[2010] My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox

seriale z Korei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: [2010] My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox

Post autor: jordi » 27 sie 2010

AGB zawsze zawyża dramatom i produkcjom historycznym (np Dong Yi 30%, przy 25% TNS), natomiast zaniża komediom bardzo często - np Gumiho, ale to samo było przy prokuratorce - TNS dawał 10-12, a oni 7-8 cały czas... (już nie raz pisano nawet na portalach, że AGB nie jest dość profesjonalne, bo chyba ratingi robią na grupie 1000 osób, a TNS na 5000, więc różnica jest duża...). I jeszcze AGB każe płacić za dostęp do danych, co dla mnie jest już bezczelnością...

Na nate np piszą, że KBS patrzy tylko na TNS, bo AGB jest nieprofesjonalne XD

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 27 sie 2010

Mnie zaczyna nużyć ten film. Tak pomału.
Nie to, że nie jest śmiesznie czy coś, ale... czegoś zaczyna w tym sosie brakować. Postać Lee Seung Gi nie zmieniła się od pierwszego odcinka - niby jest zazdrosny, ale czysty z niego samolub, po prostu nie wywołuje we mnie żadnych większych emocji. W 6 odcinku powinno być też już coś więcej niż ciągle akcje ze zdezorientowaną Mi Ho - a oni trochę zapychają serial dziwnymi, nic niewnoszącymi scenami z główną parą. A chyba to inne wątki powinny zapychać.. Gumiho przeszłą od cute do annoying. Zresztą, co ja tam wiem. Chyba jestem jedyną osobą która nie uważa DW i MH za uroczych...
Mistrzostwem jest wątek reżysera i ciotki! Szkoda, że tak mało.... :( Real action i te wszystkie english teksty... ^^
Noona i wszystko co się toczy wokół tego wątku jest takie cliche, że aż boli. Nie chce się oglądać aż tego. DW siedzi z nią na obiedzie ale - oczywiście - nagle zastanawia się gdzie jest MH. A potem zazdrości doktorkowi, że spędza czas z lisicą. Błagam, kiedy wreszcie doczekamy się inteligentnej idol dramy? Jak się niespowo czujesz zostawiając ją w sali pełnej ludzi, to czemu to robisz?
Fox Hunter to jest istny obrazek :smitten: :smitten: :smitten: Nie mam dosyć oglądania go z Gumiho czy samego :P I te jego "złe" spojrzenie ^^ Przez godzinę mógłby się gapić w kamerę, tworzą napiętą atmosferę :D

Czy ta fabuła wreszcie jakoś ruszy?
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 27 sie 2010

ja tylko krótko: nie wiem jestem dziwny... wszyscy narzekają na tę dramę, a ja chciałem powiedzieć, że jak tak dalej pójdzie to będzie to najlepsza drama sióstr Hong ! xD
- no, ale to może wina Shin Min Ah bo jestem w niej totalnie zakochany... ja nie wiem jak ona może być taka piękna i dlaczego wcześniej tak mi nie przypadła do gustu jak teraz ?! Długie czarne włosy, piękne oczka i taka słodka buźka... ajjj rozpływam się i naprawdę mam ochotę zdzielić Lee Seung Gi za jego rolę bo naprawdę CZAS JUŻ SIĘ ZMIENIAĆ.

Co do wątku dyrektora szkoły akcji i ciotki... wg. mnie właśnie ten wątek robi się męczący. Ciotka jeszcze daje radę, ale aktor grający pana "Real Action" chyba sam już nie wie o co chodzi w tej roli i czasem się gubi we wszystkim. Wiem, że tutaj jest dużo fanów tej parki i się nie dziwię bo te parodie dram i ich dramatyczności, czy wyolbrzymianie wszystkiego jest okay... ale przesadzają. Przerażać i obrzydzać zaczyna mnie pan dyrektor i do tego wkurza ta monotonność: "spójrz mi głęboko w oczy... czy ja wyglądam na... " echhh.... :)
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 27 sie 2010

epy 5-6

Mimo, że w dramie mało się dzieje to mi się nadal podoba. Patrząc po komentarzach to mnóstwo osób zachwyca się tym fox hunter'em. Może i jest boski z wyglądu, ale jednak od początku jestem całym sercem za Dae Woong'iem (mimo, że scena z evil guy i gumiho przy telewizorze była świetna ^^ ), który zresztą powinien już się zacząć w końcu zmieniać. chociaż patrząc po ostatniej scenie 6 epa to może w końcu coś w nim drgnęło i to będzie początek nowego Dae Woong'a xD

