[2010] Sungkyunkwan Scandal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2010] Sungkyunkwan Scandal

Postautor: Eggie » 13 wrz 2010

Jak po koreańsku nie mówisz, to i tak nic się z rawa nie dowiesz :D
Ciągle to viikii sprawdzam, ale tłumaczenie to już chyba jutro, bo na razie idzie powoli...

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 13 wrz 2010

Eggie "zapuszczę twoje "poluzuj pośladki"...teraz wszyscy pójdą grzecznie spać, jutro wrócą ze szkół bądź prac i napisy będą czekały...Tak?:) Czy mój optymizm przesadził?:)
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 13 wrz 2010

aj no. będzie kiedy będzie..tłumaczenie to wcale nie idzie tak raz dwa i gotowe.. wiec może dajmy Egg trochę luzu.. i tak mamy dobrze ze mamy kogoś kto nam to tłumaczy :)

w ogole co to za jakies dziwaczne formaty Episode 05: XviD-HANrel | XviD-Baros | XviD-MHaN | 450p-HANrel? HANrel to to samo co zwykły HAN?
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 13 wrz 2010

Zależy, o której przyjdziecie, ale do 14 softy chyba wyrobimy :D

Notatka moderatora
 Hmmm ja mam taką małą prośbę bo... no ja wiem, że tematy się zlewają, ale... czy o napisach i sprawach technicznych związanych z ich powstawaniem moglibyśmy rozmawiać w temacie o napisach? hm? dziękuję za uwagę i pozdrawiam
Maura : ) 
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 13 wrz 2010

evelinux pisze:w ogole co to za jakies dziwaczne formaty Episode 05: XviD-HANrel | XviD-Baros | XviD-MHaN | 450p-HANrel? HANrel to to samo co zwykły HAN?

HANrel to dawny HAN - ot grupa zmieniła oznaczenie relków,Baros -to podobno czeska grupa -jakośc niewiadoma ,MHaN -nie tykać -żle koduja ,piksele wielkie aż biją po oczach
450-HANrel - rozdzielczość 850x450 lepsza jakość obrazu od 624x352,słabsza od 720p :)
Notka z AM- Addiction :"As of 13th Sept 2010, HAN has changed its name to HANrel"
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 wrz 2010

http://sharingyoochun.net/2010/09/14/tr ... more-76015
Słowa do tego kawałka piosenki JaeJae - For you it's separation, for me it's waiting. <3

5 ep był trochę...nudniejszy. Odrobinkę. Choć może nie nudniejszy, ile spokojniejszy. Zaczęłam przywykać do szaleńczego tempa akcji i żartów, a tu nie było sobie czym pofolgować. Za to mnóstwo gadania, trochę się zaczęło rozjaśniać co i jak więc ok.
I patetyczność Sun Juna znowu wyszła w worka -_- I poświęcenie i heroizm. I dużo innych izmów.
W każdym razie, każdym razie, szkoda mi go było, bo YS trochę sie na niego podenerwował, a Sun Jun, choć wali prostu z mostu, ma w sumie dobre intencje i YS mu za to kiedyś podziękuje.
Trochę kombinowania ze strony prezesa, ze strony innego ugrupowania i teraz, by odkupić winy pobratymców, Świrus stanie do walki ramię w ramię z Noronem :D
Piękna piosenka JaeJae <3

A ulubiona scena? Znowu łóżkowa :D Tak się o nią obaj panowie martwili, że spać nie mogli ^^
I potem mina Jabola, jak zostawiła go na końcu w szczerym polu. Dobrze przynajmniej, że nie poleciała prosto do Miśkiego, tylko zatrzymała się przy profesorze ^^
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 14 wrz 2010

Eggie pisze:5 ep był trochę...nudniejszy. Odrobinkę. Choć może nie nudniejszy, ile spokojniejszy. Zaczęłam przywykać do szaleńczego tempa akcji i żartów, a tu nie było sobie czym pofolgować. Za to mnóstwo gadania [...]

Że co? Że ta odrobinka rozmów? Pffffhhh tam... ! Ja tam tego nawet nie zauważyłam... No i jak dla mnie to się coraz ciekawiej robi, chociaż fakt faktem - spokojniej.

