[2010] Oh! My Lady

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 06 kwie 2010

Huh, uroczo. Jakoś tak ostatnio chyba miałam ochotę na dramy w których się dzieje dużo i obie PP dramy się w to wpasowują, ta raczej nie. Mam wrażenie że idzie sobie spokojnie ta dramka przy okazji powolutku rozwijając więź między bohaterami. I jak dziś zasiadłam zmęczona do 5epa to chyba w końcu udało mi się wyczuć klimat dramy i muszę powiedzieć że przez to drama nagle podskoczyła do góry. Do tego to całe ajummowanie głównej bohaterki - ona jest po prostu niesamowita. Dawno tak dużo sympatii nie czułam do głównej bohaterki. I zwłaszcza to co część z was już pisała - ta swoista naiwność - to jest takie fajne. Większość tzw naiwnych zwykle się cechują tym ze się postawić nie potrafią, swojego przemycić itd, a tu zupełnie odwrotnie - jak ajumma uważa ze coś ma być to stawia na swoim. Natomiast Si Wona robią tu na niby zarozumiałą gwiazdkę, ale pod tą zarozumiałością kryje się po prostu osoba z kompleksami które w taki sposób chce ukryć. Jest ino fajnie, czekam na 6:)

Obrazek
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 06 kwie 2010

nieeee, czemu wy to robicie, nieeee! chociaż wiem, co się stanie, bo sama się wkopałam na tej okropnej viikii, to jednak wytrzymam, muszę wytrzymać aż wyjdą napisy, bo jeśli zobacze bez, to sobie tego nie wybacze... ale oh oh, jeśli to się stało na końcu to i tak się z tego jakoś wywiną i wyprą i w ogóle :)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 kwie 2010

kells nie martw się... ja też sobie zaspoilerowałem -_-
i to przez przypadek wchodząc na głupie allkpop'y ;/
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 07 kwie 2010

Ojej, ale słodki był ten 5 epik :)
Okropnie polubiłam główną bohaterkę, wreszcie dostrzegłam ją z innej strony :) Dzielna dziewczyna! Jej "adżummowanie" mnie nie denerwuje, bynajmniej :) Tylko mam pewnien probelm z wyobraźeniem sobie jej z Si wonem jako pary... no cóż, może wkrótce...

Bardzo mi sie podoba, ze ta akcja z kłamstwem tak szybko wyszła na jaw no i tez obstawiam ze małżeństwo sie zejdzie..

Były mąż- lol O.o

6 ep.

Dziecko które zabazgrało zdjęcie Min woo - bezcenne :D
Szkoda mi tego szefa, nie wiem czemu tak dusi w sobie wszystkie emocje... O.o Przeciez zona cie zdradza, chłopie!

W ogóle, ajhumma jak zwykle przesympatyczna no i Min woo tez da się lubić :) To samo sobie pytanie zadałam: czemu ona w kółko sprząta? :D I czemu on zamiast mózgu ma gąbkę? :D
Niezłą akcja w teatrze. I w ogóle, co ta przyjaciółka mówi ze kobieta ma dopasować sie do standardów Min woo jak on sam przyszedł w jakims podkoszulku :D?

I ten reporter... czuje ze ta druga to będzie wyjątkowo paskudny character.... W końcu jak nan ią naskoczyła w tej łazience...

No i ten ex mąż! Na poczatku myślałam ze to będzie jakis taki komediowy element ale zaczynam go niecierpieć :/

EDIT: sposób pocieszania ajhummy przez Min woo jest co najmniej... interesujący :D LOL, kissa sie nie spodziewałam, ale za tydzień bedzie nieźle :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 07 kwie 2010

SZÓSTY~!
ej, byłam tak podenerwowana końcowym spoiler2em, że pół odcinka chyba przewinęłam XD
haha, ale! podczas rozmowy przy winie sama się nam ahjumma przyznała, że ona życzy wszystkim dobrego i w ogóle, a min woo stwierdził, że z takim podejściem ludzie wemzmą ją za głupią :D czyli nasze gdybania się sprawdzają same, hehe ^^ ale to było uroooocze, pomalowany obrazek min woo, priceless i ta zawstydzona mina eun ji ;DDD ten ex-mąż jest jakiś nienormalny o_o co to za człowiek, lol, że też ona z nim była... D: ale czekam tylko na rozwój jakiś interackji między ahjummą a tą drugą - jak ahjumma nabierze pewności siebie i zacznie jej odpyskowywać - licze na to! :D
ostatnia scena ~~' oh damn it, jak to sie szybko dzieje... szybko! a zapowiedź następnego omomomo szef zaczyna się brać do dzieła! ;O
CZEKAM~
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Eter
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Eter » 07 kwie 2010

