[2010] Playful Kiss

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Re: [2010] Playful Kiss

Postautor: Speak » 09 wrz 2010

po 3 epie.

Tak mnie irytowało wcześniej to, jak się Zdzichu zachowuje i że to jego zachowanie zupełnie nie pasuje do pierwotnej wersji postaci, ale na początku tego epa stwierdziłam, że będę tę historię traktować odrębnie i postaram się za bardzo jej nie porównywać do tajwańskiej wersji. Jeżeli te wszystkie uśmieszki i troska o Ha Ni już w 3 epie to ma być ta sama postać, co Zhi Shu, to ja dziękuję...

No ale starałam się jakoś tych postaci nie porównywać i lepiej mi się oglądało ; ) ogólnie odcinek mi się podobał, chociaż scenę ze skarpetkami to wolałabym wyciąć z pamięci.. I jak ktoś już wcześniej wspomniał mogliby pominąć scenę, kiedy Ha Ni się upiła, to było też strasznie żenujące.
Generalnie wszystkie sceny z mamuśką są świetne, jedna z lepszych (jak nie najlepsza) postaci w tej dramie :) za to Elvis czasem mnie śmieszy, czasem okropnie irytuje, jakoś nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy lubię tę postać czy nie.

Preview do 4 epa za to bardzo mi się spodobał i czekam na pełne napisy ;)

Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 10 wrz 2010

Czwarty epizod obfitował w sporo śmiesznych scen. Bohaterem dzisiejszego odcinka został Loki, który wykazał się pierwszorzędnym brakiem logicznego myślenia.Jego głupota aż zabolała. Oczywiście w bardzo pozytywny sposób, bo cała scena wyglądała jak żywcem z jakiegoś anime wyjęta:):) Jak wszystkie akcje w jego wykonaniu:)

Rozbawiła mnie także Spoiler! scena tonięcia, ponieważ miałam wrażenie, że oni są prawie przy samym brzegu. Mogli trochę dalej pójść w tą wodę, przynajmniej tyle śmiechu by nie było, ale to ewidentnie błąd twórców:)Nie postarali się, by ta sena wyglądała prawdziwie, zresztą druga taka zaraz po walącym się domu:)

Tatki w piachu to była rozkosz dla oczu - jeszcze te gustowne majteleczki:)

Zdzich ma coraz więcej uśmiechniętych scen, a po zapowiedzi do kolejnego odcinka wnioskuję, że rozkręci się jeszcze bardziej. Hania dziś była bardziej upierdliwa niż wczoraj, Spoiler! ale w końcu chodzi o jej przyszłość, którą chciał nie chciał będzie musiała związać z dalszą edukacją:)

Martwi mnie natomiast zmienianie o 180 stopni wątków w tej dramie, mieliśmy nie porównywać, wiem o tym, bo to błędne koło, Spoiler! ale jej zasłabnięcie byłoby o wiele bardziej na miejscu niż zapodanie Zdzichowi przypadkowo tabletek nasennych.Jakiś taki wątek z d...wzięty. Czasem mam wrażenie, że twórcy chcą naprawdę przedobrzyć, a to nie zawsze wychodzi na plus.
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 10 wrz 2010

Po tym, jak wczoraj całe widowisko sięgnęło dna - dziś obrót o 180 stopni O.o Przez chwilę zastanawiałam się, czy ekipa nie leciała na prochach i przez przypadek im wyszło, ale nie.Przyczyna jest prosta: wreszcie przestali kombinować i posłużyli się jakimiś scenami z oryginalnego scenariusza. Od razu się lepiej oglądało i było śmieszniej - bez względu na to, kto akurat postaci odtwarzał. Po prostu koreańskie wymysły wybitnie mi nie podeszły.
Najbardziej się oczywiście uśmiałam, jak Ariel - tfu! - Ha ni właziła mu do pokoju z prośba o pomoc :) A potem mina SJ, jak zobaczył w swoimi ribingu całą klasę :D

Przejażdżka JG na motorze i scena roku, gdy matka SJ była strasznie niemiła dla ej napalonej koleżanki ^^
Moje zdanie o głównych bohaterach się nie zmienia, ale wreszcie było trochę więcej rodzinki - matka jest moją mistrzynią.

