[2010] Harvest Villa

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2010] Harvest Villa

Postautor: Maura » 27 lut 2010

*****HARVEST VILLA (EIA 2 ? :D) *****

Obrazek

Plakaty
Spoiler! Obrazek
Obrazek

Tytuł : HARVEST VILLA (풍년빌라, Good Harvest Villa, Poongnyeon Villa)
Rodzaj: komedia, kryminał
Liczba ocinków: 20
Stacja i czas emisji: tvN, premiera – 5 marca 2010 ; piątki godz. 23:00 (cz. Kor.)
PD: Jo Hyun Tak
Scenariusz:
- Jang Hang Joon (Ghost House, Spring Breeze, A Great Chinese Restaurant, The Adventures of Mrs Park)
- Kim Eun Hee (Winter Sonata, Summet Scent, Sweet 18, The Snow Queen, Once in a summer, When It's at night, My Fair Lady)

TRAILER 1 TRAILER 2

Z napisy będzie odpowiedzialne Withs2
Channel na viikii => KLIK

Występują:
Shin Ha Kyun jako Oh Bok Gyu (29)
Lee Bo Young jako Yoon Seo Rin (29)
Baek Yoon Shik jako Park Tae Chon
Kim Chang Wan jako Kim Sang Chul
Jo Mi Ryung jako Madam Hong
Kwon Byung Gil jako Choi Sung Shik
Go Soo Hee jako Kim Choo Ja
Moon Hee Kyung jako No Mae Ja
Kang Byul jako Park Song Yi
Jung Kyung Ho jako Sang Geun
Choi Joo Bong jako Kim Pil Chung

STORY
“Harvest Villa” to komedia kryminalna rozgrywająca się wokół ogromnego majątku pozostawionego mężczyźnie, który nie ma o tym pojęcia. Jest również kobieta, która desperacko potrzebuje pieniędzy oraz sąsiedzi, sami konspirujący by za wszelką cenę dobrać się do fortuny. Dziedzictwo podobno jest ukryte gdzieś w czeluściach starej kamienicy. Niestety czas na znalezienie skarbu jest ograniczony ponieważ budynek wkrótce zostanie zburzony. Tymczasem dochodzi to tajemniczego samobójstwa.

Ode mnie:
Zainteresowałam się tą dramą z dwóch powodów. Pierwszy uśmiecha się na plakacie ;D Główny pan bohater do bólu przypomina Go Dong Baeka z That Foola, przez chwilę myślałam, iż Hwang Jung Min ponownie zdecydował się na dramę. Ale nic. Shin Ha Gyun tak uroczo się prezentuje, że nie trudno mu będzie skraść serce ;>
Drugi powód to oczywiście plot. Czy komuś to się z czymś nie kojarzy? :D Bo ja widzę tu siostrę bliźniaczkę Evasive Inquiry Agency. Jeszcze jak czytam, że ma to być komedia w Hitchcockowym klimacie grozy, to me nadzieje rosną ;D

*drama miała być pierwotnie wyemitowana w połowie 2009 roku przez MBC, ale... chyba nie wyszło xP (bali się kolejnej przegranej w walce o widownię?)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 27 lut 2010

woah *_*
naprawdę brzmi jak EIA xD NA 100% będę oglądać jak pojawią się suby !!

- szkoda tylko, że tvN to emituje :( a nie jedna z 3ech głównych stacji
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 27 lut 2010

przeczytałam tvn i zastanawiam się 'eeh?' xD pierwszy raz słyszę o takiej koreańskiej stacji xD

fabuła zapowiada się na poplątaną, ale 'komedia kryminalna' brzmi naprawdę fajnie xD i jakieś tajemnice, hm, może być ciekawie.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

- szkoda tylko, że tvN to emituje Sad a nie jedna z 3ech głównych stacji

Ale popatrz, drama będzie emitowana po 23, więc możliwe są hymm jakby to ująć... niestosowne obrazki xPPPP TVN się nie cacka XP

fabuła zapowiada się na poplątaną, ale 'komedia kryminalna' brzmi naprawdę fajnie xd i jakieś tajemnice, hm, może być ciekawie.