fufufufu, nieźle, nieźle! plakaty musicalu farmera wszędzie, nie moge z tego XD (przypomina mi to pizza hut w darker than black ;p)

niewierna żona jest... dziwna Oo niby miła etc, wkurza się o dziwne rzeczy, ale wciąż pozostaje dla mnie postacią którą można lubieć, jakiś dziwny paradoks soba przedstawia... za to mąż... dziwak Oo wkurzałby mnie taki facet, nie odzywa się prawie wcale, mina ciągle ta sama, wtf

siwonnie, d'awww <3 ot, całe podsumowanie ;p a tak serio~ kissuuuuu! nawet ładnie wyglądał ten kiss jakby na to popatrzeć... czasem sie zdarza, ze tak wygląda dziwnie, niedopasowany strasznie, a tu tak... ładnie wyszedł~ i popisał się chłopak śpiewaniem! w sumie przez wiekszą cześć czasu sądziłam, że on w sj to tylko dla wygladu jest, ale ostatnio nawet pokazuje, że coś potrafi oprócz tego <3

preview... wtf kolejne, szef się nagle do naszej ahjummy zaleca? ;< DNW, chociaż zazdrosny min woo... hot <3
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 07 kwie 2010

żona nie jest dziwna... żona zabiega o względy swojego męża... chce być przez niego zauważona... nie ważne w jaki sposób xD Ten koleś jest tak nienormalny, że jego żona posunęła się do takich czynów jak zdrada tylko po to, żeby chociaż się do niej odezwał i wyrzucił z siebie to wszystko...

zabiła mnie scena, kiedy wrócili z imprezy i tak oboje od razu poszli do swoich pokoi T.T zamiast nienawidzić jego żony coraz bardziej jego nienawidzę... jeszcze teraz będzie nam się zabierał za Kae-hwa... i pewnie motywem tych działań będzie nic innego jak zemsta na małżonce -_- (przynajmniej na początku)

Co do samego odcinka to naprawdę się wkręcam ! Jest tak magicznie słodko, że "Oh! My Lady!" :D :D
Nawet dziecko Min-woo w końcu daje znać, że żyje... a nie tylko wegetuje i pomalowało najpiękniejsze zdjęcie swojego ojca i ta mina... "o nie! przyłapali mnie" :D:D albo jak schowała obrazek misia przed nim ^^
Zresztą akcja na samym początku z tym jak wystraszyła menadżera też niczego sobie... taka powtórka z "Personal Taste" xD

Co do ostatniej sceny... ROZPŁYWAM SIĘ xD To było takie zwykłe, ale magiczne... :) + ten bodylanguage... i Kae-hwa chwytająca za ramię Min-woo + te jego szkliste oczy ^^ :D:D:D

Czekam na 7 :)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 07 kwie 2010

mootyl pisze:żona nie jest dziwna... żona zabiega o względy swojego męża... chce być przez niego zauważona... nie ważne w jaki sposób xD Ten koleś jest tak nienormalny, że jego żona posunęła się do takich czynów jak zdrada tylko po to, żeby chociaż się do niej odezwał i wyrzucił z siebie to wszystko...

ooo kurde, o tym nie pomyślałam ;O bo mi się cała jej gadka w biurze wydała taka dziwna i jakaś, nie wiem, nie na miejscu? co to w końcu wszystko znaczy? oczywiście teraz przychylam sie do Twojej wersji, bo i tak zakładam, że się zejdą na końcu ^^

mootyl pisze:Kae-hwa chwytająca za ramię Min-woo

aaa, też na to zwróciłam uwagę :D (całe trzy razy jak to widziałam, za każdym razem tak aż miałam ochotę zapiszczeć XD)

i nie ma nic lepszego niż zazdrość w dramie XD (ofc pary głównej, bo jak sobie przypomne np. zazdrosnego "tego drugiego" z that foola chociażby... żal XD)
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 07 kwie 2010

Kod: Zaznacz cały

fufufufu, nieźle, nieźle! plakaty musicalu farmera wszędzie, nie moge z tego xd2 (przypomina mi to pizza hut w darker than black ;p)

A nie w Code Geass? Pamiętam CC zajadała się pizzą:)
też, też ;D

Piąty odcinek należy do udanych - muzyczka przy lodówce rozgrzałaby nawet umarlaka - bum,bum i ciach:) I tak sobie myślę, że strasznie szybko ta akcja się rozkręciła, jakoś tak szybko teraz te dramy dojrzewają:) W przyszłym tygodniu spodziewam się tekstów typu - "Ja mam tyle, a ty dużo mniej i jest tak dziko jakoś" I jeszcze te trzydzieste piąte urodziny:)

