[2010] My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox

seriale z Korei
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2010] My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox

Postautor: jordi » 27 sie 2010

AGB zawsze zawyża dramatom i produkcjom historycznym (np Dong Yi 30%, przy 25% TNS), natomiast zaniża komediom bardzo często - np Gumiho, ale to samo było przy prokuratorce - TNS dawał 10-12, a oni 7-8 cały czas... (już nie raz pisano nawet na portalach, że AGB nie jest dość profesjonalne, bo chyba ratingi robią na grupie 1000 osób, a TNS na 5000, więc różnica jest duża...). I jeszcze AGB każe płacić za dostęp do danych, co dla mnie jest już bezczelnością...

Na nate np piszą, że KBS patrzy tylko na TNS, bo AGB jest nieprofesjonalne XD

MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 27 sie 2010

Mnie zaczyna nużyć ten film. Tak pomału.
Nie to, że nie jest śmiesznie czy coś, ale... czegoś zaczyna w tym sosie brakować. Postać Lee Seung Gi nie zmieniła się od pierwszego odcinka - niby jest zazdrosny, ale czysty z niego samolub, po prostu nie wywołuje we mnie żadnych większych emocji. W 6 odcinku powinno być też już coś więcej niż ciągle akcje ze zdezorientowaną Mi Ho - a oni trochę zapychają serial dziwnymi, nic niewnoszącymi scenami z główną parą. A chyba to inne wątki powinny zapychać.. Gumiho przeszłą od cute do annoying. Zresztą, co ja tam wiem. Chyba jestem jedyną osobą która nie uważa DW i MH za uroczych...
Mistrzostwem jest wątek reżysera i ciotki! Szkoda, że tak mało.... :( Real action i te wszystkie english teksty... ^^
Noona i wszystko co się toczy wokół tego wątku jest takie cliche, że aż boli. Nie chce się oglądać aż tego. DW siedzi z nią na obiedzie ale - oczywiście - nagle zastanawia się gdzie jest MH. A potem zazdrości doktorkowi, że spędza czas z lisicą. Błagam, kiedy wreszcie doczekamy się inteligentnej idol dramy? Jak się niespowo czujesz zostawiając ją w sali pełnej ludzi, to czemu to robisz?
Fox Hunter to jest istny obrazek :smitten: :smitten: :smitten: Nie mam dosyć oglądania go z Gumiho czy samego :P I te jego "złe" spojrzenie ^^ Przez godzinę mógłby się gapić w kamerę, tworzą napiętą atmosferę :D

Czy ta fabuła wreszcie jakoś ruszy?
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 27 sie 2010

ja tylko krótko: nie wiem jestem dziwny... wszyscy narzekają na tę dramę, a ja chciałem powiedzieć, że jak tak dalej pójdzie to będzie to najlepsza drama sióstr Hong ! xD
- no, ale to może wina Shin Min Ah bo jestem w niej totalnie zakochany... ja nie wiem jak ona może być taka piękna i dlaczego wcześniej tak mi nie przypadła do gustu jak teraz ?! Długie czarne włosy, piękne oczka i taka słodka buźka... ajjj rozpływam się i naprawdę mam ochotę zdzielić Lee Seung Gi za jego rolę bo naprawdę CZAS JUŻ SIĘ ZMIENIAĆ.

Co do wątku dyrektora szkoły akcji i ciotki... wg. mnie właśnie ten wątek robi się męczący. Ciotka jeszcze daje radę, ale aktor grający pana "Real Action" chyba sam już nie wie o co chodzi w tej roli i czasem się gubi we wszystkim. Wiem, że tutaj jest dużo fanów tej parki i się nie dziwię bo te parodie dram i ich dramatyczności, czy wyolbrzymianie wszystkiego jest okay... ale przesadzają. Przerażać i obrzydzać zaczyna mnie pan dyrektor i do tego wkurza ta monotonność: "spójrz mi głęboko w oczy... czy ja wyglądam na... " echhh.... :)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 27 sie 2010

epy 5-6

Mimo, że w dramie mało się dzieje to mi się nadal podoba. Patrząc po komentarzach to mnóstwo osób zachwyca się tym fox hunter'em. Może i jest boski z wyglądu, ale jednak od początku jestem całym sercem za Dae Woong'iem (mimo, że scena z evil guy i gumiho przy telewizorze była świetna ^^ ), który zresztą powinien już się zacząć w końcu zmieniać. chociaż patrząc po ostatniej scenie 6 epa to może w końcu coś w nim drgnęło i to będzie początek nowego Dae Woong'a xD

