[2010] A Man Called God

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

[2010] A Man Called God

Postautor: mistiq » 06 mar 2010

Obrazek

Tytuł oryginalny:신이라 불리운 사나이 /Shinira Beulriyun Sanayi
Tytuł alternatywny: A Man Called God / The Divine Hero
Gatunek: romans, akcja
Liczba odcinków: 24
Nadawca: MBC
Emisja: 06.03.2010 - 16.05.2010
Czas emisji: Sobota i niedziela, 21:45

Fabuła:
Choi Kang Ta jest super agentem z przerażająca reputacją. Stracił swoich rodziców i został zaadoptowany przez Amerykanów. Gdy staje się dorosły, wraca do Korei, aby pomścić niesprawiedliwą śmierć swego ojca. Dowiaduje się, że cztery osoby, są zamieszane w tę zbrodnię. Podczas realizacji zemsty, jego partnerka, Vivian, zdradza jego, narażając jego życie na niebezpieczeństwo. Nad jego powrotem do zdrowia czuwa Bo Bae, kobieta, którą przypadkowo spotkał. Po powrocie do zdrowia, zamieszkuje na slumsach, gdzie zaprzyjaźnia się z biednymi ludźmi. Po raz pierwszy w swoim życiu jest otoczony życzliwością i miłością. Lecz Hwang Woo Hyun, prominent w Koreańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej i spadkobierca Hwanglim Group, staje się wściekły z zazdrości, o to, że Choi Kang Ta ukradł jemu Jin Bo Bae i zamierza się jego pozbyć. Czy Choi Kang Ta będzie w stanie pomścić śmierć ojca? Kogo wybierze Bo Bae? Choi Kang Ta, czy Hwang Woo Hyun?

Występują:
Song Il Gook jako Michael King / Choi Kang Ta
Obrazek
Han Chae Young jako Jin Bo Bae
Obrazek
Kim Min Jong jako Hwang Woo Hyun
Obrazek
Han Go Eun jako Bebe Ahn (Vivian Castle)
Obrazek
Yoo In Young jako Jang Mi
Obrazek

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 06 mar 2010

plot ciekawy ,tylko jeden problem - podobno haruharu subs ma zajmować się subami ,czyli będą nieprędko ,bo coś ostatnio są w poślizgu i to sporym ze swoimi projektami
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 09 mar 2010

plot ciekawy ,tylko jeden problem - podobno haruharu subs ma zajmować się subami ,czyli będą nieprędko ,bo coś ostatnio są w poślizgu i to sporym ze swoimi projektami

nie załamuj jeszce bardziej.

widziałam daw epy, bez subów oczywiście i kurcze dobre to - taki james bond i agentka o stu twarzach :D
kurde jak coś fajnego to nie tłumaczą a sieczki jakieś dodają :cry:

EDiT:

Ej nikt tego nie ogląda? To żałujcie. Świetna drama.

Nie dość, że jest ciekawie i ekscytująco z mnóstwem gadżetów to jeszcze można się pośmiać jak nie wiem.

Fryzura Michela Kinga działa na mnie nerwowo - chichotowo, ale jaki z niego koleś - po prostu wymiata
:D

Nasza reporterka, co to ma mniej rozumu niż wdzięku jest tak sympatyczna, że nie da się jej nie lubić.

W ogóle jakie postaci w tej dramce, nie mogę sie doczekać kolejnych epów. :D

rozwalił mnie motyw z TOP i Paris Hilton na maksa, i taniec na balu :P

Dramka wymiata :D
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 02 kwie 2010

ęj na prawdę nikt tego nie ogląda :shock:

no zdecydowanie jestem w szoku :wink:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 03 kwie 2010

Anulka no ja to na pewno będę oglądać, ale jak już wyjdzie całość (szacuję, że około jesieni haru wypuści 24 odcinek ;) ) Poza tym teraz jest tyyyyle innych ciekawych , że jakbym chciała to i tak nie miałabym gdzie to wepchnąć ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 03 kwie 2010

Anulka no ja to na pewno będę oglądać, ale jak już wyjdzie całość (szacuję, że około jesieni haru wypuści 24 odcinek Wink ) Poza tym teraz jest tyyyyle innych ciekawych , że jakbym chciała to i tak nie miałabym gdzie to wepchnąć ;D

24 ? to czemu ja gdzieś wyczytałam,ze 16? Zresztą z tym to nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 11 kwie 2010

Zaczynam się bać ;p Moja siostra do mnie dzwoniła przed chwilą, głośno wyśmiewając tą dramę. .. w sumie w taki sposób, że sama zaczęłam się śmiać XP
A teraz sms: "Oro jest scena w zbożu"
:D:D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
sujini
Co to jest dorama? o_O

Postautor: sujini » 12 kwie 2010

5 odcinków za mną i jestem uzależniona :lol:

