[2006] Pure 19

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2006] Pure 19

Postautor: thon » 12 cze 2010

Pure 19

Obrazek

Tytuł oryginalny: 열아홉 순정
Tytuł (latynizacja): Yeol A-hob Soon-jeong
Tytuł alternatywny: Pure 19 / Pure in Heart / Hearts of 19
Gatunek: romans, komedia
Liczba odcinków: 167
Nadawca: KBS 1TV
Opening: Koo Hye Sun - Saranga

Fabuła

Gukhwa (Koo Hye Sun) pochodzi ze wsi w Chinach. Przybywa do Korei, aby wyjść za mąż. Po przybyciu do Seulu odkrywa, że jej narzeczony zginął w wypadku samochodowym. Zamiast wrócić do Chin, dziewczyna decyduje się zostać i rozpocząć nowe życie w Korei. Z pomocą rodziny zmarłego narzeczonego i jego bratanka, Ugyeong (Lee Min Woo) dziewczynie udaje się przejść ciężki okres zamieszkania w obcym kraju.

Obsada

* Koo Hye Sun jako Yang Gukhwa

Rodzina Hong

* Lee Min Woo jako Hong Ugyeong
* Shin Goo jako Hong Yeong Gam (dziadek, krawiec)
* Kang Nam Gil jako Hong Moon Gu (ojciec)
* Kim Mi Kyung jako Kim Ok Geom (matka)
* Kang Suk Woo jako Hong Pung Gu (wujek)
* Jo Jung Rin jako Hong Usuk (młodsza siostra)
* Son Jong Bum jako Hong Sun Gu (zmarły wujek, narzeczony Gukhwa)

Rodzina Park

* Suh Ji Suk jako Park Yun Hu
* Lee Yoon Ji jako Park Yun Jeong (młodsza siostra)
* Han Jin Hee jako Park Dong Kook (ojciec)
* Yoon Yeo Jung jako Myeong Hye (matka)
* Yoon Yoo Sun jako Park Yun Ji (starsza siostra)
* Ahn Jung Hoon jako Go Gwang Man (mąż Yun Ji)

Rodzina Kang

* Choo So Young jako Kang Shin Hyeong (dziewczyna Yun Hu)
* Choi Won Joon jako Kang Geon Hyeong (młodszy brat chirurga plastycznego Shin Hyeong)

Inni

* Lee Han Wie jako Pan Go (pomocnik krawca)
* Lee Hye Sook jako Choi Hye Suk
* Kim Ha Kyoon jako były mąż Choi Hye Suk
* Jo Mi Ryung jako Na Pal Ja
* Jun Won Joo jako Matka Pal Ja
* Go Eun Mi jako Ha Su Jong (była dziewczyna Yun Hu)
* Lee Seol Ah jako Najlepszy przyjaciel Yun Jeong
* Seo Han jako Jae Seo (były narzeczony Yun Jeong)

Wszystko to w pocie czoła wpisała na dramawiki niezmordowana Isamar84

Ode mnie:

Druga tak długa pozycja którą oglądałem - nie jest to zła drama choć ma kilka wad.
Ale najpierw zalety
- główna para - w sumie nie była najgorsza ba nawet czuć było jakąś chemię między nimi ale dla mnie ta drama jednoznacznie będzie kojarzyć się z Lee Yoon Ji -jej rola młodszej siostry naszego pana przystojnego jest popisem jej gry aktorskiej - to postać która mimo że można ją nazwać "zepsutym bogatym rozpuszczonym dzieciakiem" nie możliwe jest nie polubić tej szalonej upartej dziewczyny.
Yoon Yeo Jung -mamuśka pana przystojnego -i znów pełne moje zaskoczenie - po wcześniejszym obejrzeniu Be Strong Geum Soon gdzie grałą babcię tu zaskoczyła mnie świetną rolą gdzie jest przedstawiona jako kobieta sukcesu ,mająca własny program tv ,szkołę gotowania itp - jej walki z mężulkiem np o łóżko to po prostu trzeba samemu zobaczyć
No i wady -zbędne niektóre wątki - np najbardziej denerwujący mnie wątek rywalizacji ojca( statecznego pana w podeszłym wieku) i jego syna (dawno przebrzmiałego piosenkarza) do ponętnej kobietki - ten wątek był po prostu za długi
Czy warto oglądać hmm powiem tak po obejrzeniu Pure 19 wykasowałem wszystkie odcinki z HDD no ale... potem z powrotem musiałem ściągać bo jednak coś ta pozycja ma i mimo dłużyzn potrafi i rozśmieszyć i wzruszyć.Jeżeli kogoś nie przeraża ilość odcinków ani nie przeszkadza średnia jakość video a przy tym lubi Koo Hye Sun ( ech ta jej mina gdy wsiadła do samochodu z nawigacją ) - to pewnie chętnie zerknie na ta fajną historię miłosną - i na pewno zanuci nie raz przewodni utwór w wykonaniu Koo Hye Sun
I pozna co to znaczy "Jjikjjikae"
kilka filmików z youtube

