[2010] Oh! My Lady

seriale z Korei
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

[2010] Oh! My Lady

Postautor: kells » 26 mar 2010

OH! MY LADY

drama zastępująca Stars Falling From the Sky

Plakaty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

INFO

Tytuł: Oh! My Lady
Gatunek: komedia romantyczna
Odcinki: dramawiki jeszcze nie wie, ale gdzieś czytałam, że 16 (chociaż pewnie i tak wszystko zależy od ratingów)
Stacja: SBS
Okres twania emisji: od 22 marca 2010 do ??
Czas emisji: poniedziałki i wtorki o 20.55

OPIS

Aby odebrać swoją córkę spod opieki byłego męża, Yoon Gae Hwa, odważna i zdeterminowana 35-letnia rozwódka, zatrudnia się jako manager gwiazdora o niezbyt przyjemnym charakterze, Sung Min Woo. Kiedy losy tych dwojga nagle się splatają, zaczyna dochodzić do romantycznych i zabawnych sytuacji.

OBSADA

Chae Rim jako Yoon Gae Hwa
Choi Si Won jako Sung Min Woo
Lee Hyun Woo jako Yoo Shi Joon
Park Han Byul jako Hong Yoo Ra
Moon Jung Hee jako Han Jung Ah
Yoo Seo Jin jako Lee Bok Nim
Yoo Tae Woong jako Kim Byung Hak

ODE MNIE

Bardzo się napaliłam na tę dramę. Jak tylko zobaczyłam pierwszy trailer, wiedziałam, że faktycznie jest na co czekać (ach ten kaloryfer Siwonnie'ego!!)

Osobiście bardzo lubię głowną dwójkę aktorów. Mimo tego, że wiele osób narzeka na Chae Rim (głównie ze względu na Dal Ja's Spring), ja bardzo ją w tamtej roli polubiłam. Ale muszę przyznać, że w tej dramie zrobili ją na niezłą kurę domową. Ta fryzura, omg... Chociaz z drugiej strony, to w koncu zamierzony efekt, miała wyglądać staro i wygląda!;d

A Siwonnie...och och! Nie będę ukrywać, że mi się chłopak podoba, jest wysoki, dobrze zbudowany, przystojny... I ma takie miny, że idealnie pasuje do komediowych ról. Z tego, co kojarzę, to chyba jego pierwsza główna rola, więc mam nadzieję, że uniesie tę odpowiedzialność jaka na nim spoczywa;)

Na koniec jeszcze tylko chciałam wspomnieć, że stworzyłam ten temat, bo już od dobrych kilku dni chciałam podyskutować o tej dramie. Mam nadzieję, że nie naruszyłam żadnych przepisów:)

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 26 mar 2010

lol xD raczej nie naruszasz, i chwała ci za temat;p dramę dopisywałam do - zobaczę z ciekawości co to będzie... choć no... może poczekam na jakieś pierwsze komenty;p
Obrazek
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

to ja w takim razie z całego serca POLECAM!:) chocby ze względu na główną rolę męską...;d (no chyba że Si Won na Ciebie nie działa, tak jak na mnie;d)

Na razie wyszły 2 epy - niby wprowadzające, ale już się sporo wydarzyło. No i znowu mamy kjutne koreańskie dzieci (rzekoma córka Sung Min Woo jest chyba najsłodszą dziewczynką na świecie;d)
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 26 mar 2010

milion dram do obejrzenia + brak czasu = pewnie będę mogła obejrzeć dopiero w wakacje, jeśli faktycznie okaże się że drama jest dobra xD
a Si Won... mmm, no ciacho ;D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 26 mar 2010

(może być spoilerowo xD)
hmmm... obejrzałem dwa pierwsze odcinki i z przykrością stwierdzam, że drama nie zachwyca :(

Też długo czekałem na ten tytuł i miałem duże wymagania... ups! paradoks... ja właśnie czekałem na tę dramę tylko i wyłącznie przez Chae-rim... xD I wątpię, aby ludzie narzekali na nią przez rolę w Dal Ja's Spring... połowa pewnie tego nawet nie obejrzała... raczej widziałem komentarze typu... "Jest za brzydka dla Si-won'a" , "Jest za stara" , "Jest głupia" ... czyli zwykła zazdrość fanek :p

Zaczęło się dość ciekawie... ta scena kręcenia dramy z moją ukochaną Jun Hye Jin *_* Pięknieje nam :) Ogólnie to KIEDY W KOŃCU POJAWI SIĘ WHAT's UP!! ;/

