[2010] Kim Soo Ro

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Re: [2010] Kim Soo Ro

Postautor: Maura » 15 lip 2010

Oczywiśćie, jak zwykle - obejrzałam dwa odcinki, napisałam o nich conieco i zapomniałam dodać na doki~

Nie Dong Yi, nie Kingdom of the winds, w końcu postanowiłam zacząć Kim Soo Roo - dramę której nawet wcześniej nie miałam w planach oglądać. Jakoś tak nawet obsada, mimo, że znani i nawet przeze mnie lubiani aktorzy nie przyciągała.
Ale . . . to chyba była najtrafniejsza decyzja w tym tygodniu ;D Po dwóch odcinkach gotowa jestem zostać pochłonięta przez tą dramę i bieg jej wydarzeń ; )

Pierwsze co zauważyłam to jakość, a właściwie dwa rodzaje jakości przychodzą mi do głowy. Jakość otoczenia, przepiękne stroje, charakteryzacja, całe tło i dobracowywanie szczegółów przypomina mi o Queen Seon Duk - dramę którą ślepo wielbię i Kim Soo Roo przyjemnie mi o niej przypomniał. Gdyby jeszcze muzyka była nieco żywsza . . . ; )
Druga jakość to ta od strony technicznej - pierwsza drama w 3D? Ja się nie znam zbytnio na technice, ale jak narazie żaden bohater mi przed ekran nie wyskoczył ;D Ale warto zauważyć wspaniałą jakość kręcenia tej produkcji, dodatkowo mamy tu szereg pomagierów w postaci grafiki, która o dziwo wcale nie razi jak w innych produkcjach, wręcz przeciwnie, nadaje swego rodzaju atrakcyjności dramie. Dlatego oglądajcie w tej lepszej jakości, plik średnio 40-50 mb większy, a jest róznica. ^^

Szokująca scena pogrzebowa. Nie miałam pojęcia, że istniały takie obrządki. Mimo, że wątek krótki, sprawił , że podniosło mi się ciśnienie ;p W ogóle muszę doczytać tło historyczne, na którym rozgrywa się ta drama bo przyznam, że nawet nie kojarzę ludów Kooya. Czyżby to byli przodkowie małego państewka Kaya? Tak mi się wydaje, ale chyba muszę odzyskać z Poznania moje książki o historii Korei i przypomnieć sobie conieco. No i fascynujące są te głęboko sięgające wpływy chińskie, tamtejsza moda, epizod handlowy - kiedy to Lee Pil Mo(jeszcze nie pamiętam imienia jego bohatera) pokazuje młodemu Soo Roo cuda z zachodu - btw to świetnie zostało ukazane w QSD XP
Bardzo też mi się podobało pokazanie procesu wyrobu broni w pierwszym odcinku. Takie szczególiki zawsze cieszą oko ; )

ps jejku nie poznałam Kang Byul na tych plakatach, przecież ona taka dziewczynka dopiero co była, a tu już pięknie ubrana i zaczesana nie do poznania ^^ W ogóle ile tu sław ma grać. Lee Pil Mo, Wang Bit Na, Son Tae Young - tu w ogóle nieoczekiwane, nie wiedziałam nawet że ogłosiła powrót , Go Joo Won - ah <3 , Seo Ji Hye też już dawno nie widziałam i przyznam, że całkiem średnio idzie mi lubienie jej, niby jest ok, ale tak po cichu irytuje ;p No i oczywiście sam tytułowy bohater - Ji Sung. Lubię go, ale zirytowała mnie ta jego ostatnia rola w Swallow the Sun. Nie wiem, jakoś tak... Ale mam przeczucie, że tutaj da radę i mam nadzieję, że wątek dzieciństwa szybko zleci i niedługo sama się o tym przekonam ;D Kolejna relacja niebawem ^^

Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 15 lip 2010

oo więc 3 osoba która ogląda z nami Ji Sunga (musisz na niego Maura troszkę poczekać)- no i jak i mnie i Pino patrzę też "obyczaj pogrzebowy" troszkę zszokował Cię.Moi wyrób broni automatycznie kojarzy się z taką samą historią w Jumongu -kto ma dobrą jakościowo stal - ten jest górą - zresztą poczekaj do smakowitości które niedługo Cię czekają ,zazdrość,nasza tutaj ukochana mamusia,2 panie do serca Soo Ro,pojedynki, - a wszystko ładnie pokazane - co do 3d to mniemam że w sieci jest wersja 2D gdyż obraz w wersji 3D byłby większości nieczytelny bez szkiełek :) tak jak Avatar bez 3D traci 99 procent swojej oceny ,tak akurat Kim Soo Ro myślę i bez extra bajerków radzi sobie bardzo dobrze- scenariuszem,montażem,scenografią i aktorstwem które stoi jak dla mnie na wysokim poziomie.A z pozytywnych wiadomości - oglądalność rośnie -może nie na skalę Dong Yi które ma w granicach średnio 30 procent ale te 12-13 ma (dla porównania coffee house ma biedne 8-10 procent)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 lip 2010

co do 3d to mniemam że w sieci jest wersja 2D gdyż obraz w wersji 3D byłby większości nieczytelny bez szkiełek

No to trochę bez sensu produkować dramę, której w autentycznej jakosci praktycznie nikt nie obejrzy. Bo.. rozumiem że technika idzie do przodu, ale wątpię by każdy Koreańczyk posiadał w domu odpowiedni odbiornik i okulary do oglądania 3D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Maura pisze:
co do 3d to mniemam że w sieci jest wersja 2D gdyż obraz w wersji 3D byłby większości nieczytelny bez szkiełek

No to trochę bez sensu produkować dramę, której w autentycznej jakosci praktycznie nikt nie obejrzy. Bo.. rozumiem że technika idzie do przodu, ale wątpię by każdy Koreańczyk posiadał w domu odpowiedni odbiornik i okulary do oglądania 3D :D

zapomniałaś o fakcie że być może wersja dvd a raczej blue ray będzie sprzedawana w komplecie z okularami za większe pieniądze -myślę że dlatego była realizowana w 3D -większa sprzedaż dvd z serialem.a tutaj może być fajnie - walki na miecze 3D i piękne sceny ze świetlikami - palce lizać w 3D -przynajmniej tak myślę
Masz na apetyt Kang Byu
ObrazekObrazek

I Kim Soo Ro -niczym Robin Hood albo Hong Gil Dong
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re:

Pino pisze:smutny watek z Ah Hyo; nio może juz skończę ze spojlerami, nic trzeba oglądać dalej ![/size]
Ja chce już 12 odcinek!!

Jaki smutny? Powinna być happy że poprzytulała się w tak romantycznej scenerii do Kim Soo Ro - ale [spoiler2]ta szpileczka milusia była i jak sprytnie ukryta[/spoiler2] -ale wiadomo Power of Love - plany cioci szlag trafił a Ah Hyo już jej nakładła do uszu że Soo Ro się przyda i zabijać takiego chłopa to przestępstwo i marnotrawstwo :)
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 15 lip 2010

Jaki smutny? Powinna być happy że poprzytulała się w tak romantycznej scenerii do Kim Soo Ro

no dla mnie smutny ten watek; tu cioteczka(bo ta kobitka co tak kombinuje to jej ciotka?:) ) nią steruje, a ona sie do Soo Ro chce przytulać:) ja tez chce !!!!LOL- i pytanie użyć szpileczki czy nie użyć:;/:) ale ja chyba przewrażliwiona jestem stąd mój smutek :)a tak w ogóle to chyba obie Panie sie lubia, do niego przytulać, a tu znalazłam takie dwa plakaty do pokazania:
Obrazek Obrazek
i dlaczego nie ma jeszcez do 13 epizodu napisów? skandal!! a co do skandali to ja nawet ostatnio turbana polubilam:) wiem nie powinnam ale w 12 odcinku umarłam jak
Spoiler! trzymał na rękach dziecko, i scena jak próbuje sie uśmiechnąć :)
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 16 lip 2010

Pino pisze: Spoiler! trzymał na rękach dziecko, i scena jak próbuje sie uśmiechnąć :)

do niego bardziej pasowałoby Spoiler! zjedzenie tego maluszka
a tak na marginesie to ekipa podczas filmowania ma przerąbane:
Spoiler! ObrazekObrazek
szczególnie ten pan od dźwięku
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 sie 2010

