[2010] Cinderella's Sister

seriale z Korei
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 30 mar 2010

naprawdę świetnie się zapowiada, ale do jutra to dla mnie za wcześnie, ja muszę na angielskie suby zaczekać xD

Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 30 mar 2010

Ee? Hmmm, obejrzałam i wydal mi sie ten trailer co nieco dziwny... jak na trailer... Potem doczytalam ze to MVka _^_ n/c
Ale hit będzie ;) No i do KBS2 raczej mam zaufanie (albo raczej dobre przeczucie) - nie powinni skopać tej dramy tak całkiem.

I wszystko pięknie ale... Teac och Taec! Nie jestem pewna czy go zdzierżę w tej dramie ;P Pod koniec MVki miałam dosć xPPP Ale scena na motocyklu <3333 Niech nie krzyczy za dużo i będzie ok ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 30 mar 2010

No tak... po obejrzeniu tego pseudotrailera to juz wiem ze na pewno nie tego się spodziewałam.
Z całej czwórki to tylko jeden piękny osobnik - ten młody, przypakowany i spocony :P W ogóle, nie wiem co oni z główną bohaterką zrobili, ale jak tak chodziła z grzywa potarganą to miałam wrażenie ze jeszcze moment i zacznie niedojedzone burgery z koszów na smieci wyjadać... Ja czegoś nie doczytałam, ona jest bezdomna? W dodatku - nieco pomylowana chyba (ten wzrok...). O.o
Główny bohater jakoś niekorzystnie wyszedł w tych mv, a juz kopciuszek to ja nie wiem... jak żaba normalnie :D

Za to muzyka fajna. Mam nadzieję, że to się jakoś logicznie rozkręci :P I duzo spoconych scen z wrzeszczącym młodzieńcem :P ^^
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 30 mar 2010

po obejrzeniu mv nadal nie mogę wywnioskować o czym jest ta drama, ale i tak chcę oglądać ^^ będę czekać na suby więc nie wiem czy jutro to ten wielki dzień
Seo Woo jakoś inaczej wygląda... obie siostry mają takie same fryzury, że na filmiku nie mogłam na początku rozróżnić która to która...
właśnie, o co chodzi z tą siostrą Kopciucha? nie przypomina dobrej siostry, bardziej taką gangstę xD xD no tak, siostra zawsze była zła, ale to chyba jakaś odwrotna wersja tej historii nie
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 30 mar 2010

a ja po obejrzeniu MV boję się o zdolności aktorskie Taec-yeona T.T coś czuję, że będzie nadrabiał gołą klatą... (obym się mylił ^^)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 31 mar 2010

mootyl pisze:a ja po obejrzeniu MV boję się o zdolności aktorskie Taec-yeona T.T coś czuję, że będzie nadrabiał gołą klatą... (obym się mylił ^^)

Pierwszy ep możesz spokojnie obejrzeć, bo Taeca jeszcze nie ma :-P

A tak ogólnie to bardzo przyjemnie się ogląda - taki godzinny film familijny z elementami dramatu, ale nie przytłaczającymi odcinka...

No i balladka Yesunga i bardzo fajna pioseneczka jakiegoś girlsbandu w pociągu (taki fajny, optymistyczny, zwyczajny pop)...

Ogólnie z trzech nowości ta najbardziej mi przypadła do gustu, chociaż w kolejnym epie zapowiada się duuużo dramatu już...

PS. Seo Woo jest straszna w tej dramie - ma ryj jak koń - czy się śmieje, czy ma morową minę - normalnie kobyła :-P

Za to Moon Geun Young muszę przyznać świetną ma charakteryzację :-)
Mamuśka też nieźle zagrała, chociaż zależy jej tylko na forsie...
No i Chun Jung Myung - niezbyt się zmienił przez te 4 lata (miał trochę bardziej okrąglutką główkę, czyli musiał schudnąć w tym wojsku). Nadal wygląda na 6-7 lat młodszego, niż jest :-)

W mojej ocenie (jak na razie RAW) - 5/6
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 01 kwie 2010

obiecałam sobie że nie będę oglądać w tej strasznej jakości, ale ciekawość wzięła górę i jestem po 1 odcinku.

powiem tak:
pierwszy odcinek mnie trochę rozczarował [bo mv mi większego smaka narobiło xD], ale i tak już widać że drama się dobrze rozkręci xD przyznam że 2 pierwsze party musiałam obejrzeć 2 razy bo na początku się gubiłam... ale potem już się oglądało coraz przyjemniej.

Moon Geun Yeong bardzo dobrze moim zdaniem wygląda, zwłaszcza jak rozpuści włosy^^ i ma taką fajną mroooczną postać xD druga siostrzyczka wygląda jak dzieciak - nie mogłam uwierzyć że aktorka jest z rocznika 85 O.O już widze te dramaty w kolejnych odcinkach, yea xD

i w ogóle [chyba] nie było jeszcze Taeca... wspominałam, że za nim nie przepadam, więc czemu jestem rozczarowana?! xDDD nie wiem, jakoś pragnę już go mimo wszystko zobaczyć na ekranie xD

ah... i już nie cierpię pazernej mamusi... O_o

ogólnie czekam jak to się dalej rozwinie^^
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 01 kwie 2010

ja także pierwszy raz (zawsze musi być ten pierwszy raz) oglądałem na vikii - i cóż na razie tak dla mnie średnio ,Seo Woo strasznie wydłuża twarz ta kokarda we włosach czy co tam to jest ale i tak jest urocza -ech nawet na kolanach jak klęczy to też jakoś tak żal się tej biedaczyny zrobiło :)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 01 kwie 2010

Drugi ep - dowiadujemy się nieco więcej o bohaterze granym przez Chun Jung Myung (oczywiście gdyby Chun nie śpiewał w dramie, w której gra, to nie byłby sobą :-P) - Seo Woo cały czas wali miny jakby z psychiatryka wylazła...