Także jeszcze przetrzymam do tego epa, żeby zobaczyć czy to nie jednorazowy fun był. Czy drama zostanie skrócona? Bo takie ratingi...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 10 wrz 2010

No 4 epek był miodzio....
Ale brakło mi przy scenie w morzu ciutkę romantyzmu i jak zauważyłyście no tak blisko brzegu taki spadek to nie Adriatyk i zdradliwe skaliste dno..... Mało tego braciszek nie powiedział jak to naprawdę wyglądało.....
Co do previu.... to Spoiler! to te tabletki nasenne blado i cienko cienko... lepiej byłoby jednak, gdyby zemdlała, ale w sumie to już scena z alkoholowymi przejściami była i pewnie mały yu shu będzie miał chory wyrostek, więc ciut za dużo by było

Elvis mnie wkurza,,, głupi jak but i taki brzydki. a feeee to kompletni enie dla mnie a Zdzichu.... jego wyrachowanie jest boskie , jestem bardzo, bardzo za.... a Hania no jak to Hania... słodka idiotka :) Ale ma swój urok i zdecydowanie nie jest taka brzydka jak Ariel więc przynajmniej to będzie bardziej naturalna ta miłość, bo jak nie ma w głowie :p

A teraz z niecierpliwością czekam na 5.......

A chciałam coś pomiędzy looknąć? Czy Oh! My Lady jest na vikii, bo nie mogłam znaleść....
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 10 wrz 2010

a według mnie odcinek 4 był średni... możliwe spoilery

Uwielbiam koleżanki Hani xD Jak one są razem i się wygłupiają to jest to takie naturalne...
Hyun Joong jaki był naturalny w tym uśmiechu, kiedy jechali samochodem, a Hania krzyknęła "Baek Seung Jo jest najlepszy" xD W ogóle postać może nie jest najlepiej zagrana, ale pomysł na Seung Jo mają świetny. Taki zapatrzony w siebie jest. Jak się go chwali itp. to pod nosem się uśmiecha, a jak Hani zaczęła chwalić pana loka to od razu się zdenerwował :D Śmiechowy !

Mama najlepsza w całej serii chyba ... a braciszek mały zakochał się w Hance :D

Eggie myślę, że zbyt mocno uczepiłaś się oryginału (o ile Tajwan nim nie jest :P)... Właśnie fakt, że są takie same sceny jak w tajwańskiej dramie powinny ciebie smucić... bo po co kręcić dwa razy DOKŁADNIE to samo. Wolę, aby Koreańczycy pokazywali swoją własną wizję, coś nowego... wtedy jest zabawa przy porównywaniu dwóch wersji xD

Scena topienia się... masakryczna powtórka z BOF'ów ^^ No, ale można wybaczyć...
Zdenerwował mnie preview... BĘDĄ STUDIA !! No i znienawidzony zabieg we wrześniu będą udawać, że jest zima ://////// echhh... mam traumę po God of Study -_- Koniec szkolnej dramy i mundurków.
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 10 wrz 2010

mootyl, oczywiście, że się uczepiłam tajwanu (który oryginałem bynajmniej nie jest). Jak się nie czepiać, jak historia jest fajna, ale aktorzy to geniusz? :)
Jak na razie było dosyć bez sensu i bez składu, żenujący poziom straszy - więc ja już wolę, żeby kręcili dokładnie to samo, niż żeby zarzynali tę piękną historię krok po kroku...
Zresztą, plot plotem, ale nie oszukujmy się - tajwan większość ogląda dla chemii Joe-Ariel, bo serial jest trochę przydługi - stąd moje (słuszne) obawy, że jak się wyciągnie trzon, czyli wspaniałych aktorów, sama historia może tego nie udźwignąć. Ja to tak na razie widzę, bo większość aktorów albo już mi się tu przejadła, albo grać nie umie, albo namiętnie zżyna z Goonga :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 11 wrz 2010

4 ep.
Rzeczywiście sceny w tym epie wyglądały, jakby były żywcem wyjęte z tajwanu, jedynie aktorzy byli inni ;) ogólnie odcinek mi się podobał, właśnie tak pamiętam tą historię.
Jak zobaczyłam, że ta laska, która 'rywalizuje' z Hanią o względy SJ jedzie razem z nimi na tą plażę to myślałam, że coś może namiesza albo chociaż będzie bardziej się kleić do SJ. i tu się mocno zdziwiłam, bo pokazywali jej bardzo mało, praktycznie wcale.
Mamuśka z epa na ep jest coraz lepsza. te jej wszystkie pomysły mnie rozbrajają ;D no i lubię też te koleżanki Hani, są świetne.

