[2010] Prosecutor Princess

seriale z Korei
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 08 kwie 2010

w 3 epie puścili kolejne dwa utwory - nie licząc SHINEE to boski jest ten OST (piosenka Monday Kiz, która leci na koniec w ogóle moim zdaniem jest świetna. Puścili jeszcze ładną balladę w scenie "klozetowej" - pełny OST wyjdzie 21.04.2010 i będzie zawierać 6 utworów wokalnych i 9 instrumentalnych). A piosenkę Give Me można już znaleźć w necie w ładnej jakości :-)

A co do odcinka (oczywiście obejrzanego bez napisów, bo S2 nawet 1 nie ukończyło jeszcze :-/ ) to dość szybko wszystko się rozkręca... Akcja z przebieranką świetna. Dowiedzieliśmy się co nieco, dlaczego prawnik ugania się za naszą bohaterką, ale chyba nie wszystko pokazano...

no i końcówka bardzo dużo nam mówiąca (ale spoilerować nie będę)...

Ogólnie mnie bardziej podoba się ta drama, niż Personal Taste, aczkolwiek Son Ye Jin wymiata swoją rolą (jednak Kim So Yeon nie jest wcale gorsza) :-)

a dziś już 4 ep (zapowiedź była wielce interesująca)

MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 08 kwie 2010

ja się zabrałam za to, jestem w połowie 2 epa (nie miałam wczoraj siłyyy) i jest całkiem spoko :D musze sie wbić w tok tej dramy i komentarzy, bo na razie nie wiem co napisać ;P w każdym bądź razie nie mogłam uwierzyć, że to kim so yeon po iris ;O serio :D ale akcje głównej parki są spoko ;P a piosenka szajni... n/c XD umieram jak to słysze ;P
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 08 kwie 2010

O rety!!! Zadaję sobie jeszcze pytanie dlaczego ja nie oglądałam wcześniej tej dramy jak była świeżo po ujrzeniu światła dziennego? Przecież ona jest kapitalna:) Fakt główna bohaterka jest dość ciężkim przypadkiem, ale lekkostrawnym, ponieważ na razie jej działania są nie do końca przemyślane, postępuje zgodnie z tym co myśli, ale pomija najważniejszą część obcowania z drugim człowiekiem - uszanować jego zdanie i liczyć się z jego decyzjami. Pomijając drobny szczegół zabrania akt do ubikacji, który był po prostu beznadziejnie głupi.
Można ją podziwiać za to, że ma gust (powiedzmy, bo mnie połowa z tych jej szmatek w ogóle nie leży), ale nie da się ukryć, że dba o to, by wyglądać ładnie i nie jest przy tym zadufana w sobie - na razie określiłabym ją jako rozpieszczoną i zupełnie nieświadomą obcowania z drugim człowiekiem. Musi się tego nauczyć, a na to potrzeba czasu. Dostała kubeł wody na głowę, myślę ,że sytuacja w klubie też czegoś ją nauczy.
Pomimo wszystkich jej wad - gdy broni swojego zdania to naprawdę w większości przypadków nie można się z nią nie zgodzić. Niestety jej praca jest na tyle odpowiedzialna i czasochłonna , że dziewczę będzie musiało się poświęcić, a to dość trudne, gdy było tylko "ja" i żyło się we własnym świecie pełnym różu, nowych bucików, licytacji i kart kredytowych. Teraz Ja musi się wbić - w ja i oni, ale myślę, że wszystko się pięknie ułoży.

Pan prawnik jest zagadkowy...Nie ogarnęłam jeszcze 3 i 4 odcinka, bo słabo z napisami do nich, ale zderzenie tych dwóch charakterów, to naprawdę niezły ogień. I jak ten gość się uśmiecha...powinni za to karać:)

Piosenka "Give me" (oczywiście powtórzę się , bo przeczytałam parę opisów na youtube) przypomina stylem wykonania Abbę. Oczywiście niektórym też kojarzy się (co mnie strasznie rozśmieszyło) z piosenka Britney -"Oops i did it again". I faktycznie, gdy tak mi się w uszko wbiła - widzę podobieństwo:)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 08 kwie 2010

ja jakoś dziwnie odnoszę wrażenie że to jest cały czas legalna blondynka w wersji koreańskiej :)
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Panna_S » 08 kwie 2010

thon pisze:ja jakoś dziwnie odnoszę wrażenie że to jest cały czas legalna blondynka w wersji koreańskiej :)

noo, bo chyba taka jest ogólna koncepcja :p

Ja w sumie nie wiem, mam mieszane uczucia. Pierwszy odcinek ledwie przeżyłam - jedno wielkie 'shame on you' gdy główna bohaterka w ogóle zaczynała się odzywać. W sumie drugi poszedł jakoś bardziej gładko, ale wszytsko za sprawą pana prawnika, który póki co jako jedyny trzyma mnie przy tej dramie - i ogólnie wątek z nim wziązany: jestem ciekawa jak to się dalej potoczy. No i jeszcze 'szef wszytskich szefów' znany też jako General Choi w innym świecie, też mnie jako tako interesuje i jakoś przyciąga do siebie.

