[2010] Sungkyunkwan Scandal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Sungkyunkwan Scandal

Postautor: Azzel » 15 wrz 2010

Ho, na pobudke poczytałam sobie wasze posty:D
zacznę od tego
I największa miłość moja w tej dramie- Jabol aka Świrus. On ma wszystko takie duże -duża głowa, duże uszy, i idąc dalej usta, włosy, oczy :smitten:

najkrócej rzecz ujmując za to go kocham:D zwłaszcza za drżący śnieżnobiały zgryz i duuuże oczy:D I dużą szopę no i dużą szatę:D jabłka, jabłonie, jabole o lala, w ogóle 6ep to raj dla Siarczanów :D Co do tego drewnianego czegoś struganego <lol tez nie kojarzę strugania ale wolałam na co innego patrzeć;p>, europejczycy używali skórzanych rzeczy na otarcia, widać ci drewniano preferują.

Z luźnych przemyśleń - czemu Yoon Shik ma buty ze skóry, a duża cześć coś ala zamsz z Deichmana? xD Wydawało mi się zawsze ze jednak skóra bywa droższa xp

Epy obejrzane na razie skrótowo, ale muszę parę rzeczy napisać i podzielić się moją miłością na prawo i lewo xp
EP 5&6
Miałam racje co do tożsamości zamaskowanego ulotkarza. Swoją drogą pół odcinka przeznaczonego dla niego to zbawienie dla mnie <3 Trochę bitki do tego wszystkie, no i , ranny rycerz mroku - me like it <3 Pominę to ze on już dawno powinien się wykrwawić itd. ale jakby zrobili coś tak potwornego to bym chyba z miejsca wyrzuciła całą dramę do kosza xp
W ogóle Jabol i czkawka, radar kobiecy po prostu boski. Jego mina na widok kobiet - bezcenna. Już nic nie mówiąc o rozmaśleniu jabola w scenie gdzieś tam za szopą.Jeszcze wracając do 5epa - pachnie pomijaniem Jabola jak w YaBie Jeremy, a łonowy trochę niczym ten cichy wybawca jest, tyle że ma z tego dobry fun jak dotąd^^ No i on na 95% wie że ona to nie on xp Co tez pokazuje zapowiedź w pewnym stopniu.

W politycznej działce - pojawia się przynajmniej dla mnie coś nowego - grupka co się na Jabola natknęła, ciekawe o cóż chodzi. Nie wiem czy przypadkiem jakiś zamach sie nie będzie szykował, ale to takie moje domysły xp Zaczyna sie ogólnie dziać również od polityczno-bojowej stronie, całkiem fajnie^^

No i na sam koniec - sceny ŁÓŻKOWE! ep. 5 - zamartwianie się, ep. 6 - zamartwiania ciag dalszy - tym razem o Jabola, a kolejne epizody to już w ogóle istne shonen-ai nam się szykuje... jak tu dotrwać do poniedziałku? xD

******Koniec posta randomowego i z małą ilością mądrej treści *******

Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 16 wrz 2010

Kochani, w pierwszym poście macie cały OST, z JYJami, Jaejoongiem i nawet nieemitowanym jeszcze Junsu <3
Thon cudotwórca załatwił :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 16 wrz 2010

Zacznę bardzo oklepanie, ale wtorek popołudniu to termin całkowicie zaklepany na SS. W następnym odcinku będzie się więcej działo niż w dwóch poprzednich, zresztą już mi to trochę przeszkadzało...to takie maskowanie faktów, bo przecież wiadomo, że Kim Yoon Shik nie kąpie się z chłopakami, więc logicznym jest, że wykrada się w nocy. Tylko gdzie - do rzeki? W jakieś tajne miejsce? Bo raczej nie do tego młyna, bo to chyba kawał drogi i poza terenem akademii, a godzina policyjna nadal obowiązuje:) Niby pierdoły, ale zastanawia mnie to, bo jako kobieta jednak potrzebuje się umyć, a nie tylko ochlapać kulfony i buzię woda z miski:)
Spoiler! W sumie viikii odwrotnie patrząc zrobiło dobrą robotę, bo paradoksalnie skróciło nasze męki wstrzymaniem na chwilę tłumaczenie:) Eggie dziś normalnie podkręciła śrubki i tłumaczenie wyszło w mig, czemu się nie dziwię wcale, bo każdy myśli sobie: "Kiedy to wreszcie będzie?" a nie: "Spoko chwilę dłużej poczekamy, to potem nie będzie się tak dłużyło w oczekiwaniach:) Ja jak zwykle przewrotnie ślę duże dzięki dla naszego dokiforumowego kolektywu tłumaczącego i składającego do kupy a także wyrazy wdzięczności dla zespołu viikii za skrócenie męczarni.Duża buzia:)