Sung Min Woo jak sobie podleje, to taki uśmieszak się robi, że hej:) Było w dramie w trakcie ich rozmowy jedno zdanko, które ledwo co wypowiedział, przez to, że nie bardzo był w stanie zsynchronizować słów i rozszerzającego się buziaka. I wyszedł taki troszkę przekomiczny obrazek - mam nadzieję, że ktoś to dorwie w postaci jakiegoś skromnego screena:)

A jak to "kompaktowe"zdjątko sobie tak wisiało nad głową malutkiej - to jego dni były policzone. Moja zajęła by się nim pierwszego dnia - mała i tak poszła na rękę rodzicielowi:)

Sukienka Yoon Gae Hwa może i miała ładny odcień, ale tak ją postarzyła - już lepiej prezentowała się w poprzedniej kreacji. Ona ma takie śmieszne krótkie nóżki:)

W każdym razie jedno jej się chwali ponad wszystko - jest naturalna i szczera w każdej sytuacji, z jaką przychodzi jej się zmierzyć:)A jej ex-mąż to jakaś życiowa fujara i łamaga jest, skoro przechlapał całe pieniążki jakie posiadał, to nie dziwota, że gulik podskakuje jak byłej żonie wiedzie się lepiej:) Typowy cwaniak z pekaesu:)
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 07 kwie 2010

no to teraz moja kolej :)

ep 6

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! oficjalnie kocham Siwonniego<333 zacznę od końca, bo jakże by inaczej:d wytrwałam pzrez wszystkie 6 partów bez pzrewijania, chociaz myslalam ze umre z ciekawości i niecierpliwosci... i musze przyznać, ze teraz jeszcze bardziej załuje ze się wczesniej zaspoiler2owałam... zazdroszczę każdemu kogo ten kiss zaskoczył... gdyby nie to, ze wiedzialam, ze się pojawi, to chyba by mi serce stanęlo-on był w sumie taki totalnie out of the blue. no i przede wszystkim nie był drewniany, jak te niektóre kissy, przy których facet nawet laski nie dotknie (no, co najwyzej polozy rece na jej ramionach;d). jak juz zostało napisane-całkiem przyjemny dla oka body language<3 och, i jak Gae Hwa zamknęła oczy... i ta jej ręka na jego przedramieniu<333 no ładnie było, nie da się ukryć. martwi mnie jedynie to, że za tydzień okaże się ze żadne z nich niczego nie pamięta, a już na pewno nie kissa, a nawet jesli bedą pamiętać, to oczywiście standardowo, jak na rasowych bohaterów dram przystało, nie przyznają się do tego;]

córka Min Woo - jakież to jest słodkie dziewczę! od samego początku mnie ujęła i teraz z odcinka na odcinek wydaje mi się jeszcze bardziej kjutna. nie jestem jakąś szczególną miłoścniczką małych dzeci-wrecz pzreciwnie, rzekłabym;d ale to dziecko jest przeurocze<3 a jak schowało rysunek misia przed tatusiem to umarłam:D

no i moment w którym Min Woo sobie klasnął przed oczami, zeby się otrząsnąc i pzrestać myslec o ustach Gae Hwa-jego wybałuszone oczy i podniesiona brew-fenomenalne :D

muszę też pochwalić Chae Rim. Ja tam ja lubiłam w Dal Ja's Spring więc cieszyłam się ze znowu ją zobaczę w takim romansie. ale dziś do mnie dotarło ze ona jest tutaj zupełnie inna niz w DJS... czasem aż mi sie nie chce wierzyć ze to ta sama aktorka. wiem,z e lata lecą i każdy się zmienia, ale ona wygląda tutaj jak taka parwdziwa ajhumma-i tak też się zachowuje., nawet sposob w jaki mowi jets taki typowo ahjummowaty:D i wielki plus za autentyczność i wiarygodność:)

były naszej ahjummy przyprawia mnie o mdłosci. ale jeszcze większą niestrawność powoduje u mnie jak na razie jej szef. no co za sierota! albo nie, własciwie to jest złe okreslenie. on jest po prostu zimny jak kamień. nie dość ze mozna by chyba na palcach jednej reki policzyc ile słów wypowiedział w tym epie, to jeszcze ta jego megarozbudowana mimika twarzy... wiem, ze on ma takiego grać, no ale HELOŁ! który facet pozwoliłby sobie tak w kasze dmuchać-a jego żona jeszcze odwróciła kota ogonem i zrobiła z siebie ofiarę;] chociaż z drugiej strony ja wiem, ze ona pragnie uwagi ze strony swojego męża-ale to chyba jednak nie tędy droga. i wątpie zeby znalazła sobie kochanka (któremu nota bede mówi ze go kocha) tylko po to zeby wzbudzić zazdrość męża.