Za to zgadzam się z większością co do najbardziej denerwującej postaci w tej dramie, ta noona bije wszystkich na głowę. niby nie miesza póki co aż tak bardzo, ale jak tylko ją widzę to momentalnie się we mnie gotuje. a do tego jest paskudna z wyglądu ;p

Jeśli chodzi o wątek ciotki i tego reżysera z zapałką to mogę jedynie przytoczyć wypowiedź mootyla:
mootyl pisze:Co do wątku dyrektora szkoły akcji i ciotki... wg. mnie właśnie ten wątek robi się męczący. Ciotka jeszcze daje radę, ale aktor grający pana "Real Action" chyba sam już nie wie o co chodzi w tej roli i czasem się gubi we wszystkim. Wiem, że tutaj jest dużo fanów tej parki i się nie dziwię bo te parodie dram i ich dramatyczności, czy wyolbrzymianie wszystkiego jest okay... ale przesadzają. Przerażać i obrzydzać zaczyna mnie pan dyrektor i do tego wkurza ta monotonność: "spójrz mi głęboko w oczy... czy ja wyglądam na... " echhh.... :)
zgadzam się z nim całkowicie ;) na początku ten wątek strasznie mnie bawił, potem zaczęło się wielkie wtf i z każdą sceną coraz mniej mnie bawili, a bardziej denerwowali. Ten facet jest jakiś szalony, i chyba nigdy nie zmienia tego płaszcza xD a nie, przepraszam, na treningach ma na sobie jakieś żółte wdzianko trudne do zidentyfikowania ;p
margot. pisze:I naprawdę próbuję zrozumieć po co Uee się pojawiła w 40 sekundach w tej dramie i nie potrafię zrozumieć jej wątku (można to w ogóle nazwać wątkiem XD) ciekawe ile jej zapłacili za te parę sekund XDDDDD
haha jak zobaczyłam tu UEE to dokładnie o tym samym pomyślałam, że ciekawe ile jej zapłacili za tak 'rozbudowaną' rolę ^^
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 27 sie 2010

odcinek 6

jak że o piątym odcinku się rozpisałam to teraz krótko:
- hot guy <3 (z odcinka na odcinek coraz go więcej)
- nooo nareszcie końcówka 6 odcinka sprawia że zaczynam wierzyć w LSG, bo chciałam go udusić jak się wybrał z nooną na chińszczyznę i jak olał Mi Ho -_-
fakt faktem w tej dramie nic się dzieje, w sensie ciągle powtarza się to samo tylko z innym tłem, no i myślałam że rola tiarki będzie bardziej rozbudowana (tiarka w CH miała główną rolę, a ta tiarka nie ma nawet drugoplanowej, a 3 planową rolę)
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 28 sie 2010

jeśli chodzi o mnie to bardzo podoba mi się drama i 6 ep też.
Mi Ho jest taka słodka.. ^^
Tae Woong to dzieciak, myślę że z czasem wydorośleje i będzie fajnie.
nie możemy teraz się spodziewać wielkich emocji między tą dwójką bo zostało jeszcze 10 epów.
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Post autor: Kibou » 28 sie 2010

ep 5-6

kocham tą dramę *płacze*
bez kitu, mam dylemat komu kibicuję: DaeWoongowi czy sexaaaaaay fox hunterowi D; MiHo jest słodka jak z lukru, ale nie jest głupiutka o czym się DW przekonał ;D
uwielbiam DW naprawdę. ten koleś jest trochę rozpieszczony i głupi i czasem mam ochotę go trzepnąć, ale i tak <3 fox hunter to w ogóle aż nie ma na niego słów xD ten koleś mi robi dziwne rzeczy ;<

sceny z kolesiem i ciotką miotą. są tak przerysowane... umarłam jak ona pocałowała pomnik. ah, cóż za piękne miejsce na ślad szminki ;DDDD i te hAmerykańskie BGM jak się pojawiają, cudo xD

tiarka jest słodka, strasznie podoba mi się jej styl. ^^ chociaż czuję, że się sprzymierzy z nooną i trochę namiesza :grumble:

i tak mnie to gnębi... czy oni nie mają piżam, że śpią w ciuchach? xD
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 29 sie 2010

w ramach populacji NIE LUBIĄCEJ VIIKII a jednak chcącej też coś popisać od siebie ;p <choć wątpię trochę że jest trochę ludzi którym się chce komentować z tzw opóźnieniem ale mniejsza z tym xp>

