[2004] Snow White

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2004] Snow White

Postautor: martulex » 09 mar 2006

Obrazek

Ten serial był pewnego rodzaju strzałem w przysłowiową dziesiątkę... Zaczęłam go oglądać mimo, iż nie wiedziałam o czym on będzie i co najśmieszniejsze kto w nim gra...ot tak sobie...gdyż tytuł mnie zachwycił :] Po obejrzeniu pierwszego odcinka byłam zachwycona, gdyż obsada jest miodzio...scenariusz szalenie zabawny...a mnóstwo elementów można połączyć z .... Full House....co zastanawiające obie dramy z tego samego rocznika ... tyle, że emisja naszej Śnieżki zaczęła się kilka miesiecy wcześniej.....

Garść informacji technicznych....

Tytuł : Snow White / Taste Sweet Love / Baek Seol Gong Ju / 백설공주
Ilość odcineczków : 16
Reżyseria : Lee Jae Sang
Emisja : 2004-03-15
Gatunek : Komedia romantyczna

Obsada

Ma Young-hee:Kim Jung Hwa (Glass Slipper)
Han Sun-woo:Lee Wan (Stairway to Heaven)
Han Jin-woo: Yeon Jung Hoon (Yellow Handkerchief/Rosemary)
Jang Hee-won: Oh Seung Hyun (Match Made in Heaven/Since We Met)
Tsukihara Nako: Jo Yoon-hee

Spoiler! Obrazek

Obrazek

Obrazek

OPIS

Pamiętacie swoje pierwsze totalne zauroczenie...Bo właśnie od tego zaczyna się nasza drama....a właściwie od niezwykle zabawnej sytuacji w liceum, w której Ma Young-hee (Kim Jung Hwa) ratuje z opresji Han Jin-woo (Yeon Jung Hoon)...i tak zawiązuje się ich dość dziwaczna przyjaźń. Mijają lata, Han Jin-woo osiągnął wielki sukces, jest sławny, bogaty, niezwykle przystojny...no i jak to w takich wypadkach bywa nagminnie zmienia dziewczyny jak rękawiczki, nie wiedząc że jego najlepsza przyjaciółka do szaleeństwa jest w nim zakochana. Wypadałoby teraz wspomnieć, czemuż ich przyjaźń jest aż taka dziwaczna...ach pewnie dlatego, że ona stanowi jego przeciwieństwo...nie grzeszy urodą, wyrzucają ją z każdej pracy, nie posiada żadnych umiejętności...nawet nie potrafi gotować...cóż to za kobieta...a tym bardziej Koreanka...a feee :P

Ale karta całkowicie się odwraca a to za sprawą szalenie przystojnego lekkoducha, którego poznaje w Japonii...Ich pierwsze spotkanie pozostawia wiele do życzenia z racji tego, że nasza bohaterka właśnie jest na najlepszej drodze ku utracie kolejnej posady a Sun-woo (Lee Wan) co najwyżej może odhaczyć na swej liscie kolejny podbój miłosny...gdyż na oczach Ma Young-hee namiętnie całuje się z inną kobietą... Tak ich ścieżki się rozchodzą, lecz los bywa strasznie uparty... kolejne ich spotkanie owocuje wspólnie spędzoną nocą....w której namiętność raczej schodzi na dalszy plan...pozostaje za to cała masa niedomówień i prześmieszna sytuacja, w której są zmuszeni uciekać przed...no właśnie....tego nie napiszę....pozostaje jeden aspekt do dodania...

Powiada się, że do trzech razy sztuka... przysłowie jak najbardziej adekwatne do zaistaniałego problemu....gdyż po powrocie do Koreii Ma Youn-hee zostaje zaskoczona przez najlepszego przyjaciela...który prosi ją o dość nietypową przysługę....jaką miałoby być lokum dla swego młodszego braciszka....szok...konsternacja...całkowite zbicie z tropu...zgadnijcie któż to może być ^_^

Jestem zauroczona grą Lee Wan'a a może powinnam napisać Kim Hyung-soo....zawsze prezentuje nam swój niezwykły styl wizualny....tak jak i nietypowy sposob gry i za to go uwielbiam, a to co zrobił w Śnieżce to po prostu mistrzostwo świata. Wydawałoby się, że z góry mamy założony koncept kto z kim pozostanie...jedni obstawiali, bądź obstawiają przyjaciela inni zaś pozostają przy wyborze Lee Wan'a...domyślacie się chyba, że już na samym początku mój typ był oczywisty....ale do końca nie można przewidzieć jak to się zakończy....

Polecam, bo bawiłam się rewelacyjnie....drama zaskakuje, wywołuje ataki śmiechu i sprawia, że człowiek się rozpływa gdy widzi sceny między 'współlokatorami'....a dla fanów Full House będzie to doskonała pozycja na porównanie pewnych kwestii....które są w niektórych momentach bardzo zbliżone, ale nadal sprawiają przyjemność oglądania...

