[2010] Sungkyunkwan Scandal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2010] Sungkyunkwan Scandal

Postautor: Eggie » 20 lip 2010

Obrazek

# Tytuł oryginalny: 성균관 스캔들
# Tytuł (latynizacja): Sungkyunkwan Seukaendeul / Sungkyunkwan Scandal
# Gatunek: komedia romantyczna, drama historyczna
# Liczba odcinków: 20
# Nadawca: KBS2 TV
# Emisja: 30.08.2010 - ?
# Czas emisji: poniedziałki i wtorki o 21:55

Obsada:

* Park Yoochun jako Lee Sun Joon
* Park Min Young jako Kim Yoon Hee
* Song Joong Ki jako Goo Yong Hwa
* Yoo Ah In jako Moon Jae Sin

w pozostałych rolach:

* Jeon Tae Soo jako Ha In Soo (przewodniczący samorządu szkolnego)
* Kang Sung Pil jako Im Byung Choon (zastępca przewodniczącego)
* Chae Byung Chan jako Park Dal Jae
* Kim Dong Yoon jako Seol Go Bong
* Seo Hyo Rim jako Ha Hyo Eun
* Han Yeon (한연) jako Kim Yoon Shik
* Im Jung Eun
* Sung Hyun Joo (성현주)
* Ryu Dam

Plot:
Sungkyunkwan to nazwa uniwersytetu, gdzie dzieje się cała akcja. Mamy erę Joseon, czyli przełom 17 i 18 wieku. Lee Sun Jun ma wszystko, by odnieść w życiu sukces - jest bogaty, zdolny i zdał na bardzo prestiżowy, męski uniwersytet. Jego życie ulegnie jednak zmianie, gdy pewna dziewczyna przebierze się za własnego brata, by udowodnić coś innym, a także sobie. Poznaje ona 3 głównych bohaterów (ehem, YaB, anyone?) i razem będą tworzyć "antyczne F4" :D
Jeszcze tylko wiemy na razie, że bohater Yoo Ah Ina będzie takim bad boyem, który buntuje się przeciw etykiecie i całej reszcie obyczajów.

Drama będzie oparta na bestsellerowej książce The Lives of Sungkyunkwan Confucian Scholars. Produkcją zajmie się Lemon Rain, czyli ekipa od That Fool. Nie trzeba oczywiście dodawać, że przez obecność gwiazd, a zwłaszcza pewnego pana, o emisję biły się wszystkie kanały, a wszystko - od kostiumów po OSTa - ma być na najwyższym poziomie.
Zdjęcia już się prawie kończą, stąd te wahania co do liczby epów; zaczęły się w maju.
Główną bohaterkę miała grać Jung Da Young, ale coś tam się pomieszało - ostatecznie mamy Park Min Young. Ciekawe, jak kolejna próba ukrycia płci się uda, bo na razie azjatyckie produkcje nie mają zbyt kolorowej (czytaj: przekonującej) historii...
Producenci określili ten serial jako połączenie HanaKimi, HYDa i... YaBa.

http://www.hancinema.net/korean_drama_S" onclick="window.open(this.href);return false; ... candal.php ---> trochę zdjęć
http://www.viikii.net/channels/goto/Sun" onclick="window.open(this.href);return false; ... anScandal# ---> viikii channel
http://www.hancinema.net/kbs-tv-series-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 24279.html - i tutaj trochę ciekawych pytać z konferencji prasowej :) Będzie trochę klat i niezręcznych sytuacji :D W każdym razie, mam wysokie oczekiwania, ma byc to dobra drama ale i niezła komedia :)

No i pierwsza poważna próba aktorska Chuna, bo BL raczej nie liczymy...

SKKS OST
http://www.mediafire.com/?8etj32f3v46y82f

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [2010] Sungkyunkwan Scandal [z]

Postautor: thon » 20 lip 2010

parę dni temu widziałem fotki z konferencji z bohaterami dramy - fajne stroje -trochę przypominały mi Jejoongwon choć drama ma być tak lekka jak Tamra - czyli dla mnie obowiązkowo do obejrzenia
inne obrazki TUTAJ
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 lip 2010

Info o dramie przewija się co jakiś czas, ale nie wiedziałam, ze to już tak niedługo.

Ojjj baardzo podoba mi się historia. Przypomina mi się od razu Painter of the Wind i tamtejsza akademia sztuki <3 A tu F4 jeszcze dochodzi i dziewuszka pośród nich i Yoochun jakkolwiek zagra i uroczy Yoo Ah In <3 edit I zapomniałam o Song Jung Ki'm to to już w ogóle uwieeeeelbieenie <333 ;D
Nawet do dziewuszki nie mam objekcji żadnych bo w I'm Sam była świetna ^^
Ciekawe, jak kolejna próba ukrycia płci się uda, bo na razie azjatyckie produkcje nie mają zbyt kolorowej (czytaj: przekonującej) historii...