Udało mi się wciągnąć dopiero dwa epy i chyba jestem zadowolona~~ o ile japończycy są dla mnie mistrzami w dramach absurdalno-absurdalnych, to koreańczycy plasują się na miejsce mistrzów dram absurdalno-realnych. A że moja osoba lubi coś odmóżdżającego lekkiego i przyjemnego to jestem usatysfakcjonowana na razie. No i jeszcze jedna rzecz w której koreańczycy są genialni - pary drugoplanowe, czyli wspomniana cioteczka i columbo^^ czy ktoś pamięta podobną parkę w My Girl? albo w pewnym sensie również w Shining Inheritance? No niech mnie jeśli nie podobne to to... z resztą do czego Mootyl lubi się odwoływać - siostry Hong były również od My girl z której parka starsza bardziej mi się nawet kojarzy^^

a poza tym - ten misiek z SI wydoroślał, wyładniał nawet, no i nieźle mu idzie^^ A Gumiho... urocze dziewcze, zwłaszcza jak się naburmuszy, paściarz - no miłe zjawisko do zawieszenia oka. <idzie podglądać powoli dalej>
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Post autor: anna-banana » 29 sie 2010

Azzel pisze:w ramach populacji NIE LUBIĄCEJ VIIKII a jednak chcącej też coś popisać od siebie ;p
Azzel nie tylko Ty nie lubisz viikii,ostatnio mi jakoś masakrycznie zwalnia dramy,ale mimo to twardo oglądam bo ciekawość bierze górę.

A propos 6 ep,czy a autobusie nie była Go Mi Nam z YB? Nawet przedstawiła się jako Go Mi Ni :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 29 sie 2010

Haha, na tym cały zart polegal. Jak zwykle rola życia. Ja tam niezbyt ja trawie, ale zawsze to lepsze niż uee ;)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Post autor: thon » 29 sie 2010

Eggie pisze:Haha, na tym cały zart polegal. Jak zwykle rola życia. Ja tam niezbyt ja trawie, ale zawsze to lepsze niż uee ;)
no tak Yoona bee i jeszcze na dodatek Park Shin Hye beee - ja z tymi dziewczynami muszę odbyć stanowczą męską rozmowę ale może po projekcji filmu Cyrano Dating Agency będę mógł wszystkie niepochlebne opinie o PSH zbić zdecydowanie :) , W każdym bądź razie patrzę że klub miłujących vikii inaczej się rozrasta
Eggie pisze:czy ktoś pamięta podobną parkę w My Girl? albo w pewnym sensie również w Shining Inheritance? No niech mnie jeśli nie podobne to to... z resztą do czego Mootyl lubi się odwoływać - siostry Hong były również od My girl z której parka starsza bardziej mi się nawet kojarzy^^
My girl dość dawno oglądałem i nie kojarzę takiej pary drugoplanowej a i z SI nie za bardzo mi podobna para przychodzi do głowy (skleroza za duzo mięsa w diecie) więc proszę o przypomnienie bo pobudziłaś moją ciekawość i domagam się zdecydowanie rozwinięcia tego wątku :)
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Post autor: kells » 01 wrz 2010

nooo nareszcie nadrobilam!

muszę się przyznac, ze nie mogłam się zabrać za tę pozycję. po części dlatego, że pozaczynałam kilka dram i nie miałam już na tą czasu, a po części dlatego, że po obejrzeniu dwóch pierwszych partów 1 epa stwierdziłam: ale nudy. zupełnie nie przekonywał mnie seung ki jako ten roztrzepany chłopaczek (mimo całej mojej sympatii do niego), a cała akcja z kręceniem włosów u fryzjera i uciekaniem dziadkowi zupełni emnie nie rozśmieszyla. więc porzuciłam tę dramę na rzecz innyhc pozycji a teraz powróciłam skruszona... i dobrze. z epa na ep ta drama mnie coraz bardziej wciąga, a teraz już nie mogę się doczekać kolejnych epów. wolałam seung ki jako poważnego zimnego drania niż jako egoistycznego oportunistę, ale tutaj też jest przyjemny w odbiorze (tylko trochę zbyt dzieciuchowaty. dużo bardziej niz w 'shining inheritance', jakby jeszcze odmlodnial;d).