Ach jeszcze jedna sprawa zachwyciła mnie przemiana w wyglądzie głównej bohaterki, od brzyduli do pięknej kobiety... wtedy skojarzyło mi się, że tytuł jest błędny... bo czyż nie powinna się w takiej sytuacji zwać nie Śnieżka...lecz Kopciuszek...hehehe...

Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 18 cze 2006

wlasnie zaczelam sciagac ta drame ^_^

uwielbiam junghwa ^_^

sciagam z clubboxa ale nie chce ruszyc ^_^ probuje tez z filefront ale plik 350mb sciaga sie wiecznosc =/
mam juz 1epik wiec nie jest zle ^_^

jak obejrze drame to sie wypowiem.

sciagam tez 1% of anythink drama ma az 26 epow! ja to napewno z 2miesiace bede sciagala ;/ moze sobie transfer dokupie ^_^

Sorki za offtop :P

a co do HQ podobno jest na clubboxie japaneaseguy? patrzalas tam??
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
feezee
Co to jest dorama? o_O

Postautor: feezee » 19 cze 2006

niestety jakość ripów tej dramy jest nikczemna... pikseloza w niektórych epach jest wręcz żenująca, a szkoda bo jest to jedna z najlepszych kdram, z tego nawet co pamiętam to 2 odcinki udało mi się odpalić tylko w WinDVD bo nie chciały chodzić w innych playerach

@martulex - jeżeli zdecydujesz się kupić dvd to mogę ci zripować wszystkie odcinki na HQ 700MB i dopasować do tego napisy (hard lub soft)
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 27 cze 2006

Normalnie powiem tak.Bardzo czekalam az Ma Young-hee sie wreszcie zmieni i bedzie piekna.Liczylam tez na jakis super happy ending czyli slub.Wkoncu K dramy czesciej koncza sie slubami.No a tu zaskoczenie bo reszte dopowiedz sobie sam --''.Pozatym bardzo podoba mi sie Lee Wan ;)Drama ma u mnie ocene 9/10 Dlatego iz brakuje mi tego zakonczenia :)
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 29 cze 2006

Ja właśnie skończyłam ściągać całość :) Niedługo sobie obejrzę. Jakby ktoś potrzebował to mówcie, podeślę albo uploadnę :)
www.evieseo.blogspot.com
www.chomikuj.pl/EvieSeo
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 27 sie 2006

Wlasnie skonczylam ogladac dramke... i coz moge powiedziec?
Ogolnie to mi sie podobala...
Na pewno brakowalo mi troche zakonczenia (ale z tego co widze nie tylko mnie).
Poza tym sytuacja z tej dramy przypominala mi troche My Girl z tym ze tym razem (w przeciwienstwie do My Girl w ktorej raczej nie mialam watpliwosci) przez dlugi czas nie wiedzialam kogo wybierze... dopiero kilka ostatnich odcinkow pozwolilo mi sie domyslic :P
Nie wiem czy to jakis chwilowy przesyt czy co, ale pod koniec zaczela mnie ta drama troche meczyc...

Ah... musze jeszcze wspomniec ze nie zabraklo tu moich "ukochanych" scen mijania sie... po prostu je kocham... za kazdym razem jak jest taka scena to mam ochote sie pochlastac... a tu ich niestety troche bylo :P

Tak czy inaczej mysle, ze moge polecic a drame... i nie kierujcie sie tym ze mnie meczylo pod koniec bo jak mowilam to nie koniecznie musiala byc wina samej dramy tylko jakos ostatnio mnie wiele rzeczy meczy xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
saritha_86

Postautor: saritha_86 » 21 wrz 2006

Cz. Właśnie ściągam sobie tą drame. Pierwsze dwa odcinki bardzo mi się podobały. Niestety nie mam pojęcia z kim będzie Young-hee. Początkowo byłam pewna że z tym przyjacielem, ale teraz już sama nie wiem. Ten braciszek też niczego sobie jest... :D :D :D :D
Narazie jestem na 2 odcinku...Zobaczę co dalej się wydazy...I wtedy powiem z kim bym wolała, żeby była Young-hee (chociaż teraz coraz bardziej bym wolała,żeby była z młodszym braciszkiem...Jest słodki...no i ten kolczyk) :D :D :D :D Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 24 wrz 2006

Devi pisze:Ah... musze jeszcze wspomniec ze nie zabraklo tu moich "ukochanych" scen mijania sie... po prostu je kocham... za kazdym razem jak jest taka scena to mam ochote sie pochlastac... a tu ich niestety troche bylo :P
P

Taaaaa takie sceny doprowadzają mnie do chwilowej białej gorączki... a w tej dramie rzeczywiście ich nie brakuje

A drama w sumie całkiem fajna, ale przy końcu czegoś mi brakuje (i nie chodzi mi tylko o samo zakończenie)
No ale dzięki tej dramie zaczęłam uwielbiać Lee Wan :D + Kim Jung Hwa, którą lubię od czasów NonStop [więc to w jakiś sposób rekompensuje mi zakończenie :wink: ]
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 07 lip 2007

Kolejna drama, którą ostatnio obejrzałam. I, co ciekawe, trafiłam na nią przez całkowity przypadek: mignęła mi parę razy na crunchyroll i postanowiłam zobaczyć, kto zacz. Na początku zniechęciła mnie trochę liczba komentarzy na doki doki- pomyślałam sobie, ze to chyba jakiś przeciętny serialik. Na szczęście myliłam się i to bardzo.