Noo^^ W ogóle to *reklama* *reklama* jak Cię interesują takie klimaty to polecam prześwietną dramkę Evasive Inquiry Agency ^^ *koniec reklamy*
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 27 lut 2010

podpisuję się obiema dłoniami i stopami pod reklamą Maury xD
EIA to niesamowita drama :D Chociaż 2 pierwsze odcinki nie zapowiadały tak dobrej zabawy :D

Ale popatrz, drama będzie emitowana po 23, więc możliwe są hymm jakby to ująć... niestosowne obrazki xPPPP TVN się nie cacka XP

zobaczymy, zobaczymy xD
(Maura nie mów mi, że ty na to czekasz? ;p)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

(Maura nie mów mi, że ty na to czekasz? ;p)

no OCZYWIŚCIE! ;D jakaż to by była odświeżająca odmiana zobaczyć coś innego od wstydliwego trzymania się za ręce! XD A tak naprawdę to jednak wątpię.. to jednak kdrama, nie? XP
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 27 lut 2010

z min na plakatach to się niezłe nerdy zzapowiadaja, więc z miłości do Ptaków zobaczymy, ocenimy..... :D
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 27 lut 2010

Ai_tanu pisze:przeczytałam tvn i zastanawiam się 'eeh?' xD pierwszy raz słyszę o takiej koreańskiej stacji xD

To jest tzw. stacja "kablówkowa" - najpopularniejsza z takich, ale oglądalnością mocno ustępująca "wielkiej trójcy" - KBS, SBS, MBC...

A co do rezygnacji MBC, to ktoś wcześniej już dobrze napisał...

Stacja po cichu wycofała się z tej dramy, gdyż obawiała się, że ta nie zdobędzie za dużej oglądalności (co mnie dziwi, bo dość głośno było o tej dramie w I poł. 2009)

Zastanawia mnie tylko, czy będą jakieś RAW-y i czy withS2 to przetłumaczy (ma to w planach, ale podobno tłumaczenie nie jest pewne...)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 09 mar 2010

Stacja po cichu wycofała się z tej dramy, gdyż obawiała się, że ta nie zdobędzie za dużej oglądalności (co mnie dziwi, bo dość głośno było o tej dramie w I poł. 2009) /quote]
Hah, najlepsze jest to, że zawsze mi się wydawało, że zapowiadali dramę jako kolejną-dramę-o-modzie xD

Zastanawia mnie tylko, czy będą jakieś RAW-y i czy withS2 to przetłumaczy (ma to w planach, ale podobno tłumaczenie nie jest pewne...)

Wiesz, ostatnio viikii się zaktywowało i robią nawet softy, więc nie powinno być problemu ^^ A Rawy na pewno będą ; )

edit 09.03

Yeeesss withs2 robi napisy! uratowani! ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 09 mar 2010

No a RAWY na Am Addiction są - TO SUPER!!! - Tylko, czy mi się wydaje, czy pierwszy ep trwa ledwo 50 minut???

I w ogóle podejrzewam, dlaczego MBC nie chciało tego puścić...
Producentem wykonawczym jest CJ Entertainment, które wyprodukowało... "Dream" (to chyba drama o najniższej oglądalności w 2009 roku...)