co do shin min ah, to kojarzylam ją jedynie z 'a love to kill' i jakos tak srednio bylam zadowolona ze ona ma grac główną rolę pieknej gumiho, ale szybko zmieniłam zdanie. w tych włosach i jasnych sukienkach prezentuje sie po prostu zjawiskowo. ma takie naturalne piękno, idealnie pasuje do tej roli. jestem nią zauroczona*_* I JAK ONA SIĘ UŚMIECHA!<33

tak samo zresztą jestem zauroczona panem weterynarzem... czemu on jest taki hot? tzn ok, z tą fryzurą jest coś nie tak, ale generlanie to on wywołuje u mnie fale gorąca, piski oraz inne objawy obsesyjne:D nie no, fajny jest i troche przycmiewa naszego seung ki... poza tym ja lubie takich mrocznych evil typow, a on jest bardzo evil, tylko zdaje mi się ze się w końcu złamie pod wpływem uczucia do gumiho i też przejdzie na dobrą stronę mocy, ze się tak wyrażę. wtedy już pewnie nie będzie taki fajny^^ ale ten jego wzrok... udrhfuhfhudfhghidhnidsiudrff no HOT.

no i oczywiście trzeba wspomnieć o wątku ciotki i reżysera. chociaż niektore sceny z nimi są z deka przesadzone, to jednak większość z nich mnie totalnie rozwala:D oni się czasami tak absurdalnie zachowują, że az trudno uwierzyć, że to się faktycznie dzieje:D fajny pomył na postać reżysera, jest taki pzrerysowany:D ciotka zresztą też wymiata, i do tego jest naprawdę piękna*_*

no, to tyle, czekam, jak to się dalej potoczy i liczę na to, że się dae woong w końcu zorientuje, w kim się powinien zakochać (bo ta jędza noona mnie doprowadza do szewskiej pasji, jaki facet w ogóle moze się zakochac w kimś takim?D:)

aaa, i nie wiem czy słyszeliscie ze Jang Geun Suk, Lee Hong Ki i Jung Yong Hwa mają wystąpić gościnnie jako A.N.JELL w którymś odcinku, tylko jeszcze nie wiadomo, w którym;d
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Post autor: thon » 02 wrz 2010

odc 7 - w końcu coś zaczyna się dziać jakby reżyser i siostrzyczki wysłuchały naszych skarg,Gumiho ulega trendom mody i zmienia uczesanie ,Tae Woong robi do niej maślane oczy a w tle mamy książeczkę bodajże "małą syrenkę" jak dobrze zauważyłem
ps Na yellowcinema są suby do odc1-6 dostępne dla każdego
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 02 wrz 2010

po pierwszych dwóch epach jestem..

ten łowca Gu Mi Ho jst taki przesłodki że zapiera dech w piersiach.. ehh i ten fryz śliczny z grzywką na prawe oko.. <33

Seung Ki słodko ciapowaty ^^

a ten kolo co ciotka głównego boahtera się na niego napala.. o loool.. i ta muzyczka co leci jak on podwija płacz.. a ta zapałka w zebach? wtf??
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Post autor: kells » 02 wrz 2010

ej beeez kitu, tak mi się smutno zrobiło pod koniec 7 epa, że aż uroniłam łezkę. takie to było wszytsko ckliwe, słodko-gorzkie, eh. cała ta historia o małej syrence tak idealnie pasowala do tego kontekstu. Spoiler! jak ona jechala tą windą w górę, a wokół pełno mydlanych baniek i jak on powiedział jej na końcu ze historia o syrence ma happy end i ma w to wierzyć bo ON tak mówi, to muszę przyznać że mnie pokonał... to było naprawdę urocze z jego strony. swoją drogą, jeśli oni nam tu zafundują taki koniec jak w małej syrence (i bynajmniej nie mowie o tej disnejowskiej;d), to na serio chyba wypłaczę wszystkie pokłady łez, jakimi dysponuję. czasem się zastanawiam, czy nie chciałabym tak się wypłakać na tym... ale z drugiej strony, chyba lepiej będzie jak wprowadzą dramatyzm przy końcu, ale ostatecznie pozwolą im jakimś cudem być razem... no musi być jakieś rozwiązanie!

o nowych włosach gumiho się nie wypowiem, dobrze ze to tylko przejsciowe^^ ale omg, jaka ona jest urocza... ta dziewczyna jest po prostu kjutnością na nogach, robi takie miny że gdybym byla facetem, od razu by mnie złapała za serce:D (nawet mimo tego ze nie jestem facetem, i tak mnie łapie za serce, lol;d)
ODPOWIEDZ