[2010] Playful Kiss

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Kochna3
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Re: [2010] Playful Kiss

Postautor: Kochna3 » 28 lut 2011

Podoba mi się. Aż dziwne bo myślała (po wcześniejszych 2 wersjach że już nic nie przebije anime) jednak ta wersja jest świetna xd. Może to przez dobór aktorów? xd.

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 22 mar 2011

Uwaga,
tutaj są spoilery dotyczące odcinków od 1-15 epa i trochę tajwańskiej wersji

oberjzałam ostatnio 15 ep ^^ yeah! i tak sobie myślę, że w końcu wypadałoby cos skomentować xD xD generalnie to ta wersja ejst wg mnie najsłabsza.. choc widziałam tylko tajwana i anime.. ale.. zanim zacznę krytykę dodam i podkreślę, że bardzo lubię Kim Hyun Joonga. Ale.. może nie to, że jest "drewniakiem" jak większość osób mu tutaj zarzuca.. bo poza scenami pocałunków bardzo fajnie gra - szczególnie te pół-uśmiechy jak się po cichu z niej brechta, albo jak mu sie podoba jak zrobiła jakąś głupotkę ^^ Irie w anime jest jeszcze większym drewniakiem (ale przecież postaci z anime nie można zarzucić, że źle gra..) to chodzi o to, że on JEST drewniakiem. W anime nawet po ślubie ją paskudnie traktował. I Jung So Min i Kim Hyun Joong fajnie grają i ich postaci z osobna bardzo mi się podobają.. tyle, że między nimi nie ma prawie ŻADNEJ chemii.. niektórzy (jakkolwiek mało jest takich osób, to one istnieją) krytykują tajwana bo im się Joe Chen i Ariel Lin nie podobają. No może nie są oboje jakoś wyjątkowo śliczni, ale między nimi jest taka niesamowita chemia że powala na kolana. Najbardziej, wiadomo, czekałam na sceny pocałunków, bo jakby nie patrzeć te sceny są scenami kluczami w tej dramie :) pierwsza scena - kiss przy ścianie - porażka jakaś. druga scena - pocałunek w deszczu - ZERO pasji.. Seung Jo starannie położył parasol na ziemi i ja pocałował.. z kimś się śmiałam, że szkoda, że jeszcze go nie złożył. Więc to by było na tyle krytyki. Natomiast bardzo w tej wersji podobała mi się scena ślubu. Głównym zonkiem tajwanu jak dla mnie była scena ślubu. Tutaj ślub był śliczny. Pan młody w garniturze, pani młoda w sukni ślubnej. Wszystko na swoim miejscu. Podróż poślubną też fajnie zrobili. I nie ciągnęli jej w nieskończoność. Trochę szkoda, że pominęli scenę z gubieniem sie w obcym mieście przez główną bohaterkę i "schwytaniu" jej przez policjanta którego wzięła za zboczeńca czyhającego na jej cnotę, bo ta scena mnie zawsze bawi ^^ ale nie można mieć wszystkiego. Generalnie fajna lekka drama jak do tej pory. I bardzo miło mi się ją ogląda. Teraz jeszcze trzeba kiedyś 16 ep obejrzeć :)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Helianthus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Helianthus » 14 kwie 2011

Z powodu powoli wyczerpującego się materiału do oglądania też ostatnio sięgnęłam po ten tytuł. Ze względu na niskie statystyki oraz Kim Hyung Joona, który mnie nie przekonuje zakładałam, że jej nie obejrzę w ogóle - naprawdę byłby to duży błąd ponieważ czasami miło jest obejrzeć taki schemacik miłosny - zanim się obejrzałam, a drama już dobiegała końca. Lekka, przyjemna i urocza i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła!

W związku, że już wiele na pewno na jej temat zostało napisane w tym wątku, chcialam dodać moje prywatne spostrzeżenie. Gra Jung So Min (czyli Oh Ha Ni) strasznie mocno przypominała mi wczesną grę Yoon Eun Hye! (mam na myśli głownie Goong) Ogolnie urodowo te dwie aktorki też mi lekko siebie przypominają.

I absolutnie i bezdyskusyjnie kocham Lee Si Young (w roli Yoon He Ra). Mimo, że nie kibicowałam jej bohaterce w potyczkach miłosnych, to Lee Si Young zagrała ją w taki sposób, że Yoon He Ra stała się momentalnie jedną z moich ulubionych bohaterek z czarnym charakterem (zreszta rownie bardzo kochalam ja w Birth of the rich :) )

Nawet lekko przekonałam się do Kim Hyun Joonga - czasami (chyba w tych momentach, gdy robił swoje półuśmieszki pod nosem) naprawdę przypominał Bae Yong Joona!

