[2010] Cinderella's Sister

seriale z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 15 maja 2010

Piosenki Alexa to ja w dramie nie słyszałam,albo jestem głucha jakaś,a Joo jest przepiękna,tylko szkoda że ten ost jakiś...mały,będą to wydawać w kawałkach jak Paste?
A ten opis jest na wielu stronach,dużo rzeczy mi w nim nie pasuje,ale chyba najbardziej ciekawi mnie to zdanie: ‘Cinderella shouldn’t be loved by her stepmother. You broke the rule! I’ll pay you back by taking away what you have and will have! But then… What should I do first?’. Które dodatkowo oznaczone jest jako cytat,jakoby Eun Jo to niby powiedziała. Znowu jestem wybiórczo głucha?

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 15 maja 2010

A ja właśnie Hyo Sun widzę jako Kopciuszka...

No bo tak... Kopciuszek przed śmiercią ojca był szczęśliwą dziewczynką mającą wszystko, a dopiero po śmierci ojca wszystko zaczęło się w jej życiu psuć. Okazało się, że macocha jej nie kocha (co się wydarzyło), a siostra to mała wredota (przynajmniej do niedawna Hyo Sun właśnie tak myślała o Eun Jo) ...
do tego Hyo Sun jest tak przesłodzona, tak nieporadna, tak niedojrzała, tak głupiutka, naiwna... że przecież to musi być Kopciuszek, który zawsze był na taką postać stylizowany :D

Eun Jo ani trochę nie pasuje mi na Kopciuszka :P
Tak więc Ki Hoon jeżeli ma skończyć z Eun Jo nie może być księciem, a jak jest... to albo smutne zakończenie, albo całkowicie nowe rozwiązanie tej historii xD

(nie! no będę szczery... tak się napaliłem na parę Hyo Sun/Ki Jung, że nie wytrzymam... to jak on się do niej szyderczo uśmiechnął, a potem nazwał ją dzieckiem... i to jak potem ona za nim wybiegła i przyrzekła sobie, że mu nie odpuści... ahhh! więcej konfrontacji, więcej kłótni... aż dojdzie do miłości ;p )
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Kto się czubi,ten się lubi? Coś w tym jest. Sama pomyślałam o nich jako parce,skończyli by razem to Hyo Sun odczepiłaby sie od oppa :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Panna_S » 15 maja 2010

w końcu nadrobiłam swoje zaległości i obejrzałam wszystko co tylko mogłam jeśli chodzi o CS ;)

chciałam napisać tak dużo po tych dwóch odcinkach, ale jak przeczytałam wasze posty to stwierdziłam, ze chyba wszytsko zostało już powiedziane.

Powiem tylko, że płaczo-krzyk Eun Jo po akcji z próbą utopienia się sprawił, że coś mnie zabolało, tak wręcz fizycznie, w mostku. I poraz kolejny poleciały mi łzy podczas oglądania tej dramy. Scena niesamowita. Jej wymowa została już ładnie i dokładnie skomenotwana wyżej wiec nie bedę powielać ;)

Ulgę poczułam natomiast podczas sceny w lesie. W końcu coś się ruszyło. Chociaż do końca nikt nikomu nie wytłumaczył tego co było do wytłumaczenia i wyznania, ale każdy z nich wie w glębi serca do drugie myśli. Ki Hoon wie od Taeca, Eun Jo od samego księcia. Przy okazji, to strasznie się bałam, jak zaczęła się scena Hyo Sun vs. Ki Hoon - myślałam, że powie jej, że docenia jej uczucia itd i dlatego "let's try" albo inne altriustyczne "bądźmy razem, bo mnie kochasz (i do tego Twoja sioatra tego chce)", a tego bym chyba nie przeżyła.