Za to zgadzam się z większością co do najbardziej denerwującej postaci w tej dramie, ta noona bije wszystkich na głowę. niby nie miesza póki co aż tak bardzo, ale jak tylko ją widzę to momentalnie się we mnie gotuje. a do tego jest paskudna z wyglądu ;p

Jeśli chodzi o wątek ciotki i tego reżysera z zapałką to mogę jedynie przytoczyć wypowiedź mootyla:
mootyl pisze:Co do wątku dyrektora szkoły akcji i ciotki... wg. mnie właśnie ten wątek robi się męczący. Ciotka jeszcze daje radę, ale aktor grający pana "Real Action" chyba sam już nie wie o co chodzi w tej roli i czasem się gubi we wszystkim. Wiem, że tutaj jest dużo fanów tej parki i się nie dziwię bo te parodie dram i ich dramatyczności, czy wyolbrzymianie wszystkiego jest okay... ale przesadzają. Przerażać i obrzydzać zaczyna mnie pan dyrektor i do tego wkurza ta monotonność: "spójrz mi głęboko w oczy... czy ja wyglądam na... " echhh.... :)
zgadzam się z nim całkowicie ;) na początku ten wątek strasznie mnie bawił, potem zaczęło się wielkie wtf i z każdą sceną coraz mniej mnie bawili, a bardziej denerwowali. Ten facet jest jakiś szalony, i chyba nigdy nie zmienia tego płaszcza xD a nie, przepraszam, na treningach ma na sobie jakieś żółte wdzianko trudne do zidentyfikowania ;p

margot. pisze:I naprawdę próbuję zrozumieć po co Uee się pojawiła w 40 sekundach w tej dramie i nie potrafię zrozumieć jej wątku (można to w ogóle nazwać wątkiem XD) ciekawe ile jej zapłacili za te parę sekund XDDDDD
haha jak zobaczyłam tu UEE to dokładnie o tym samym pomyślałam, że ciekawe ile jej zapłacili za tak 'rozbudowaną' rolę ^^
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 27 sie 2010

odcinek 6

jak że o piątym odcinku się rozpisałam to teraz krótko:
- hot guy <3 (z odcinka na odcinek coraz go więcej)
- nooo nareszcie końcówka 6 odcinka sprawia że zaczynam wierzyć w LSG, bo chciałam go udusić jak się wybrał z nooną na chińszczyznę i jak olał Mi Ho -_-
fakt faktem w tej dramie nic się dzieje, w sensie ciągle powtarza się to samo tylko z innym tłem, no i myślałam że rola tiarki będzie bardziej rozbudowana (tiarka w CH miała główną rolę, a ta tiarka nie ma nawet drugoplanowej, a 3 planową rolę)
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 28 sie 2010

jeśli chodzi o mnie to bardzo podoba mi się drama i 6 ep też.
Mi Ho jest taka słodka.. ^^
Tae Woong to dzieciak, myślę że z czasem wydorośleje i będzie fajnie.
nie możemy teraz się spodziewać wielkich emocji między tą dwójką bo zostało jeszcze 10 epów.
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 28 sie 2010

ep 5-6

kocham tą dramę *płacze*
bez kitu, mam dylemat komu kibicuję: DaeWoongowi czy sexaaaaaay fox hunterowi D; MiHo jest słodka jak z lukru, ale nie jest głupiutka o czym się DW przekonał ;D
uwielbiam DW naprawdę. ten koleś jest trochę rozpieszczony i głupi i czasem mam ochotę go trzepnąć, ale i tak <3 fox hunter to w ogóle aż nie ma na niego słów xD ten koleś mi robi dziwne rzeczy ;<

sceny z kolesiem i ciotką miotą. są tak przerysowane... umarłam jak ona pocałowała pomnik. ah, cóż za piękne miejsce na ślad szminki ;DDDD i te hAmerykańskie BGM jak się pojawiają, cudo xD

tiarka jest słodka, strasznie podoba mi się jej styl. ^^ chociaż czuję, że się sprzymierzy z nooną i trochę namiesza :grumble:

i tak mnie to gnębi... czy oni nie mają piżam, że śpią w ciuchach? xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 29 sie 2010

w ramach populacji NIE LUBIĄCEJ VIIKII a jednak chcącej też coś popisać od siebie ;p <choć wątpię trochę że jest trochę ludzi którym się chce komentować z tzw opóźnieniem ale mniejsza z tym xp>