i piosenka tytułowa

Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re: [2006]Pure 19

Postautor: isamar84 » 12 cze 2010

thon pisze:
Wszystko to w pocie czoła wpisała na dramawiki niezmordowana Isamar84

nie taka znowu niezmordowana xD

dramy nie oglądałam, ale może kiedyś zajrzę do niej przynajmniej na parę odcinków, by zobaczyć czy mi się spodoba :D
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 13 cze 2010

czy ja widze na plakacie Geum Jan Di?? o_O omo. kurcze tylko czemu taki tasiemiec?? whyy??
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 13 cze 2010

evelinux pisze:czy ja widze na plakacie Geum Jan Di?? o_O omo. kurcze tylko czemu taki tasiemiec?? whyy??

dobrze widzisz :)
właśnie z jej powodu oglądałem tą pozycję
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 13 cze 2010

thon pisze:
evelinux pisze:czy ja widze na plakacie Geum Jan Di?? o_O omo. kurcze tylko czemu taki tasiemiec?? whyy??

dobrze widzisz :)
właśnie z jej powodu oglądałem tą pozycję

jaa.. ja jestem chetna na wszystko z jej udzialem.. <33 ale to juz w wakacje :) i chyba na streamach raczej.. mysle z emoj komp lub raczej dysk moglby niewytrzymac xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 16 cze 2010

Postanowiłam podsumowywać moje oglądanie co 10 epów, żeby się nie zaplątać w detale, a też nie zgubić się w tym wszystkim ^^

Pierwsze dziesięć epów jest bardzo, ale to bardzo zachęcających :) Doskonale wiem, że jeżeli kiedykowiek się z tym uporam, to już nigdy to tego nie wrócę ^^ ale postanowiłam mimo wszystko ściągnąc, nie oglądac on line. A co do jakości to bez przesady - o niebo lepsze niż 3 pierwsze odcinki WWL także... Mnie tak jakość nie przeszkadza akurat tutaj.

Goo Hye Soon gra taką wieśniarę trochę, i w dodatku baaardzo dobrą i naiwną - gdyby nie było dobrego scenariusza (zastrzegam - na razie) to jej postać byłaby niesamowicie mdła i nużąca. Na razie jest genialna :D Jej pozytywne nastawienie i entuzjazm dla najmniejszych rzeczy postanowiłam odtąd kopiować swoją postawą :) Fajne ma wątki komediowe, aczkolwiek nie wiem czy to mój stan emocjonalny po-stresowy, czy co, ale płakałam przynajmniej dwa razy na odcinek. Ona jest taka biedna... :( Bardzo emocjonalnie się wiążę z tym serialem :)
Pan Suh Ji SUk mnie trochę nie przekonuje na razie, głównie swoją grą, gdyż jakby się nie wkurzał i jakich poważnych min by nie strzelał, te usta stworzone są do uśmiechu :D Po prostu mruczy te swoje "aish!" pod nosem, ale oczy mu się śmieją :) Chyba nie potrafił się powstrzymać ^^ Nie dziwię się, większość akcji, z jakimi na do czynienia są failowe na razie wybitnie :) Nie ma romansu w ogóle, no ale jeszcze 100 epów przede mną, mam duże nadzieje związane z ta dwójką, bo oni super razem wyglądają (Goo JUn Pyo, idź sie schowaj :P).

