[2010] Coffee House

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Coffee House

Postautor: Volli » 04 sie 2010

Jestem po 16 odcinku i... nie mogę oprzeć się wrażeniu, że cały ten romans to jest jakiś wielki żart... a na koniec 18 odcinka pisarz odwróci się do kamery i zacznie śmiać z widza. Bez kitu. Odwrócona klątwa Yula - zamiast dwóch facetów - dwie laski... Matko... Dlaczego ten serial to nie dwa seriale? o.O

:volli:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 21 sie 2010

Aha! Nie ma to jak pościć pod własnym postem :D Nie zrażając się jednak powyższym dzielnie donoszę, że skończyłam... I ogólnie mam niezły orzech do zgryzienia. Jestem w kropce. Przysłowiowo. Po prostu nie wiem czy mi się ta drama podobała czy nie. Serio. To jest naprawdę dziwne uczucie.

Były momenty, kiedy płakałam na niej ze śmiechu, a były i takie, że znudzona piłowałam paznokcie. Były też i takie, które irytowały - i nie była to irytacja wynikająca z przejęcia losami bohaterów, a raczej taka dziwna złość spowodowana wrażeniem totalnego rozsypywania się motywów i wątków, które wyglądały jakby ktoś próbował je na siłę pozlepiać. Bez powodzenia. Tak jakby historia sama chciała inaczej się toczyć, a scenarzyści (ewentualnie reżyser) biedaczkę kijem na inną ścieżkę pędził.

Ja nie mam żalu do ostatnich odcinków - po fabule bowiem nie spodziewałam się niczego innego... Pragnę jednak donieść, że nastawiona podglądanymi jednym okiem spojlerami negatywnie zupełnie nie spodziewałam się takiego wybuchu śmiechu w końcówce 17 odcinka... No po prostu metoda na głoda... lol - szybki zwód w bok i prawy sierpowy - nie w tę stronę co trzeba :D dodać do tego miny młodej pary - bezcenne :D... Tak więc - momenty były - a już uwodzenie w kingriszu? Angielski made in Korea zazwyczaj dostarcza dużo radości, a tutaj jeszcze do tego było "namiętnie"... mhhhraaau :D

Tak więc z plusów - wszystkie "epizody" - znęcanie się nad sekretarką, śmiech pisarza i jego dziki galop po zielonych błoniach, akcja - pisarz jest chory i leży w łóżeczku w wykonaniu Babci, działalność dywersyjna w temacie ślubnym, narzeczony i jego Ego (i libido - lol) i.t.d. ... Poza tym niektóre pomysły scenariuszowe też muszę docenić. Należy do nich relacja pisarz - sekretarka i jego metody "wychowawcze" owocujące (dość specyficznym) rozwojem obojga oraz główna bohaterka mająca, cóż, głowę na karku i złośliwe poczucie humoru. Tzn. jedna z głównych bohaterek, ta - eeee... - główniejsza? No i hmmm... kissy były dobre. Taaaak. I powiedzmy, że jeśli chodzi o samą fabułę to tyle tylko dobrego można powiedzieć... Reszta... Cóż... Poskładana na siłę. Poza tym - pardon - ale ja tam nie widziałam romansu. Kissy widziałam a nie romans. Tyle.
Maura pisze:Hmm trochę tylko zaniepokoiło mnie jak zaczęła sobie wyobrażać i się ekscytować co w rocznicę ślubu może porabiać główna dwójka, to takie noooo dziwne

Wiem :D Miałam naprawdę dziiiiwne myśli :D

Koniec końców - oglądało się nawet przyjemnie, pod warunkiem, że nie przywiązywało się zbytnio do losów bohaterów... - w przeciwnym wypadku następowało lekkie zwichrowanie, WTF i ciężkie próby poskładania wszystkiego w logiczną całość... a potem ból głowy. Ot, dobra kawa... bezkofeinowa :D
:volli:
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 03 lis 2010

jesli chdzi o mnie to drama była.. hmm.. dziwna...
na początku miałam mieszana uczucia..
wszystko wskazywało na to że sekretarka i pisarz będą razem a tu jakaś 10-letnia miłośc z Seo Eun Yeong...
mimo, iż do końca miałam nadziję że sekretarka jednak będzie z pisarzem, to drama mi się podobała i zakończenie też.
też nie widziałam żadnej chemii między Seo Eun Yeong i Lee Jin Su no ale skoro to już tak daleko zabrnęło to zakończenie musiało być takie.

Gang Seung Yeon - była przeurocza i wielkim plusem była zmiana fryzury *po 2 latach*. wcześniejsza mnie odpychała.... ale trochę za naiwna i wszystko brała na poważnie.....
Lee Jin Su ma - po prostu cudowny uśmiech i uwielbiałam go w okularach. fajny charakterek, dużo się uśmiałam przez jego teksty. kiedy zobaczyłam go w białym garniturze, blond włosach i pedalskim kolczyku w uchu.. przeżyłam szok xD ale później się przyzwyczaiłam xD
Seo Eun Yeong - nie przypadła mi do gustu. jakaś taka bez życia była, sama nie wiedziała o co jej chodzi... w ogóle jak tak młoda osoba może być na takim wysokim stanowisku? podejrzane...
Han Ji Won - hah on był niesamowity. kiedy on się śmiał to ja razem z nim :D

Maura pisze:Zakończenie wątku Jin Soo - Seung Yeon chyba podobało mi się najbardziej w ostatnim odcinku. Było chyba najnaturalniejsze i najbardziej szczere z tego wszystkiego. Dziewczyna się wypłakała przed nim, jakoś tak bez żadnego wstydu, on przeprosił. Ona nadal żyje szanując swojego nauczyciela i w sumie dzięki niemu nauczyła się wyznacza sobie cele w życiu . Hmm trochę tylko zaniepokoiło mnie jak zaczęła sobie wyobrażać i się ekscytować co w rocznicę ślubu może porabiać główna dwójka, to takie noooo dziwne xD

ja sie nawet wzruszyłam kiedy ona zaczęła płakać.
ale później jak skończyła było coś takiego:
-skończyłaś już płakać?
-tak
to mnie rozwaliło ;D
haha właśnie to kiedy Gang Seung Yeon zaczęła sobie wyobrażać co para może robić... to było dziwne :confuse: srsly, kto normalny się tym ekscytuje xD (rozumiem, jakby myślała o sobie i o kimś...)

podsumowując, drama był całkiem dobra, nieprzewidywalna, co jest plusem (po części dlatego że brakowało chemii, miłości, czy coś), i przede wszystkim - dobra komedia.
bardzo fajny humor, od tej strony wszystko mi się podobało, chyba we wszystkich odcinkach były momenty które mnie śmieszyły ^^
może nie do końca tego oczekiwałam ale myślę że drama zostanie mi w pamięci na długo.
dodatkowy plus za końcową piosenkę :mrgreen:
ocena: 8+/10

Wróć do „K-drama”