I Misiek się jakby poprawił [Misiek - tradycyjnie - <333] ... W Jabolu rzeczywiście Yul drzemie niestety... serce się kroić będzie... No a do scen łóżkowych to jeszcze przytulanki przy łuku doszły...

Łonowy się domyśla ale jeszcze chyba nie bardzo wie czego... Podchody robi... Boski jest! Łajdak i pozer o dobrym sercu :D .

Noooo i jeszcze jedno - dwa razy przez Eggie mało nie udusiłam się ze śmiechu.
Pierwsze - gdy dyrektor wparował do gabinetu higienistki krzycząc "Jezuniu najsłodszy!" - pomijając samego "Jezunia" to pomyślałam, że to do Miśka było i swoim wewnętrznym wzrokiem widziałam już aureolę i gest błogosławieństwa ... i papa mobile (... lol - przepraszam - to przez te szaty białe).
Drugie - przy okazji "studenckiego ciała" - cóż, prawdą jest, że studenci owej akademii są... ciałem... :twisted: :twisted: :twisted: ... *powstrzymuje się od napisania jakim*
:volli:
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 14 wrz 2010

Odcinek zadedykowany technice naciągania cięciwy.
Bardzo podoba mi się rozwój interakcji pomiędzy bohaterami. W tym odcinku można było sporo rzeczy zauważyć.
Na przykład pan przewodniczący tego jakże "ponętnego" ciała studenckiego Spoiler! - przyznał się, że może robić sporo rzeczy (w tym beznamiętne wyrywanie kończyn), ale nie posunąłby się do zwykłego uszkodzenia ciała przeciwnika drągami,bo to byłoby poniżej krytyki - zabawny gość:) A ile w nim złości drzemie, jak wypowiada swoje kwestie to ma się wrażenie, że jest chodzącą bombą. Zresztą Lee Sun Joon jest jego polem minowym, na które chciał nie chciał - wciąż włazi.

Jabol zmiękciał:0 I tak sobie próbowałam wymyślić czemu się tak dzieje. I doszłam do takiej konkluzji...Być może w przeszłości miał do czynienia z jakimś słabeuszem, na którym w jakimś tam stopniu mu zależało i chciał go bronić, ale nie dał rady:( Ale to takie moje gdybanie tylko, więc wszystko wyjdzie w praniu:0

Nauczyciel też pewnie przyjdzie po rozum do głowy, skoro nauki jego mistrza jeszcze nie zostały wcielone w życie, to szansę da:0 Z ciekawości jak to się potoczy i właśnie dlatego, by to co jemu przekazano zostało przekazane bez względu na płeć, wieki wyznania:0 Chociaż w tej dramie akurat większość ważnych zagadnień nie do przeskoczenia wiąże się z płcią:)

I po zapowiedzi mam wrażenie, Spoiler! że Pan Przewrotny na bank macza łapki czerwonych kartkach, ale wyhaczyłam też hmmm jakby Jabola jako jego back-up...Domysły:)

Jutro szykuje się większa porcja akcji i Spoiler! to słodziutkie zrzucenie ciałka Kim Yoon Shika przez ramię w wykonaniu Jabola-będę przewijać na bank ze sto razy aż oczy nie wysiądą:)
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 14 wrz 2010

JAA, ale wy sie wczuwacie w tę dramę, jakie dywagacje, kto z kim, kto jest czyim ojcem, zachwyty nad panami pięknisiami.Uff!! Epickie!

Mnie to tylko łuki powstrzymały przed nie zaśnięciem, no i dramat Miśkiego. LOL dostał kawałkiem kija i już nie ma siły cięciwy porządnie naciągnąć, i tylko go zabandażowali - koreańska medycyna. I dzięki temu pokazał kilka nowych grymasów na twarzy.

Najlepsza scena - mojej kontemplacji - oświetlona słońcem twarz YoonShik( owej) i wąsy na jej twarzy, większe niż u Miśka, no bo z Jabolem się już nie mogła zmierzyć :mrgreen: Ech!!! Przewijałam to sobie ze trzy razy.