Niestety, mimo że dramę skończyłam oglądać stosunkowo niedawno to już zapomniałam jak fabuła się rozwijała - no cóż, taki minus lekkich przyjemnych i uroczych dram :)
Najnowsze newsy o JYJ po polsku oraz nowe zdjęcia, filmy i najlepsze fancamy na blogu JYJ Polska. Zapraszamy:

JYJ Polska na Facebooku
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 25 kwie 2011

Mam takie bardzo konkretne pytanie. Tam w przerywnikach w tej dramie są ci ludzie z tej najgorszej klasy i śpiewają piosenkę, tzn. krótki fragment. Czy ona jest w jakimś OST, czy to tylko tak sobie i nikt poza mną nie zwrócił na to uwagi? xD
Awatar użytkownika
blueshavol
Co to jest dorama? o_O

Postautor: blueshavol » 25 kwie 2011

DSakura pisze:Mam takie bardzo konkretne pytanie. Tam w przerywnikach w tej dramie są ci ludzie z tej najgorszej klasy i śpiewają piosenkę, tzn. krótki fragment. Czy ona jest w jakimś OST, czy to tylko tak sobie i nikt poza mną nie zwrócił na to uwagi? xD

To jest piosenka Bye Bye Sea, mianowicię Proposal:

Tylko chyba trochę pozmieniali słowa dla dramy, ale ogólnie kawałek ten sam :D
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 06 lis 2011

Właśnie się za to zabieram.Ogólnie lubię Joonga więc postanowiłam obejrzec tą wersję.Anime mi się podobało zobaczymy jak będzie z dramą.Cóż tak jak anime ta drama m również negatywne opinie a to ze względu na Joonga jako "kłodę" w tej dramie.Z tego co pamiętam w anime główny bohater też był tak nazywany.Mam nadzieję że się nie zawiodę.

EDIT
Jestem właśnie po 3 odcinkach i straszni mi się podoba ta drama.Jest tu humor głupie zagrania bohaterów i wiele innych cech.Jedynie co mnie zaczyna denerwowac to te wstawki muzyczne z tym ala zespołem z tym blondasem na czele.Śmieszny jest ten adorator Oh w stylu Johna Travolta :)

EDIT 2
Obejrzałam do końca w końcu i nawet udało mi się skończyc odcinki specjalne choc nie są one długie i mają tylko po 12 minut w sumie.Myśle że można by je podac na 1 stronie bo może nie każdy wie że są właśnie jeszcze te specjalne odicnki
No ale najpierw drama.Podobała mi się choc i tak odpuściłam sobie 2 odcinki.Mimo że drama może mi się podobac to często nie wytrzymuje ze względu na ilośc odcinków.Uwielbiam kiedy drama kończy się ślubem i w tym przypadku tak było.Jeszcze podobało mi się to że byli tutaj normalni rodzice i nie stwarzali żadnych problemów
Co do specjali były naprawdę dobre i ciekawe.Szkoda tylko że ominęli ten wątek z ciążą a szkoda .Myslałam żę zrobią tak jak w anime że jednak będzie w ciąży.Specjale to okres jakichś 2 lat tak sądze.I tutaj Baek był całkiem innynadal chłodny ale więcej się uśmiechał.Dbał o Ha Ni i był uroczy.
Oglądałam również filmiki jak kręcili sceny np z poduszką.Biedaczek tyle razy oberwał.I pierwszy raz słyszałam jak się śmieje.W dramie tylko się uśmiechał i nic po za tym.Polecam
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Aiko
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Aiko » 24 lis 2011

Yhhmm..... mogę o tej dramie rozpisać się,ale po co?
Powiem krótko, obejrzałam ją za jednym razem, polecam każdemu kto lubi historie miłosne.
Najbardziej rozbrajający jest moment jak bohaterka dowiaduje się u kogo ma mieszkać ^^.
Myślałam, że padnę wtedy ze śmiechu.
Dodatek jest też niezły, szkoda że taki krótki.
Jak znacie coś podobnego do tej dramy, piszcie do mnie. Z chęcią coś obejrzę nowego. :)
Miło mi was poznać. - お会い出来て嬉しいです。
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 06 sty 2012

Jestem na razie po 4 epach i mam zamiar oglądac dalej , chociaż nie wiem dlaczego bo wydaje mi się ta drama nudna i sztywna, tak jakby te wszystkie gagi i typowe schematyczne wydarzenia były robione na siłę ale chyba ze względu na nie i fajną mamę ( też taką chcę ) obejrzę do końca i zobaczymy.

Edit:
Zaczyna się robić ciekawiej :smitten:
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Mayuko » 02 kwie 2012

SPOJLERY.

Ciężko mi określić, co konkretnie czuję w stosunku do tej dramy... Obejrzałam kiedyś, bo skończyłam taką, która wryła mi się w mózg i nie miałam ochoty na konkretny tytuł. Tak więc, oglądałam Playfull Kiss ciągle będąc pod wpływem innego tytułu.
Po początkowych epach (szczególnie po tym, gdzie wyskoczył ten ekshibicjonista... wtedy prawie umarłam :D) byłam zakochana w Ha Ni (do końca serii podziwiałam jej włosy!), jej fryzurach, fabule, humorze i byłam pewna, że obejrzę anime, a także wersję tajwańską i japońską (wg komentarzy na viki, ta z Tajwanu miała być dużo lepsza, ale do tej pory się za nią nie wzięłam, po moim chwilowym urazie do koreańskiej wersji). Ale okazało się, że to, co na początku było rewelacyjne (wnioskuję, że szło tak, jak w anime; anime też jest u mnie w must watch), potem zaczęło się dłużyć, ciągnąć, drażnić... A gdyby nie chwilowe przebłyski w zachowaniu Baek Sun Jo (?) i ta scena, gdzie napalony zaniósł ją do łóżka ( :D ), nie wyczułabym żadnego zainteresowania z jego strony... Ale i tak uważam, że warto obejrzeć. Chociażby dla początku i aktorów :D.

Wróć do „K-drama”