[2010] Cinderella's Sister

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 12 kwie 2010

i Mootyl mnie uprzedził z odpowiedzią, ale dla niewtajemniczonych podeślę linka:

http://www.viikii.net/videos/watch/7234 ... w-ep5.html

Swoja drogą ja też myślę, że za sprawą przeskoków w czasie długie włosy się pojawią. Są moim pierwszoplanowym bohaterem w tej dramie:)

Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 12 kwie 2010

ja miałem łzy w oczach jak zobaczyłem ją w obciętych włosach T.T
szczerze... uwielbiam jak dziewczyna ma długie włosy, obcinając je kaleczy w sumie siebie :(
ahh a ona miała takie piękne, czarne, długie... które tak powiewały na wietrze *_*
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 13 kwie 2010

uuu... dlaczego on wyjechał? i dlaczego jest aż 8 lat później? i dlaczego ona ma krótkie włosy?

mogą gdzieniegdzie być spoilery
3 i 4 ep były pełne uroczych scen z EunJo i KiHoon. Po scenie z kolanem i hiszpańskim pokochałam KH *____*
Potem jeszcze ta scena kiedy EJ pytała się o tą kobietę i kiedy chciała się pochwalić nagrodą... To chyba moje ulubione sceny :)A, i ta, jak on wtedy wrócił pijany, a ona na niego czekała i potem cały czas powtarzała "EunJo-yah he called me". Myślałam, ze jej wyzna miłość a tu "I'm hungry" xD Ta melodia w tle była piękna :) Wreszcie KH przestaje być także obojętny EJ ^^ Ta ich miłość jest taka jeszcze niedojrzała, ale widać było, że jest pomiędzy nimi chemia. Oni się rozumieli bez słow!
Ona nadal udawała, że nic ją nie obchodzi, ale już na samym końcu 4epu było widać, że się zmieniła... Myślę, że jest to zasługa nie tylko KH, ale także ojca, który jest taki dobry <- jak na niego patrzę to zawsze mi go szkoda, nie wiem czemu...
Myślałam, że będzie więcej takich scen z KiHoon i EunJo, a tu już jest 8 lat dalej, chociaż przyznam, ze już nie mogłam się doczekać przyszłości.
EJ w tej fryzurze i stroju nie wygląda już na taką buntownicę, a szkoda :(
Za to HyoSun wygląda zjawiskowo :)

W ogóle nie wiedziałam, że ta drama będzie z motywami baśniowymi, ale chyba dlatego tak mi się podoba ^^ Ta bańka, walizka i ta muzyka...
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 14 kwie 2010

Eun Jo nie podjęła żadnej próby by porozumieć się z Hyo Sun.Rozumiem trauma z dzieciństwa,nieufność,odrzucenie itp ale na Boga ona by świętego wkurzyła. A Hyo Sun nie może jej zrozumieć bo wychowana w bogatej kochającej rodzinie nigdy nie miała takich problemów.
No ale i jedna i druga przez drobne w sumie sprzeczki i kłamstewka zrobią z siebie śmiertelnych wrogów a teraz gdy akcja poleciała 8 lat do przodu nie sądzę by porozumienie między nimi nastąpiło :) tym bardziej że Ki Hoon jest następnym punktem zapalnym w ich relacjach.
Awatar użytkownika
mad21a
Co to jest dorama? o_O

Postautor: mad21a » 15 kwie 2010

Moim zdaniem Eun Jo mogla w pewnym sensie czuc sie winna po tym jak odbila chlopaka Hyo Sun dlatego nie probowala sie skontaktowac z Hoonem. Zreszta nie jest mi jej szkoda, bo faktycznie jest strasznie wredna, chociaz wiadomo, ze to z powodu matki etc., ale to nie wina Hyo Sun, ze od zawsze miala wszystko. Zycie bywa okrutne i trzeba umiec sie dostosowac;p
swoja droga 5 odcinek jest juz w sieci. wiecej info u mnie na stronie http://kdramalove.wordpress.com/ :)
http://kdramalove.wordpress.com/
wszystko co chcesz wiedziec o Korei
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 15 kwie 2010

wiecie co? jak tak czytam wasze komenty to boję się napisać swoją opinię o tej dramie. Powaga! chyba (lepiej :D ) nic nie napiszę. Poczekam jak to się rozwinie.