No i na koniec taka myśl, która przyszła do mnie pod koniec 14 odcinka, ale jeszcze przed sceną z pamiętnikami ojca. Pomyślałam sobie, że świetne jest to, że nie zrobili z Hyo Sun takiej zołzy i (żeby nie powiedzieć brzydko :P) evil-women, na jaką zapowiadała się po wszytskich trailerach, opisach i zapowiedziach, i że w gruncie rzeczy nie ma rewanży, mszczenia się, odgrywania itd. Ale potem przyszła ostatnia scena i trochę się przestarszyłam, że wszytsko jeszcze moze się zdarzyć. Widać Hyo Sun jest w stanie wybaczyć matce złe traktowanie i wcześniej udawaną miłość względem siebie, ale może nie wybaczyć jej krzywdzenia przez tyle lat ojca, którego tak kochała.

http://allkoreandrama.com/cinderellas-stepsister

co do tego to... nawet brak mi słów po tym co przeczytałam :shock:
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

dokładnie xD kto się czubi ten się lubi xD
a jeżeli nie to zawsze jeszcze zostaje młodszy brat szaleńczo zakochany w Hyo Sun od pierwszego wejrzenia xD
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

a co do Hyo Sun i potencjalnych wątków miłosnych to ja właśnie bym była bardziej za młodszym bratem - mam wrażenie, ze ten wątek też sie wkrótce rozkręci, bo nie skończą chyba na oglądaniu filmików na ipod'zie czy co to było :P

ewentualnie może być dziennikarz :D on też sprawia wrażenie, że większa rola w tej historii jeszcze gdzieś tam na niego czeka.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Dong Soo to raczej o Eun Jo nie zapomniał jeszcze xD przecież powiedział Hyo Sun, że bez siostry nie ma po co do niego przychodzić :)

Ja obstawiam mimo wszystko starszego brata i Hyo Sun xD
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

mootyl pisze:Dong Soo to raczej o Eun Jo nie zapomniał jeszcze xD przecież powiedział Hyo Sun, że bez siostry nie ma po co do niego przychodzić :)

Z jednej strony tak, ale z drugiej sposób w jaki odnosi się do HS jest w jakimś stopniu uroczy :P

W ogóle okazuje się, że prawie cała męska populacja tej dramy szaleje za EJ ^^

no, ale myślę, że w następnych 2 odcinkach powinno nam się już jakoś wyklarować kto z kim i dlaczego (szczególnie jeśli chodzi o HS) ;)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 15 maja 2010

Piosenki Alexa to ja w dramie nie słyszałam,albo jestem głucha jakaś,

Ja tez jej w dramie nie słyszałam, ale przesłuchałam ost i podzieliłam się swoimi odczuciami:)

No i na koniec taka myśl, która przyszła do mnie pod koniec 14 odcinka, ale jeszcze przed sceną z pamiętnikami ojca. Pomyślałam sobie, że świetne jest to, że nie zrobili z Hyo Sun takiej zołzy i (żeby nie powiedzieć brzydko Razz) evil-women, na jaką zapowiadała się po wszytskich trailerach, opisach i zapowiedziach, i że w gruncie rzeczy nie ma rewanży, mszczenia się, odgrywania itd. Ale potem przyszła ostatnia scena i trochę się przestarszyłam, że wszytsko jeszcze moze się zdarzyć. Widać Hyo Sun jest w stanie wybaczyć matce złe traktowanie względem siebie, ale może nie wybaczyć jej krzywdzenia przez tyle lat ojca, którego tak kochała.

Będzie jak mówisz. Zauważyłam złowieszczy wzrok, ale nie powiązałam sprawy w całość. Nie chciałabym jej oglądać mszczącej się na kimkolwiek, ale to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz. A jeśli stanie się evil woman (i tu nawiązuje do pairingów, o których tak żywo rozmawiamy) to wcale nie byłoby takie nie na miejscu gdyby wykazała zainteresowanie starszym bratem. Oczywiście jak bym sobie tego życzyła i by na sam juz koniec zaprzestała zemsty, ale znalazła kogoś do tanga:)Czyli, żeby plany zemsty nie spaliły wszystkiego w jej życiu i by nie została sama jak palec. Bo mielibyśmy taki sam ending jak tuż kawałek po openingu...

Powiem tylko, że płaczo-krzyk Eun Jo po akcji z próbą utopienia się sprawił, że coś mnie zabolało, tak wręcz fizycznie, w mostku.

