się uśmiechać z tymi swoimi dołeczkami, przy okazji mówiąc że to specjalny serwis dla VIPów... eh, ile bym dała by pójść do takiego hotelu i być takim VIPem *___* no i tak, te jego nogi i wzrost, po prostu szaleństwo <uh, zeszłam jak nic xD>
Ten drugi całkiem niezły jest ale jakoś taki bezpłciową ma postać że mnie nie rusza xD

Swoją drogą co do tego nakłuwania - mi się to skojarzyło z naszym "upuszczaniem krwi", ale mimo wszystko - było to tak dziwacznie pokazane - że trochę jednak mało prawdziwie... myślałam że wyrzucą go czy coś i dopiero po dłużej chwili ta cała Malaria stwierdzi że ja ozdrowiało, a ta po 2sek już mogłaby biegać ==" <czekała tylko jak przestaną wokół niej gadać xD> W ogóle to kolejna zgroza nie tylko tej dramy ale wszelkich dram - cudzoziemcy - tu się ich eksponuje jak nie wiem, dorzucili tu do tego tego projektanta,eh... smutek... to samo jak przyjęcie było czy koleżanki ze szkoły tej drugiej, wszędzie jakieś blondyny o mysich twarzach, a ich rola ogranicza się na staniu i patrzeniu, koreańscy aktorzy w tle to przynajmniej chyba bardziej starali się robić jakieś takie realne tło... ale pewnie się czepiam:p

A, no i z ogromnych plusów i jednych moich ulubionych - oczywiście sekretarki:D <scena jak się zawróciła ta jedna i powiedziała że ona go wysłucha - bezcenne:)>

w wolnej chwili podryfuję dalej z dramką bo nawet ciekawa może być historia.
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 05 kwie 2010

Azzel nie... no nie xD
Lee Si Young jest przecudowna w tej dramie, uwielbiam jej postać i tylko ze względu na nią tak bardzo wciągnęła mnie ta drama ^^

co do obcokrajowców w koreańskich dramach:
zgadzam się xD nienawidzę tego... ponieważ: przesadzają i robią to w taki dziwny, nierealistyczny sposób, że głowa boli... że ci powiedzmy Europejczycy wydają mi się tacy śmieszni i komiksowi... jakby nie z tego świata ^^
- ale na szczęście zawsze trwa to tylko chwilkę :)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 kwie 2010

No co ja poradzę na to że mnie ona tak odrzuca xD

Swoją drogą co do obcokrajowców w dramach - jedyny genialny motyw z nimi w dramach to dla mnie Proposal Daisakusen i biegnący murzyn. W tej dramie cudzoziemcy skojarzyli mi się ze Smile i ostatnią sceną gdzie mamy wielokulturową że tak powiem "budkę z jedzeniem" i cudzoziemców zachowujących się tak dziwacznie jak tutaj - tło tak niepotrzebne w scenach że aż żal.
Obrazek
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 05 kwie 2010

mootyl pisze:Azzel nie... no nie xD
Lee Si Young jest przecudowna w tej dramie, uwielbiam jej postać i tylko ze względu na nią tak bardzo wciągnęła mnie ta drama ^^

o taaaaak! ona jest PRZECUDOWNA!!! w ogóle prawie oplułam monitor jak w 7 epie krzyczała 'why? why?! WHYYY?':D:D i wzrok jej sekretarki wtedy-omg, jak ona się jej musi bać;d laska jest świetna, taka idealna rozpieszczona, zepsuta i płytka córeczka tatusia. och uwielbiam ją. do tego ma piękne włosy i w ogóle jest piękna (jak na moj gust), chociaz oczywiście przesadzają momentami z jej makijażem i ciuchami, ale ona taka ma być i wg mnie jest w swojej roli idealna:)

ale uhhh, właśnie obejrzałam 7 ep i omg! ostatnia scena - prawie zeszlam.
<spoilery>

jedna z lepszych scen tego typu jakie widziałam. było coś takiego zmysłowego w tym, nie wiem. ta ścieżka dzwiekowa w tle, ten zabójczy wzrok Bonga, i ich twarze tak blisko siebie... mg, aż mnie dreszcz przeszedł kiedy ona kazała mu się odsunąć a on powiedział 'i guess i should then', ale tego nie zrobił, jakby wiedział ze zadne z nich tego tak naprawdę nie chce.