Po 4 epie nadal jestem dziwnie rozkojarzona. gra aktórów owszem, całkiem na poziomie, tylko cos mi tutaj przeszkadza i sprawia, że wiercę tyłkiem i wiercę i jakoś nie moge wytrzymać.

Akcja zwalnia i przyspiesza, skacze i opada :shock: dosłownie

a najlepsze to te 5 minutowe spojrzenia sobie w twarze - ona mrugnie czy on mrugnie, no kto wygra? to jakaś wojna spojrzeń? tylko w czterech epach naliczyłam tych spojrzeń więcej niż palców u ręki.

jak na razie jedyne co mnie zachwyciło( prócz boskiego 1epa) to były białe buty na taaakiej szpilce Pani księżniczki po botoksie,na przepięknej wiejskiej drodze :D Nie ma jak 15cm obcasy na żwirówce( aha no i białe buty w Koreańskiej dramie się zawsze pojawiają :shock:

Proszę na mnie nie krzyczeć za te dygresje 8)
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Panna_S » 15 kwie 2010

a mi się udało w końcu odpalić do końca 3 i 4 odcinek. Co więcej nie miałam problemów z 5 i jestem z tego powodu niezwykle szczęśliwa :D

O 3 i 4 odcinku było już tyle powiedziane, ze może sobie daruję, bo i tak chyba nic nowego nie wniose tylko się powtórzę. Co do 5 to trochę mnie zasmuciła ta oziębłość między Księciem a Eun Jo. A raczej pozory jakie stwarzali przed sobą. Zaczynają się nieporozumienia i mam tylko nadzieję, że nie wyjdą z tego na końcu wielkie traumy, bo nie wiem jak emocjonalnie i psychicznie to wytrzymam. Zgadzam się z opinią anulki, ze drama zwalnia i przyspiesza. I tak w 5 odcinku nieco zwolniła, co trochę się dłużyło, ale nie było jakoś specjalnie uciążliwe. Nie wiem, chyba mam za bardzo bezkrytyczne podjeście do tej dramy, ale póki co jestem zdecydowanie na tak jeśli chodzi o tę pozycję.
I jeszcze na koniec dodam tylko, że zdecydowanie najlepszą była ostatnia scena, gdzie Książe woła za Eun Jo, ona idzie dalej nie odwracając się, ale gdy on woła do niej po imieniu - ona automatycznie się zatrzymuje i stoi jak sparaliżowana. Baaaaardzo mi się podobało. I widać po tym, że jej uczucia wcale się za bardzo nie zmieniły (zresztą tego można się było spodziewać ;))

Teraz pozostało tylko czekać na 6 odcinek. Mam nadzieję, ze napisy pojawią się tak samo szybko jak w przypadku 5! :)

Ach, jeszcze jedno mi się przypomniało - zdecydowanie coraz mniej lubię matkę Eun Jo... Natomiast ojczym z każdym odcinkiem coraz bardziej podbija moje serce! Naprawdę bardzo fajna postać - jest strasznie dobry i bardzo pozytywne jest to jak dba o Eun Jo, mimo że ta nie jest jego prawdziwą córką. Nie to co jej matka, która chwilami wydaje się zapomniać, że ona w ogóle istnieje.