Zdziwił mnie za to bardzo preview. Randka? o_O No bo tak to wyglądało. I już uniwersytet niedługo będzie? Jakoś szybko, wydaje mi się, że za szybko...
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 12 wrz 2010

po 3-4 odc.

przede wszystkim ciągle nasuwają mi się porównania do ISWAK i mimo, że chwilami jest całkiem fajnie, to dla mnie ISWAK to ideał pod każdym względem, ale duże plusy dla Hani, dziewczyna jest tak głupia jak powinna i chwilami też bardzo irytuje (więc dorównuje Ariel, choć jak dla mnie jest jeszcze w tyle), gdyby akcja nie biegła tak szybko, była by pewnie o wiele bardziej irytująca, a tak jest do zniesienia, co do Zdzicha porównywanie go do Zhi Shu jest bez sensu, on jest daleka za nim w tyle, nie mniej jest na tyle inny, że jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, no może poza chwilami, gdy ma być zimny i podły w stosunku do Hani, on tego nie potrafi, jakoś to sztucznie wygląda, mama tu jest bardziej dziewczęca, w tajwańskiej wersji była bardziej kobieca, jednak taka pozytywnie zwariowana i sympatyczna jak powinna być, niestety muszę się czepić Joon Gu, poziomem głupoty przewyższa Ah Jina, on bez głupiej fryzury stworzył świetnie swą postać, tu aż patrzenie na jego popisy boli, a nie bawi... Spoiler! w szczególności ta jazda na barana i zapalniczka w baku

im bliżej oryginału, tym lepiej im to wychodzi, każda koreańska fantazja jest jakoś za bardzo wymyślona, czy przesadzona - wcale mi to nie podchodzi

nie powiem, że nie było fajnych momentów, bo były, np. Spoiler! szczypanie dołeczków, sprowadzenie kolegów, ganianie się na plaży przez skarpetę, tatuśkowie zakopani w piasku, ale jak przypomina mi się scena gdy Hania płacze po tym jak ją potraktował Zdzich, to od razu przypomina mi się scena z Xiang Qin, gdy z bolącym serduszkiem usnęła nad sławetnym listem, a Zhi Shu go w końcu przeczytał, tu troszeczkę akcja jest pomieszana jednocześnie bardzo szybko prowadzona, zaraz będą egzaminy, koniec roku, kiss i studia, więc tak naprawdę szybciej Hania musi chwytać Zdzicha za serce i to pokazują jakoś tak inaczej, ale całkiem im to wychodzi

sama nie wiem, ale ciągle mam mieszane uczucia co do tej dramy, raz się śmieje, a zaraz nudzę, chciałabym, żeby za bardzo nie kombinowali, jednocześnie zrobili to trochę inaczej, ale chyba za dużo od nich wymagam :aww:
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
OIijka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: OIijka » 13 wrz 2010

Osobiście uważam, że nie jest tak źle. Owszem drama nie jest wyjątkowo ambitna, ale nie jest także przytłaczająca swoją miernością. Sama w sobie jest urocza i miła dla oka. Niektóre scenki były doprawdy urzekające. Hani jest przesłodka i... głupiutka, ale w sposób taki, że mi to nie przeszkadza. Według mnie nawet p. Geniusz ma coś w sobie, - może nie do końca coś 'słodkiego' - ale na pewno pociągającego...
Cóż, z niewątpliwą niecierpliwością czekam na rozwój sytuacji... :)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 13 wrz 2010

Olijko całkowicie się z tobą zgadzam:) Główny bohater ma to "coś" natomiast Hania (chyba Hani nawet lepiej tutaj brzmi) jest po prostu uroczym, młodziutkim dziewczęciem:)
Spoiler! ( Witam na forum:) )
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 15 wrz 2010

W końcu się za to wzięłam,obejrzałam dwa pierwsze epy i powiem że nie jest tak źle. Bohaterka jest urocza,co prawda nie jest taka głupkowata jak Ariel w ISWAK,ale jest kjutna,na tyle że wybaczę jej nawet chyba to co zrobiła w Bad guyu :)
Było parę scen śmiesznych jak pogoń za ekshibicjonistą i te jego wyznania że to jego pierwszy raz,omo,fajnie to wymyślili :D
Co prawda ta dramka to nie to samo co tajwan,ale myśle że ma swój urok i te misie na końcu,zupełnie jak Goong :aww:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 15 wrz 2010