I największa miłość moja w tej dramie- Jabol aka Świrus. On ma wszystko takie duże -duża głowa, duże uszy, i idąc dalej usta, włosy, oczy :smitten:

I nadal podziw dla tych panienek za dźwiganie na głowach tych kilogramów sztucznego włosa. :victory:
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Najlepsza scena - mojej kontemplacji - oświetlona słońcem twarz YoonShik( owej) i wąsy na jej twarzy, większe niż u Miśka, no bo z Jabolem się już nie mogła zmierzyć :mrgreen: Ech!!! Przewijałam to sobie ze trzy razy.

Anulka nasze gdybania nawet nie dorównują temu stwierdzeniu. Twoje zdanie jest epickie:)jak mi takie duże wąsy umknęły...hmmm nie mam zielonego pojęcia. Natomiast scena z łukami w wykonaniu różnych osób -chciałam by dobiegła końca:0
Myślicie, że Jabol wynajął sobie to drzewo?:)
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Piżmak pisze:

Anulka nasze gdybania nawet nie dorównują temu stwierdzeniu. Twoje zdanie jest epickie:)jak mi takie duże wąsy umknęły...hmmm nie mam zielonego pojęcia. Natomiast scena z łukami w wykonaniu różnych osób -chciałam by dobiegła końca:0

o dzięki Piżmak właśnie mi przypomniałaś Jabola i jego drzewo :mrgreen: może i wynajął, w końcu dużo czasu na nim spędza, ale bardziej interesujące jest, co on tam strugał? i czy wystrugał do końca, bo zwietrzył machloje i mu drastycznie przerwano rzeźbiarstwo lokalne :smitten:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 14 wrz 2010

KartoflAnka pisze:
Piżmak pisze:

o dzięki Piżmak właśnie mi przypomniałaś Jabola i jego drzewo :mrgreen: może i wynajął, w końcu dużo czasu na nim spędza, ale bardziej interesujące jest, co on tam strugał? i czy wystrugał do końca, bo zwietrzył machloje i mu drastycznie przerwano rzeźbiarstwo lokalne :smitten:

Strugał? Widocznie tak się na Jabola zapatrzyłam, że nie przyuważyłam strugania... Podobnie z resztą jak wąsów Yoon Shika ... hmmmm... Co do drzewa to z pewnością jabłoń była... xD .Tzn... nie uświadamiałam nawet sobie, że myślę, że to jabłoń dopóki nie zaczęłam się nad drzewem zastanawiać i dopadła mnie wizja Jabola na jabłonce... I taka błogość po sercu mi się rozlała...

W ogóle mam wrażenie, że słowa "jabol" , "jabłko" i "jabłoń" wyjątkowo do tej postaci pasują. Są takie pełne i soczyste. Och! Niech już jutro będzie bo z tęsknoty zacznę zaraz jeszcze większe głupoty wypisywać!
:volli:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 wrz 2010

Może i dużo czasu na drzewie spędza, ale za to wszystko słyszy i reaguje ^^
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Strugał? Widocznie tak się na Jabola zapatrzyłam, że nie przyuważyłam strugania..

no Volli -strugał.!!! Ja widzę tylko jego, więc analiza moja jest dogłębna :mrgreen:

Może i dużo czasu na drzewie spędza, ale za to wszystko słyszy i reaguje ^^

Egg, bo w zasadzie z drzewa najlepiej widać i słychać no i jeszcze cię liście zasłaniają.

Co do drzewa to z pewnością jabłoń była... xD .Tzn... nie uświadamiałam nawet sobie, że myślę, że to jabłoń dopóki nie zaczęłam się nad drzewem zastanawiać i dopadła mnie wizja Jabola na jabłonce... I taka błogość po sercu mi się rozlała...

Hehe Volli jabłoń- wąż - Ewa - Jabol i dojdziemy do sedna :victory: oj kusi kusi :smitten:
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Czyli niedaleko pada jabol od jabłoni:)

A czy przypadkiem nie wystrugał tego śmiesznego czegoś, którym bawił się na zajęciach Misio? Ten przedmiot mi kostkę do gitary przypomina, zresztą ma chyba odrobinę złagodzić te otarcia , które powstają na wskutek naciągania cięciwy. Misio też miała całą łapkę poranioną, ale jakoś dawał radę.Zresztą jabol powiedział, że dzięki temu będzie mniej bolało:)
Obrazek

Wróć do „K-drama”