[2010] Sungkyunkwan Scandal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Re: [2010] Sungkyunkwan Scandal [z]

Postautor: Devi » 17 sie 2010

Też mi się ta szkoła z Iljimae kojarzy - jak do tej pory moja jedyna drama historyczna, genialna nawiasem więc mam nadzieję że SKKS będzie co najmniej równie dobre :)

Mi może nie tyle cała szkoła się skojarzyła co pojawienie się tego zamaskowanego typa w czerni skaczącego po murze xPPP

Aż mi się cieplej na żołądku robi jak mojego Misia widzę :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:

Ja Miśkiego uwielbiam ale bynajmniej nie za jego twarz.... xPPPP
A jeszcze do tego te ich... kapelusiki tutaj (nie znam się na koreańskich strojach, nie wiem jak to się nazywa xPPP) to już w ogóle ten jego wygląd hehe :D Ale i tak <3

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 18 sie 2010

Devi pisze:A jeszcze do tego te ich... kapelusiki tutaj (nie znam się na koreańskich strojach, nie wiem jak to się nazywa xPPP) to już w ogóle ten jego wygląd hehe :D Ale i tak <3

no więc ten okrągły wyrób z bambusa i końskiego włosia to "gat" a dokładniej odmiana paeraengi ( jest jeszcze odmiana zwana satgat- taki stożkowy z sześciokątną podstawą - nosił to JGS na początku Hong Gil Donga),ale za nic nie mogę znaleźć nazwy tego jak mniemam akademickiego ( bo uczniowie w "Jejoongwon" też takie nosili więc strzelam że to szkolna czapa ) nakrycia głowy - bo google nie współpracuje ze mną dziś wyjątkowo - czy ktoś wie jak nazywa się taka czapa?
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 18 sie 2010

nie wiem jak sie nazywa ta czapa,ale też mam zachwyt co do niej i w ogóle to sama chętnie bym się w to ubrała :smitten:

Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 18 sie 2010

Oglądam teasery, trailery i prewjuwy, czytam sobie temat i po prostu topnieję w oczekiwaniu... Bo z tego co na razie podają w ramach przystawki wynika, że zanosi się na dobrą zabawę...

I przepraszam za offtop jaki tu nastąpi ale nie mogłam sie powstrzymać:
KartoflAnka pisze:nie wiem jak sie nazywa ta czapa,ale też mam zachwyt co do niej i w ogóle to sama chętnie bym się w to ubrała :smitten:

Spoiler! Obrazek

Taaak... Oto jest podstępny, zbrodniczy plan Anullki jak rozebrać Mickiego...
*idzie poskarżyć się Eggie*
:volli:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

tylko że na zdjęciu jest właśnie "sangtu" - ta kitka na górze czyli to co "gat" ma ochraniać od deszczu :)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

tylko że na zdjęciu jest właśnie "sangtu" - ta kitka na górze czyli to co "gat" ma ochraniać od deszczu

ano wiem, ale akurat tu chodziło o kieckę, ale znalazłam lepszą w motylki i te butki ich i tu jest ten kapelusz, co fazujemy - nigdzie nie mogę tez znaleźć jako się zowie :D

Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 18 sie 2010

Volli pisze:Oglądam teasery, trailery i prewjuwy, czytam sobie temat i po prostu topnieję w oczekiwaniu... Bo z tego co na razie podają w ramach przystawki wynika, że zanosi się na dobrą zabawę...

I przepraszam za offtop jaki tu nastąpi ale nie mogłam sie powstrzymać:
KartoflAnka pisze:nie wiem jak sie nazywa ta czapa,ale też mam zachwyt co do niej i w ogóle to sama chętnie bym się w to ubrała :smitten:

Spoiler! Obrazek

Taaak... Oto jest podstępny, zbrodniczy plan Anullki jak rozebrać Mickiego...
*idzie poskarżyć się Eggie*

Skraż skarż, muszę być na bieżąco :D Anno, trwoga, ale póki kontemplujesz zaledwie jego cześci garderoby to usnę spokojna ^^
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Skraż skarż, muszę być na bieżąco :D Anno, trwoga, ale póki kontemplujesz zaledwie jego cześci garderoby to usnę spokojna ^^

no wiecie :mrgreen: jakbym już miała rozbierać w pierwszej kolejności to byłby mimo wszystko Yunho :smitten: potem Junsu, a miśki pewnie sam by się rozebrał :mrgreen:

ja tu na powazne tematy...
a znalazł ktoś jak ta czapa z koralikami sie zowie, bo ja obczaiłam już wszelakie nakrycia o dziwnych nazwach a tego nie mogę :melt:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