I w sumie boję się, że ta zmiana, której tak wszyscy oczekujemy od głownej bohaterki w końcu nie nastąpi... albo nastąpi na jakimś bardzo płytkim poziomie... W sumie w tych 2 pierwszych odcinkach, były już momenty gdzie dostawała porządny ochrzan i wszyscy wskazywało na to, że weźmie się w końcu w garść i choć trochę zmądrzeje. Tu jednak wchodzi znane porzekadło: "i spłynęło po niej jak po kaczce". I w sumie denerwuje mnie, że szef zawsze machnie na nią ręką i pozwala robić swoje. No, ale zobaczymy. Mam nadzieję, ze jednak moje czarne scenariusze się nie spełnią i moje obawy okażą się nieuzasadnione ;)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 09 kwie 2010

Czy ona jest ślepa, że nie widzi, jak adwokat ją adoruje?? No i w ogóle to oprócz tej akcji na jakimś polu uprawnym, to adwokat właśnie ją ratuje z opresji... Ech... :?

A ona oczęta zwraca na swojego "bohatera" - pana ponuraka...

Nowa "robocza kiecka" była zabójcza XD i w ogóle jak się wszyscy na nią gapili...

Póki co ładnie wszystko się rozwija :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 09 kwie 2010

Tylko ja mam takie wrażenie,że tłumaczenia na angielski stanęły w miejscu - sprawdzałam rano i przed chwilą i wciąż jest tyle samo procent. Przecież to grzech oglądać jak jest przetłumaczone 69 procent!!!
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 10 kwie 2010

Moze i grzech ale juz trodno - jestem po trzecim epie :) Wartka akcja i coraz bardziej do głównego pana prawnika sie przekonuje :) Ale to wynika z tego ze oni mają wspólną przeszłość ale chyba nie jest tym narzeczonym...
Co do losó głównej bohaterki to musi teraz być trochę wyostracyzmowana zeby oczywiście zmienić zachowanie i zatiumfować na końcu...
Bajeczka, ale dobrze sprzedana :P I jeszcze jak ojciec ognisko urządził z kart kredytowych :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 10 kwie 2010

Piżmak pisze:Przecież to grzech oglądać jak jest przetłumaczone 69 procent!!!

to w takim razie ja ciężko zgrzeszyłam, ale bylo warto!:D niektóre party faktycznie byly przetlumaczone tylko w połowie, ale na szczęście mozna było się wszystkiego domyslić z kontekstu i w sumie wszystko zrozumiałam-przynajmniej w takim przeświadczeniu żyję;d

SPOILERY

aż nie wiem od czego zacząć. najbardziej mnie rozwaliła końcówka 3go epa, kiedy to nasza księżniczka stała wtulona w swojego bohatera, nie przejmując się tym, ze wokół leżą tylko na chwilę unieszkodliwieni złoczyńcy. lol, zamiast wiać gdzie pieprz rośnie to oni stoją jak słupy i jeszcze taka łzawa muzyka w tle, och och, co za romans. teraz przynajmniej juz DEFINITYWNIE wiem, którego pana bardziej lubię. alez mnie prosecutor zaczął denerwować. nie dość ze jest wredny, to jeszcze sepleni:D ale ok, rozumiem, pewnie jest na siebie zły, ze go coś ciągnie do Ma Hye Ri i ze nie jest lojalny i wierny wobec swojej zmarłej żony, no ale heeeloooł. poza tym jak zobaczyłam preview do 5go odcinka, to sprawa była przesądzona... CO ON ZROBI Z WŁOSAMI?! teraz się bede modlić, żeby scenarzyści nie wpadli na pomysł zeswatania go z księżniczką, ADWOKAT GÓRĄ!

a skoro już mowa o adwokacie...z każdym odcinkiem coraz bardziej go lubię. juz nawet nie tylko za usmiech idealny, ale za to jego oddanie... biedaczek, taki jest niedoceniany... scena na lotnisku w 4 epie - SWEET<333 nie wiem co prawda skąd się koleś tam wziął, ale dobrze ze sie wziął.

