[2010] Sungkyunkwan Scandal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2010] Sungkyunkwan Scandal

Postautor: evelinux » 02 paź 2010

ja myślę, że to jest dopiero 9 ep wiec Sun Jun Spoiler! sie jeszcze nie dowie o tym ze Yoon Shik jest kobietą

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 02 paź 2010

Matko,ale on jest tępy,Wielki stoi przed nim Spoiler! ubrany jak kobieta,a ten nie zauważył tego,chociaż patrzył na niego i aż ciężko przełykał ślinę. To już panu Łonowemu klocki widać że bardziej zaczęły wskakiwać jeśli chodzi o jego podejrzenia
Spoiler! Ale byłam rozczarowana,myślałam że Jabol ją zobaczy w tej sukni,jakiego on by wtedy dostał napad czkawki :D
I jak zwykle scena jak Spoiler! zasypiają. Jak ja kocham Jabola w tych momentach :melt:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
nati
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: nati » 02 paź 2010

Jestem po 10 epie i powiem WOW. Ta drama coraz to bardziej i bardziej mi się podoba. Początek wymiata i to dosłownie. Akcja w magazynie, oblizywanie warg i kolejna scena łóżkowa ^^ Spoiler! Potem robi się gęściej i ciężej. LSJ stanął przed trudnym wybore, nawet bardzo ale jego zasady są nie do przeskoczenia. W 11 epie to już na pewno ruszy lawina

Uwielbiam Fantastyczną Czwórkę. Tworzą świetną bandę przyjaciół, którzy sobie pomagają a sa przeciez tak różni, Spoiler! choć Yong Ha cały czas utrzymywał, że nie poszukuje złodzieja w celu uratowania Yoon Shika, jeno swojego Zakazanego Miasta. Ale ja tam mu nie wierzę ;-)
Świrusa wielbię bezgranicznie. Za przytulaniec w 9 epie i Spoiler! misję oddzielenia w nocy Yoon Shika i Sun Joon. A ile się biedaczek przy tym nacierpi ^^. On również starał sie uratować Yoon Shika na swój własny sposób. Martwi się o nią i to doskonale widać.
Co do Yong Ha Spoiler! to jest już prawie pewny, że Yoon Shik to dziewczyna. Jego mina, kiedy zobaczył ja w ubraniu kurtyzany- bezcenna. A jeszcze więcej pewności zdobył, kiedy Świrus nie pozwolił dotknąć swojej twarzy Yoon Shikowi.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 03 paź 2010

odcinek 10
nati pisze: Spoiler! oblizywanie warg

Mi od razu przypomniało się "Smile you" - podobne katusze przeżywał tam bohater (Hyun Su) gdy podczas śniadania patrzył na usta Jung In .
Dla mnie najlepsi bohaterowie to Świrus - jej on nawet biedaczek już spać normalnie nie może tylko musi przytulać się w nocy do Norona.No i oczywiście niezrównany tropiciel i zdobywca serca kobiet czyli Yong Ha.Narażę się poważnie Eggie ale Sun Joon to najsłabszy element całej fantastycznej czwórki -zbyt nieprawdziwy:bez ludzkich odruchów i namiętności niczym robocik mający w głowie mądrości przekazane przez Konfucjusza i ojca.
Ale moje serce oczywiście zdobywa Hyo Eun -siostrzyczka przewodniczącego - a to z powodu że oglądam jeszcze jedna z nią dramę i wydaje mi się że gra fajnie rolę zakochanej (bez wzajemności) dziewczyny z dobrego domu. No i Yoon Hee -aż sam sie oblizywałem na widok jej warg :) -dziewczę kusi nie tylko biednego SJ ale i mnie :twisted:
Jedenasty epek przyniesie pewnie udowodnienie niewinności dziewczyny,zaognienie relacji ojca z synem i może szatański plan Hyo Eun spędzenia nocy z biednym SJ.
Awatar użytkownika
Ar-Feiniel
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Ar-Feiniel » 03 paź 2010

thon pisze:Jedenasty epek przyniesie pewnie udowodnienie niewinności dziewczyny,zaognienie relacji ojca z synem i może szatański plan Hyo Eun spędzenia nocy z biednym SJ.

