[2004] Love Story in Harvard

seriale z Korei
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[2004] Love Story in Harvard

Postautor: thon » 18 lip 2010

Love Story in Harvard
Obrazek

Tytuł oryginalny: 러브스토리 인 하버드
Tytuł (latynizacja): Leobeu Seutori in Habeodeu
Tytuł alternatywny: Love Story in Harvard
Gatunek: romans, komedia
Liczba odcinków: 16
Nadawca: SBS
Raw+nap ang:RAW i napisy
Tłumaczenie PL: w planach ShoWA

Fabuła

Love Story in Harvard to drama o marzeniach i miłości zagranicznych studentów, uczących się na Harvardzie.

Tematem przewodnim jest rywalizacja pomiędzy dwoma studentami 1 roku prawa - Kim Hyun Woo (Kim Rae Won), pochodzącego z wpływowej rodziny i Hong Jung Min (Lee Jung Jin), o uczucie utalentowanej i biednej studentki medycyny Lee Soo In (Kim Tae Hee).
Obsada

Kim Rae Won jako Kim Hyun-woo
Kim Tae Hee jako Lee Soo-in
Lee Jung Jin jako Hong Jung-min
Kim Min jako Yoo Jin-ah

Inni

* Joo Hyun jako Lee Yong-goo (ojciec Soo-in’a )
* Kang Nam Gil jako Oh Yung-jae (profesor prawa)
* Jung Sol Hee jako Han Seul-gil
* Ben Wells jako Ricky Don (przyjaciel Jung-min'a)
* Suh Ji Hee
* Lee Yoo Jung
opis zaczerpnięty z Dramawiki pl

Obrazek

ode mnie:
Piękna historia miłosna po którą sięgnąłem ze względu na częste pojawianie się tego tytułu w zestawieniu - "najlepsza para kdramowa"( A przy okazji w zestawieniu najlepszy romans i najgorsza kdrama- co świadczy że dramę tę albo się pokocha albo porzuci po kilku odcinkach).Historia piękna - bogaty student prawa z Korei dosyć nietypowo spotyka piękną i uśmiechniętą dziewczynę ,na skutek pomyłki bierze ją za prostytutkę co oczywiście prowadzi do szeregu dalszych pomyłek.W końcu Hyun Woo dowiaduje się iż dziewczyna jest biedną studentką medycyny która ima się różnych zajęć dodatkowych by zarobić kilka dolarów więcej.W wyniku splotu okoliczności dziewczyna zostaje sąsiadką w tym samym budynku w którym i on mieszka.Powoli rozwija się uczucie które zostaje poddane próbie rozstania gdy Soo In wyjeżdża z misją humanitarną do Boliwii.Mija 3 lata ,Soo In wraca do Seulu gdzie po skończeniu Harvardu praktykuje też adwokat Hyun Woo-nadal walcząc o prawdę ,bezkompromisowy i uczciwy ale z głęboką zadrą w sercu.Czy ich miłość przetrwała i czy będzie happy end -to trzeba samemu sprawdzić. Co o samej parze - cud miód i orzeszki - sporo kissów ,piękne wspólne powtarzanie "Ok",widać i czuć związek i chemę między bohaterami którzy kochają się miłością prawie że do utraty tchu.Ja polecam zdesperowanym obejrzeć film instruktażowy pt" jak perfidnie ukraść pierwszego całusa i nie dostać przy tym po gębie"- świetny motyw z piłką i fakt miał prawo chłopak krzyknąć "touchdown"-czyli znany termin z futbolu amerykańskiego znaczący zdobycie punktów.Ja polecam bo się wzruszyłem na tej historii - teraz takich pięknych i wzruszających nie kręcą.Ode mnie niech będzie zasłużone 9/10.Ach i sprawy sądowe ciekawsze i lepiej przedstawione jak dla mnie niż w Partnerze czy PP - tu lepiej widać ślęczenie nad aktami,wertowanie tomów opasłych ksiąg by znaleźć jakiś paragraf czy precedens który był wcześniej w podobnych sprawach.No i oczywiście Kim Tae Hee- saranghae
Przy okazji to chyba najbardziej ocenzurowana pozycja jaką widziałem -nawet butelki z soju mają rozmazane etykiety,nie mówiąc o czapkach z logo firm czy niektórych ulicznych reklamach,najśmieszniejsza była jednak cenzura zabiegu trachotomii - wyglądało to dosć pociesznie.
a czemu nie dałem 10/10 -bo gdy Soo In jest Spoiler! na chemioterapii - nadal pozostaje piękna i cudna -zero zmian co mi laikowi wydaje się dość wątpliwe -za to można dłużej podziwiać jej zjawiskową urodę