no i naprawdę żal mi Hye Ri. co oni jej tam robia... to juz jest naprawdę przesada. ok, ona jest nietuzinkowa, może irytować itd, ale żeby ją oblać zgniecionymi pomidorami? zresztą w ogóle się biedna wycierpiała w tych dwóch epach. chociaz jej motywacja nie ma nic wspolnego z wewnetrzną potrzebą zostania dobrym prosecutorem, to jednak widać że sie dziewczyna stara... a scenarzyści jej cały czas kłody pod nogi rzucaja. niechże jej się w końcu coś uda, chciałabym zobaczyć jak wszystkich zawstydza i pokazuje na co ja stać. bo na razie to laska ma po prostu niewyobrażalnie wielkiego pecha.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 10 kwie 2010

epy 3-4
mimo wszystko chyba najlepiej mi się ogląda tą dramę i czekam na rozwój akcji. Jeden szok - to ona wyznaje miłość. Cuda wianki normalnie. Do tego - ten killer smile adwokata... ahh... wzdech wzdech, aż serce boli że teraz już raczej widać ze on jest tym drugim. Eh, gdzie tu znaleźć takiego faceta co by wiedział ze nie grzeszysz rozumem ale i tak pędzi na ratunek co by nie było. No i łezka w oku mi się nawet zakręciła cóż oni jej biedaczce robią. Rozumiem że głupota nie jest pomocna, ale zeby za nią tak karać... No mam nadzieję że od przyszłych epów zacznie wychodzić trochę na prostą bo naprawdę szkoda mi jej.
Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 10 kwie 2010

Azzel pisze:aż serce boli że teraz już raczej widać ze on jest tym drugim.

NIEEEEE!!! Dopiero 4 odcinki za nami... Ona na pewno zmieni zdanie (lubię Generała Choi, ale on jest dla niej za poważny...) "To tylko zauroczenie" (powtarza sobie w myślach)...

Mam nadzieję, że adwokat się wkurzy i zacznie działać (choć nie w 5, a w 6 epie, bo w zapowiedzi było dość wiele powiedziane...)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

ale przecież on ma zachowania tego drugiego xD a prokurator jak najbardziej tego pierwszego <nie przyznawać się że coś tam do niej czuje. Niestety adwokat jest skazany przez swoją dobroć i miłość na nieszczęście :/ jeśli jednak mu się uda wywalczyć to się zdziwię... chociaż plakat wskazywałby jednak na jego pierwszoplanową postać, no, ale niech mnie w takim razie zaskoczą pozytywnie xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 10 kwie 2010

Ale ja myślę ze to młody jest jednak tym pierwszym... W końcu - ich spotkanie było typowe dla głównych bohaterów. No i tyle go pokazywali cały czas... To musi być on!
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 10 kwie 2010

jesli faktycznie ona skończy z prosecutorem, to chyba to będzie pierwszy taki przypadek w historii dram (chyba ze o czymś nie wiem;d) że zarówno plakat jak i dramawiki kłamia;d

nieeee, ja wciąż się łudzę, że księżniczka skonczy z adwokatem. on jest intrygujący-dalej nie rozumiem, co to za kobieta, u której przebywa popoludniami, no i nie wiemy jeszcze nic o jego dziecinstwie. mam wrażenie, ze mimo wszystko to jest ciekawsza postać, niz samotny tatuś, któremu umarła żona, a on wciąż nie może zapomnieć... trochę jest nudnawy i taki schematyczny (chociaż muszę przyznać że wykop ma całkiem sexowny;d) fajnie by było, gdyby on się dość szybko do księżniczki przekonał i gdyby cos do niej poczuł, ale zeby ona już wtedy ulokowała uczucia gdzies indziej...wiadomo gdzie;d o błagam błagam, niechze tak się stanie, bo inaczej stracę wiarę w ludzkość.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

hmmm, właściwie to widzę opcje pierwszą - ona i prokurator, a tamten jest typowym drugim co się stara i nie może, albo opcja druga na którą właściwie by wskazywał plakat i ułożenie aktorów na dramawiki xD: ona lata za tamtym, prokuratora oświeca miłość, ale tymczasem ją oświeca ze adwokat bardziej się jej zasłużył i wybiera w końcu jego... właściwie, jak się dłużej zastanowić - to chyba nawet bardziej prawdopodobny scenariusz...
Obrazek

Wróć do „K-drama”