nie podoba mi się to, ze szef tak szybko wkracza do akcji. boje się ze teraz Min Woo i Gae Hwa będą udawać ze nic się nie wydarzyło, ona się od niego odsunie (bo pzreciez ta różnica wieku, ta jego pupularność, ten jej niski status i bla bla blaaaah), a on widząc ze jej nie zalezy da jej spokoj i pozwoli szefowi robić z nią co tylko zechce;d

to okropne, bo wiemy jak to sie skonczy, a mimo to już mnie serce boli na samą myśl ze oni się będą tak miotać wszyscy:<

w każdym razie bardzo udany odcinek. i wciąż nie mogę przestać przewijać kissa...:D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 07 kwie 2010

Momentami mam wrażenie że wszyscy jak jeden mąż mamy wyjatkowo podobne odczucia co do tej dramy. Musze przyznać ze te ostatnie dwa epy naprawdę były fajne, szkoda rzeczywiscie ze też sobie przyspoilerowałam czytając posty wcześniej xp Ale w pewnym sensie nie spodziewałam się u Si Wona takiej mimiki xD
No i dziecko, dobrze powiedziane - zaczyna pokazywać przejawy życia... i to całkiem nieźle jej wychodzi:)
W ogóle to chciałabym juz ten 7ep,bu, fajnie jest a zapowiedź bardzo zachęca. Chociaż cały czas nie mogę sobie wyobrazić takiej ajummmy i dużego dziecka razem oO
Obrazek
Awatar użytkownika
radience
Oglądam regularnie xD

Postautor: radience » 07 kwie 2010

OMG ja coraz bardziej chciałabym mieszkać w jego mieszkaniu xD Jaką on ma świetną lodówkę xD Tylko te jego fotki wszędzie na ścianach, to takie już nudne w kdramach [i nie tylko] chyba tak maja, że "wielkie gwiazdy" wszędzie się obwieszają swoimi fotami, czy to nagimi czy też nie [ale jakoś mi to nei przeszkadza *.* np taki Rain w Full Housie, tego postera to ja do końca życia nie zapomnę. To właśnie przez przeszukałam internet szalenie pragnąc tego foto *.*]
Zastanawiam się dlaczego w tej dramie tak dużo jego klaty pokazują...to jest podejrzane, chyba SBS chce wywołać u damskiej części widowni krwotoki z nosa w kazdym epie.
tatusiek widać pooooowoli zaczyna się zmieniać [bardzo powoli XD]
[nie chcąc sobie spoilerować nie będę czytała powyższych wypowiedzi na temat 6 epa ^^]
Obrazek
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 07 kwie 2010

omg, własnie wpadłam na straszny pomysł. muszę przestać przewijać zakończenie 6 epa bo chyba już nie jest ze mną za dobrze, ale... co, jesli za tydzień się okaże ze tego kissa tak naprawdę nie było?:D moze Gae Hwa zasnęła przy tej lodówce i to jej się przyśniło? wtedy byłby dopiero FAIL :D
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 08 kwie 2010

Kells nie śni ci się - ja za pięć minut powinnam być już na dole i tyrać do roboty a obaczam końcówkę. Choroba się rozwija w szybkim tempie i jest przekazywana przez cybernetyczne powietrze:)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 08 kwie 2010

Rain i jgo zdjęcia w FH to jużzypełnie inna historia :D Ja bym na ich miejscu na siebie patrzeć nie mogła :D I ze tamto to niby było jego najlepsze zdjęcie...?

Zgadzam sie co do męża. Mimo ze jest zimny, to jednak on tu jest ofiarą. Po co za niego wychodziła skoro go znałą? CZemu sie nie rozwiedzie jak sie zakochała w innym? I jeszcze sie kobieta dziwi ze ja śledzi...
PS tak sobie pomyslałąm, ze oni wyglądają jakby wyglądał główny bohater jakiejś idol-dramy gdyby postanowił zostać z tą drugą dla odmiany :P Męczył by się facet strasznie :P

Nie, ale on ją pewnie kocha tylko ma problemy z wyrażaniem uczyć, ehem...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „K-drama”