Co do innych wątków - wszystkie mnie wciągnęły oprócz jednego, który trochę przewijałam, a teraz już nie, bo się zazębia z innymi. Mianowicie ten wujek piosenkarz - jezu, jaka sierota boża. Człowiek na niego siły nie ma patrzeć. I z tą kobieciną od lekcji śpiewu. Wszystko to przewinęłam, orientując się tylko, o co chodzi, ale teraz przeczuwam konkurowanie wujka i dziadka o tę panią, także może być nieźle ^^ Miny dziadzia rozanielowe to w ogóle ^^

O rodzinnym wątku nie mam za dużo do powiedzenia - miło, że próbują Gukhwa pomóc, ale nie rozumiem, czemu nie dadzą dziadkowi zdecydowac, czy chce, żeby z nimi mieszkała. Trochę to be zsensu.
Bratanek, czyli ten co jej pomaga, wygląda staro trochę -_- Ale sympatyczny jest, od razu rozpoznałam w nim zagubionego ducha Yula ^^ Nie, ale na serio, mam nadzieję, że on nie bedzie płóonął beznadziejną miłością do Gukhwa tylko coś się z siostrą Kurczaka wydarzy, bo są siebie warci ^^

Szkoda mi tylko tej przyjaciółki/Kurczakowej dziewczyny, bo na razie jest bardzo miła i wo góle i podejrzewam, że jak Gukhwa dojrzy dobre strony Kurczak boya, to bedzie miała opory właśnie z powodu jej dobroci. No ale 100 epów... może i ona sobie kogoś znajdzie.

Hitem dla mnie jest na razie to małżeństwo, rodzice Kurczaka. Każda scena z nimi to jest epic po prostu :D Śmieję się przez łzy, bo najpierw dają te sceny z biedną Gukhwa a potem nagle te faile z łóżkiem małżeńskim ^^

Choć ten wątek z wyrodną córką i męzem pijakiem jest trochę zapychający akcję, to mi się nawet podoba. Bardzo mi sie podoba ta aktorką, która gra pierworodną córkę.

No tak, to chyba na tyle na razie. Szybko idzie, jeden ep 40 min, co jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Tylko mnie bardzo konfunduje, jak oni mówią do siebie koreanskimi imionami, a angielskie napisy tłumaczone są chyba z chińskiego, bo każdy ma jakieś chińskie imie... Mówią Gukhwa, a czytasz "Jiahwa" czy coś w tym stylu... albo Pu zamiast Park... no dobra, mniejsza o to, jesttam tyle ludzi, że nie pamiętam nawet imienia głównego bohatera a co dopiero całej reszty ^^
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 cze 2010

Eggie pisze:Choć ten wątek z wyrodną córką i męzem pijakiem jest trochę zapychający akcję, to mi się nawet podoba. Bardzo mi sie podoba ta aktorką, która gra pierworodną córkę.

potem to się zrobi normalniejsze - on przestanie chlać i bedzie robić za pokojówko - kucharkę u "ukochanej"teściowej
Nie ma romansu w ogóle, no ale jeszcze 100 epów przede mną

oj będzie będzie i to parę romansów - oprócz oczywiście głównego romansu między parą głównych bohaterów bedzie komiczny pocztek miłości między młodszą siostrą i tym troche ciapowatym bratankiem
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2006] Pure 19

Postautor: Eggie » 09 lip 2010

Kurcze, wciągnął mnie ten serial, tylko idzie tak wolno z braku czasu. Ostatnio to ja zasypiam po połowie epa, taka jestem zmęczona. Ciekawe czy skończę go przed przyszłymi wakacjami? ^^

Niemniej jestem po 20 epie (yay! mniej więcej jedna szósta za mną ^^)
Nie jestem już sobie w stanie nawet przypomnieć szczegółowych wydarzeń, bo ta dziesiątka rozłozyła sie na ponad 3 tyg, ale jedziemy wątkami.