No mam nadzieję, że skończą już (pomyślnie) wątek kradzieży, bo chcę więcej scen gdzie członkowie Jalgeum Quartet mają trochę więcej luzu i razem kombinują co by tu zmalować dla samej zabawy. :) Oglądałam, po raz kolejny, wcześniejsze odcinki i mimo że cieszę się, iż Moon Jae Shin wie o podwójnej tożsamości Yoon Hee, bo robi się z tego niezła komedia, to trochę tęsknię za beztroskimi relacjami z odcinka 6 i 7 (zwłaszcza 7, mojego ulubionego :smitten: ). Coś za coś, bo teraz mamy ciągłe interakcje F4.
Stawiam na to, że z planu Hyo Eun nic nie wyjdzie, skoro Yong Ha planuje się w to wmieszać. Za zwodniczą piękną buźką kryje się iście przewrotny umysł. :lol:
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 05 paź 2010

odcinek 10 całkiem mi się podobał, ponieważ:
* JS był całkiem uroczy w tej swojej tępocie i jakie katusze przechodził przez te usta :P choć zdziwiłam się, że nie tknęło go inny głos Yoon Shika, jest taka chwila, gdy Yoon Hee mówi swoim naturalnym
* Świrusek ciężkie przechodził katusze, jakby zobaczył YH w stroju kurtyzany, to pewnie całkiem spałby w objęciach Norona :P
* nauczyciel, przypomniał YH, czyje imię będzie skalane, odniosłam wrażenie, że chciał jej pomóc, by się nie poddała
* wszyscy bardzo się starali pomóc YH, a Świrusek, nawet podstępnie zagrał, by jej nie wyrzucono :wink:

poza tym zastanawia mnie, czy:
* kurtyzana (Chul So, nie pamiętam imienia, chyba tak) nie zna już prawdziwej tożsamości YH (w końcu to ona pomogła jej się przebrać)?? I czy czasem ona też nie jest wmieszana w sprawę z testamentem??
* jak bardzo zaostrzą się relację między premierem i synem po ujawnieniu tej księgi, jak bardzo JS naruszy przywiązanie synowskie dla zasad i YH - przyjaciela, przy którym dziwnie bije mu serce :P
* jak potoczy się plan Hyo Eun i jak bardzo umoczy swe palce Yong Ha w tej kwestii xD
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 05 paź 2010

A ja szczerze to wynudziłąm się jak mops na tych epach, do tego obejrzałam rawa do 12 - i parę chwytających za serce scen jest, więc powrócę chętnie :mrgreen:
Macający wszystkich Łonowy jest przeepicki, tylko kiecki zmienia i kokardy :mrgreen:
Jabol pilnie strzeże " ogródka" Kobiety z wąsami a miśki z wprawą rozstawia namiocik -tyle moich wzruszeń. Pewnie jakby to przyśpieszyli nabrało by tempa, bo jakoś znudziło mi sie wgapianie w twarze wszystkich łądnych panów.
a ta z brwiami, jak z cyrku osobliwości, jak ryknęła płaczem, to się zrobiła piękna niczym Obcy - ostatni pasażer nostromo :omg:

to mnie jednak wzruszyło :giggle:

Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 05 paź 2010

Ja bym się za to nie obraziła jakby vikii przestało świrować i zdecydowało się czy wypuszcza softy czy nie,bo nieźle namieszało z tą licencją. Jak tak dalej pójdzie będę musiała oglądać rawa,nie rozumiejąc w ząb,a wgapiając się tylko w twarzyczki F4 :cry:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 05 paź 2010

A ja tłumaczyć nie moge!
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Ar-Feiniel
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Ar-Feiniel » 06 paź 2010

Eggie pisze:A ja tłumaczyć nie moge!

