[2010] Baker King, Kim Tak Goo

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2010] Baker King, Kim Tak Goo

Postautor: mootyl » 09 cze 2010

Powtórka z Cinderella's Sister i Will it snow at Christmas? ... Ja na pewno dam tej dramie szansę ! xD

BAKER KING, Kim Tak Goo

Obrazek

INFO:

* Tytuł: 제빵왕 김탁구 / Jeppangwang Kim Tak Goo
* A.K.A: King of Baking, Kim Tak Goo / Bread, Love and Dreams
* Gatunek: romans
* Odcinki: 36 albo 30 (są dwie szkoły ;p)
* Stacja TV: KBS2
* Czas emisji: 2010-Cze-09 do ???
* Godziny emisji: środy i czwartki o 21:55

OBSADA:

* Yoon Shi Yoon jako Kim Tak Goo
o Oh Jae Moo jako Tak Goo (w dzieciństwie)
* Lee Young Ah jako Yang Mi Sun
* Eugene jako Shin Yoo Kyung
o Jo Jung Eun jako Yoo Kyung (w dzieciństwie)
* Joo Won jako Goo Ma Joon

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

OPIS:

Kim Tak Goo (Yoon Shi Yoon) jest nieślubnym synem prezesa "Samhwa Enterprise", legendy piekarnictwa. Pomimo swojego nieprawowitego pochodzenia, to on, ze względu na talent piekarski zostaje wybrany przez ojca na swojego następcę. Wybór ten nie podoba się żonie Goo In Junga, która wraz ze swoimi dziećmi odbiera wszelkie prawa Tak Goo do majątku rodziny. Chłopak od tej pory stara się odbudować swoją reputację na nowo, od zera... a co za tym idzie? Będzie musiał stawić czoła wielu przeszkodom tym bardziej, że na horyzoncie pojawiają się dwie kobiety. Miłość z dzieciństwa, która potrafi zdradzić w imię swoich interesów, a także nowa postać w życiu Tak Goo... dziewczyna, która pozostaje przy nim bez względu na wszystko.

DODATKOWE INFO:

* Pierwsze 6 odcinków dramy będą pokazywały historię dzieciństwa, głównych bohaterów
* Drama oscyluje w latach siedemdziesiątych - dziewięćdziesiątych XX wieku
* Drama oparta jest na "faktach autentycznych xD", a tak bez śmiechu to oparta jest na życiu prezesa Paris Baguette niejakiego pana: Heo Young In
* W dramie debiutuje Joo Won
* Scenariusz napisał/a Kang Eun Kyung odpowiedzialny/a między innymi za takie projekty jak: Dal Ja's Spring, Hello, God czy Powerful Oponnents

Spoiler! Obrazek

ODE MNIE:

Szczerze powiedziawszy to ja jestem bardzo napalony na tę dramę. Jak ktoś oglądał ostatni odcinek Cinderella's Sister to z pewnością widział trailer. Historia wygląda bardzo ciekawie + ma takie samo rozplanowanie jak CS xD Czyli kilka odcinków w dzieciństwie, a potem dorosłe życie... Czyli szykują nam się kolejne łzy, kolejne problemy, zemsty, melodramaty i jak to zwykle bywa... problemy rodzinne i te trochę mniej lubiane: polityczne (?) - związane z firmą :)
Podoba mi się także pomysł z obsadzeniem w rolach głównych mało znanych, młodych aktorów ^^ Będzie mi się bardzo dobrze oglądało świeże twarze... nawet nie przeszkodzi mi w tym Eugune, która według mnie w ogóle nie pasuje do tej dramy.
Wiekiem, doświadczeniem (chociaż Young Ah też ma spore), a także tym... no, że kurde widziałem ją w wielu produkcjach i zawsze miała rolę TEJ DOBREJ... a tutaj gra tę ZŁĄ :D Zobaczymy czy da radę !!

PRZYDATNE INFO:

* Oficjalny zagraniczny tytuł podany przez KBS WORLD brzmi: Bread, Love and Dreams
* Oficjalna strona dramy na KBS WORLD
* Drama z angielskimi napisami rozpoczyna swoją emisję oczywiście na kanale KBS WORLD od 7 lipca 2010 :)
* Oficjalna strona dramy na portalu KBS2
* Za napisy ma się wziąć niby With S2, a dla niecierpliwych oczywiście istnieje przepiękna strona http://www.viikii.net" onclick="window.open(this.href);return false; :)
* Rawy = yellowcinema.com

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 09 cze 2010

hmm zapowiada się fajnie aczkolwiek jeszcze nie skończyłam CS i po obejrzeniu do końca planuję zrobić sobie przerwę od melodramatów.

drama wydaje się ciekawa, na pewno kiedyś znajdę dla niej czas :D
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 09 cze 2010

powiem tak.. Eugene w dlugich wloasach wyglada.. dziiiwnie..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 09 cze 2010

a tam dziwnie, ładnie xD
w Save the last dance też miała dłuższe :)
czyżby to jej pierwsza mało pozytywna rola??
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 09 cze 2010

Tytuły KBS World prawie zawsze mnie rozwalają... nie mają NIC WSPÓLNEGO z oryginalną, koreańską nazwą...

