[2010] Playful Kiss

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2010] Playful Kiss

Postautor: mootyl » 07 lip 2010

Po mandze, po japońskiej wersji, po tajwańskiej wersji, po anime... przyszedł czas na koreański "Playful Kiss"

Playful Kiss
AKA: It Started With A Kiss, Mischievous Kiss, Naughty Kiss

Koreański tytuł: 장난스런 키스

INFO:
* Tytuł koreański: 장난스런 키스 / Jangnanseureon Kiss
* AKA: Playful Kiss, Naughty Kiss
* Gatunek: romans, komedia szkolna
* Odcinki: 20
* Stacja TV: MBC
* Czas emisji: 2010-Wrz-01 do ???
* Czas nadawania: środy i czwartki o 21:55
* Spokrewnione dramy: Itazura na Kiss (Japonia), It Started with a Kiss (Tajwan)

PLOT:
Drama opowiada historię bardzo inteligentnego (200IQ), przystojnego chłopaka i mało rozgarniętej, głupiutkiej dziewczyny. Oczywiście ta musi zakochać się w zimnym draniu i żyć marzeniami przez 2 lata. W końcu, kiedy postanawia mu wyznać swoje uczucia poprzez napisanie miłosnego listu ten ją upokarza na oczach całej szkoły. Historia nie byłaby ciekawa gdyby nie fakt, że ta dwójka będzie zmuszona mieszkać pod jednym dachem... a co za tym idzie? Przekonamy się już niedługo.

Rozmowa na temat dramy rozpoczyna się od strony 17 !!

OBSADA:
Kim Hyun Joong jako Baek Seung Jo
Jung So Min jako Oh Ha Ni
Lee Tae Sung jako Bong Joon Gu

no i reszta obsady:
# Lee Si Young jako Yoon He Ra
# Jung Hye Young jako Hwang Geum Hee (mama Seung Jo)
# Oh Kyung Soo jako Baek Soo Chang (ojciec Seung Jo)
# Choi Won Hong jako Baek Eun Jo (brat Seung Jo)
# Kang Nam Gil jako Oh Ki Dong (ojciec Ha Ni)
# Hong Yoon Hwa jako Jung Joo Ri (przyjaciółka Ha Ni)
# Yoon Seung Ah jako Go Min Ah (przyjaciółka Ha Ni)
# Jang Ah Young jako Hong Jang Mi
# Bye Bye Sea jako Idole Joon Gu

ODE MNIE:
Drama ma bardzo niską oglądalność ponieważ ma silną konkurencję (tegoroczny hit i dramę narodową: "Baker King Kim Tak Goo", a także "My Girlfriend is a Gumiho", która zdążyła już sobie uzbierać stałe grono fanów. Mimo to trzymajmy kciuki ! xD
Tutaj moje dwa posty dotyczące pierwszego i drugiego odcinka (możliwe spoilery):
Odcinek 1
Odcinek 2

DODATKOWE INFO:

► Pokaż Spoiler

Oficjalne OST'y:

► Pokaż Spoiler

Napisy:
* Dramę oficjalnie z angielskimi napisami można oglądać na: http://www.viikii.net
* Za napisy odpowiedzialna będzie grupa Haru2Subs

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 07 lip 2010

a to nie jest tak, że manga jest nieskończona, bo autorka umarła? D: z tego co pamiętam... ^^
cóż, walka rozgrywa się pomiędzy szychami... ciekawe co z tego wyniknie :D i ciekawe czy będę mogła znieśc głupotę głównej bohaterki o.O
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

naprawdę umarła? nie wiedziałem... nie jestem doinformowany w takich sprawach...

a co do dramy to ja nie przeżyję gdy Han Seung Yeon nie dostanie tej roli... tak sobie marzyłem, aby zadebiutowała jako aktorka, a teraz jest ku temu szansa *_* Nie może się zmarnować!
Co do głównej pary... zadowala mnie: Kim Hyun Joon & Han Seung Yeon xD
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 07 lip 2010

Ehh jak ja nie lubię tej historii ;p Od razu przed oczami widzę nierozgarniętą Ariel i Joe miotającego się razem ze mną w zażenowaniu xP
Ale hmm, zabrzmi samolubnie i monotematycznie xD Koreańskie produkcje-adaptacje mają to do siebie , że wychodzą najlepiej :victory:
chęć udziału w projekcie wyraził nikt inny jak Lee Min Ho, który chce chyba wyrosnąć na amanta, albo na zaszufladkowanego aktora.

No to tutaj mu się raczej nie uda XP I właściwie to... wolałabym by ktoś nowy zajął się tą rolą bo... trzech panów już dobrze znamy i ... trochę zmęczenie materiału?
Bardziej kręci mnie odtwórczyni głównej roli kobiecej. Po wycofaniu się Park Bo Young grupa Eight wydała oficjalne oświadczenie, iż o główną rolę walczy Han Seung Yeon i Park Shin Hye.