Oj tam, np Moon Geun Young w Painter of teh wind była ślicznym chłopcem <3
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 20 lip 2010

Bardzo chciałabym napisać coś składnego ale jedyne co przychodzi mi do głowy odkąd znam mniej więcej plot i skład to:

"PIIIIIAAAAAAAAAAPIIIIIIIAAAAAAAAAPPIIIIIIII ŁAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA"

*macha rękami*

*mdleje*
:volli:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 20 lip 2010

Też jestem ciekawa tej dramki :D oj Maura zaraz spisujesz Miśka na straty -nie jest taki zły :D

ciekawa historia - zobaczymy jak z tego wybrną. Uff cos czuję, ze zamiast we wrześniu się zająć pracą znowu weekendy z maratonem dramowym :mrgreen:

*macha rękami*

*mdleje*

aż tak volli?
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 20 lip 2010

Maura pisze:Oj tam, np w Painter of teh wind była ślicznym chłopcem <3

A widziałas teraz jej zdjęcie TU -tu nie pomylisz jej ze ślicznym chłopcem,choć w Painter wyglądała też uroczo - jako chłopczyca też jest sympatyczna
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 lip 2010

oj Maura zaraz spisujesz Miśka na straty -nie jest taki zły

Ja go nie spisuję na straty ;p Ja do Miśka mam taką sympatię, żę w sumie obojętne mi jest jak zagra i tak będzie <3 O! ;p

Uff cos czuję, ze zamiast we wrześniu się zająć pracą znowu weekendy z maratonem dramowym

To będzie jesień ZUA ]:->
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 20 lip 2010

Maura, a czy któraś pora roku zła nie jest? ^^

Mnie osobiście ekscytuje Yoochun bo reszty za bardzo nie kojarzę, ale podobają mi się z wyglądu, więc na razie musi wystarczyć :P Oby tylko piosenki był adekwatne, bo miałam taką głupią myśl oglądając konferencję, ze zaraz zacznie lecieć "Almost paradise" :D
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 20 lip 2010

KartoflAnka pisze:aż tak volli?

:oops: ... jest gorąco... :oops:
:volli:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 21 lip 2010

jeśli będzie w poniedziałek i wtorek, to zaciekła walka o widza się szykuje (dong yi zaczęło nagle spadać w ratingach, zyskuje Giant i Gumiho Revenge, które teraz leci w pon i wt.)

ewentualnie jest wolne miejsce w soboty i niedziele o 21:45 na KBS1, ale wątpię, żeby to tam wcisnęli - raczej pon-wt na KBS2 będzie... (bo śrczw odpada przez Piekarza, a po nim ma lecieć Bi i Runaway)
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 21 lip 2010

Eh, kolejna drama na którą czekam :)
Choć przyznam, ze gdyby nie Miśki to pewnie bym nawet na tę dramę nie zwróciła uwagi... jakoś mnie nie przyciągają te stare klimaty (ale nie mówię, że odrzucają, żeby nie było hahaha).
Nie wiem, ja mam tylko wrażenie, że te stare klimaty + Miśki sprawią, że będę padać na każdym odcinku ;x To moze być ciężkie xP
Ale widać po konferencji, że obsada się swietnie dogaduje :)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 21 lip 2010

jordi pisze:jeśli będzie w poniedziałek i wtorek, to zaciekła walka o widza się szykuje (dong yi zaczęło nagle spadać w ratingach, zyskuje Giant i Gumiho Revenge, które teraz leci w pon i wt.)

Dong Yi spada jednak nadal od 15 tygodni ma 1 miejsce w rankingach oglądalności - a że do końca zostało 14 odcinków na pewno łatwo pozycji nie odda -odc 36 - oglądalność kraj/Seul 25.3%, 27.9%
a Giant odc 20- 18.9%, 19.6% o Gumiho szkoda wspominać odc 6 10.9%, 10.5%
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 21 lip 2010

Jestem pewna, że jeszcze im spadnie, jak SS wejdzie, choćby przez młodszą cześć widowni :P
Ja też przekonana nie błam co do takich bardziej hisotrycznych, ale po Iljimae juz nie mam żadnych obiekcji ^^ No i Muffin <3
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 21 lip 2010

Ja też przekonana nie błam co do takich bardziej hisotrycznych, ale po Iljimae juz nie mam żadnych obiekcji ^^

No ja przez tą 'historyczność' nie mogłam się jakoś zebrać do oglądania Iljimae aż mi koleżanka wcisnęła płyty z tym haha
I w sumie na dobre mi to wyszło bo... nie musiałam czekać aż kolejne epy wyjdą xP
Ale nadal jakoś pomijam te historyczne dramy ;x Już chyba mi się to nie odmieni xP
Może to dlatego, że wydają mi się cięższe... a często mam po prostu ochotę na coś lekkostrawnego.
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 21 lip 2010

Devi pisze:
Może to dlatego, że wydają mi się cięższe... a często mam po prostu ochotę na coś lekkostrawnego.

Nie są i lekkie - przygodowe prawie pozycje ,ogólnie historyczne dramy są bdobre a i lekka komedyjka w klimatach historycznych już od roku jest dostępna - gdzie pokłady śmiechu są lepsze niż niejednej współczesnej pozycji

Wróć do „K-drama”