[2010] Coffee House

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 28 cze 2010

oswieccie mnie - dzis wychodzi kolejny odcinek? powiedzcie, ze tak:)

Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 28 cze 2010

Piżmak pisze:oswieccie mnie - dzis wychodzi kolejny odcinek? powiedzcie, ze tak:)

TAK wychodzi dzisiaj też bardzo mnie to cieszy xD
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 cze 2010

Ai_tanu pisze:
Piżmak pisze:oswieccie mnie - dzis wychodzi kolejny odcinek? powiedzcie, ze tak:)

TAK wychodzi dzisiaj też bardzo mnie to cieszy xD

bo nie ma to jak kawka popołudniu - ja juz nie mogę się doczekać godziny 18-19 -wtedy obejrzę sobie dłuuugo oczekiwany 9 epizod
edit - juz torek jest na soompi -leci jak burza - za 30 minut seansik

Edit -ep9i 10
Epizod ciekawy - najpiękniejsza to ta niezręczność jaka zapanowała między KJH i PSY - i jak przez pierwsze 30 minut już skłaniałem się że jednak może moja biedna a jakże sympatyczna Tiarka stworzy parę z pisarzem bo widać że na Kim Dongu jej nie zależy.no ale ostatnie minuty zachwiały moją pewność- co to za telefon po którym leciał jak mistrz świata w biegach na długim dystansie do biura PSY - i przestrach na twarzy i ulga gdy zobaczył ją.Babcia opiekujaca się chorym pisarzem ,ba idąca z nim nawet do kibelka -dobre to było ale najlepsze w 10 odcinku to jak Tiarka załatwiła rozmowę z KJH - no w końcu dziewczyna się zaczyna odgryzać -i koniec odcinka - po gali gdy płacze na czerwonym dywanie - normalnie mi jej szkoda się zrobiło - za to PSY na gali wyglądała genialnie - podobała mi się jak cholera
PS
Zwróciliście uwagę że odcinki są poniżej 50 minut ostatnio?
i slowa o naszym pisarzyku zaczerpnięte z soompi"Jin Soo is a bastard and damn near the scum of the earth'
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 29 cze 2010

Oki doszłam do 4 odcinka i drama ta póki co nie jest taka głupia jak się spodziewałam.
Ji Hwan świetny śmiech XDDD pozytywnie stuknięty pisarz, czekam na więcej jego akcji.
Si Yeon ta kobietka jest świetna. Strasznie fajnie mi się ogląda jej sceny. Pasuje swoją drogą do Ji Hwana. Ale widać że poza przyjaźnią i relacją szef-pracownik nic ich nie łączy. Szkoda...
Eun Jung, dziewczynka z Tiary... czasem jej sceny i jej zawieszenia i jej mina irytują. Ale nie aż tak żeby nie móc jej oglądać, bo momentami też jest śmieszna. Ale ogólnie niech pracuje nad sobą.
Woong In.... obrzydliwy, upierdliwy facet. Jak Eun Young mogła z nim kiedyś być, to ja tego nie pojmuje. Jest gorzej nachalny niż Docta (Hero).

Na dramawiki pisze że od 16-20 odcinków. Niech tego nie przedłużają, bo końcówki będę męczyć zapewne strasznie :(
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 29 cze 2010

ep9 i 10

Scena w windzie - boskie to było - jak sobie próbowała zażartować z tego całusa :P Potem już średnio, ale powoli zauważam coraz mniej byłego narzeczonego PSY... jakoś mi to nawet nie przeszkadza... Widać, że KJH powoli gubi się w swoich uczuciach, co pokazała końcówka epa, gdy zasłabł...

10ep - BABKA COMEBACK!!! Oj jak mi jej brakowało... Jak się zajmowała KJH to przypomniała mi tę starą dobrą babkę z pierwszych epów :) Poza tym Tiarka przestaje robić z siebie idiotkę i mądrzeje, ale chyba za późno - nadal uważam, że innego zakończenia jak PSY+KJH nie będzie (o ile będzie szczęśliwe zakończenie, bo a nuż coś wymyślą nam na koniec). Końcówka emocjonująca - ciekawe co KJH teraz zrobi, jak obu paniom podziękował za współpracę (tak wywnioskowałem z Raw, ale mój koreański jest cieniutki póki co)

Drama nadal bardzo dobra - a epy trwają 50 minut, bo to wynika z czasu antenowego, jaki ma SBS - po FIFA pewno wrócą po 56-58 minut :)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 29 cze 2010

jordi pisze:ep9 i 10

Końcówka emocjonująca - ciekawe co KJH teraz zrobi, jak obu paniom podziękował za współpracę (tak wywnioskowałem z Raw, ale mój koreański jest cieniutki póki co))

z opisów na soompi - zgadza się pozwalniał obie panie :)
ale coraz śmiekej pojawiają się opinie na związek Tiarki i KJH
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 30 cze 2010