Wątek najbardxziej interesujący, czyli Gukhwa i Yoon Hu. Ona jest tak pełna energii że hej :D a Kim Ji Suk ma na razie jedną minę - jakby miał sie za sekundę roześmiać, besz względu na okoliczności ^^ Szkoda, że ją wylał z pracy, ale jestem pewna, że zaraz ich coś połączy znowu. Lubię Shin Huyng, trochę mi jej szkoda, bo widac, że on tylko udaje, a tak naprawdę jet zmęczony tymi zaręczynami. Nie rozumiem, dlaczego jest taki zdesperowany - skoro jej nie kocha, to nie będzie mu wcale lepiej później.. -_- Mam nadzieję, że ona się w maksymalną jędzę nie zamieni, żeby GH porąbać życie...
I pewnie wróci jej brat... bo ciągle o nim mówią. I musi sie obowiązkowo pojawić była narzeczona YH bo byśmy inaczej nie przeżyli ^^

Smieszy mnie maksymalnie siotra Yun Hu. W dodatku z bratankiem - jakie ona ma czasem wyobrażenia :D Jej narzeczony jest za to paskudny - i pewnie ją zdradza.

Matka z ojcem jak zwykle genialni ^^
Ze strony bratanka - dobrze, że ta cała kobiecina z jadłodajni nie wykorzystała dziadka, aczkolwiek zapewne na tym sie nie skończy.. czy ona bedzie z drugim synem?
No i ten ciapowaty mąż najstarszej siostry Yun Hu. Powoli mam dość tego wątku... Za to przypomniało mi się, że ona grała królową w Goongu ^^

No, mam dziś chwilę wyjątkowo, może uda się jeszcze z dwa epy nadrobić :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 09 lip 2010

Eggie pisze:Szkoda, że ją wylał z pracy, ale jestem pewna, że zaraz ich coś połączy znowu

Ee - ona nie z tych co się załamuje ,nie będzie sekretartką ale Spoiler! zostanie sprzątaczką w firmie
Mam nadzieję, że ona się w maksymalną jędzę nie zamieni, żeby GH porąbać życie...

jak na kdramowe stosunki to nie będzie typową jędzą - ba chyba najuprzejmiejsza ze wszystkich odrzuconych miłości kdramowych.i owszem braciszek chirurg wróci i wiadomo kto się nim zainteresuje -podpowiedź- ta osoba która pragnie iść pod nóż dla korekty urody
No i ten ciapowaty mąż najstarszej siostry Yun Hu. Powoli mam dość tego wątku.

Daj im się przeprowadzić do teściowej to wtedy będzie dalej ciapowaty ale miły w odbiorze i przestanie chlać
Smieszy mnie maksymalnie siotra Yun Hu. W dodatku z bratankiem - jakie ona ma czasem wyobrażenia :D Jej narzeczony jest za to paskudny - i pewnie ją zdradza

Czarodziejka czy co :)- ale to z nią będzie świetny ubaw jak będzie zdobywać serce swojej miłości i potem żyć wspólnie z teściami jak tradycja karze
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 lip 2010

Haha, na serio? NO, to przynajmniej brat się nie zainteresuje GH - bo ją oczywuście obstawiałam... Lecę dalej z tym koksem, spojlera nie otwierałam, nie mogę tak postepowac ^^ Bo musze mieć jakąkolwiek motywację żeby przebrnąć przez tyle epów - nie chciałabym sobie zepsuć wszystkiego. Już i tak wiem, że GH bedzie na końcu w ciąży (głupie spojlery nie tam gdzie trzeba...).
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 17 lip 2010

30!!!

No, jestem już mniej więcej na 1/4 serialu i zaczyna sie robić ciekawie! Nie żeby do tej pory nie było, ale ma to coś wspólnego z usmiechem Yun Hu i faktem, że zaczynają z GH spędzać coraz więcej czasu razem <3 Znów nie jestem w stanie wyliczyć wszystkiego co się wydarzyło, ale na czele jest ratowanie od blind date'a i picie razem :D Ależ to jest piękna parka :) Poza tym, z tymi dramami co ostatnio koreańskimi miałam do czynienia nie było jakoś tych typowych motywów, które wywołują uśmiech na twarzy i przypominają co sie ogląda - kawa z automatu! Aish! Jedzenie na ulicy! Typowe niesnaski między bogatymi i biednymi...^^ W każdym razie ogromnie mi się ten wątek podoba :) Ciekawe ile jeszcze trzeba będzie czekać, a YH się obudzi...