No i pojawił się Taecyeon :D Póki co nie miał zbyt dużego pola do popisu, ale plusem jest to, że swoimi niektórymi zachowaniami bardzo przypomina chłopca z dzieciństwa, którym był :D
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 kwie 2010

odc 5
Taecyeon - po cholerę on tam jest -na razie NIC ciekawego nie pokazuje (oprócz salutowania- swoją drogą po wyjściu z wojska NIKT normalny tak się nie zachowuje jak on)
tatusio grany przez Kim Gab Soo - zawsze kojarzył mi się z postaciami nie do końca pozytywnymi a tutaj proszę - ciepły,serdeczny,czuły - to taka druga rola w obecnie puszczanych dramach (jeszcze gra podobną postać w Jejoongwon)
Eun Jo -wykształcona,piękna ale nadal samotna i cholera sama nie wiedząca chyba co chce (oprócz faktu wyjazdu)zrobić ze swoim życiem
Goo Hyo Sun -nadal na etapie rozwoju 14latki :)
Ki Hoon -albo udaje idiotę albo nim jest -8 lat bez kontaktu ,słowa a teraz chce by było jak dawniej i Eun Jo padła mu w ramiona na jego skinienie
mamuśka - ja tak się zastanawiam czy ten chłopczyk na pewno jest spłodzony przez męża ?
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 16 kwie 2010

thon pisze:mamuśka - ja tak się zastanawiam czy ten chłopczyk na pewno jest spłodzony przez męża ?

Też wczoraj o tym myślałem... Moim zdaniem okaże się, że to tego pijaczyny jest...

Taecyeon to mnie rozwalał tym pruciem gęby... może tak nadrabiać swoje braki (no ale jak już się uczy w szkole aktorskiej, to mógłby coś pokazać przyzwoitego)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 16 kwie 2010

odcinek 6 - myślałem, że ta drama mnie znowu zawiedzie jak po seansie z piątym, ale...

TO BĘDZIE PRAWDZIWA HISTORIA O SIOSTRZE KOPCIUSZKA *_*
końcówka w pewnym sensie powaliła mnie na kolana *_*

[spoiler2] Hyo Sun wyznająca nienawiść do Eun Jo i matka przyłapana na tym, że jest tylko z ojcem Hyo Sun dla pieniędzy... a pomiędzy tym biedna, zagubiona Eun Jo, która... jak tyko kogoś pokocha to od razu go traci [/spoiler2]

Bez komentarza zostawiam zachowanie Ki Hoon'a... mam nadzieję, że ma w tym jakieś motywy, a uczucia do Eun Jo są szczere... (mimo tego: wracam i znowu bądź moja) bo jak nie... to go znienawidzę !

a co do Taec'a?
jak zwykle ten drugi co pomaga naszej z ukrycia :(
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Panna_S » 16 kwie 2010

Wrażenia po odcinku 6.

jordi pisze:
thon pisze:mamuśka - ja tak się zastanawiam czy ten chłopczyk na pewno jest spłodzony przez męża ?

Też wczoraj o tym myślałem... Moim zdaniem okaże się, że to tego pijaczyny jest...

mam dokładnie te same wątpliwości co Wy!

Co do Taecyeona to mam nadzieję, ze postać się jakoś rozwinie, bo póki co przez te 2 odcinki, w których się pojawił nie pokazał nic nadzwyczajnego ;>

Ki Hoon -albo udaje idiotę albo nim jest -8 lat bez kontaktu ,słowa a teraz chce by było jak dawniej i Eun Jo padła mu w ramiona na jego skinienie

wydaje mi się, zę jego zachowanie ma związek z listem, który zostawił dla Eun Jo, a którego widocznie siostra jej nie przekazała. Pewnie w liście wyjaśnił co i jak i dlatego teraz czegoś od niej oczekuje. Poza tym on ewidentnie czekał na nią kiedy wsiadał do pociągu, mówiąc przy tym, że gdyby się pojawiła to napewno by się zawrócił (o ile się nie mylę i nie pomiesząłam faktów) i wydaje mi się, że o tym też mogło być w liście, a on mógł pomyśleć, zę jej po prostu nie zalezy i temu nie przyszła.