Ok w końcu znalazłam stronę gdzie mogę oglądać tą dramę bo na viikii oczywiście nie chce działaś >.<

Oglądnęłam 4 odcinki i omg jaka ta drama jest głupia XDDD
i plot mnie zabija też >.< totalne odmóżdżenie mózgu, a Ha Ni jest już naprawdę tego przykładem. Do tego stwarza takie sytuacje, że ja na miejscu Seung Jo już ją milion razy bym zabiła XD on naprawdę ma wielką cierpliwość.
Ale poza tym uwielbiam sceny kiedy to obydwoje dokuczają sobie nawzajem, Ha Ni ślepo zaślepiona miłością do Seung Jo mdli, strasznie mdli.... >.< natomiast jak tylko chce dopiec Seung Jo jest świetna <3
ekch... i mówicie sobie cokolwiek o Zdzichu, ale mi się podoba jak gra tutaj wywyższającego się ignoranta. A jak wychodzi jeszcze spod prysznica :hot:
ok może moje pytanie zabije, ale eee.. czy Lee Si Young pojawiła się już w tej dramie? bo albo się ucharakteryzowała tak że jej nie poznaję, albo jestem ślepa...
bo póki co tą jej główną rywalkę gra Jang Ah Young

i w ogóle wow, rantingi poszły w górę, mówiłam że Zdzichu da radę ^^
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 15 wrz 2010

ok może moje pytanie zabije, ale eee.. czy Lee Si Young pojawiła się już w tej dramie? bo albo się ucharakteryzowała tak że jej nie poznaję, albo jestem ślepa...

ona chyba pojawi się w college'u, pewnie będzie grać tą idealną laskę tak samo genialną jak Seung Jo, która btw w każdej wersji mnie tak samo irytuje O.o
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Postautor: dora » 16 wrz 2010

Nom ja przebrnęłam przez 3 odcinki ... :P zaznaczając ze ani nie czytałam mangi ani nie oglądałam żadnej ekranizacji.
Spodobała mi się ... jest to lekka komedyjka bo inaczej nie można tego nazwać. Jak na dramy przystało nienaturalne zbiegi okoliczności :P ale to tym lepiej człowiek może oderwać sie od szarej rzeczywistości.
Głowni bohaterzy hmm dziewczyna wygląda bardzo ładnie, i naturalnie. Chłopak "Zdzichu" chyba ttak go nazywacie (chodż nie mam zielonego pojęcia dlaczego~!) dla mnie gra świetnie lubię jego usta :D i uśmiech aaa i jak ma mokre wlosy nawet i w tedy ma je idealnie ułożone :P a co do adoratora głównej bohaterki tooo ... tak sie zastanawiałam do kogo on jest podobny padło juz podobieństwo do Elvisa ale ... jednak to nie to ja sie skłaniam do Travolty z filmu Grease. Czesanie tych wyżelowanych włosów ... mistrzostwo. Co nie zmienia faktu że jest mi go troche szkoda - zakochany niestety bez wzajemności.
Motyw braku piersi _^_ loool czemu ona tych skarpetek w stanik nie włożyła może by nie wypadły O.o
Kiedy się czegoś pragnie,
wtedy cały wszechświat sprzysięga się,
byśmy mogli spełnić nasze marzenie.
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 16 wrz 2010

Waaa~~ Dora *hug* :D

Chłopak "Zdzichu" chyba ttak go nazywacie (chodż nie mam zielonego pojęcia dlaczego~!)

A to się do niego przyczepiło po Boys Over Flowers hahah

i jak ma mokre wlosy nawet i w tedy ma je idealnie ułożone :P

Coś w tym jest xPPP

Dobra, ja oglądałam dziś 5 epizod i... nie mam zastrzeżeń.
Nadal miło mi się ogląda.
Chyba muszę po prostu 1 ep wykreślić z pamięci i tyle xP

Poza tym powiem tylko jedno (a propo prev do 6 epa, więc uwaga, spoiler2 xP)
....... jak oni schrzanią tego kissa to im sprzedam kopa chyba...
(a dobrze wiem, że go zwalą........... xP)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.

Wróć do „K-drama”