Udało mi się wciągnąć dopiero dwa epy i chyba jestem zadowolona~~ o ile japończycy są dla mnie mistrzami w dramach absurdalno-absurdalnych, to koreańczycy plasują się na miejsce mistrzów dram absurdalno-realnych. A że moja osoba lubi coś odmóżdżającego lekkiego i przyjemnego to jestem usatysfakcjonowana na razie. No i jeszcze jedna rzecz w której koreańczycy są genialni - pary drugoplanowe, czyli wspomniana cioteczka i columbo^^ czy ktoś pamięta podobną parkę w My Girl? albo w pewnym sensie również w Shining Inheritance? No niech mnie jeśli nie podobne to to... z resztą do czego Mootyl lubi się odwoływać - siostry Hong były również od My girl z której parka starsza bardziej mi się nawet kojarzy^^

a poza tym - ten misiek z SI wydoroślał, wyładniał nawet, no i nieźle mu idzie^^ A Gumiho... urocze dziewcze, zwłaszcza jak się naburmuszy, paściarz - no miłe zjawisko do zawieszenia oka. <idzie podglądać powoli dalej>
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 29 sie 2010

Azzel pisze:w ramach populacji NIE LUBIĄCEJ VIIKII a jednak chcącej też coś popisać od siebie ;p

Azzel nie tylko Ty nie lubisz viikii,ostatnio mi jakoś masakrycznie zwalnia dramy,ale mimo to twardo oglądam bo ciekawość bierze górę.

A propos 6 ep,czy a autobusie nie była Go Mi Nam z YB? Nawet przedstawiła się jako Go Mi Ni :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 29 sie 2010

Haha, na tym cały zart polegal. Jak zwykle rola życia. Ja tam niezbyt ja trawie, ale zawsze to lepsze niż uee ;)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 29 sie 2010

Eggie pisze:Haha, na tym cały zart polegal. Jak zwykle rola życia. Ja tam niezbyt ja trawie, ale zawsze to lepsze niż uee ;)

no tak Yoona bee i jeszcze na dodatek Park Shin Hye beee - ja z tymi dziewczynami muszę odbyć stanowczą męską rozmowę ale może po projekcji filmu Cyrano Dating Agency będę mógł wszystkie niepochlebne opinie o PSH zbić zdecydowanie :) , W każdym bądź razie patrzę że klub miłujących vikii inaczej się rozrasta

Eggie pisze:czy ktoś pamięta podobną parkę w My Girl? albo w pewnym sensie również w Shining Inheritance? No niech mnie jeśli nie podobne to to... z resztą do czego Mootyl lubi się odwoływać - siostry Hong były również od My girl z której parka starsza bardziej mi się nawet kojarzy^^

My girl dość dawno oglądałem i nie kojarzę takiej pary drugoplanowej a i z SI nie za bardzo mi podobna para przychodzi do głowy (skleroza za duzo mięsa w diecie) więc proszę o przypomnienie bo pobudziłaś moją ciekawość i domagam się zdecydowanie rozwinięcia tego wątku :)
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 01 wrz 2010

nooo nareszcie nadrobilam!

muszę się przyznac, ze nie mogłam się zabrać za tę pozycję. po części dlatego, że pozaczynałam kilka dram i nie miałam już na tą czasu, a po części dlatego, że po obejrzeniu dwóch pierwszych partów 1 epa stwierdziłam: ale nudy. zupełnie nie przekonywał mnie seung ki jako ten roztrzepany chłopaczek (mimo całej mojej sympatii do niego), a cała akcja z kręceniem włosów u fryzjera i uciekaniem dziadkowi zupełni emnie nie rozśmieszyla. więc porzuciłam tę dramę na rzecz innyhc pozycji a teraz powróciłam skruszona... i dobrze. z epa na ep ta drama mnie coraz bardziej wciąga, a teraz już nie mogę się doczekać kolejnych epów. wolałam seung ki jako poważnego zimnego drania niż jako egoistycznego oportunistę, ale tutaj też jest przyjemny w odbiorze (tylko trochę zbyt dzieciuchowaty. dużo bardziej niz w 'shining inheritance', jakby jeszcze odmlodnial;d).