Nie będę spoiler2ować, bo pewnie zasiądziecie do tego odcinka chwilę później, więc powiem tylko, że scen KYS i LSJ jest od zatrzęsienia i większość z was powinna być zadowolona. Naprawdę dochodzę do wniosku, że zarówno Misiek jak i KYS potrafią dokonać cudu i naiwnie być może po tym odcinku znów wracam do toku myślenia:"Jak się włoży w coś wysiłek, to musi to przynieść efekt". Misiek jest przykładem tego, jak za niewielką ilością słów, emocji i działań może iść dużo dobrego. Cudotwórcą może bym go nie nazwała, chociaż to co już zrobił do tej pory a raczej do czego "popchnął" KYS za pomocą namów, troszkę wejścia na ambicję i szantażu emocjonalnego - jest godne podziwu:) Jak tak dalej pójdzie to postać grana przez miśka stanie się wzorcem do naśladowania, bo już nawet puszenie się nie przeszkadza. Poza tym ważna sprawa - mamy uśmiech - jeden bardzo naturalny i szczery, drugi troche jakby mu ktoś wepchnął coś w d..., ale jest:)

KYS = jego/jej pozytywna energia i młodzieńczy zapał w czynach obserwuje się bardzo przyjemnie. Zresztą to jest postać jakby z górnej półki, ponieważ rozśmieszy, jest nam jej żal, dopingujemy i w myślach życzymy jak najlepiej, ale nie sądzę, żeby z jej ust wyszło coś naprawdę żenującego i głupiego.Mimo młodego wieku, wielu ograniczeń związanych z mieszkaniem w takiej a nie innej rodzinie i przede wszystkim spraw wydawałoby się nie do przeskoczenia ze względu na płeć i idące za tym ograniczenia- jest pewna tego, czego się podejmuje i mało tego zasysnęła troszkę z Miśkowego mędrkowania i zaczyna prowadzić dyskusję i wierzyć we własne słowa (rozmowa z profesorem na początku). KYS - fighting!!!

Scen z Pchłą szachrajką nie było zbyt wiele dziś nad czym szczerze ubolewam, ale każde jego pojawienie się choćby na kilka sekund wywołuje uśmiech na mojej twarzy i wierzę, że w przyszłych odcinkach będzie nam dane zobaczyć więcej tego lukrowatego potwora:)

Jabol to sam miód, a sceny KYS I Jabol rozregulowały mi serce, nie wiem czy dam radę więcej;0 Jego uśmiech, rady wypowiadane obojętnym udawanym tonem, normalnie zrobił się z niego niezły podglądacz, jak nie na drzewie , to gdzieś na podeście, z boku. Spoiler! Raz obsłuży gorzelnością w imię dobrej formy dłoni innym razem przerzuci sobie KYS jak kukiełkę przez ramię.
Jest moim faworytem i to się nie zmieni i bardzo ale to bardzo chcę zobaczyć jego minę, gdy dowie się kim jest KYS:)

Pan przewodniczący powinien być jakimś oratorem (z tą różnicą, że mało kogo przekona do swoich racji), bo gada jak najęty. Im więcej czuje zagrożenia tym więcej miele ozorem, albo windykatorem - bo w zastraszaniu osiągnął swoje szczyty:)

Dobra koniec:0 Teraz poczytam wasze:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 16 wrz 2010

po odcinku 6, ahh kocham to <333
ależ stresujący był ten 6 odcinek, Jae Shin się pojawi, nie pojawi, pojawi, nie pojawi, ohh. Znaczy wiedziałam że się pojawi, kto by się przejmował tym że dostał strzałą w brzuch ;D coraz bardziej uwielbiam tę postać, w ogóle jakie on urocze minki czasem ma <333
president [a także jego siostra O.o] to dwie zdecydowanie znienawidzone przeze mnie postacie, po prostu nie mogę tego pohamować, no, eh O.o powinni ZGINĄĆ, zwłaszcza on xD
jak mi się nie chce czekać teraz tych pięciu dni żeby się okazało jak się zakończy ten turniej ;<
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 16 wrz 2010

Łaaaa... urocza jest ta drama... Nawet nie taka może znów ciekawa, ale urocza... Niewiele można dodać chyba do tego co napisała Piżmak (co za poooooost - piękny po prostu, piękny) ... ... ... W sumie, to się w tym momencie jednak serduszka same narzucają... ale powstrzymam się... nie wysercuję.

Azzel pisze:Już nic nie mówiąc o rozmaśleniu jabola

*notuje sformułowanie, aby później błyszczeć w towarzystwie*

I mamy uśmiechniętego Misia! I jabłka Jabola! A jak jej jabłuszko podrzucił... xD . Ta drama to istna szarlotka jest...
:volli:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 16 wrz 2010

to ja z innej beczki :mrgreen:

JYJ & various artists SS OST (2010)

Obrazek

Spoiler! Tracklist:
01. 성균관 스캔들
02. 찾았다 - 유천, 준수, 재중
03. 그대를 그리다 - 연정
04. Too Love - 준수
05. 너에겐 이별 나에겐 기다림 - 재중
06. 청춘스캔들 - 이민영
07. Sad To Say - 동욱
08. 사랑이란 - 정선아
09. 그대를 그리다 Acoustic Ver - 나라
10. 너에겐 이별 나에겐 기다림 Voice Ver - K
11. 자운영
12. TROUBLE MAKER
13. 유생들의 나날

http://www.mediafire.com/?gasz1uyohoycncw
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 16 wrz 2010

Zobaczcie jaką ślicznotę znalazłam na Soompi:) Przez chwile miałam wątpliwości kto gryzie jabłuszko, ale po 6 epizodzie zostały rozwiane:)

Obrazek

A ...i zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - Spoiler! jakim sposobem jabol dotarł na konkurs...Myślicie, że ktoś maczał w tym palce?
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 16 wrz 2010

OST jest piękny :) Dodałam go już wcześniej do głównego posta :)
Najfajniejsza jak do tej pory piosenka (po 2 przesłuchaniach) to ta od Junsu i ta Sad to say.

