[2010] Coffee House

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 lip 2010

ejj ja napisałem to dla żartu xD nie ma co się złościć...
nic się nie stało... :D a co do dram bez kissów... wciąż istnieją koreańskie dramy (nawet tegoroczne), w których takowego brak :)

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 06 lip 2010

Fakt zaczęli kręcić z pasja te pocałuneczki, ale nadal trafiaja się nam kłody...To jest dla mnie odrobinę niezrozumiałe, ponieważ na 16 czy 20 odcinków dramy nie można się wysilić na jeden porządny pocałunek? Thon ma rację:) Buziak z tej konkretnie dramy wymiata...Oczywiście na drugim miejscu jest także tegoroczna drama PP:)

A i te kłodowe buziaki też można jakoś urozmaicić by przyciągnąć widza - na przykład w BG też był buziak, usta złożyły się jak puzzle, nie było w tym namiętności, jakiegoś większego zaskoczenia, żadnego łububdubu...a mimi wszystko robiło wrażenie:) Da sie? Da sie:0 Nas powinni wziąść do kręcenia tych scen, resztą mogą zająć się sami:)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

wiem, że to offtop, ale muszę się wypowiedzieć.

Wg. mnie buziaki nie zależą od twórców (chociaż poniekąd tak), ale w większości przypadków od aktorów. Niektórzy są bardzo konserwatywni, niektórzy są za młodzi, albo różnica wieku jest zbyt wielka xD Oczywiście także tematyka dramy może zabraniać jakiegoś większego pocałunku, albo wiek odbiorców, do których jest kierowana (czyt. BOF i zmiana pocałunku na łagodniejszy-kłodowy)

Wydaje mi się, że w tym roku po prostu mamy szczęście do obsad xD Bo albo aktorzy są w tym samym wieku, albo są tak samo doświadczonymi aktorami, albo są mniej konserwatywni niż to bywało. Wyjątkiem jest PT, ale ta drama właśnie miała budzić kontrowersje... może i w Koreańczykach wywołała, dla nas to wciąż była zwykła drama z lepszym kissem xD
Coffee House jest właśnie jedną z takich dram gdzie dobrze dobrali obsadę. Założę się, że gdyby t-arka była tą główną kiss byłby kłodowy xD
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 06 lip 2010

ale jak aktor jest za młody ,za wstydliwy itd -od tego jest reżyser ,swiatło itp by sprawić by to wyglądało wiarygodnie -ba nawet nie muszą tego dosłownie pokazywać ot np.tylko kamera z daleka filmująca moment pocałunku -obracająca się wokól bohaterów-niekoniecznie ze zbliżeniem na usta bo od czego wyobrażnia widza prawda? -ale jak pokazują nam te okropne nieruchome usta to cała ta wiara że są parą i kochają się ulatnia się niczym para w czajniku
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

wydaje mi się, że często ta kłoda to także pokazanie niewinności bohaterów i ich związku... np. bodajże kiedyś w "Bad Couple" całowali się jak kłody i pod koniec w końcu ktoś z bohaterów powiedział, że przyszedł czas na prawdziwy pocałunek - no i pocałowali się naprawdę xD
może o to właśnie chodzi? Bo czasem reżyser zatuszuje ten brak, a czasem go uwydatni. Zależy co chce nam przekazać :)

A! i w naszych zachodnich produkcjach też często i gęsto zdarzają się kłody, ale właśnie zrobione tak, aby nie było tego widać xD Zetkną się ustami... zassają wargi i tyle :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

mootyl pisze:wydaje mi się, że często ta kłoda to także pokazanie niewinności bohaterów i ich związku...

hmm częściowo masz rację ale przecież zamiast efektu kłodowości"mogliby pokazywać efekt nieśmiałości i niezdarności pierwszych pocałunków.dobra kończmy temat bo zrobił się mega off
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 lip 2010

hej dobra, stop stop stop , naprawdę zrobiło się nie na temat ; )
kontynuujcie rozmowę tutaj np -> viewtopic.php?t=1800
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

ep 12 -końcówka chyba przeskakuje 2 lata do przodu i myślałem że padnę jak zobaczyłem nowy wygląd KJH -ja cie kręcę normalnie nie zajarzyłem że to on :) -pierścionki ,kolczyki i ten fryz
a i tiarka w noeym wydaniu to kobieta energiczna i spełniona zawodowo
A ja chcę biały samochodzik jakim jechał KJH
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

uwielbiam HD na viikii xD huhu coraz więcej dram w HD, nawet te, które nie są oficjalnie potwierdzone ^^