Nieeee!!! Czemu siostra wraca do tego idioty? Jak tłumaczył, że nie moze jeszcze wrócić do jego domu, to wyczułam coś podejrzanego. Ale vna razie jeszcze sie nie wyjaśniło... W każdym razie, niech już zacznie się etap z bratankiem, póki go jeszcze toleruje, bo ostatnio coraz bardziej mi diząła na nerwy :/ Te jego uczucia da GH... czemu nie mogli tego po prostu zostawić, że on jest jej przyjacielem? Mam nadzieję, że szybko mu przejdzie...

Wątek wydziedziczonej córki na razie sie w ogóle nie rozwija....

No i jeszcze ojciec i syn walcząc o pannę Wielki Kciuk :D Trochę miałam radochę, trochę przewijałam, ale jaki śmiech z nich :D Wreszcie i ona sie dowiedziałą o ich relacji... Wkurza mnie ojciec jednej strony, ale z drugiej jego maślane oczy mnie rozbrajają :D I ta kobitka co to jest match partnerem dla syna :D O LOL, ona jak z konopii wyskoczyła :D

Kiedy przyjedzie brat Shin Hyoung... :) Fajne jest to w tych długich dramach, że dla każdego weątku miesjca starczy :) Hehe, czuję, że coraz szybciej mi to będzie szło :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 17 lip 2010

Eggie pisze:30!!!W każdym razie, niech już zacznie się etap z bratankiem, póki go jeszcze toleruje, bo ostatnio coraz bardziej mi diząła na nerwy :/ Te jego uczucia da GH... czemu nie mogli tego po prostu zostawić, że on jest jej przyjacielem? Mam nadzieję, że szybko mu przejdzie...

Dość szybko ten wątek gdy bratanek zaczynał czuć miętę do GH minie na szczęście i wtedy zaczniesz sympatyzować jego nowej miłości która będzie bardzo szalona i ogólnie będzie kupa śmiechu

Eggie pisze:Wątek wydziedziczonej córki na razie sie w ogóle nie rozwija....

nawet jak się rozwinie to średnio ciekawy będzie ot - wypełniacz czasu odcinkowego -dobrze że będzie niezbyt rozbudowany

Eggie pisze:No i jeszcze ojciec i syn walcząc o pannę Wielki Kciuk :D Trochę miałam radochę, trochę przewijałam, ale jaki śmiech z nich :D Wreszcie i ona sie dowiedziałą o ich relacji... Wkurza mnie ojciec jednej strony, ale z drugiej jego maślane oczy mnie rozbrajają :D

a mnie ten wątek najbardziej denerwował - za długi stanowczo a wybór Spoiler! jaki dokona w no cóż zaskakuje
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 07 sie 2010

Dobra, wolno mi trochę idzie, bo czas to ja tylko nocami mam na oglądanie tak naprawdę, ale wczoraj jak zaczęłam ,to się oderwać nie mogłam od akcji i jestem już na 46 epie, czyli przedprogu przełomu! Aish, już była 4 rano i wypadało puść spać, co by nie turlać się po ścianach następnego dnia, ale dziś zasiadam o 8 wieczór i jadę dalej :D

Więc po 46 epie
Odhaczając głupsze wątki najpierw:

- Od jakiegoś czasu jadę na podglądzie wątek rodziny Eun Gyanga. Czasem coś śmiesznego jest, miny dziadka po prostu mnie rozwalają, ale teraz, jak ten mąż wrócił do Hae Su to ja kompletnie nie wiem, o czym ona myśli. Ja bym policję wezwała, czemu on w jej domu mieszka, że aż ona się musi wyprowadzać? Wujcio był fajny, ale teraz już nawet jemu nie kibicuje, dziadkowi tym bardziej, ale trzeba przyznać, że dziadek ma sprytniejszą technikę podrywu no i faktycznie, on ją chyba naprawdę kocha. Skoro twierdzisz, że jej wybór będzie zaskakujący, to obstawiam dziadzia. Przez chwilę nawet myślałam, że oni sie o nią pobiją, a ona się nieświadomie zbliży do tego pomocnika w szwalni ^^