6 ep upłynął mi pod znakiem dręczenia się napisami, w dodatku przybiegłam do domu, żeby je skończyć - i skończyłam - a potem się okazała, że to był strzał w stopę, bo thon już je zrobił:D Mógł mi chociaż powiedzieć. :D Thon, nie chciałam podważać twojej pracy! Nie wiedziałam! :D

6 ep jest moim ulubionym jak do tej pory - te wspaniałe sceny między KYS i LSJ po prostu rozświetlają mi cały odcinek :D Poza tym, zawiązuje się mnóstwo intryg, no i Jabol! O.o Tylko Łonowy coś na dalszy plan zszedł....
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 16 wrz 2010

co za odcinek!
woreczki na nogach hmmm ja to już gdzieś widziałam...aaa wiem... w QSD:)
... ten trening był świetny,podwieszenia,biegi w terenie,linki, rzut w snopek siana LSJ sie nawet uśmiechał:)...ona biedaczka sobie zwisa, a on pod drzewem czyta prasówkę i od czasu do czasu na zegarek spogląda; piękne(i to jaki wypasiony)..i jaki był dumny z postępów w strzelaniu..i co za zakończenie i moje nerwy ... to był dobry odcinek! Genialny !
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 16 wrz 2010

Odcinek 6

ale beznadziejnego dublera/kaskadera dali Jaboli! no przecież widać że dubler ma mniejsze oczy i jak mu kawałek maski odsłonili to nie miał wąsów, a Jabol ma trochę >.<

no i za mało było w tym odcinku Joong Ki'ego -______-

no i nie wiedziałam że tak łatwo w takiej wątłej kobicinie dodać tyle sił w ciągu paru dni i tyle precyzji że była w stanie tak swobodnie napinać i strzelać do tarczy prawa
strasznie, strasznie i jeszcze strasznie naciągane to było
tak wiem że w tej dramie jest mnóstwo naciąganych rzeczy, no ale helloł XD

Jabol się nie wykrwawił przez całą noc? XD i całkiem nieźle się rusza jak na ranną osobę która straciła tyle krwi XD super niezniszczalny hero ^^
poza tym jaką on klatę, lepszą niż Micky XD

scena w zapowiedzi jak Jabol śpi przytulając się do Mickiego = bezcenna ^^

w ogóle to ja się obawiam że Jabol będzie tym trzecim, poszkodowanym ze złamanym sercem... klątwa Yula nie śpi >.<
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 16 wrz 2010

ep. 05 -->
"jak nie zdam egzaminu to nie będę mógł sobie pozwolić na konkubiny wiec muszę znosić mój stan z godnością" xD xD xD lol
jaki on jest sweet <3333

i do tego Jabol.. jaaa.. xD xD no ja nie mogę.. trzech takich sweetowców w jednej dramie to dla mnie za dużo bo nie wiem któremu mam kibicować..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 17 wrz 2010

Własnie ten zastanawiający brak wykrwawienia to był mój WTF odcinka, ale skoro jabol to jabol :D
A ten zegarek to on takich ruchem wyciągał jak iPoda jakiegoś ^^ najnowsza technologia lol :D

Ev, ten cytat miał źródło w wypowiedzi mojego brata z dnia poprzedniego ^^
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 17 wrz 2010

Eggie pisze:Własnie ten zastanawiający brak wykrwawienia to był mój WTF odcinka, ale skoro jabol to jabol :D

No co wy przecież jakąś kulkę ulepił z ziół czy innego zielska w magazynku w któym się ukrywał ,przyłożył do rany i mu to zatamowało krwawienie - zresztą do dziś pamiętam stary western gdy ranny traper tamował krwawienie piachem przykładanym do rany,to jabola metoda przynajmniej w miarę czysta była :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 17 wrz 2010

Jak go zobaczyłam lepiącego tę kulkę to byłam przekonana, ze zaraz wyciągnie zapalniczkę, bo wiadomo - ranę trzeba przypalić z prochem :D
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 17 wrz 2010

thon pisze:
Eggie pisze:Własnie ten zastanawiający brak wykrwawienia to był mój WTF odcinka, ale skoro jabol to jabol :D

No co wy przecież jakąś kulkę ulepił z ziół czy innego zielska w magazynku w któym się ukrywał ,przyłożył do rany i mu to zatamowało krwawienie

ale on wcześniej się przewrócił i stracił przytomność, dopiero jak się obudził zlepił sobie te ziółka XD
ale nie ważne ^^ ważne że żyje i będzie brał udział w zawodach.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"

Wróć do „K-drama”