No i znowu... PSH grająca nieodrozwiniętą? znowu? nieee
co do HSY hmm opórcz tego, że Mootyl umiera z radości nic innego nie przychodzi mi do głowy xP
Z oficjalnych informacji wiadomo jeszcze, że reżyserem będzie Hwang In Roi,

No *____* dla mnie to jest geniusz! Po tym jak mistrzowsko wyreżyserował Return of Iljimae i w sumie Goongi też, można oczekiwać naprawdę dobrej jakości ;)

No to czekamy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 07 lip 2010

oby nie obsadzili jakis brzydactw jak w japonskiej wersji..

mootyl pisze:Co do głównej pary... zadowala mnie: Kim Hyun Joon & Han Seung Yeon xD

no phlease.. Zdzichu? ZDZICHU jako glowna postac meska? taka stanowcza, zimna i opanowana?? no way!
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

dajmy mu szansę xD
po obejrzeniu z nim WGM nie wierzyłem, że będzie dobrym Zdzichem... a wyszło mu to znakomicie ^^
No już wolę jego niż Young Hwa ... on nawet w WGM nie zmienił wizerunku :P
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

mootyl pisze:dajmy mu szansę xD
po obejrzeniu z nim WGM nie wierzyłem, że będzie dobrym Zdzichem... a wyszło mu to znakomicie ^^
No już wolę jego niż Young Hwa ... on nawet w WGM nie zmienił wizerunku :P

ej ej.. a WGM to co to jest?? hmm no w sumie moze i racja.. ale eyy oni powinni sie zastanowic najpierw kto pasuje do tej roli i przydzielac a nie brac pierwsza lepsza gwiazde ktora jest na fali akurat..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 lip 2010

co do męskiej obsady to zgadzam się z Maurą że może być zmęczenie materiału :).A co do roli kobiecej - szkoda że nie pomyślano o Lee Si Young czy o Lee Min Jung - powiem że mam dośc piosenkarek/piosenkarzy w dramach - ile można ?
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 07 lip 2010

szkoda że nie pomyślano o Lee Si Young czy o Lee Min Jung

No, ale wiesz... kobiety pod trzydziestkę obsadzać w role uczennic liceum to znowu coś nie tak....
Tutaj też byłabym za kimś świeżym. . . .
tylko mam nadzieje, że tej roli nie dostanie Min Hyo Rin :victory: (która w sumie nadawałaby się, ale... ja jej nie chcę~) XP
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

evelinux pisze:[quote=ale eyy oni powinni sie zastanowic najpierw kto pasuje do tej roli i przydzielac a nie brac pierwsza lepsza gwiazde ktora jest na fali akurat..

Wydaje mi się, że Han Seung Yeon czy Park Shin Hye są bardzo dopasowane do roli takiej słodkiej, głupiutkiej dziewczynki... no tylko, ze ta druga już ma za sobą taką rolę. Po co odgrzewać po raz drugi to samo?

A co z męską rolą... hmmm... może chcą właśnie zerwać z tym wizerunkiem... idealnego drugiego? xD
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 07 lip 2010

Iswak karma? Nie, nie chce...

no phlease.. Zdzichu? ZDZICHU jako glowna postac meska? taka stanowcza, zimna i opanowana?? no way!

Lol ;) to jedyny sposób w jaki umiałby zagrać ;P Kim Hyun Joong mistrzem ekspresji nie jest xP

Kim Hyon Joong i Yong-hwa... ja tu nie widzę różnicy XD i nie jestem fanką ani jednego ani drugiego. Min Ho też jakoś tak... on potrzebuje charakterów z temperamentem ^^ to mu o wiele lepiej wychodzi niż takie stoickie postaci ;)

Co do roli kobiecej chyba nie bede sie wypowiadać...
Ale z drugiej strony - gorzej niż w tajwanskiej wersji już chyba byc nie moze ;) wiec moze kiedyś sie skusze ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 lip 2010

Maura pisze:No, ale wiesz... kobiety pod trzydziestkę obsadzać w role uczennic liceum to znowu coś nie tak....

hmm obie są przed 30 a co za tym idzie wygląd obu pań nie wskazuje ile mają lat a dwa że to przecież wersja koreańska i dlaczego mają byc uczennicami liceum a nie studentkami?
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

thon pisze:A co do roli kobiecej - szkoda że nie pomyślano o Lee Si Young czy o Lee Min Jung

tak tak TAK!! kocham ją całym sercem i duszą! i chce jej wiecej! myślę, że spokojnie by mogla grac uczennice..

mootyl, moja wypowiedz sie bardziej odnosila do wyboru roli meskiej, bo ona chyba najwiecej wymaga w przypadku tej dramy.. a Kim Hyun Joon mi po porstu nie pasuje na takiego zimnego drania po prostu i tyle.. brak fizycznych predyspozycji do takiej roli jak dla mnie..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 07 lip 2010

w zależności jak chcą się trzymac fabuły, a chyba trochę muszą... ona będąc już z nim poszła na studia i przez niego wybrała taki kierunek, a nie inny i generalnie ma to spooooryyyy związek z późniejsza fabułą ^^ choć można to chyba jakoś rozwiązać... ale kto wie, co ma być to będzie o.O w sumie oglądanie Zdzisława w takiej roli mogłoby być interesujące :rolly:
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Lee Min Jung *_* thon to dobra propozycja... uwielbiam ją, ale... przegrywa z Han Seung Yeon :( Naprawdę marzy mi się jej debiut...

No czy można jej nie kochać?
KARA - IF U WANNA

0:13 sekunda i ogólnie całe MV wypełnione słodkością tej przecudownej osóbki xD -> wiem włączył mi się fanboying (?) :P

Wróć do „K-drama”