och och, naprawdę ładnie wyszło:) a może to dlatego, że bardzo bardzo bardzo sie już zdążyłam rozkochać w Ji Hyun Woo (ubóstwiam nie tylko jego długie nogi, ale w ogóle całą jego postać.) w ogóle tak oglądam tę serię i cały czas nie mogę się nadziwić, jaką on ma fajną role i jaką ciekawą postać wykreował - jego wyraz twarzy, ta wyższość, która się na niej maluje, jego sarkazm, polot i inteligencja - to wszystko tworzy taką mieszankę, że mam ochotę wyrwać kolesia z ekranu.

i 'ten drugi' chyba zaczyna się robić bardziej wyrazisty-do tej pory mnie strasznie irytował tym przymilaniem się głownej bohaterce, i tym szarmanckim uśmiechem (chociaz sam aktor jest mega mega megaprzystojny), ale po 7 epie już wiem, ze może jeszcze sporo namieszać. i ten jego wzrok momentami - taki zimny i wyrachowany. czekam z niecierpliwością jak to sie dalej potoczy. chętnie zobaczyłabym jak Boo Tae Hee zakochuje sie w Bongu:D ale to chyba niemozliwe;]
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 kwie 2010

OFICJALNIE ZAKOCHAŁEM SIĘ W LEE SI YOUNG *_*
- uwielbiam ją za kreację Bu Tae-hee w tej dramie... jest moją idolką xD xD
- normalnie już dawno nie miałem takiej fazy na żadną dramową postać^^
- jest tak tragicznie głupia, że za to ją kocham, a w odcinku 11 jak grała swoją matkę - bezcenne !! xD

Mały pokaz min Bu Tae-hee xd W dramie jest to milion razy lepsze :)
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 07 kwie 2010

Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 07 kwie 2010

WOAHHHHH *_*_*_*_*_*_*_*_*
dzięki Maura za info :* :* :*
2 tygodnie dłużej z moją Bu Tae-hee xD <-- wiem nienormalny jestem, ale po prostu kocham tę postać :D
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 07 kwie 2010

aaaaaaa Mauraaaa, kocham Cieeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w sumie trochę to pzreczuwałam, bo po 7 odcinku poczułam ze nareszcie zaczyna sie coś dziać miedzy dwójką bohaterów. badz co badz to ma byc romans, a poki co romansu to tu bylo jak na lekastwo, zeby nie pwoiedziec, ze wcale. wiec tak sobie pomyslalamz e jeszcze tyle rzeczy sie musi wyjasnic-wciaz nie wiem nic o ojcu Bonga, nie wiadomo jak moj kochany skonczy i czy w koncu bedzie bogaty (tzn moze juz to wiadomo, bo jestem skazana na oglądanie online z subami więc troche jestemw tyle...) w każdym razie cieszę się baaaaardzo. 4 odcinki więcej Ji Hyun Woo... <333 i Nam Goong Min ... i oczywiście Lee Si Young !!! super!
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 08 kwie 2010

ta drama to takie cudeńko xD
no może nie jest to żadne dzieło sztuki czy produkcja wysokich lotów... starająca się być nad wyraz ambitna :D ale scenarzysta ma STRASZNIE pokręcone pomysły i za to jestem mu wdzięczny ^^
BOŻE! Ta drama to taki poprawiacz humoru, że wysiadam. Umarłem ze śmiechu oglądając odcinek 11 i Tae-hee szukającą Ramen po pokoju Chisabong ^^ :D
Dawno się tak nie naśmiałem jak podczas oglądania poczynań naszej rozpieszczonej bogaczki :D :D Chyba moja ulubiona k-dramowa postać ever !! :D
- do tego jej konfrontacje z ojcem *_* hahaha xD

(lekko spoilerowo)
... w końcu trochę romansu w tym 11 odcinku było :)

Wróć do „K-drama”