Spoiler! Minus przychodzi mi w tej chwili do głowy tylko jeden:
- na początku w ogóle nie było znaków na niebie i ziemi dotyczących różnicy wieku miedzy nimi, a potem tak się gwałtownie [te znaki] namnożyły, że nie wiadomo było który z nich jest gorszy
-aaa i jedno małe niedociągnięcie w scenariuszu: dlaczego główna bohaterka bała się z nim jechać do Japonii...?przecież na samym początku dramy to właśnie tam sie poznała z tym młodszym bratem..^^'

Plusów jest cała masa:
- bardzo podobała mi się główna bohaterka- śliczna dziewczyna i do tego śmiesznie ją przebrali na początku (a te włosy!myślałam, że padnę ze śmiechu za każdym razem jak ją widziałam)
- braciszek niczego sobie, fajna była akcja z przefarbowaniem włosów i zmianą ciuchów dla mamusi ^^
- czy nie wydaje się Wam, że aktor grający tego najlepszego przyjaciela wygląda trochę jakby był bratem głównej bohaterki z Sang-doo Let's go to school? (ciągle nie mogę zapamiętać tych koreańskich imion..) itp..

Ogólne wrażenie: 8/10, polecam!
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 07 lip 2007

Właśnie zaczynam oglądać, mam nadzieję, że nie pożałuję!! ... chociaż wciąż w głowie mam ciągle Dal Ja's Spring...:( Zobaczymy! Jak podobne do Full House to drama znajduje się w rubryczce MUST SEE!!:D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 07 lip 2007

Na początku zniechęciła mnie trochę liczba komentarzy na doki doki- pomyślałam sobie, ze to chyba jakiś przeciętny serialik. Na szczęście myliłam się i to bardzo.

Ja czasem też mam takie wrażenie... ale kilka przypadków mnie nauczyło, że nie można się tym kieruwać (np. Sang Doo też nie ma wielu komentarzy a dramę uważam za na prawdę dobrą jak już wspominałam xP).

- czy nie wydaje się Wam, że aktor grający tego najlepszego przyjaciela wygląda trochę jakby był bratem głównej bohaterki z Sang-doo Let's go to school?

Ja już to dawno oglądałam ale jak masz takie podejrzenia/wątpliwości/jesteś ciekawa to zawsze można zerknąć na wiki jednej i drugiej dramy i tam często jest rozwinięty spis obsady. (to jeden ze sposobów xP)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 23 lip 2007

Jestem po 2 epkach!!
Zaczęło się cudownie...
Co będzie dalej? Zobaczy sie;)
Soundtrack taki pop-rockowy podoba mi sie to!!
Melodie niektóre takie same jak w Full House...
Tytuł: "Taste Sweet Love" jest lepszy!!
Główna bohaterka jest boska!!
Drama szybko nabrała tempa!
Na razie daje 9,8/10
Zobaczy się co będzie dalej!!;)
Idę oglądać kolejne epki!!
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 25 lip 2007

No to jestem już przy 14 odcinku i dziś planuję już skończyć tą przecudowną dramę!

Główna bohaterka po przemianie jest cudowna! I ogólnie świetny pomysł na przemianę: nie tak jak w innych filmach, że specjalnie i od razu... tylko powoli i przez przypadek;)

Od początku jestem za Young-hee i Sun-woo!!
Inaczej nie ma być!!
Ale jestem pewien, że tak będzie!!

Soundtrack jest świetny i w ogóle!!
Dam ocenkę serialowi jak skończe oglądać:D
Awatar użytkownika
Patu-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Patu-chan » 25 lip 2007

Zaczęłam oglądać ten serial kilka dni temu. Myślałam, że będzie troszke inaczej ^^ Każdy odcinek sprawia, że nie mam ochoty oglądać dalej... Mam nadzieje, że uda mi się obejrzeć wszystkie odcinki i może jeszcze zmienić opinię o nim ^o^ Ale narazie czuję, że tylko marnuje swój czas...
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 26 lip 2007

Ach i więc ocenka!
Trochę się rozczarowałem... KOŃCÓWKĄ:(
Ostatnie dwa odcinki nudziły strasznie...
Dziwne sytuacje i problemy...
To czego nie lubie... "ileś lat później" ... ;/
ale...
Soundtrack świetny!
Aktorzy super!!
W ogóle fajna była ta drama...
wstawię jej ocenkę: ... 8/10;) 10... wstawiam tym, które kocham;D

Wróć do „K-drama”