co do shin min ah, to kojarzylam ją jedynie z 'a love to kill' i jakos tak srednio bylam zadowolona ze ona ma grac główną rolę pieknej gumiho, ale szybko zmieniłam zdanie. w tych włosach i jasnych sukienkach prezentuje sie po prostu zjawiskowo. ma takie naturalne piękno, idealnie pasuje do tej roli. jestem nią zauroczona*_* I JAK ONA SIĘ UŚMIECHA!<33

tak samo zresztą jestem zauroczona panem weterynarzem... czemu on jest taki hot? tzn ok, z tą fryzurą jest coś nie tak, ale generlanie to on wywołuje u mnie fale gorąca, piski oraz inne objawy obsesyjne:D nie no, fajny jest i troche przycmiewa naszego seung ki... poza tym ja lubie takich mrocznych evil typow, a on jest bardzo evil, tylko zdaje mi się ze się w końcu złamie pod wpływem uczucia do gumiho i też przejdzie na dobrą stronę mocy, ze się tak wyrażę. wtedy już pewnie nie będzie taki fajny^^ ale ten jego wzrok... udrhfuhfhudfhghidhnidsiudrff no HOT.

no i oczywiście trzeba wspomnieć o wątku ciotki i reżysera. chociaż niektore sceny z nimi są z deka przesadzone, to jednak większość z nich mnie totalnie rozwala:D oni się czasami tak absurdalnie zachowują, że az trudno uwierzyć, że to się faktycznie dzieje:D fajny pomył na postać reżysera, jest taki pzrerysowany:D ciotka zresztą też wymiata, i do tego jest naprawdę piękna*_*

no, to tyle, czekam, jak to się dalej potoczy i liczę na to, że się dae woong w końcu zorientuje, w kim się powinien zakochać (bo ta jędza noona mnie doprowadza do szewskiej pasji, jaki facet w ogóle moze się zakochac w kimś takim?D:)

aaa, i nie wiem czy słyszeliscie ze Jang Geun Suk, Lee Hong Ki i Jung Yong Hwa mają wystąpić gościnnie jako A.N.JELL w którymś odcinku, tylko jeszcze nie wiadomo, w którym;d
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 02 wrz 2010

odc 7 - w końcu coś zaczyna się dziać jakby reżyser i siostrzyczki wysłuchały naszych skarg,Gumiho ulega trendom mody i zmienia uczesanie ,Tae Woong robi do niej maślane oczy a w tle mamy książeczkę bodajże "małą syrenkę" jak dobrze zauważyłem
ps Na yellowcinema są suby do odc1-6 dostępne dla każdego
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 02 wrz 2010

po pierwszych dwóch epach jestem..

ten łowca Gu Mi Ho jst taki przesłodki że zapiera dech w piersiach.. ehh i ten fryz śliczny z grzywką na prawe oko.. <33

Seung Ki słodko ciapowaty ^^

a ten kolo co ciotka głównego boahtera się na niego napala.. o loool.. i ta muzyczka co leci jak on podwija płacz.. a ta zapałka w zebach? wtf??
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Postautor: kells » 02 wrz 2010

ej beeez kitu, tak mi się smutno zrobiło pod koniec 7 epa, że aż uroniłam łezkę. takie to było wszytsko ckliwe, słodko-gorzkie, eh. cała ta historia o małej syrence tak idealnie pasowala do tego kontekstu. Spoiler! jak ona jechala tą windą w górę, a wokół pełno mydlanych baniek i jak on powiedział jej na końcu ze historia o syrence ma happy end i ma w to wierzyć bo ON tak mówi, to muszę przyznać że mnie pokonał... to było naprawdę urocze z jego strony. swoją drogą, jeśli oni nam tu zafundują taki koniec jak w małej syrence (i bynajmniej nie mowie o tej disnejowskiej;d), to na serio chyba wypłaczę wszystkie pokłady łez, jakimi dysponuję. czasem się zastanawiam, czy nie chciałabym tak się wypłakać na tym... ale z drugiej strony, chyba lepiej będzie jak wprowadzą dramatyzm przy końcu, ale ostatecznie pozwolą im jakimś cudem być razem... no musi być jakieś rozwiązanie!

o nowych włosach gumiho się nie wypowiem, dobrze ze to tylko przejsciowe^^ ale omg, jaka ona jest urocza... ta dziewczyna jest po prostu kjutnością na nogach, robi takie miny że gdybym byla facetem, od razu by mnie złapała za serce:D (nawet mimo tego ze nie jestem facetem, i tak mnie łapie za serce, lol;d)

Wróć do „K-drama”