No, ale potem drama... hmmm? Chae-rim chociaż stara się jak może to ma INFANTYLNĄ i głupią postać... jej zachowanie, ta gonitwa za samochodem. Niby jest gosposią, a robiła takie błędy + scena, że myślała, że wszedł do domu złodziej o.O No kurde! Chyba zamknęła za sobą drzwi?! i nie wyczekiwała właściciela mieszkania? -_-

Co do Si-won;a.... Sorry... Gra gwiazdę, która nie potrafi grać... no i chyba gra samego siebie. Jeszcze go nie oceniam, ale po tych dwóch odcinkach stwierdzam, że nie jest za dobrym aktorem :p

Co do końcówki drugiego odcinka... było lepiej niż w pierwszym, ale mogło też być lepiej ogółem ! Ta drama to taka typowa kdramowa komedia romantyczna... tylko, że ze wszystkimi najgorszymi akcentami takich dram :P Boże ja chyba wyrosłem z dram? T.T Uważam, że ta jest naprawdę infantylna... :P Co nie zmienia faktu, że obejrzę jeszcze 2 kolejne odcinki i zadecyduję czy oglądać dalej czy nie xD
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 26 mar 2010

O, jak miło, ze jest temat, bo odczuwałam jego brak xPPP

W pierwszym odcinku rozbawiło mnie to, że to był ledwie 1 odcinek a ja już 2 osoby z HTTG widziałam (choćby córeczka głównej bohaterki... ale spoko, lubię ją xP)

Poza tym, niestety nie mogę się zgodzić z mootylem. Mi tam się drama podoba. I bynajmniej nie chodzi o Siwona (który mi w tej dramie momentami przypomina Kangte... a czasmi wygląda jak Jay z The TRAX... ofc to tylko moje osobiste wrażenie xP).
Wg. mnie to Siwon wcale źle nie gra... wręcz miło mnie zaskoczył. Gra jak dla mnie dobrze i większych zastrzeżeń do niego nie mam. Ale nie zaskoczyłeś mnie drogi mootylu bo tak sądziłam, ze pojawią się komentarze "gra gwiazdę, która nie umie grać - to jakby grał samego siebie, co to za osiągnięcie" Otóż... wbrew pozorom specjalnie coś źle zagrać to też swego rodzaju sztuka xP A poza jego scenami gdzie niby tragicznie gra bo ma tak grać to jak dla mnie jest naturalny ;x Nie czuję jakiejś specjalnej sztuczności.

Sporo osób narzeka na viikii na muzykę. Cóż, mogła być lepsza, ale nie przesadzajmy. Czasami to potrafią taką krytyką tam rzucić, że mi ręce opadają.

Na koniec - wcale mi nie przeszkadza fakt, że to kolejna głupia komedia romantyczna. One mi się chyba nigdy nie znudzą...

Może mało wymagający ze mnie widz... ale po całym dniu na uczelni, w pracy etc. to sama przyjemność usiąść nad czymś, nad czym w końcu nie trzeba myśleć xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Napisałem, że jeszcze nie oceniam Si-won'a ... bo wg. mnie było za mało scen, abym mógł stwierdzić czy dobrze gra czy nie... A z tych co widziałem to nie były jakieś powalające xD

Co do OST'a... ja tam na piosenkę Sunny nie narzekam ;) Fajna nutka, pasująca do tak prostej, banalnej komedii romantycznej :D
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 26 mar 2010

mootyl pisze: czekałem na tę dramę tylko i wyłącznie przez Chae-rim... xD I wątpię, aby ludzie narzekali na nią przez rolę w Dal Ja's Spring... połowa pewnie tego nawet nie obejrzała...

o przepraszam - ja nawet widziałem ją w dramie któej na pewno nie oglądałeś :)
Warriors of the Yang Clan - a podejrzewam że ty nie oglądasz wuxi :)

a co do komedii romantycznych - dobrych komedii nigdy za wiele ,więc dajmy dramie szansę
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

ale obejrzałem Powerful Opponents ;pp
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

mootyl pisze:I wątpię, aby ludzie narzekali na nią przez rolę w Dal Ja's Spring... połowa pewnie tego nawet nie obejrzała... raczej widziałem komentarze typu... "Jest za brzydka dla Si-won'a" , "Jest za stara" , "Jest głupia" ... czyli zwykła zazdrość fanek :p