Początkowo dosyć drażnił mnie komiksowy charakter tej dramy (wliczając w to fryzurę Michaela Kinga), ale obecnie chyba do niczego nie jestem w stanie się przyczepić. Balam się jak ja się przyzwyczaję do SIGa, który do tej pory zachwycał mnie odziany po szyję w zbroję i z rozwianą grzywą w dramach historycznych, tym bardziej, że nigdy nie przepadałam za przypakowanymi facetami, ale jednak jako `Peter Pan`rozkłada mnie na łopatki :D
Taka stara a taka pokręcona :roll: niah, niah! :D
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 26 kwie 2010

Początkowo dosyć drażnił mnie komiksowy charakter tej dramy (wliczając w to fryzurę Michaela Kinga), ale obecnie chyba do niczego nie jestem w stanie się przyczepić. Balam się jak ja się przyzwyczaję do SIGa, który do tej pory zachwycał mnie odziany po szyję w zbroję i z rozwianą grzywą w dramach historycznych, tym bardziej, że nigdy nie przepadałam za przypakowanymi facetami, ale jednak jako `Peter Pan`rozkłada mnie na łopatki Very Happy
Taka stara a taka pokręcona Rolling Eyes niah, niah!

no cieszę się że ktoś to jeszcze oglada :D ja tam kocham tę dramę.
Michel ech - a jak mu włosy spadają na czoło to jest fajowski.Jak ma hełmofon to jest komiczny :D
ale do rzeczy wyszedł już OST - jest nawet wersja by filharmonia - moi faworyci na tej płytce od 10 w dół - Polecam posłuchać :D szczególnie tym, którzy bidaki nie znaleźli jeszcze czasu na tę dramkę :D

Obrazek

Tracklist:
01 아무도 모르죠 – 가비엔제이 (Gavy NJ)
02 나쁜 버릇 – Zia
03 Rain Man – 장우혁 (feat.강현정Of버블시스터즈)
04 조금씩 지워가요 – Run
05 Say… – J(제이)
06 나는 당신이 아프다 – Kyle
07 가지 말아요 – Kyle
08 상처 – 안젤로 (feat.박승화of유리상자)
09 나쁜 버릇 (Guitar ver.)
10 God of Sun (Main Theme)
11 Hero
12 Going to Battlefield
13 a Love (Love theme)
14 Chaos
15 Hawaiian Love
16 God of Sun (Slow Ver.)
17 God of Sun – Sofia Philharmonic Orchestra (true sound)

Download: http://www.mediafire.com/?ejzun2wwjhy
Awatar użytkownika
sujini
Co to jest dorama? o_O

Postautor: sujini » 27 maja 2010

KartoflAnka pisze:ale do rzeczy wyszedł już OST - jest nawet wersja by filharmonia - moi faworyci na tej płytce od 10 w dół - Polecam posłuchać :D

Dzięki wielkie za linka! na pewno zassam:)) Dawno czemu ściągnęłam sobie `Rain Man` i po prostu UWIELBIAM ten kawałek! Fajnie będzie posłuchać sobie całego soundtracku.

Obrazek

Dawno mnie tu nie było, ale A Man Called God oglądam nadal, z rozdziawioną buzią, rozanielonym spojrzeniem, a ostatnio ze łzami lejącymi się strumieniami! 13, jakże przełomowy odcinek obejrzałam w całości 2 razy, nie mogąc się doczekać napisów do kolejnych.. :p Na szczęście Haru Haru Subs zrobili nam radochę i wypuścili dziś od razu suby do 14 i 15 epizodu:D Z oglądaniem poczekam do jutra, bo nie mam jeszcze ściągniętego 15. odcinka i z pewnością się odezwę :D

UWAGA będzie trochę spoiler2ów co do 13. odcinka.

Kurczę, ta drama ma parę niedociągnięć, czasem bohaterowie zachowują się trochę nielogicznie (ale to w końcu koreańska drama;)), ale ja to po prostu uwielbiam:D
Jeśli chodzi o siostrę Choi Kang Ta, to można było się niemal od początku domyśleć kto nią jest. Teraz tylko jestem ciekawa kiedy ona się dowie i co z tym zrobi, może być naprawdę emocjonująco.
No i ta miłość.. w końcu Bo Bae okazała w pełni swoje uczucia.. cóż jej się dziwić, być tak ratowaną za każdym razem przez Song Il Gooka... aach;)

Szkoda mi profesora, ze też on musiał zginąć.. :(:(:( wygląda na to, że ten drugi, informatyk, zdołał zbiec, mam nadzieję, że się wkrótce pojawi.

Co jeszcze chciałam napisać.. nie lubię jak Vivian mówi po angielsku;)Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 27 maja 2010

Dawno mnie tu nie było, ale A Man Called God oglądam nadal, z rozdziawioną buzią, rozanielonym spojrzeniem, a ostatnio ze łzami lejącymi się strumieniami! 13, jakże przełomowy odcinek obejrzałam w całości 2 razy, nie mogąc się doczekać napisów do kolejnych.. :p Na szczęście Haru Haru Subs zrobili nam radochę i wypuścili dziś od razu suby do 14 i 15 epizodu:D Z oglądaniem poczekam do jutra, bo nie mam jeszcze ściągniętego 15. odcinka i z pewnością się odezwę Very Happy

no ja już po 14 i 15. Ale powoli się wydaje wiele rzeczy. Co do siostry fakt, tylko czy teraz jej nie ukatrupią.