Pojawiają się coraz śmielsze opinie, bo ja też coś wyczuwam w powietrzu. A tak serio, to ta sympatyczna dziewczyna naprawdę coś tam robi - kto by zniósł tyle upokorzenia, naśmiewania się, bycia na każde zawołanie, służenia i paru miłych rzeczy tylko po to, by okazać się tą drugą. Jako, że faceci w dramach zawsze mają bardziej przekichane niż kobiety, to w wielu pozycjach pojawia się motyw strasznie pomocnego i zakochanego bohatera (nie mówiąc wykorzystywanego), który mimo wszystko, choćby góry przenosił pozostanie tym drugim, ale kobiet tak w dramach raczej nie krzywdzą (przynajmniej jak już kogoś - to raczej gości), więc mając jeszcze dźwięczący w uszach powód siódmy zwolnienia sekretarki - bez obaw zarzucę wędkę w stronę tej pary:)

Te korelacje są niedokładnie rozpisane - nie uważacie?

http://wiki.d-addicts.com/static/images ... _Chart.jpg
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 05 lip 2010

ep 11 - najlepszy pocałunek jaki widziałem w tegorocznych dramach -pokażcie mi lepszy a na kolanach przejdę z Białegostoku do dowolnego miejsca na świecie :)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 05 lip 2010

Prosze dla wszystkich ciekawskich jak ja:)
Oto wielki spoiler dotyczacy 11 episodu
http://tieba.baidu.com/f?kz=819114138
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 05 lip 2010

Ej,no ja chce żeby on był z Tiarką :(
Jak to Piżmak zauważyła,to po co ona to wszystko znosiła? Żeby skończyć z Panem od kawy?
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Dokładnie i ja tez się zastanawiam nad kierunkiem w którym idzie ta drama...zero świeżości:( Jestesmy obserwatorami dojrzewania do związku po 10 latach, które upłynęły...jakoś tak. beznadzieja.

Ogólnie pan od kawy nie jest zły 0 całkiem miły facet, ale tiarka nawet nie jest zainteresowana, więc w sumie mamy jakiś beznadziejny nawet wątek bez konkretnego rozwiązania:(
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 05 lip 2010

Pan od kawy ma fajny głos :D
I właśnie to jest takie dziwne że nagle po 10 latach do PSY doszło że kocha pisarza,to takie dziwne dla mnie. Bardziej naturalne byłoby dla mnie jeśli Tiarka byłaby z pisarzem,w końcu ona miała już przebłyski że go lubi i byłoby to normalniejsze gdyby skończyli razem,w końcu kto się czubi ten sie lubi.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Może spłyce zamysły twórców tej dramy, oczywiście jestem totalnie nieobiektywna, ale co tam - zgadzam sie z moja poprzedniczką.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 lip 2010

thon przez ciebie wiem co mnie czeka w 11 epie :P

Możliwe SPOILERY
a co do odcinków 9 i 10 to naprawdę nie wiem co mam myśleć o tej dramie. Na początku była mega pokręcona i śmieszna... z czasem jednak robi się coraz bardziej smętna, pretensjonalna, po prostu smutna.
Chociaż od początku byłem za PSY i wiedziałem, że to ONA jest tą główną bohaterką... to teraz mam wątpliwości czy aby scenarzysta podjął dobrą decyzję. Zbyt ckliwy i nudny jest ten romans. On wygląda tak jakby zrodził się z przyzwyczajenia do siebie... zero jakiegoś zaskoku. Takie flaki...

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby pisarz nie skończył z nikim xD Wtedy scenarzysta naprawdę by nas zaskoczył... Chociaż po thon'owym spoiler2ze domyślam się, że jednak kogoś tam w sercu nosi :)

Mimo smętów... było trochę akcji za sprawą babci xD Ale za mało jakoś tak... nawet ta scena w windzie nie była zbytnio zabawna i w pełni wykorzystana.

Dobre złego początki... jak nam zaserwują w następnych odcinkach jeszcze większy dramat to ech... czy każda dobrze zaczynająca się kdrama musi mi to robić? :P

EDIT:
Na gali PSY wyglądała nieziemsko xD Naprawdę jest piękna...
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 06 lip 2010

mootyl pisze:thon przez ciebie wiem co mnie czeka w 11 epie :P

naprawdę nie rozumiem tej waszej obsesji "kissowej"- praktycznie dopiero od niedawna są w miarę sensownie sfilmowane sceny pocałunków które nie śmieszą i nie powodują zwątpienia w sens pokazywania 2 ludzi w pocałunku który przyprawia tylko o spazmy śmiechu - ba kino indyjskie nie pokazuje wcale takich ujęć a jednak potrafiło stworzyć kilka perełek z gatunku romansu.A że kissy są no ba pokażcie w której kdramie ich nie ma?Wiadomo że będą i od pierwszego odcinka przeważnie wiemy kto z kim będzie się całował - jedyna niewiadoma czy będzie to fajny namiętny kiss czy 2 kłody drewna zetknięte z sobą.
A tutaj w końcu mamy taki pocałunek jaki od dawna jest w każdym serialu czy to polskim czy amerykańskim.Może filmowcy koreańscy zrozumieli że pokazywanie 2 nieruchomych ust w niby pocałunku nie jest zbytnio wiarygodne

Wróć do „K-drama”