W końcach po problemach z legalnością ,subami i dziwnych sprzeczek można oglądać dalej - ech to będzie chyba pierwsza pozycja która mnie zmusi do oglądania online.W każdym bądź razie
na MYSOJU są odcinki do 17 z subami ang-jutro zaczynam przerwaną przygodę z naszym Kim Soo Ro ,braciszkiem i uroczą mamusią
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 02 sie 2010

ech to będzie chyba pierwsza pozycja która mnie zmusi do oglądania online.W każdym bądź razie
na MYSOJU są odcinki do 17 z subami ang-jutro zaczynam przerwaną przygodę z naszym Kim Soo Ro ,braciszkiem i uroczą mamusią

hmm z tym oglądaniem online, chyba tez będziesz miał problem:,) bo ja próbuje od dwóch tygodni obejrzeć 14 odcinek:) 17 działa:) aaa! ja chce 14:), i to w takim momencie sie sknociły odcinki, kiedy nawet księciunia zaczęłam lubić, taki się bardziej ludzki zrobił:)
nic chyba mi pozostało oglądanie bez napisów:)

EDIT
a jednak znalazłam stronkę z działającymi odcinkami, ale do 14
KLIK
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 18 sie 2010

istnieje nadzieja że doczekamy się jakościowo bardzo dobrych napisów do KSR : z ostatnich informacji jedna z moich "guru" dram historycznych Mrs Korea zastanawia się nad zsubowaniem tej serii - z twittera tejże pani:" Reconsidering earlier decision to NOT sub KSR, but haven't decided yet. Shout out if you want subs for KSR! "Going to watch few more episodes of KSR before I decide... Is it a good drama? Hate it when dramas turn bad after the first few!"
ja trzymam kciuki bo raz że jej suby są jak dla mnie doskonałe ,dwa że ta drama jest naprawdę warta dobrych napisów
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 18 sie 2010

ah ja wlasnie wczoraj nadrobiłam kilka odcinków, tak w ogóle zrobiłam sobie dzień"postaw na dramę historyczna:)" za chwile zabieram sie za Dae Jang Geum 3 odcinek przede mną:)
istnieje nadzieja że doczekamy się jakościowo bardzo dobrych napisów do KSR : z ostatnich informacji jedna z moich "guru" dram historycznych Mrs Korea zastanawia się nad zsubowaniem tej serii

hmm nie znam tej pani, tak sie zastanawiam, kto subuje te napisy które ja czytam:),a muszę sie przyznać, że ostatnio zamiast wpatrywać się w dialogi to ja sobie obserwuje strumyczki, obłoczki, tak sobie patrze na te krajobrazy i zapominam czasami o napisach:)

dotrwałam do 21 odcinka i czekam na suby do kolejnych:)
w końcu niektóre tajemnice zostały odkryte:) dowiadujemy się więcej o szpiegujących paniach ...
[spoiler2]mamuśka już wie że kim Soo Ro to jej syn, to z takich istotniejszych wątków[/spoiler2]
trochę mnie znudził odcinek 16- Gargamel w turbanie i jego przydupas Klakier trochę namieszali :) zawalu kiedyś dostane przez ta dramę- co chwila wyskoczą z jakaś akcją ,której w ogóle sie nie spodziewam:)
i np. taki turban...
[spoiler2]mianuje sie ojcem Soo Ro:) ma interes potrzebny mu kowal, dlatego wykorzystuje jego matkę- zastosował tzw. szantaż emocjonalny i niestety łobuziak musiał sie pogodzić z tym, ze ma nowego tatusia:/[/spoiler2]
kto ma kuźnie ten wygrywa!
najbardziej jednak lubię patrzeć jak coś tam budują, i Soo Ro zamienia się w boba budowniczego:)
a w 21 odcinku niestety zrobiło sie trochę dramatycznie, watek z matka[spoiler2]niespodziewanie popełnia samobójstwo[/spoiler2], zazdrosnym bratem, i skomplikowany watek miłosny [spoiler2]Pani Szpiegulec po kryjomu spotyka się z łobuziakiem i wyznaje mu ze nigdy go nie kochała:/[/spoiler2] ... az serce sie kraje jak widze Ji Sunga ze łzami w oczach:/
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 11 paź 2010

Nie wytrzymałam !!Desperatka jestem...no ile można czekać na napisy do 22 odcinka:)
(w sumie ten naprawili ostatnio, bo nadrobiłam w tamtym tygodniu)nie spodziewałam się po sobie,że jak zobaczę wkurzającą mamuśkę i całą ekipę to się popłaczę.. no i i się popłakałam ze szczęścia! (z tęskniłam się za nimi.. aaa!! LOL)
Składam donos jeszcze nie wiem na kogo(zła Viikii nie dobra Viiki) i jak będzie brzmieć taka notka marudy Pino, ale wcisnęli nam Bubla nr 23 pod nazwa RAW... blokował mi dalsza zabawę z kolejnymi odcinkami...no!!