Prev do 16 zapowiada się nieźle :D

Jejka ta podła małpa Vivian i jej Who's there?( ale ładna jest tzreba jej przyznać) -oby się udławiłą własnym jadem -jej boyfriend Bulinek wymiata jednak na maksa :D
Jego siostra zresztą też.
Az się dziwię ,ze to zaraz koniec tej dramki, choć napisy faktycznie daja strasznie wolno -no ale warto czekać i dwa tygodnie na kolejne, bo warto.
Awatar użytkownika
sujini
Co to jest dorama? o_O

Postautor: sujini » 27 maja 2010

Własnie skończyłam oglądać, niah, niah :D i zacieszam, patrząc na status subów: w 16. został im tylko QC (cokolwiek to jest??), 17. wygląda na skończony, więc znów wypuszczą na raz napisy do dwóch odcinków. Aaa, can`t wait:D
No ale uzmysłowiłaś mi ,że faktycznie już niedługo koniec tej dramy, buu..:( ale z drugiej strony jestem strasznie ciekawa zakończenia, bo nijak nie potrafię sobie wyobrazić jak może ono wyglądać.
Jak to miło, ze Johnny wrócił i ze znów Michael ma swoje centrum dowodzenia, swoje gadżety i swoje cuda techniki. Swoją drogą, myślałam,że dłużej pozostanie bezdomny.. pamiętam scenę w której Michael poszedł z Bo Bae na jakieś uliczne żarełko i wówczas ona poprosiła sprzedawczynię, żeby zapamiętała twarz Michaela i dała mu jeść jeśli kiedykolwiek on będize tego potrzebował - uczepiłam się tego, tkwiąc w przekonaniu, że wkrótce pojawi się tego flashback... no, ale może jeszcze wszystko przed nami;)
Awatar użytkownika
sujini
Co to jest dorama? o_O

Postautor: sujini » 28 maja 2010

sujini pisze: jestem strasznie ciekawa zakończenia, bo nijak nie potrafię sobie wyobrazić jak może ono wyglądać.

już sobie potrafię wyobrazić.. :/
eeech, trafiłam na spoiler2, o którym autor nie raczył poinformować wcześniej, że to spoiler2.. aż mi się odechciało oglądać:(

nauczka: NIE CZYTAĆ KOMENTARZY NA YOUTUBE!!!

;(
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 13 cze 2010

nauczka: NIE CZYTAĆ KOMENTARZY NA YOUTUBE!!!

;(

nie czytać :D

Fajnie, że nie piszę do siebie. Mam nadzieję, że nie będę spoiler2owała. Trochę przyśpieszyli to subowanie.

Jejka, ale to się cudownie ogląda. Po prostu szok za szokiem :D Muzyka jest idealnie dobrana i nadal świetni aktorzy.

Po 21-22 epie ryczałam jak bóbr dosłownie, chociaż mi w sumie jakby trupa nie było szkoda 8) ale i tak szok. Czekam teraz,co dalej i wciaż mam nadzieje, że Michel aż tak się nie poświeci

wszystko się wydało, jak z Sujini przypuszczałyśmy chyba zresztą :D

Michel vel Peter Pan jest tak męski( jego oczy OMO), że dech mi zapiera i stwierdzam, że miło odpocząć przy nim od tych wszystkich z deka zlalusiałych i wygładzonych nimf( nie żeby mi to przeszkadzało, no ale.... ile można na dłuższą metę) w przykrótkich portkach :D
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 13 cze 2010

KartoflAnka pisze:Jejka, ale to się cudownie ogląda. Po prostu szok za szokiem :D Muzyka jest idealnie dobrana i nadal świetni aktorzy.

Michel vel Peter Pan jest tak męski( jego oczy OMO), że dech mi zapiera i stwierdzam, że miło odpocząć przy nim od tych wszystkich z deka zlalusiałych i wygładzonych nimf( nie żeby mi to przeszkadzało, no ale.... ile można na dłuższą metę) w przykrótkich portkach :D

To się cieszę, bo obiecuję solennie wziąć się do dramy po "Friendsie". Wzbudzona we mnie została bowiem wola do serii z duuuużą dawką testosteronu, która - sądzę - jeszcze wzrośnie. Kuse porcięta są fajne bo są fajne i kuse, coś na kształt wyrafinowanego deseru stanowią ale od czasu do czasu człowiek łaknie też mięcha i kartofli. Poza tym od nadmiaru słodyczy zęby się psują (znowu zeszłam na porównania kulinarne ---> SZOK :shock: ).

Tylko... z pewną taką nieśmiałością obserwuję fryzurę głównego bohatera... Coś jakby... Leningrad Cowboys?
:volli:

Wróć do „K-drama”