~ spoilery ~
co do odcinka 11 ...
czemu oni muszą tak dramatyzować? :( Było śmiesznie i tu znowu musieli coś popsuć...
co do kissa :) Może i był prawdziwy, ale trochę mnie rozśmieszył... Ji Hwan praktycznie połykał swoją partnerkę xD No, ale lepiej już oglądać takie coś niż wyżej wymieniane kłody :)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 lip 2010

Ji Hwan praktycznie połykał swoją partnerkę

hehe, jak dla mnie to wyglądało tak jakby ją w policzek całował xP Ale to nie zmienia faktu, że to jedna z takich scen ,w której braknie oddechu ; )

no ja nie wiem co po tym 11, ale z krótkiej relacji Thon a i tego jak się skończył odcinek wnioskuję, że... skaczemy w czasie do przodu? Hm? Znowu stracą tracą czas. . . Ehh Jin Soo to naprawdę ciężki do życia człowiek i chyba zdziwię się jak skończą razem . .. .
Obrazek
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Re: [2010] Coffee House

Postautor: kells » 08 lip 2010

właśnie ujrzałam nowy image jin soo hahahahaha:D:D:D już pal licho ten kolczyk w uchu, pierścienie i ciuchy, ale TEN FRYZ?! no zabił mnie totalnie:D:D normalnei robi się teraz na jakiegoś pseudo-rockowego idola:D

nie no, fajnie ze już teraz pzreskoczyli o te 2 lata, a nie na przyklad w ostatnim odcinku, jak to zwykle bywa... za to plus, bo mam nadzieję, że jeszcze się akcja jakos ciekawie rozwinie:)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 10 lip 2010

może ktoś to potwierdzić /zaprzeczyć że ma być 20 epizodów ?
chyba pierwotnie miało być 16 a patrząc na ostatnie notowania (bardzo niskie) nie widzę sensu przedłużać serii do 20 odcinków -przeważnie to się źle kończy -dodają mnóstwo zapychaczy i nic nie wnoszących wątków
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 10 lip 2010

Serial będzie miał 16 odcinków.
Ja nie rozumiem, że Wy tacy nie jesteście pewni liczby odcinków. Mi jakoś automatycznie przychodzi, że dana drama będzie mieć 16, a inna więcej... :P
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 10 lip 2010

Maura pisze:Serial będzie miał 16 odcinków.
Ja nie rozumiem, że Wy tacy nie jesteście pewni liczby odcinków. Mi jakoś automatycznie przychodzi, że dana drama będzie mieć 16, a inna więcej... :P

co innego jak pierwotnie scenariusz skonstruowany na 20 czy więcej epizodów,ale gdy w pośpiechu dopisują brakujacy scenariusz to wtedy nie wychodzi za dobrze - a skad moje pytanie o 20 -bo nawet grupa subująca ma napisane 16-20,dramawiki też 16-20 a jordi już wstawił na polskiej że 20 odcinków więc temu się pytam ze strachem w oczach
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 10 lip 2010

Coffee House miało mieć 20 odcinków, ale ponieważ przez 2 tygodnie leciały mecze FIFA 2010, to teraz wszystko skumulują, bo oficjalnie SBS potwierdził, że już 2 sierpnia rusza "I Am Legend" :) (Ale czy to będzie 16, czy 18 epów, to nie wiadomo - bo skończy się CH po 16 epach, to w następnym tygodniu SBS musiałby jakąś powtórkę walnąć...)

Tak samo Bad Guy - Planowali 20 epów, a ponoć będzie 17 (też poniekąd przez FIFA), bo 11 sierpnia jest premiera Gumiho sióstr Hong :)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:

Wróć do „K-drama”