To jest między innymi powód, który przykuwa mnie do ekranu. Oczywiście nie bawi mnie oglądanie psychicznie wykorzystanej bophaterki, ale mam na myśli współodczuwanie. Jest na tyle silne, że nie da sie go uniknąć - przynajmniej osobie, która jest wrażliwa.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 maja 2010

Cytat:
Piosenki Alexa to ja w dramie nie słyszałam,albo jestem głucha jakaś,

Ja tez jej w dramie nie słyszałam, ale przesłuchałam ost i podzieliłam się swoimi odczuciami:)

tej no, na serio nie słyszałyście? leci już od 12 odcinka ^^ ta piosenka jest taka <33

A w ogóle to... macie tu live'a Yesunga do It has to be you. Po prostu miód <3

tak sie jarałam, a taka słaba jakośc tych sukir wczorajszych ;(
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Po wypowiedzi Maury składam uszy...Anna-banana wszystko wskazuje na to, że jesteśmy głuche:(
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

piosenka Alexa naprawdę od 12 odcinka leci prawie non stop xD co najmniej 2 razy na odcinek :D

co do live... TO TAKI ISTNIEJE?! *_*
muszę obejrzeć szybko !! :D
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Piżmak pisze:Będzie jak mówisz. Zauważyłam złowieszczy wzrok, ale nie powiązałam sprawy w całość. Nie chciałabym jej oglądać mszczącej się na kimkolwiek, ale to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.

kurczę, z jednej strony jest to najbardziej prawdopodobne, ale z drugiej ciaglę się łudzę, ze scenarzyści nas zaskoczą, tak jak zaskakiwali już parokrotnie w tej dramie (przykładowo jak ojczym podsłuchał w szpitalu rozmowę Eun Jo z matką - byłam pewna, ze teraz się wszytsko zburzy, a tu okazuje się, to co się okazało)
z innej jeszcze strony, to skoro w zapowiedziach była zemsta, to pewnie na takową naprawdę trzeba liczyć - tym bardziej, że jeszcze 6 odcinków przed nami - coś się musi dziać i raczej nie zaserwują nam wielkiej sielanki.
no nie wiem, nie wiem... Hyo Sun zrobiła się naprawdę fajną postacią, szkoda by było gdyby znów się wszytsko grzmotnęło.

Piżmak pisze:To jest między innymi powód, który przykuwa mnie do ekranu. Oczywiście nie bawi mnie oglądanie psychicznie wykorzystanej bophaterki, ale mam na myśli współodczuwanie. Jest na tyle silne, że nie da sie go uniknąć - przynajmniej osobie, która jest wrażliwa.

dokładnie. Niesamowite jest to jak Moon Geun Young to wszytsko odgrywa. Oglądałam wczoraj My Little Bride i miałam wrażenie, że coś złego stało się z moją głową i mam rozdwojenie jaźni. W żaden sposób nie mogłam połączyć jej jako Boeun i jako Eun Jo, ale to tylko świadczy o tym na jakim poziomie jest jej aktorstwo.

Co do Alexa, to też go dość często słyszę w dramie. Co prawda są piosenki pojawiające się częściej, ale jakoś kojarzę, ze kilka razy łapałam sie na tym, że leci Alex. Chyba że rzeczywiście moja jaźń przeżywa jakiś kryzys ;)

a live jest łery, łery najs :D
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

dokładnie. Niesamowite jest to jak Moon Geun Young to wszytsko odgrywa. Oglądałam wczoraj My Little Bride i miałam wrażenie, że coś złego stało się z moją głową i mam rozdwojenie jaźni. W żaden sposób nie mogłam połączyć jej jako Boeun i jako Eun Jo, ale to tylko świadczy o tym na jakim poziomie jest jej aktorstwo.

Mamy ten sam problem, ponieważ ja po "Innocent Steps" doszłam do tych samych wniosków. Chociaż nasza aktorka to taki mały chochlik, ponieważ rok później w "Love Me Not" zagrała też kapitalnie i jej postać była odwrócona o 180 stopni od granej poprzednio.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Ja w każdym filmie jakim ją widziałam ja uwielbiam. Co prawda to co przedstawia w dramie jest o 180 stopni od tego co grywala w filmach,ale w czymkolwiek ją widziałam we wszystkim ją lubię,a w Innocent steps była taaaka urocza :D
Co do Alexa,to może ja w poniedzialek powinnam iść do lekarza bo na serio nie słyszałam tego w dramie :shock:

Porównanie mv i tego co było w dramie
Obrazek

Zamiast znaku zapytania powinna być chyba scena z ostatniego odcinka,bo w końcu do tego huga doszło :D
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-drama”