[2011] Birdie Buddy

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2011] Birdie Buddy

Postautor: Speak » 09 cze 2010

Birdie Buddy

Tytuł angielski: Birdie Buddy
Tytuł koreański: 버디버디
Gatunek: romans, sportowy
Liczba odcinków: 24
Emisja: od 08 sierpnia 2011 do 25 października 2011
stacja: tvN

OBSADA:
UEE jako Sung Mi Soo
Lee Yong Woo: jako John Lee
Lee Da Hee: Min Hae Ryung
Yoon Yoo Sun: jako Jo Kyung Suk (matka Mi Soo)
Oh Hyun Kyung: jako Min Se Hwa (matka Hae Ryung'a)
Yoo In Na: jako przyjaciółka Mi Soo
Park Han Bi: jako Sung Tae Gab (brat Mi Soo)

OPIS:
Min Hae Ryung (Lee Da Hee) dorastała w dostatku i w tej chwili kieruje rodzinnym ośrodkiem golfowym - najlepszym w kraju. Jest piękna, ale bardzo stanowcza i bezwzględna. Nikt nie wie, że jest taka, ponieważ została kiedyś bardzo zraniona.
John Lee (Lee Yong Woo) to były mistrz PGA Tour, który najpierw mieszkał w sierocińcu, a potem był wychowywany przez amerykańską rodzinę. W tej chwili jest trenerem gry w golfa.
Sung Mi Soo (UEE) to młoda, pełna zapału dziewczyna, która marzy o tym, żeby być najlepszą golfistką na świecie. Wychowana w biednej rodzinie zdaje sobie sprawę, że musi na to bardzo ciężko pracować.
Losy tej trójki skrzyżują się w ośrodku należącym do Min Hae Ryung...
opis zaczerpnięty z polskiej dramawiki

CIEKAWOSTKI:
Drama jest na podstawie manhwy o tym samym tytule napisanej przez Chiu Seong-Hyeon.

[edit: Volli, 28 października 2011]: Początkowo emisję nakręconej już dramy wyznaczono na lato roku 2010, jednak została ona znacznie przesunięta. Miała być wyświetlana przez stację MBC w marcu 2011, jednak została odrzucona jako "nieodpowiednia" (w jej miejsce wyświetlono The Duo). W czerwcu 2011 stacja tvN wydała oświadczenie, że Birdie Buddy będzie nadawane po zakończeniu emisji serialu I Need Romance, przy czym zdecydowano się zamiast planowanych 20. odcinków 70 minutowych wyświetlić 24 odcinki po 45 minut.
Z powodu tych burzliwych losów dramy, również na doki figurowała ona długo jako drama niewyemitowana.

Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 09 cze 2010

Nie wyobrażam sobie UEE jako biedaczki.
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 09 cze 2010

a ja z checia obejrze..mimo ze jak slysze UEE to dostaje dreszczy i przechodza mnie ciarki..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 09 cze 2010

Manhwa podobno jest megapopularna w Korei... Jednakże dramy sportowe od dwóch lat są porażkami (nic się nie wybiło)...

Co do aktorów - UEE jako miła, uczynna, dobra... - fajna odmiana po YB :P

Pan fotograf ze "Style" w dredach - banan na twarzy, ale ponoć po kilku epach już nie będzie miał tej szopy...

Z newsów wynika, że kręcą dramę, ale nie mają stacji, która mogłaby to wyemitować (najpierw mówiono o KBS, potem o SBS, a teraz oficjalnie się mówi, że negocjacje trwają)... A chętnie zobaczę, jak Group8 sobie poradziło z adaptacją, bo czytałem 2 pierwsze tomy manhwy i całkiem przyjemne było...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 09 cze 2010

jordi pisze:Z newsów wynika, że kręcą dramę, ale nie mają stacji, która mogłaby to wyemitować (najpierw mówiono o KBS, potem o SBS, a teraz oficjalnie się mówi, że negocjacje trwają)...

No właśnie jak zakładałam temat chciałam dodać stację, ale nie mogłam znaleźć żadnych potwierdzonych informacji. Na różnych stronach były albo zupełnie inne stacje, albo nie było żadnych...

Ale swoją drogą to ciekawe będzie zobaczyć UEE w takiej odsłonie. Zobaczymy, czy poradzi sobie z taką rolą 'biednej, dobrej, milej i uczynnej' :D
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 09 cze 2010

ani obsada ani fabuła nie wzbudza mego zaciekawienia.Powielony schemat po raz n ty w słabiutkiej obsadzie.nie wiem z jaką dramą będzie konkurować w ratingach oglądalności ale podejrzewam że będzie to trudne zadanie
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 01 lip 2010

Właśnie się tu dokopałam.
Hah UEE i Lee Young Woo, szkoda, że nie UEE i Ryu Shi Won! hahaha xP Jeśli chodzi o aktorstwo to oboje wydają się być amatorami, ale łączy ich ten sam wytrzeszcz w chwilach grozy XP I zadziwiająco DOBRZE się bawiłam przy postaciach jakie grali :victory:

Ale ten... widzę aktorów, widzę tematyka ->drama sportowa, widzę liczbę odcinków i wątpię o.0 *nadal ma przed oczami Heading to the Ground, nadal ma przed oczami Strike Love* No i golf. . . już jedna drama miała być o golfie, a skończyło się tym, że do samego końca kosili i podlewali trawę ;o
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 01 lip 2010

Maura pisze:Ale ten... widzę aktorów, widzę tematyka ->drama sportowa, widzę liczbę odcinków i wątpię o.0 *nadal ma przed oczami Heading to the Ground, nadal ma przed oczami Strike Love* No i golf.

zapomniałaś dopisać że mieliśmy i łyżwiarstwo figurowe i boks i niestety żadna z dram "okołosportowych" nie byłą produkcją porywającą nasze serca
Maura pisze: już jedna drama miała być o golfie, a skończyło się tym, że do samego końca kosili i podlewali trawę

jeżeli chodzi Ci o Invincible Lee Pyung Kang to ta dramę wspominam milutko może dlatego że golf nie był wystawiony na pierwszy plan ? a może ze względu na prześmieszne wstawki na pocżątku każdego odcinka?

Wróć do „K-drama”