Mamuśka pokazała, że jej własna córka nie jest dla niej ważna (kolejny raz)...

No i jeszcze nie było i chyba w 3epie też nie będzie Taec'a (bo musimy się przesunąć w czasie, żeby "grubasek" dorósł, a 3 ep nadal będzie w czasach nastoletnich :-) )

Ale ep był dobry 5/6. Czekam na więcej (choć zapowiedź porywająca nie była...)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 02 kwie 2010

Pierwszy odcinek był mega pozytywny xD
Naprawdę bardzo spodobała mi się postać grana przez Moon Geun Young ^^ Oczywiście spowodowane to było też grą aktorską, ale ogólnie to przez konstrukcję postaci. Zbuntowana, żyjąca w złych warunkach, nienawidzi swoją mamę, ale nie potrafi się od niej uwolnić.

Postać "Kopciuszka" irytowała mnie jak cholera :/ Ale dopiero później domyśliłem się, że to retrospekcje i ona musi być taka "przesłodzona" bo ma 7 LAT o.O !!!!!!!!!!

Najlepsza scena (i wtedy poczułem to coś, że ta drama to jednak to): gonitwa księcia za naszą siostrzyczką :) Nie wiem dlaczego, ale poczułem taki klimat bajkowy, magiczny... plus to zdanie: "nie wiem dlaczego, ale uwierzyłabym mu nawet gdyby powiedział, że księżyc jest kwadratem" *_*

---
Co do samego pomysłu retrospekcji -_-
To nie wiem czy on mi się podoba. Jakoś Moon Geun Young i Seo Woo nie wyglądają na 7 lat + ten KSIĄŻĘ - on niby teraz pracuje, to ile on ma lat? jeździ samochodem itp. 11 lat starszy? o.O !!!!!!!
i dlaczego jako jedyna postać Taec'ka jest wymieniona z młodocianym aktorem... wiem, że ma być później szok (że on się tak zmienił), ale to nie pasuje do całej reszty....
<-- oprócz tego minusa, więcej jak na chwilę obecną się nie doszukałem xD

dobrze rokuje na przyszłość ta dram :)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 02 kwie 2010

mootyl pisze:Postać "Kopciuszka" irytowała mnie jak cholera :/ Ale dopiero później domyśliłem się, że to retrospekcje i ona musi być taka "przesłodzona" bo ma 7 LAT o.O !!!!!!!!!!

One naprawdę grają takie "dziewczynki"?? No to wyobraźnia twórców chyba aż nazbyt poniosła... (oglądam rawy i wyciągam pojedyncze kwestie, bo viikii mnie przeraża jakością i zamulaniem i nikt mnie do niej nie zmusi :-/)

Ja myślałem, że one z 15 lat mają (chociaż Seo Woo takie miny sadzi, że dla mnie 4-letnią dziewczynkę mogłaby grać :-P )
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 02 kwie 2010

no niby jak 7 lat? O.o w szkole średniej są obie. któryś tam powiedział że "ona jest nadal siedmiolatką która straciła matkę", ale to było przecież o jej stanie umysłu O_o
i tu w sumie nie ma retrospekcji, tylko później będzie skok czasowy bodajże.

drugi odcinek - całkiem fajnie już się to rozwija. ale naprawdę NIE CIERPIĘ postaci granej przez Seo Woo O_o jak robi te wytrzeszcze albo wydyma policzki - tragedia. Drugą z kolei lubię coraz bardziej^^ i jeszcze jedna rzecz o której nie wspomniałam wcześniej - muzyka jest po prostu boska, poza tym ta drama ma tak... klimat. i jest, jakby to ująć, estetyczna xD takie mam wrażenie. Dziwna ta historia, ale wciąga.

[ps. Taeca faktycznie nadal nie było, i w ogóle lolnęłam jak sie dowiedziałam z napisów na viikii że jego postać to ten sam gruby chłopiec xD]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 02 kwie 2010

Ai_tanu pisze:no niby jak 7 lat? O.o w szkole średniej są obie. któryś tam powiedział że "ona jest nadal siedmiolatką która straciła matkę", ale to było przecież o jej stanie umysłu O_o
i tu w sumie nie ma retrospekcji, tylko później będzie skok czasowy bodajże.

No właśnie też się zdziwiłem i w to niedowierzałem (a oglądam RAWY, jak wcześniej pisałem) - one chyba z 15-16 lat mają - Taec najwyraźniej będzie młodszego grał od dziewczyn... Chociaż ja nie znam 16-latki, która by się tak zachowywała, jak Seo Woo... :-P
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 02 kwie 2010

jakoś tej dmary na viikii mnie pokonała i chyba sobie poczekam na softy x_x
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 02 kwie 2010

to ja tego nie rozumiem -_-
nawet jeżeli mają po 15 lat to o ile Taec będzie musiał być od nich młodszy, że tak zmienili aktora? -_- i o ile lat historia pójdzie do przodu? Musiałaby co najmniej o 8-9 lat - bo mały Teac wyglądał na 7/8 .

idę oglądać drugi ep.

EDIT:
oficjalnie jestem rozkochany w tej dramie *_*
i nic więcej nie powiem, bo ten odcinek mi się STRASZNIE podobał xD

Wróć do „K-drama”