Oj narzekali na Chae Rim w Dal Ja's Spring, narzekali... Wystarczy poczytać wątek poświęcony tej serii na tym forum. Ja czytałam i serce mi krwawiło kiedy w co drugim poście trafiałam na krytykę (ale ona brzydka! i ten makijaż ją tak postarzał! i co za beznadziejna fryzura! ale to była głupia postać! itd.), bo ani te włosy mi nie pzreszkadzały, ani te grube krechy wokół oczu... była urocza i bardzo się ucieszyłam, że szykuje się jakaś nowa drama z jej udziałem. A to, że teraz znowu wszyscy piszą ze jest dla niego za stara i za brzydka-to wiadomo ze z zazdrosci;d ale tzreba przyznac, ze troche prawdy w tym jest - Chae Rim ma straaasznie staromodną fryzurę i faktycznie jest dla Si Wona kapkę za stara, ale pzrecież taki jest zamysł tej serii, czyż nie? Starsza kobieta-młodszy facet... Swoją drogą, dużo ostatnio tego wątku w dramach...

mootyl pisze:Zaczęło się dość ciekawie... ta scena kręcenia dramy z moją ukochaną Jun Hye Jin *_* Pięknieje nam :) Ogólnie to KIEDY W KOŃCU POJAWI SIĘ WHAT's UP!! ;/

Scena początkowa była świetna - tak strasznie banalna i przerysowana... trochę taka autoironia dramowa;d Jun Hye Jin rzeczywiście błyszczała:) Ale to 'WHY... WHY!!!' Si Wona było mistrzostwem. I chociaż sama nie wiem jeszcze, jak ocenić jego grę aktorską, to momentami wydaje mi się, że naparwdę świetnie gra takiego, co nie umie grać;d I chyba o to chodzi, żeby on się zachowywał tak dziecinnie i niedojrzale - jak taki młody zapatrzony w siebie narcyz, któremu woda sodowa uderzyła do głowy;)

Devi pisze:Sporo osób narzeka na viikii na muzykę. Cóż, mogła być lepsza, ale nie przesadzajmy. Czasami to potrafią taką krytyką tam rzucić, że mi ręce opadają.

haha też zwróciłam uwagę na tą zażartą dyskusję na viikii na temat muzyki. Osobiście uważam ze piosenka pzrewodnia jest całkiem niezle dopasowana, wpada w ucho itd... i myślę tak do momentu kiedy wsłucham się w słowa:D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 26 mar 2010

Odcinek 1-2 (spoilery? hy?)

Licytując się jeszcze o Chae Rim ha! ja wiem jak wyglądała przed operacją plastyczną! XD
Dalja to była bardzo-wyjątkowa-stara-panna i nie ma się jej bardzo o co czepiać ;p Ja aktorkę lubię, mimo, że dwie ostatnie role-serie raczej bardzo słabe (Powerful Opponents i Job Well Done) i właściwie to byłam ciekawa cóż tutaj się z nią wydarzy. Roli młódki już nie zagra bo dwudziestka dawno za nią i czasami odnoszę wrażenie, że jej świeżość np z All About Eve też już nie ta sama. Ale jako ajumma? Why not? (chociaż uważam, że ona za śliczna jeszcze by grać ajummy ;p)

No, ale przejdźmy do dramy. ^^
Dwa pierwsze odcinki to zawsze takie wstępniaki, o których czasami jednak warto nie pamiętać i raczej zacząć gdybać co będzie dalej^^ Bo tak prawdę powiedziawszy ów wstęp nie zrobił na mnie wiellkiego wrażenia, właściwie nie zrobił żadnego xP Ot tak zaczyna się kolejna historia (od czegoś trzeba zacząć xP) i co mnie najbardziej denerwuje to fakt, że w przyszłym odcinku może okazać się, że Chae Rim będzie wychowywać tą małą gwiazdeczkę, podczas gdy jej własna córka bedzie zdala od niej. . . Jejkuuu mam nadzieję, że tak się nie stanie ;/ (hyhy ex Chae Rim -> mój ulubiony pan architekt z Man who can't get . .. kkkk^^ )
Najbardziej zaciekawił mnie wątek relacji żona mąż między tą tancerką a dyrektorem ^^ ((Ciekawe jest, że ta aktorka w poprzedniej swojej roli (my sweel seoul) dopiero zaczynała karierę tancerki, a tu, po dwóch latach (od tamtej dramy) awansowała na tancerkęXP )) Widać , że para nam się rozłazi, ale tak dosyć intrygująco zostało to przedstawione ^^

(który mi w tej dramie momentami przypomina Kangte... a czasmi wygląda jak Jay z The TRAX... ofc to tylko moje osobiste wrażenie xP).