- Siostra bratanka to tak tylko egzystuje. Już bym chciała, żeby wprowadzili tego jej amanta ^^

- Matka. Nie mogę zrozumieć, czemu on aż tak bardzo jest przeciw związkowi syna i GH. NO, niby ona była narzeczoną jego wuja, etc, ale widzieli się dwa razy w życiu, nic się nie stało... teoretycznie jest po nim wdową, no ale tylko na papierze... Sposób w jaki ona w kółko wydzwania i przypomina GH żeby się z nim nie widywała sprawia, że mam wrażenie, że ona uważa ją za jakąś niegodną wstąpienia do jej rodziny...

- Eun Gyang czy jak mu tam. Nie cierpię tej postaci na razie. Wkurza mnie maksymalnie, jest taki żałosny... Ona mu mówi, żeby do niej nie przychodził, to on ciągle przyłazi. Skończyli gadać, a on znów chce. Przyszedł ,to spotkał siostrę, innym razem to się włamał do niej (nie wiem jak to nazwać, skoro ona mu nie pozwalała na nic) i spotkał ojca. Odbiło mu po prostu.
A najgorsze, że kiedy jest w pobliżu Yoon Jeong to go lubię, bo oni razem są fajną parką :) Niech się już otrząśnie, bo aż nieprzyjemnie się go ogląda...

- Dalej wydziedziczona siostra i jej mąż. Skąd wiem, że go okradną/ interes nie wypali i trzeba będzie więcej oglądać tego żalu.kr? Nie lubię tego wątku, a już ten mąż to tak nie umie grać... Ten jego śmiech... :/ Karton po prostu.
- Yoon Jeong i Eun Gyang - <3 Super są! :D Dziewczyna jest taka pomysłowa :D Rwie go na wariata i nie poddaje się :D

- Nie muszę chyba dodawać że wiadomo po kim to ma, bo każda scena z matką i ojcem Yoon Woo to jest epicka :D

- Shin Huyng i Yoon Woo. Lubię ją, naprawdę, ale ona zaczyna się zachowywać jak typowa druga. Może nie kombinuje ( jeszcze), ale traci kontakt z rzeczywistością. Nie potrafi skonfrontować się w ogóle z YW, a jak ten chce pogadać to ona jest wiecznie zmęczona. O.o Aż zerknęłam co będzie w dalszych epach i za 3 epy gdzieś rozwiąże się akcja ze ślubem, więc dzisiejsza noc się u mnie szykuje emocjonująca ^^ Pytanie do thona: czy ona będzie go dalej dręczyć, czy zda sobie wreszcie sprawę, że nie tylko go straciła, ale on tak naprawdę ot nigdy do niej serca nie miał?

No i Guk Hwa i Yoon Woo!!! <3 Ależ ja jestem zakochana w Suh Ji Suku, aż nowy serial dla niego zaczęłam <3 Jego gra sie wyraźnie poprawiła, jego postać zaczyna sie rozkręcać <3 Trochę to trwało ,ale zaczął się uśmiechać <3 Główna para mnie tak przyciąga do tego serialu... Bo już dano nie widziałam takiej typowej dramowej parki :) Są cliche, ale w ten fantastyczny, zachęcający do oglądania sposób. Z kolei MFL które teraz oglądam też jest typowe, ale w ten nudny, denerwujący sposób, że się aż nie chce oglądać :/ Wszystkie zachowania YW i GK są takie... kawaii! :D Strasznie mi to przypomina atmosferę z HYDa, czuje że oni będą moją ulubioną parą zaraz po tej z Hanadanu :) Jedzenie makarony, jego "NO już, wsiadaj!", jej miny, jak pomaga jej we wszystkim... <3 I jestem wredna, ale im bardziej on jest obojętny dla SH tym bardziej ja się cieszę :D Wiec czekam na więcej pięknych scen z nimi :) Już sobie wyobrażam, jak jego matka zareaguje na ich związek ^^
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 19 sie 2010

Wooo! Nie wierzę że skończyłam ten serial. I to nawet nie zmęczyłam. Skończyłam.