Na soompi ludzie zamieszczają całkiem dobre opisy scen ze streszczeniami co kto mówi, a nawet dokładne tłumaczenia dialogów z poszczególnych scen (z naszymi pięknymi). Ja wczoraj posiłkowałam się nimi oglądając odcinki 11 i 12 i nie miałam problemów ze zrozumieniem sytuacji. Poza tym paru forumowiczów planuje robić angielskie napisy we własnym zakresie, do czasu kiedy wyjaśni się sprawa licencji na viikii. Osobiście nie wiem dlaczego mają taki problem z tym, że ludzie wykorzystują ich napisy do robienia hardsubów (pomijając kwestię, że nie widzę sensu w robieniu hardsubów, skoro szybciej jest nałożyć napisy w pliku tekstowym podczas oglądania). Gdybym to ja była tłumaczem to wisiałoby mi to jak kilo kitu, pod warunkiem, że dostałabym credits. W końcu te pliki filmowe nie są udostępniane bezpośrednio na viikii, więc stacja też by się nie przyczepiła. :? Skoro jednak taka ich wola, to trzeba to szanować.

Ostatnie odcinki (11 i 12) były jak zwykle cudowne, na przemian zabawne i dramatyczne. Nie byłam specjalnie zaskoczona zakończeniem 12 odcinka, bo coś podobnego wydarzyło się w powieści, ale jestem ciekawa co dalej, bo w książce był to moment kiedy Moon Jae Shin odkrył, że Yoon Hee jest dziewczyną, co w dramie już miało miejsce. Wszyscy bohaterowie mieli wspaniałe momenty w tych odcinkach, ale największe brawa dostanie ode mnie tym razem Moon Jae Shin, za niebywałą odwagę. Serce mi się łamie na myśl o tym, że i tak, mimo wszystkich jego starań, nie dostanie upragnionej dziewczyny. Z drugiej strony gdyby Sun Joon musiał zrezygnować z Yoon Hee to też byłby dla mnie dramat. Oglądałam dramy, w których kibicowałam aby to 2nd male lead był zwycięzcą, ale nie zdarzało mi się, żebym kochała wszystkich bohaterów w takim samym stopniu (i to w dużej mierze za ich fantastyczne osobowości, bo wcześniej tylko Song Joong Ki był dla mnie przystojny, podczas gdy pozostali aktorzy wydawali mi się niezbyt atrakcyjni) i z każdą sceną zmieniała ship. Nie chce mi się wierzyć, że pozostało tylko 8 odcinków i koniec. Mam pewne podejrzenie, że Mary Stayed Out All Night wypełni moje poniedziałki i wtorki, ale czy będzie to tak samo uzależniające jak SKKS?
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 06 paź 2010

Znalazłam jakieś softy do ep 12,sama ich jeszcze nie przeglądałam
http://www.4shared.com/document/bQkZyUqG/Sungkyunkwan_Scandal-_E12-1010.html
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Ar-Feiniel
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Ar-Feiniel » 06 paź 2010

anna-banana pisze:Znalazłam jakieś softy do ep 12,sama ich jeszcze nie przeglądałam
http://www.4shared.com/document/bQkZyUqG/Sungkyunkwan_Scandal-_E12-1010.html

Te napisy pochodzą z soompi i jest to bardzo okrojona wersja, ale inni już pracują nad uzupełnieniem brakujących dialogów. :D

EDIT

Gotowa wersja napisów do odc. 12 :D
http://www.mediafire.com/?8rs7iprkx7591mt" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 07 paź 2010

Ar-Feiniel pisze:Te napisy pochodzą z soompi i jest to bardzo okrojona wersja, ale inni już pracują nad uzupełnieniem brakujących dialogów. :D

Ano,wiem że z soompi. Wiem również że wersja okrojona,bo przeglądłam je dopiero teraz.
Ktoś ma namiary na napisy do ep 11?
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 07 paź 2010

w sumie to jakoś śmiesznie wyszło z tymi napisami - najpierw się pojawiła 12, a o 11 ani widu ani słychu?:) W ogóle, to wczoraj powiedziałam Beniakowi, żeby nie marzył w najbliższej przyszłości, że ujrzy SS z napisami...i jak ja mu teraz spojrzę w twarz...(szczęśliwa na maksa).

Po co ja wczoraj te rawy do 1 w nocy oglądałam?Who knows:)
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 07 paź 2010

Hmm,no ja również nie rozumiem dlaczego zrobił ktoś napisy do ep 12. Bo ja mimo że napisy do ep 12 się zdobyło,ale jak to tak oglądać 12 zanim obejrzało sie ep11? Ktoś chyba nie pomyslał. Ja na razie rawa nie tykam,bo to jeszcze bardziej by mnie rozochociło.
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-drama”