TAK! Naprawdę czasami wygląda jak Kangta (a to już jest zupełnie inny poziom uwielbienia <33), co więcej odważę się powiedzieć, że nawet ich głosy brzmią podobnie ^^ W ogóle po raz pierwszy słyszałam Si Wona śpiewającego na zywo i lol , on całkiem potrafi ;p
Gra gra hmm jeszcze nie wiem co na ten temat sądzić bo zdecydowanie, jak na główną rolę było go jednak za mało na ekranie ^^'' Tak czy inaczej ja tam Si Wona lubię, jego postać? nadal nie wiem, ale wygląda mi na jakiegoś ciężkiego przygłupa XP Serio te gwiazdy takie są? xD I w sumie miło popatrzeć jak SW parodiuje własne środowisko xD XD XD Fajnie by jeszcze było by tych jego przyjaciół grali funfle z SJ xPPPP
Czy Si Won pasuje do Chae Rim? No na pewno lepiej niż Kim Bum do Park Jin Hee. Sorry, ale jednak SW bardziej widzę w 'opiekowaniu się' starszą kobietą ^^ W sumie główna para już się ma ku sobie bo obowie wydają się niesamowicie głupi xPPPP No, ale przecież zobaczymy ^^ (ostatnio zauważyłam tendencję, że kobieta ma nie dwóch, ale już trzech facetów do wyboru XDDD)

Mówią , że to ma być dramowa wersja Speedy Scandal. Ok. Niech tak będzie. Niech będzie lekko, łatwo i przyjemnie, a na koniec zaśpiewają I'm walking on sunshine wooooo' xP Heh byłoby miło . . .

edit
haha też zwróciłam uwagę na tą zażartą dyskusję na viikii na temat muzyki. Osobiście uważam ze piosenka pzrewodnia jest całkiem niezle dopasowana, wpada w ucho itd... i myślę tak do momentu kiedy wsłucham się w słowa:D

Ja prawdę powiedziawszy muzyki nie słyszałam dopóki nie zaczęli na nią narzekać xDDDD
Obrazek
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Maura pisze:Czy Si Won pasuje do Chae Rim? No na pewno lepiej niż Kim Bum do Park Jin Hee. Sorry, ale jednak SW bardziej widzę w 'opiekowaniu się' starszą kobietą ^^

Zgadzam się! Kim Bum to zawsze będzie dla mnie słodki przerośnięty dzieciaczek;d
Si Won jest zdecydowanie bardziej męski, no ale też jego postać w dramie ma 28 lat, a nie 24 jak w przypadku postaci Kim Buma;)

Maura pisze:W sumie główna para już się ma ku sobie bo obowie wydają się niesamowicie głupi xPPPP

you seriously MADE MY DAY!:D (niemal poplułam monitor;d)
Awatar użytkownika
prosa
Co to jest dorama? o_O

Postautor: prosa » 26 mar 2010

Czekałam aż ktoś założy temat o tej dramie (sama z lenistwa nie chciałam tego zrobić::)) ale do rzeczy....

Po pierwsze fryzura naszej szalonej reporterki....przypomina mi Grzyba z Hi my sweetheart, pewnie mają coś ze sobą wspólnego(zapewne naiwność).

Po drugie no ja nie wierze w jego klatę, nie może być taka idealna, ktoś z was widział, kiedyś coś takiego ,,na żywo''? bo ja nie:)

Po trzecie zapowiada się dużo tajemnic, wspólnego mieszkania, uganiania się za sobą, no i na pewno wróci mamusia małej przesłodkiej dziewczynki, która stwierdzi, że nadal go kocha

No to na razie tyle, czekam do następnego tygodnia:)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 26 mar 2010

I w sumie miło popatrzeć jak SW parodiuje własne środowisko xd xd2 xd2 Fajnie by jeszcze było by tych jego przyjaciół grali funfle z SJ xPPPP

Muhahahaha, padłabym xP Chyba na to nie wpadli xP
Ale mnie rozwalają jeszcze komentarze z viikii na temat SM xPPPPPPP

Mówią , że to ma być dramowa wersja Speedy Scandal. Ok. Niech tak będzie. Niech będzie lekko, łatwo i przyjemnie, a na koniec zaśpiewają I'm walking on sunshine wooooo' xP Heh byłoby miło . . .

Tak? *próbuje sobie przypomnieć o czym był ten film... i nie może, choć pamięta, że jej się podobał* xP
Ale chyba im nie wyjdzie xP

Po drugie no ja nie wierze w jego klatę, nie może być taka idealna, ktoś z was widział, kiedyś coś takiego ,,na żywo''? bo ja nie:)

Ja nie... ale na viikii ktoś stwierdził, ze widział i faktycznie tak wygląda... No ale ja tam nie wiem xP
Choć możliwe, że jakby tak się uprzeć i poszukać to jakieś występy live może by to wyjaśniły xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

tak mi się przypomniał ten teledysk xD
nie wiem czy to coś wyjaśni ;pp

(00:19)

EDIT:
może na potrzeby dramy ćwiczył trochę? jak taec-yeon po odejsciu Jay'a xD