Chociaż z drugiej strony jest to jeden z największych producentów filmowo-telewizyjnych...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 09 mar 2010

Chyba za rzadko tu zaglądam (albo za dużo postów mi umyka) ^^ Przegapiłam TAKI temat ;)

Ale jak zawsze ogrzewa mi serduszko wszelkie reklamy i zachwyty na temat mojej ukochanej dramy :D:D Taaaaak EIA rules all the way! A tu faktycznie zapowiada się coś w bardzo podobnym stylu ^^ chociaż... wiecie wydaje mi się ze nic nie pobije EIA ;) (przynajmniej w moich oczach)

Ale co ja widzę - wygląda na to że już wyszedł pierwszy odcinek ^^
*idzie odwiedzić viikii*
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 19 mar 2010

przyznaję, zgrzeszyłam i obejrzałam pierwszy odcinek mimo miliona innych dram które mam w planach.
po pierwsze kwestia techniczna - jakoś mnie ucieszyło że odcinki będą krótsze od przeciętnej koreańskiej dramy i tylko raz w tygodniu. szanse na obejrzenie dalej rosną xD

sama drama... w pierwszym odcinku mnie nie zachwyciła, chociaż parę fajnych scen... głowa między kratami.. xD rzut rakietą... ehem xD nie no, fajnie. ale raczej strona komediowa tu wygrywa, bo przynajmniej na razie żadeho napięcia dla mnie tu nie było. pewnie się rozkręci, będzie dochodził dlaczego niby ojciec popełnił to samobójstwo i okaże się że coś tam i w ogóle hm... no, myślę że będę oglądać to dalej >D
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 19 mar 2010

sama drama... w pierwszym odcinku mnie nie zachwyciła, chociaż parę fajnych scen... głowa między kratami.. xd rzut rakietą... ehem xd nie no, fajnie. ale raczej strona komediowa tu wygrywa, bo przynajmniej na razie żadeho napięcia dla mnie tu nie było. pewnie się rozkręci, będzie dochodził dlaczego niby ojciec popełnił to samobójstwo i okaże się że coś tam i w ogóle hm... no, myślę że będę oglądać to dalej >D

o i teoretycznie mamy spoiler :D nie tak po złośliwości wcale mówię
:D

więc mówicie, że warto :wink: obaczym
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 19 mar 2010

jeśli to konkretnie do mnie to ja prosiłam żeby nie spoilerować w przypadkowych tematach, bo ja nie czytam postów zanim obejrzę jakiś odcinek w dramie którą oglądam / chcę oglądać xD bo bez spoilerów w tematach o dramach to przecież nie ma chyba co pisać? nie wiem, wg mnie dyskusja wtedy nie ma sensu.

no jak dla mnie warto chociaż zobaczyć co z tego dalej wyjdzie, bo widzę potencjał^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 21 mar 2010

Odcinek 1

W sumie po tym pierwszym odcinku mam jeszcze niewiele do powiedzenia, drama akurat jest taka, że karty będą odkrywane w trakcie. Ale spróbujmy
Ejjj :D Oni naprawdę robią wszystko by się upodobnić do EIA. Nawet motywem przewodnim w tej dramie jest kawałek wykorzystywany w EIA xP Potem przesłuchałam jeszcze raz OSTA EIA, a tam niektóre melodie takie same (ta z gwizdaniem i jedna na akordeon XP) No i..... pierwszy odcinek (tak samo jak w EIA) był baaardzo taki sobie. Nawet motyw z ojcem na początku był podobny, tak jakby scenę prosto wycięli z EIA ;p Ale ten... mam jednak nadzieję, że czymś zaskoczą (chociaż motyw słodziaśnego kotka też już się pojawił....będzie więcej? ;p)
Ale ten... jak ja lubię kiedy główny bohater się uśmiecha ; ))))) Chyba będzie rozczulał tak samo jak Hwang Jung Min w That Foolu ^^ Też mmo, że jakimś ciachem nie jest, wydaje się mieć ogromny czar osobisty (no i kto by teraz chciał kojarzyć tego aktora z jego rolą zielonowłosego niemowy w Mr Vengeance Park Chan Wooka? no kto? XD)
Aha i sąsiedzi! Haha wyglądają creepy ;p I właściwie nie mogę się doczekać ich historii ;p

To tyle narazie. Będę oglądać dalej bo jestem ciekawa czy po raz kolejny uda się stworzyć coś unikatowego. (hehe narazie ciężko XP) ; )
Obrazek

Wróć do „K-drama”