Patrząc po scenarzyście i opisach wszelakich w necie - drama będzie obyczajowo-romansowa z lekką domieszką komedii (nie tak mocną jak np. Coffee House, ale jednak)

Eugene ma być naprawdę podłą suką - jakoś mi nie pasuje, ale zobaczymy...

Pan w głównej roli znany jest tylko z High Kick i tam średnio się spisał, ale KBS zwykle dobrze dobiera główne role, więc dam mu szansę...

Pojawia się też nowe nazwisko - ciekawostką jest, że Joo Won przez dwa tygodnie będzie w dwóch dramach w środy i czwartki o 21:55 - w piekarzu i dodatkowo w Running na MBC (minidrama sportowa).

Ponieważ sesja nadchodzi (3 dni mi zostały), to raczej bieżąco nie będę oglądał, ale od czego jest KOCHANY KBS WORLD!!! :D :D :D (moja cyferka :* )

Tylko z lekka mnie przeraża to, że KBS w tym roku zrobił jak na razie tylko dwie produkcje 16-odcinkowe - tak to reszta miała więcej epów... (a rozlazłych historii nie lubię zbytnio)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 09 cze 2010

Young Ah - ok - lubię ją - od czasu Golden Bride i Iljimae znów w jednej z głównych ról
Eugene - no i problem lubiłem i to bardzo ale po roli w "I Really Really Like You" prześladuje mnie jej głos jak śpiewa te wiejskie przyśpiewki i to było STRASZNE
Na razie drama dla mnie z karteczką "może kiedyś obejrzę"
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 09 cze 2010

To to drama zastępuje moje ukochane CS? Trailer był ciekawy,nie powiem,ale chyba nie zacznę jej teraz bo zaczynanie nowej dramy gdy za progiem sesja jest samobójstwem,ale chętnie obczaję ją we wakacje. Wakacje to chyba muszą mieć wydłużona dobę,bo tyle dram na nie planuję obejrzeć ^^
Dużym plusem wydają się być nowe twarze,mam nadzieje że drama nie zawiedzie moich nadziei,bo do tej pory widziałam dwie kuchenne dramy i obie dobre :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 09 cze 2010

anna-banana pisze:,bo do tej pory widziałam dwie kuchenne dramy i obie dobre :)

i tak najlepszą dramą "kuchenną" jest Dae Jang Geum

a pierwszy epizod już jest w sieci
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 09 cze 2010

Nie widziałam Dae Jang Geum ,u mnie króluje Pasta <ach ten 'siep'>
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 09 cze 2010

prosa pisze:To nie tutaj powinnam pisać, ale jak działa ten KBS World, bo rozumiem, że on dostępny jest tylko dla USA i Kanady? tak? A jak dla wszystkich, to jak z niego korzystać?

Nie - KBS World masz też w Polsce (na Cyfrze+ całodobowo odkodowany, z tego co mi wiadomo to na n jest kodowany i działa tylko 4h dziennie - tzw. "otwarte okno")...

Stacja nadaje wszystkie nowości z około miesięcznym opóźnieniem po angielsku (napisy) :)

Jeżeli chcesz oglądać nowe dramy, to musisz mieć cyfrę, bo w okienku otwartym starocie lecą i dokumenty... (czyli na n)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 04 lip 2010

No obejrzałam to, co dało radę. Na suby trzeba poczekać z nawiązką, no ale tłumaczącym też wakacje się należą.

Jak dla mnie - kobiety - to jest tak niesamowicie wciagajaca historia. Pełno intryg, choć momentami fabuła przewidywalna na wskroś.
No i ryczę na każdym epie. ależ ten Pan Tak Bułka ma przechlapane życie.
Ale życzyłam mu, żeby zwiał z tego domu, bo by na bank go tam zabili. Takie nagromadzenie zła z epa na ep. , że szok.

Po pierwszym epie coś mi podpowiedziało, żeby dalej oglądać i naprawdę warto. Jako, że pewna tu chwalona na forum dram mnie nie ruszyła wzięłam sie za to.I to był strzał w dziesiątkę.

