[2007] Legend of Hyang Dan

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2007] Legend of Hyang Dan

Postautor: thon » 29 maja 2010

Legend of Hyang Dan

Obrazek

Tytuł oryginalny: 향단전
Tytuł (latynizacja): Hyangdan
Tytuł alternatywny: Legend of Hyang Dan
Gatunek: komedia, romans
Liczba odcinków: 2
Nadawca: MBC
Emisja: 03.09.2007 - 04.09.2007
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 21:55
Tytuły powiązane: Delightful Girl Chun Hyang

Fabuła

Ta dwuodcinkowa drama jest kolejną adaptacją popularnej koreańskiej legendy o Chun Hyang. Największe pytanie jakie nasuwa ta produkcja brzmi, co by było gdyby Lee Mong Ryong kochał nie Chun Hyang, ale Hyang Dan?

Obsada

* Choi Si Won jako Lee Mong Ryong
* Seo Ji Hye jako Hyang Dan
* Lee Ji Soo jako Chun Hyang
* Huh Jung Min jako Bang Ja
* Bang Eun Hee jako Wol Mae (matka Chun Hyang)
* Im Hyun Sik jako Huh Joon
* Jung Han Hun jako Shim Hak Gyu
* Kim Dong Hyun jako Suk Ho Pil
* Kim Se Ah jako Suk Ho Soon
* Lee Sung Min jako Ban Hak Do
* Kim Kwang Gyu jako Eui Jik

SCREENY:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Świetna pozycja na odstresowanie - połączenie komedii,romansu w realiach historycznych z obowiązkową parodią największych hitów (HGD,Iljimae no i prześwietna parodia Prison Break).Ta special drama opowiada o miłości młodego panicza Lee Mong Ryong - a jakże waszego ulubieńca SW do służącej której pani ma swoje plany odnośnie małżeństwa ukochanej córeczki z SW- taki związek musi spotkać wiele przeszkód a wszystko to w sosie komediowym ba nawet musicalowym .Polecam na smutne dni

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 29 maja 2010

Zaciekawiła mnie ta pozycja, musze przyznać :) I nie ze względu na SW :P Rozumiem, ze odcinki są godzinne?

OFF:
Thon, jak tam Dong Yi idzie? Bo zaczęłam sie nad tym zastanawiać ostatnio... Da sie oglądać?
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 29 maja 2010

Oo ^^ dzisiaj skończyłam oglądać Delightful Girl Choon-hyang, także zaciekawiło mnie to :D jeszcze do tego Siwon, na pewno kiedyś obejrzę ^^
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 29 maja 2010

Eggie pisze:Zaciekawiła mnie ta pozycja, musze przyznać :) I nie ze względu na SW :P Rozumiem, ze odcinki są godzinne?

OFF:
Thon, jak tam Dong Yi idzie? Bo zaczęłam sie nad tym zastanawiać ostatnio... Da sie oglądać?

odcinki godzinne a motywy z kdram z których prześmiewa są fajne no i zdębiałem jak zobaczyłem i usłyszałem Prison Break (zdjęcie 5 i 6)
a Dong yi - o ile ktoś oglądał Dae Jang Geum to poczuje te same emocje i wzruszenia - dla mnie ta drama bije wszystkie kopciuchy ,prokuratorki no ale ja uwielbiam historyczne pozycje - a przy tej nie ma czasu na nudę ,polecam gorąco ,właśnie mam nadzieje że dziś wyjdą napisy do 20 odcinka :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2007] Legend of Hyang Dan

Postautor: Eggie » 27 sie 2012

Widze, ze sama sie tu wpisalam, a w ogole palcem nie kiwnelam, zeby to potem odnalezc. Szkoda, bo warto bylo.

Nie widzialam tej dramy, do ktorej sie tu niby maja odwolywac, ale nic przez to chyba nie stracilam. Jest to zupelnie osobna historia, i podejrzewam tez ze i w kompletnie innym tonie utrzymana, skoro nie dosc ze zrobiona jako "period drama" to jeszcze jest to kompletny spoof ze wszystkiego, co zdarzylo mi sie w zyciu odgladac. Po prostu do tej pory sie do siebie smieje, jak sobie ja przypominam :D

Te dwie godzinki sa napakowane akcja do ostatniej minuty, jest tak wszystko, absurd praktycznie goni absurd i nie wiadomo gdzie oczy podziac. Siwon jest po prostu rewelacyjny w tej roli, nie wiem czy to sprawa jego ogromnego talentu czy czego :P, ale prawda jest ze podobal mi sie tez w Oh! My lady, ktora to drama jest jedyna w ktorej go do tej pory widzialam. Wydaje mi sie, ze on ma chyba raczej predyspozycje do komedii niz dramatu.

Anyway, ma swietne teksty i jeszcze lepsze miny. Wszystko jest kompletnie przerysowane, do ostatniej kreski. Skoki przez dachy, lamenty i placze, rzucanie sie ze statku do potwora morskiego i ogolne zamieszanie :P Czego tam nie ma, chyba tylko nieslubnych dzieci brakuje. jakby im dale 3 godzine, to pewnie i to by jeszcze wykombinowali :D

W zasadzie postac Hyang Dan jest jedyna, o ktorej mozna powiedziec, ze choc troche stara sie wziac cos na powaznie, bo cala reszta to kompletna parodia :D

Szczerze polecam, moim zdaniem genialnie sparodiowane wszystkie najsmieszniejsze chwyty dramowe, nawet sa piosenki! :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „K-drama”