No i rzuciłam się na Kim Soo Roo jak na opakowanie ptaśków (niestety firmy Viikii) * zła Pino uderza się ręką w czoło!! Ałła *
Bubel bez napisów, to tak jak ptasiek bez pysznej puszystej pianki!! tak będzie brzmieć notka z donosem!
..i obejrzałam i Bubla wersje RAW, niestety nic nie wiem z tego odc bo taki trochę przegadany...
..ahh musialam się wyżyć
a teraz trochę o akcji, a działo się.. oj działo się!

ODC. 22-23
tu Pino skacze ze szczęścia, bo widzi parkę turbanów (a turbanów jest dwóch, to i podwójne szczęście xD)
..fajny watek z Panem Amnezja, przy jakimś łomocie obrywa strzałami, ranny po jakimś czasie odzyskuje pamięć...no i zonk..bo ma dylemat: zostać w wiosce,czy wracać do swoich, ale miłość do łobuziaka zwyciężyła<33
..znowu watek z księżniczka Ah Hyo z SaRo, udaje się do Soo Roo z prośbą małżeństwa, ale on jest na nią zły i z gatki szmatki nic nie wynika....ehh z Bubla wersja RAW też nic nie wynika, mogę się tylko domyślać:)...ona teraz zła na niego!
Gdzie diabeł nie może tam babę pośle - i Turban wersja Gargamel posyła Ah Hyo z innymi kobitkami!..księżniczka wcześniej organizuje pokaz babskich zdolności w boju (mina Turbana bezcenna jak kobitki robią łomot oj biedni faceci.. baby wygrały!)
..odcinek gdzie bracia się szykują do walki z Gargamelem..podchody,podglądanie wroga... baby polazły do obozu Braci zrobić łomot...wściekła baba z mieczem to niebezpieczna baba! ale nieradzi sobie z emocjami, Soo Ro przywiązuje ja do pieńka!.. uparta i wycieńczona, nie chce nawet od niego wody!
ODC.24-26
..kolejny Bubel wersja part 2 odc.24, nie wiem jak to załatwili chwilowy pokój i zawieszenie broni, a to za sprawa Heo Hwang Ok
..kolejny odcinek i znowu płacz..ehh podstępny zły Gargamel! dorwał Ah Hyo w lesie *Pino ryczy a beee chlip chlip*
..dzielnie wraz z ekipa i Turbanem idą do SaRo, Gargamel w efekcie z łobuziakiem trafia za kratki...łomot krew i ten śmiech szaleńca!--> ucieka ..a Soo Roo łazi po pałacu, na koniec Turban wersja Klakier z Mamuśką i Heo Hwang Ok przybyli w odwiedzinach i zabierają łobuziaka...powrót do GooYa i atak bandy z widłami, okazuje się, że jeden z nich jest od braciszka Koniec...

..to były dobre odcinki:) ahh na pewno jak wyjdą napisy, to ściągnę i obejrzę jeszcze raz w ładnej jakości i bez nerwów; zła viikii zła! XDD, ale oglądam dalej puki odc. działają i się nie buntują, już siedzę cicho.. c.d.n
może jeszcze jeden odcinek zdążę przed Chuno Wangson <33
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 13 paź 2010

ahh kolejny post, ale chyba tylko ja to oglądam:)
Koniec!!
dramy historyczne źle się ogląda, po dłuższej przerwie, ciężko się potem połapać o co chodzi, najgorsze że te brakujące odcinki, na które tyle czasu czekałam(prawie 2 miesiące) oglądałam w wersji Raw,to mój błąd, dobrze ze reszta odcinków była już z napisami(na viikii niestety), ale po prostu nie wytrzymałam....musiałam to obejrzeć!!
... jak już się połapałam o co chodzi..to znowu się wciągnęłam,ale z Kim Soo Ro tak już jest, jeden odcinek to za mało, a Pino jeszcze na głodzie!!
Drame oglądałam, nie będę ukrywać dla Ji Sunga, ale niespodziewanie pokochałam dwie Turbaniaste postacie:) :smitten:

Postacie:nie ma takiej która mnie jakoś szczególnie denerwowała, jest ich dożo i są barwne, dawały dużo radochy^^
Mamuśka -o zapomniałam o niej ona trochę irytowała-ale nie na tyle by ja znielubić, w późniejszej fazie z denerwującej staje się zbyt mila i to też jest denerwujące xD LOL
...akcja z mamuśką..hmm łucznik nie powinien atakować wroga z odległości 30 cm? hmm( nawet w grach wiadomo, że atakując łukiem, najsensowniej strzelać z dalszej odległości, stanie w miejscu i bliska odległość kończy się katastrofą)...to chyba była zła taktyka na Turbana
skoro jestem przy Turbanie to muszę coś napisać
Turban wersja Gargamel- no tego pana kocham<33 ten zestaw min, te wszystkie posiedzenia przy stole , te spojrzenie, a największy plus ma u mnie, za zepsucie tego jaja!!
Turban wersja Klakier- tego pana tez kocham<33,bo to taka humorystyczna postać, te podchody i flirtowanie z cioteczka! ta ciapowatość, ta tchórzliwość, raz się nawet postawił Gargamelowi i to była przekomiczna scena;Klakier nie potrafi wleźć na konia! umierałam ze śmiechu, Turban śpiewający piosenkę o żółwikach...ciekawe gdzie się jeszcze w innych dramach ukrywa ... wyśledziłam go w Iljimae *pino szuka innych dram z nim*
..innych postaci nie opisuje,trzeba to zobaczyć.

Tak w skrócie to taki romans historyczny z elementami akcji,są pojedynki, intrygi bo bez nich to nie ma dramy historycznej.Najbardziej podobały mi się te wszystkie widoki,znowu zwracałam uwagę na wdzianka,bo takich ciuszków na ulicy raczej nie zobaczę! no i zakończenie- jestem zadowolona!!,trochę się wynudziłam, bo była i polityka, ale bez niej też się nie obejdzie, nie ziewałam!!
Chce więcej w dramach historycznych kuźni!!, niech coś budują!!!!, bo ja lubię proces oglądać, jak się coś nowego tworzy, coś powstaje.
drama ma u mnie 10/10
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 13 paź 2010

Pino pisze:źle się ogląda, po dłuższej przerwie, ciężko się potem połapać o co chodzi, najgorsze że te brakujące odcinki, na które tyle czasu czekałam(prawie 2 miesiące) oglądałam w wersji Raw,to mój błąd, dobrze ze reszta odcinków była już z napisami(na viikii niestety), ale po prostu nie wytrzymałam....musiałam to obejrzeć!!

Ech ja jestem bardziej cierpliwy i zdesperowany - obejrzałem 11 epków tylko ale z powodu nie mania świateł to znaczy subów zostałem na lodzie a potem do kolejnych 3 nie mogłem znależc subów online więc postanowiłem pooszczędzać ( nie wiem jak ,nie wiem z czego) ale jak wyjdzie do sprzedaży DVD to planuję sobie kupić ta dramę i druga moją wymarzoną historyczną czyli King and I - myślę że Mikołaj coś mi pod choinkę przyniesie :),więc w razie czego będę miał mozliwość podzielić się z innymi

EDIT:HURRA na Yellowcinema są suby do prawie wszystkich odcinków - brak do nr 23 i 2 ostatnich ale podobno lada chwila mają się pokazać,czyli wracam do oglądania Kim Soo Ro,mamuśki i pana turbana
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 21 paź 2010

aż dyszę z radości mam na dyskę bajerancką wersję 720p -jakość aż bije po oczach i zaczyunam dalej oglądać - drama CUDO ,kolory i obraz w jakośći HD sprawiają że nie wiem na co patrzeć czy na fabułę czy na piękne zdjęcia - na razie biedny Soo Ro dostał w łeb i został niewolnikiem ,ale jak bajerancko wygląda w dużej rozdziałce pan turban - miodzik

Wróć do „K-drama”