Powala mnie momentami na kolana ich miłość do bułek w pewnym sensie połączona z ich życiem. Zadziwiają mnie te dzieci, które tam graja, kawał dobrej roboty odwaliły, jak nic. Teraz tylko czekać na suby z nadzieją.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2010] Baker King, Kim Tak Goo

Postautor: jordi » 22 lip 2010

Z cyklu ploteczki - drama miażdży Bad Guy i Road Number One (wczorajszy ep miał prawie 40%) - normalne więc jest to, że KBS2 zastanawia się nad wydłużeniem dramy z 30 do 36 odcinków...

Ja nie wytrzymałem pierwszych czterech epów - może kiedyś dalej zobaczę, bo nie wiem, czym się tak koreańczycy zachwycają (te lata dziecięce to wiały nudą na kilometr... a ponoć dopiero w 7 epie jest dorosłość... :| )

Cóż - fani Bi na pewno nie będą zadowoleni, bo jak wydłużą Piekarza, to Runaway poleci nie 22 września, a dopiero w połowie października :P
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Sassy Go Go (6,5/10)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 22 lip 2010

mootyl wsiąkł w klimat tej dramy ,mu się podoba ,ja na razie ograniczam się do ściągania odcinków i obejrzenia po skończeniu Dong Yi ,ale ma niesamowity procent oglądalności -38,5/37,7 a przeciez Bad Guy nie jest zły a ma raptem 8/8,3 procent -prawie tyle samo co słabsze zdecydowanie Road No 1 -7,7/8,5 (kraj /Seul)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 lip 2010

Hmm no ja myślę, że głównym problemem tej dramy jest dzieciństwo, a raczej rozwleczenie go do granic wytrzymałości o.0 Mi osobiście szybko zleciało, ale cieszę się , że w końcu jest już dorosłość bo jeszcze jeden odcinek i chyba dałabym sobie spokój.
Bo generalnie ogląda się dobrze, mimo, że drama do mistrzowskich nie należy, zwłaszcza początek taki raczej szablonowy - od razu na myśl przychodzi mi East of Eden i tamtejsze szaleństwo :P
No a teraz kiedy wreszcie będziemy się uczyć piec chleb - napisy na viikii wstrzymane, withs2 wydaje kiedy chce buuu ;__;'

Łooo nie wiedziałam, że córka piekarza grała w Golden Bride, tzn nie poznałam aktorki, to tak dawno było ;p W każdym razie zmieniła się trochę i tutaj jest urocza :d
Za to postać Eugene rośnie nam w siłę jako czarny charakterek - tzn tego jeszcze nie ma, ale czuję w kościach, że właśnie tak bedzie :D Nie lubię jej, naprawdę jej nie lubię. Ale może w końcu zagra postać adekwatną do moich uczuć do niej ;p

Co do chłopaków to. . . :D
Ten ... ja patrząc na plakaty cały czas myślałam, że Ma Joona gra aktor z Will it snow at christmas -> http://wiki.d-addicts.com/Song_Jong_Ho to samo bolesne spojrzenie, a zarazem jak się przekonuję na ekranie eee ukryta uroczość;p Ale w ogóle Ma Joon to taka dziiiiiwna postać, że aż się boję co on dalej będzie wykręcał :P

Co do Yoon Shi Yoona - naszego piekarza nr 1 :D Lubię tego aktora :D Jest komediant pierwsza klasa, a jak się uśmiecha to koniec ;p
Jego bohater hmm boli mnie trochę, że on taki nienauczony i w ogóle. 12 lat szukać matki o.0 Ja wiem że to jest ważne, ale oni przestawili go tak jakby przez całe to swoje młode życie nic innego nie robił ;o

No i piosenka pana mosquita KCM'a mi się wkręciła :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 29 lip 2010

Po odcinku 11, spoilery

Wygląda na to, że czeka nas kolejny przeskok w czasie i mam nadzieję że ostatni o.0
Odcinek właśnie taki sobie. . . nie lubię jak główny bohater jest wpatrzony jak głupi w tą co nie powinien i zrobi dla niej wszystko. . tzn mam taką nadzieję, że Yoo Kyung nie będzie tą jedyną. . Mi Sun fighting! xD

W ogóle Ma Jun. . . nie bardzo rozumiem dlaczego on za wszelką cenę chce się zmierzyć z Tak Goo - to faktycznie nie ma większego sensu by praktycznie profesjonalny piekarz mierzył się z nowicjuszem. . .no i przecież MJ jak widzi TG to aż się trzęsie z wściekłości ;O Ale fajnie sobie wykombinował z tym więzieniem i , że TK ma jej nie widzieć przez dwa lata. Złośliwiec kompletny ;p
Ale hmm po dzisiejszym zakończeniu chyba stanę się fanką Ma Juna :D Chłopak rozwala system! :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
Spoiler! ObrazekGdyby nie eeeee sytuacja w tle dałabym to na sygnę bo normalnie FOCH roku! :D :D :D
Obrazek

Wróć do „K-drama”