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Re: [2004] Love Story in Harvard

Postautor: Maura » 18 lip 2010

Ze spoiler2ami... więc uważać ;p

Kolejna drama , której raczej nie zaliczę do ulubionych, a wręcz jestem na nią zła, że się okazała taka jaka była...
Tzn lubiłam ją jakoś tak doo 6 odcinka? Kiedy jeszcze to uczyli się na Harvardzie, miłość kwitła, było pięknie. Potem nie wiem czemu, ale podobały mi się fragmenty kiedy on jej nie chciał widzieć XP A POTEM to już tylko męczarnia, zazdrość, choróbska i takie tam inne. Nie wiem.. nawet świetny cast nie pomógł. Oczywiście Kim Tae Hee i Kim Rae Won byli przeuroczy ze sobą i tego im odebrać nie można. Sceny rozbrajały i w sumie można spłonąć z zazdrości ;p , ale np te własnie sprawy prawnicze już mnie w pewnym momencie zaczęły nużyć... nie jestem pewna czy dobrze pamiętam, ale czy tam coś nie było przypadkiem o zanieczyszczeniach? w kazdym razie całkiem interesująco się zapowiadało, ale ciągnęło się i ciągnęło i końca nie było widać o.0 A potem ta choroba i można się załamać. . . Nie wiem właściwie w czym tkwi problem bo widziałam dramy z o wiele bardziej zwariowaną historią (Thon, obejrzyj sobie Stairway to Heaven! tam KTH jest genialna ;DDD) ,ale jakoś tak nie wiem... z ciekawie się zapowiadającej dramy z każdym odcinkiem traciła w moich oczach... Bywały przebłyski fajności,ale trochę za mało...

No, ale w tym co napisał Thon jest sporo racji - albo dramę pokochasz, albo ją znielubisz.
W każdym razie to zdecydowanie nie jest moja ulubiona część z serii Lovers ^Ale np do dziś bardzo lubię słuchać OSTu ; )
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Maura pisze: nie jestem pewna czy dobrze pamiętam, ale czy tam coś nie było przypadkiem o zanieczyszczeniach?

Dobrze pamiętasz -wielka korporacja zatruwająca swoją fabryką chemiczną małe miasteczko .I wielka bezwzględna firma prawnicza kontra Hyun Woo.
A co do tego czy to dobra czy zła pozycja -kontrowersje budzi ogromne -ale jak ktoś zakocha się jak ja w niej to i małych wad nie zauważy -zresztą nie jest tak żle na soompi ta drama ma sporą popularność jak ktoś chce sobie poczytać to 317 stron przed nim :)co na starszą dramę chyba jest dość wysokim wynikiem
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 18 lip 2010

co na starszą dramę chyba jest dość wysokim wynikiem

No bez przesady, soompi nie jest młodym forum i też ma swoje lata, więc przypuszczam, że pierwsi zwolennicy tej dramy to ci, którzy oglądali ją na bieżąco. Swoją drogą to fakt - drama była szalenie popularna, w ogóle wszystkie dramy z serii Lovers robiły swego czasu robiły niesamowitą furorę, chociaż ta wydaje mi się w szczególności ; ) Ale prawdą też jest to, że nawet największe fanki Kim Rae Wona nie potrafią przebrnąć przez tą historię i w tym też coś jest. ^_~
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Maura pisze: że nawet największe fanki Kim Rae Wona nie potrafią przebrnąć przez tą historię i w tym też coś jest. ^_~

Fan Kim Tae Hee daje radę i się mu drama podoba , Stairway to Heaven - zaczynam dziś wieczorem tylko smuci mnie fakt iż często jest wymieniana w zestawieniach Spoiler! "najsmutniejsza drama" -czyli chlip chlip i twardy facet jak ja z pudłem chusteczek na podorędziu się szykuje

Wróć do „K-drama”