Co do odcinka 6 to dalej pewna próżnia. Widać jak jedno i drugie sobie nie radzi z tą sytuacją, ale jakoś upór nie pozwala im się ruszyć.

Nie do końca łapię stosunek Eun Jo do Taecyeona - tzn. nie wiem czy ona go naprawdę nie poznaje/nie pamięta, czy tak perfidnie ignoruje i olewa.

Podobała mi się scena, w której poleciała jej krew z nosa - sam fakt nie jest zbyt przyjemny, ale fajnie to zrobili w tym sensie, że ona coś mówi do reszty, wszyscy się cieszą i raptem widz widzi jak wszystkim rzedną miny, a ojciec rzuca się w jej kierunku. Tak ładnie rozegrana scena.

Poza tym brak mi tej baśniowości, która była na poczatku. Baniek, latających kijów bejsbolowych, samopakujacych się walizek, itp.

końcówka w pewnym sensie powaliła mnie na kolana *_*

omg dokładnie! :shock: krzyk Eun Jo był niesamowity. Aż mnie coś zabolało przy tym... Widać, że mimo tego co pokazuje na zewnątrz, jej również zależy na ojczymie... (nie będę po raz kolejny opiewać tej postaci i jej doborci, bo to już wszyscy wiedzą ;)) Co do całej sytuacji to bardzo ciekawa jestem jak zareaguje na to sam zainteresowany..

i znów tydzień czekania :(
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 16 kwie 2010

Ja obejrzałam 5 odcinek i nie będę czytać waszych spoiler2ów wybaczcie ^^
Taec wyszedł słodko w tym odcinku ^^ naprawdę jego ubytki aktorskie przysłoniły mi jego urocze minki XDDD Pomimo że na jego scenach się śmieję (tak jak w Iris jak widziałam Topa XD)
Świetna jest ta drama <3 mam nadzieje, że zachowa poziom do końca.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
mad21a
Co to jest dorama? o_O

Postautor: mad21a » 16 kwie 2010

ja tez właśnie jestem po 5 odcinku. wrażenia takie sobie.

Nie do końca łapię stosunku Eun Jo do Taecyeona

ja tez jej w pewnym sensie nie rozumiem, ale usprawiedliwiam to tym, że ona jest dla wszystkich oziębła więc specjalnie dla niego nie stanie się ciepła i przyjazna, tym bardziej, że w dzieciństwie też go olewała a on ją uwielbiał;-s

jak zwykle rozwaliła mnie matka Eun Jo, nie wiem jak można być takć zołzą i przez tyle lat ciągle kłamać. Końcówka ciekawa, w następnym odcinku pewnie dostanie kijem po łydach od męża

Ki Hoon mnie wkurza, dziwny jakiś.
a na miejscu Hyo Sun tez bym nie wytrzymała :- )
Postać Eun Jo tez mnie trochę dobija. Zamiast wyrzucić trochę emocji z siebie to wszystko w sobie kumuluje.
http://kdramalove.wordpress.com/

wszystko co chcesz wiedziec o Korei
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 17 kwie 2010

nie spodziewałam się takiego toku zdarzeń...
nikt nie zachowuje się tak jak powinien <co mnie chwilami wkurza>, moze tylko Kopciuszek, ktory w 6epie wkońcu wybuchł i powiedział co mu leży na sercu i chyba dlatego końcówka 6 jest najlepsza... już nie mogę sie doczekać kolejnych odcinków, dajcie mi chociaz preview :) ściągnełam osbie OST i jest przepiękny *____*
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 17 kwie 2010

ja mam podobne wrażenia jak Cookie, więc zanim cokolwiek napiszę zajrzę do poszczególnych partów jeszcze raz i przeanalizuję. Albo się robię głupia albo ta drama powala mnie swoją mądrością. Pewnie to drugie....
Cookie daj namiar na ost:)Ładnie proszę:)

Wróć do „K-drama”