Typowy tasiemiec, zaczęły mi się przypominać telenowele, ale tu było bardzo sitcomowo i naprawdę dobrze się oglądało.
Wątek głównej pary był super, chociaż najlepsze rzeczy przypadały na mniej więcej środek dramy. Pod koniec to już się tak cukierkowo zrobiło, żr od ilości lukru mało nie zemdliło :D Niemniej GHS i SJS są cudowni, ona jest genialna, on się pięknie usmiecha i mają super chemię, więc może kiedyś jeszcze zagrają razem w czymś poważniejszym :) Dużo można by o nich pisać, ale serial jest okropnie długi, trzeba się przekonać na własne oczy... genialnych scen mają bez liku :)
U Gyong i Yun Jeong - ich historia to naprawdę powala, ze śmiechu najbardziej :D To, z jaką on cierpliwościa znosił swoją zonę kwalifikuje go do panteonu świętych. Chociaż jej energia bardzo mi się podobała. Tylko trochę za bardzo byli mushy mushy na końcu, już od tego sztucznego śmiechu padałam... NO i ta zmiana z epa na ep że on nagle chce być krawcem... dziwne. Ale oczywiście wszystko się skończyło dobrze, w przeciągu 2 epów :P
Generalnie rodzina U gyonga miała dobre momenty i niektóre akcje to do hisotrii przejdą, ale niewykorzystany potencjał był w najstarszym synu i U suk. On to nie wiem po co był, jego postać była okropnie mdła, chyba po to zeby UG miał ojca. A u suk się trochę za bardzo po ekranie snuła bez celu. Baaardzo żałuję, że z tym lekarzem to dopiero się urodziło po koniec i wszystko rozwiązali tak pospiesznie. Uroczo razem wyglądali, nie obraziłabym się za więcej.
Zamiast tego był idiotyczny wątek wujka, którego ciągle przewijałam bo był beznadziejny. No i matka z "teściową" - raz śmieszne, raz denerwujące. Kompletnie nie rozumiem, czemu musiały być w stosunkach synowa- teściowa. Były w tym samym wieku i ta dopiero niedawno poślubiła dziadka. Absurd koreańskich dram (społeczeństwa?).
Para roku to oczywiście matka i ojciec Yun Hoo. Boscy - ona mnie trochę denerwowała już pod koniec, ale jej miny, gesty... ich kłótnie ^^ No i jako jedyna teściowa przeszła tu coś na kształt logicznej przemiany w stosunku do Gukhwa. Miała na to więcej czasu...
Shin Huyng - fajna była, potem denerwująca, potem było mi jej żal. Ale naprawdę ładna aktorka i jej postać dla odmiany nie była pozbawiona najmniejszej dumy kobiecej.
Najstarsza siostra Yun Hoo i jej wątek to kolejny idiotyzm. Jej mąż był tak sztywny..... i ten jego śmiech O.o Będzie mi się śnił po nocach -_-
Chyba wszyscy.
Ogólnie akcja całkiem zgrabnie pomyślana, jak tak wszystkich pożenili między sobą LOL. W każdym razie polecam jak ktoś teraz nie ma nic do roboty. Jak już się człowiek wciągnie to faktycznie szybko przy tym czas leci, trochę przeijałam :ashamed: ale ta drama jest po prostu lepsza bez niektórych wątków :D
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 19 sie 2010

no to oficjalnie witam Eggie w klubie "100" - zaliczona drama z setką epizodów :)
Fakt ze w tej można wyciąć wpień niektóre zbędne i nużące wątki -możliwe że te niedopracowane wątki to efekt pośpiesznego pisania scenariusza bo przecież drama miała mieć o ile mnie pamięć nie myli tylko 16 odcinków -ja też je dawałem na fastforward -ale w sumie dramę wspominam cieplutko i miło

Wróć do „K-drama”