KartoflAnka pisze:a znalazł ktoś jak ta czapa z koralikami sie zowie, bo ja obczaiłam już wszelakie nakrycia o dziwnych nazwach a tego nie mogę :melt:

toż przecież ci napisałem że to "gat"
http://en.wikipedia.org/wiki/Gat_%28hat%29" onclick="window.open(this.href);return false;
za to jak się nazywa te nakrycie na głowę z wyglądu jak usztywniony worek na kapcie :) to nie wiem
Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 18 sie 2010

KartoflAnka pisze:

no wiecie :mrgreen: jakbym już miała rozbierać w pierwszej kolejności to byłby mimo wszystko Yunho :smitten: potem Junsu, a miśki pewnie sam by się rozebrał :mrgreen:

Micky Yoochun zatelefonował, że jest bardzo rozczarowany twoją postawą. Tak nisko go cenisz :D :D :D
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 18 sie 2010

no wiecie :mrgreen: jakbym już miała rozbierać w pierwszej kolejności to byłby mimo wszystko Yunho :smitten:

A sio sio sio od Uno xP

a miśki pewnie sam by się rozebrał :mrgreen:

Smutne ale prawdziwe bwahahahahah *pokłada się ze śmiechu*

za to jak się nazywa te nakrycie na głowę z wyglądu jak usztywniony worek na kapcie :) to nie wiem

to określenie 'worek na kapcie' jeszcze pogłębiło mój śmiech xP
Ale może nie ma sensu szukać prawdziwej nazwy... ja jestem za 'workiem na kapcie' xP

No i w ogóle widzę, że thon tutaj specjalista :D
dzięki za info :)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 28 sie 2010

Ja chciałam tylko powiedzieć że
A/ na viikii jest już kolejny preview jak ktoś jest zainteresowany, choć wygląda podobnie jak poprzedni no i jak już w pn ruszają to chyba nawet nie warto....
B/ podejmuję heroiczną próbę tłumaczenia serialu na polski na viikii. Sama nie oglądam, ale jeśli ktoś lubi w polskimi, to obiecuję tłumaczyć w przeciągu 2, 3 dni, więc myślę że warto poczekać (jeśli ktoś lubi polskie napisy, podkreślam). Już kilka razy tłumaczyłam różne rzeczy, myślę, że nie będzie to wybitnie żenujące tłumaczenie więc polecam się na przyszłość ^^
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 sie 2010

Eggie pisze:B/ podejmuję heroiczną próbę tłumaczenia serialu na polski na viikii. Sama nie oglądam, ale jeśli ktoś lubi w polskimi, to obiecuję tłumaczyć w przeciągu 2, 3 dni, więc myślę że warto poczekać (jeśli ktoś lubi polskie napisy, podkreślam). Już kilka razy tłumaczyłam różne rzeczy, myślę, że nie będzie to wybitnie żenujące tłumaczenie więc polecam się na przyszłość ^^

polski język -piękny język - szkoda tylko że napisy robisz na vikii -buu - zresztą zrób na vikii ,daj nam txt a ja oferuję się zrobić czasówkę do normalnej wersji
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 28 sie 2010

thon pisze:
Eggie pisze:B/ podejmuję heroiczną próbę tłumaczenia serialu na polski na viikii. Sama nie oglądam, ale jeśli ktoś lubi w polskimi, to obiecuję tłumaczyć w przeciągu 2, 3 dni, więc myślę że warto poczekać (jeśli ktoś lubi polskie napisy, podkreślam). Już kilka razy tłumaczyłam różne rzeczy, myślę, że nie będzie to wybitnie żenujące tłumaczenie więc polecam się na przyszłość ^^

polski język -piękny język - szkoda tylko że napisy robisz na vikii -buu - zresztą zrób na vikii ,daj nam txt a ja oferuję się zrobić czasówkę do normalnej wersji

Mogłabym nawet to zrobić, ale naprawdę musiałbyś całą czasówkę zrobić sam, bo ja az tyle czasu nie mam, a wiesz jak jest na viikii - tam tylko wystarczy wpisać w luki i już jest gotowe (dlatego się zdecydowałam ^^). Niemniej, mogę przekład gromadzić w pliku i potem ci wysłać - jak masz coś ochotę z tym zrobić, to jak najbardziej proszę :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 28 sie 2010

Eggie pisze: a wiesz jak jest na viikii - tam tylko wystarczy wpisać w luki i już jest gotowe (dlatego się zdecydowałam ^^). Niemniej, mogę przekład gromadzić w pliku i potem ci wysłać - jak masz coś ochotę z tym zrobić, to jak najbardziej proszę :)

Subedit to potężne narzędzie i robić w nim nawet czasóweczkę mozna bez problemu - wystarczy sam tekst :)

Wróć do „K-drama”