[2010] Sungkyunkwan Scandal

seriale z Korei
Awatar użytkownika
arduinna
Oglądam regularnie xD

Re: [2010] Sungkyunkwan Scandal

Postautor: arduinna » 14 lis 2010

dla fanek(ów) paringu Świrusek/Kanarek świetna edycja, dla mnie to jednak najlepsza dramowa para ever
w video są wplecione sceny nie z dramy przez co nie jest tak niewinnie, w ramach ostrzeżenia jakby ktoś nie chciał takich oglądać :)
http://www.youtube.com/watch?v=Gt3PmIJjoYk&feature=sub

Awatar użytkownika
martan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: martan » 12 lis 2011

Wypada mi coś napisać w wątku tej dramy :)

Zawsze będę czuć do niej pewien sentyment, bo to moja pierwsza tak długa drama. Chyba pierwsza w której poczułam tak naprawdę o co chodzi w tym gatunku i zakochałam się :D
Sungkyunkwan Scandal , to takie moje odkrycie z YT, zobaczyłam kilka obrazków i po prostu poraziło mnie. Powiedziałam sobie że jeśli nawet ten film jest o niczym muszę go obejrzeć, choćby kawałek. Nie tylko dotrwałam do 20 odcinka., ale bardzo mi się podobało. Bohaterowie, muzyka, fabuła, kostiumy , scenografia właściwie wszystko tworzyło cudowną całość od której nie mogłam się oderwać. O tym że całkowicie pochłonęła mnie historia Kim Yoon Hee z pewnością świadczył fakt że złościły mnie jej wybory oraz pomroczność w kwestii mężczyzn.
Ale dzięki temu właśnie otrzymaliśmy świetną parę, Świruska i Kanarka o czym wspominała wyżej arduinna. Panowie zagrali wspaniale, obydwaj, ale u mnie ze wskazaniem na Song Joong Ki.
Wiem że wielu osobom się ta drama nie podoba, zapewne wynika to ze zmęczenia "materiału" czyli ilości wcześniej obejrzanych dram. Dla mnie jako nowicjusza w temacie, była objawieniem i odkryciem. Nawet jeśli mam kilka krytycznych uwag np.do zaplątanych wątków politycznych, rozciągania w nieskończoność relacji głównej pary, oraz kamiennej twarzy Micky Yoochuna, to nie zmieniam zdania dla mnie był to świetny film.

Myślę że mimo wszystko wpisuje się w koreańską świadomość o czym świadczy fanowskie podejście do sprawy w tej kwestii

Obrazek

I mój ulubiony film z realizacji tej dramy

" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 13 lis 2011

martan pisze:Wiem że wielu osobom się ta drama nie podoba, zapewne wynika to ze zmęczenia "materiału" czyli ilości wcześniej obejrzanych dram.

ja się dalej zastanawiam, w jakim stanie był scenarzysta, kiedy to pisał :rolly:

Bo nie dość, że mamy dramę historyczną, to do tego jakieś F4, twór niemal tematyki szkolnej, plus dziewczynę pod przykrywką ....to naprawdę cud, że to się w ogóle dało oglądać _^_

Ale no nie oszukujmy się, osią i główną atrakcją tej dramy był Bromance przez duże "B" :D

Cudowne role Joongkiego i Joahima :fav: Ta lekkość, ta chemia, te wszystkie drobne gesty, spojrzenia - bromance'owy raaaaj :rolly: Kto by się tam przy tym przejmował główną parą? (no ja nieee XD)

Ale dobra dobra, nawet patrząc ogólnie to mi się tą dramę dobrze oglądało, a była takim moim wieczornym przerywnikiem w semestrze zimowym ( może z tego zimna i zmęczenia nie byłam wymagająca?) ...ale nie, ona była nawet przyzwoita. Plot jak to plot - no tam już natrzaskali wszystkiego, co oklepane, więc chociażby z racji tego nie było się co spodziewać fajerwerków. Ale to grało jakoś, gówna czwórka ( z naciskiem na dwójkę :wink: ) dawała radę, przewodniczący był porządnym głównym złym i należycie czynił zło .....więc źle nie było :wink: .

Ale tą dramę polecam w szczególności dla pięknego wątku bromance'owego (:
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 05 lut 2012

Obejrzałam tylko jeden odcinek i nie spodobało mi się dlatego nie będę dalej tego oglądała.Choc Song który był pokazany naprawdę niewiele spodobał mi się no ale to nie wystarczyło by to kontynuowac.Czytając plot miałam wrażenie kolejnej HYD więc odpuszczam sobie chociaż widzę że w większości postów są pozytywne
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
iwunia_86
Co to jest dorama? o_O

Postautor: iwunia_86 » 11 lut 2012

No cóż każdemu co innego się podoba. Ja również byłam strasznie negatywnie nastawiona do tej dramki i prawie na siłę wysiedziałam przy pierwszym odcinku i przez nudę zmusiłam się do obejrzenia drugiego odcinka - bo inaczej pewnie pozostałabym na pierwszym. Ale obejrzałam 2 potem 3 itd. i ocknęłam się dopiero przy 20 odcinku... Całą dramę pochłonęłam w kilkanaście godzin w tym nie przesypiając nocy - rzadko się zdarza by jakaś drama tak przypadła mi do gustu... Dramka jest po prostu genialna i radzę Ci nie poddawać się przy pierwszy odcinku bo ja o mało tego nie zrobiłam i teraz bym tego strasznie żałowała....
Najfajniejsze postacie jak dla mnie to; Świrusek i Włosy łonowe... Lubiłam też pozostałą dwójkę, ale tamci byli the best... Zwłaszcza Goo Yong Ha... Od pierwszego odcinka zastanawiałam się czy będzie dobry czy zły. Zawsze kiedy pojawiał się na ekranie mimochodem chciało mi się śmiać. Tak sympatycznej postaci dawno nie oglądałam. Szkoda mi było Świruska bo był o wiele lepszy od Mężulka. Jak dla mnie Mężulek był zbyt pedantyczny i bufonowaty.

Jedyne co mnie wkurzyło to zakończenie. Jak dla mnie trochę było niedopracowane i niestety niewyjaśnilu kilku istotnych kwestii...

Więc polecam tą dramę z czystym sumieniem mimo, że jest to drama historyczna -a nie cierpię takiego gatunku - to jest ona jedną z moich ulubionych dram. Pierwszy odcinek nienależy do ciekawych ale już gdzieś od połówki 2 odcinka akcja nabiera tępa i koloru...
Awatar użytkownika
kleeseol
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: kleeseol » 06 sie 2012

Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale ;) W sięgnięciu po tę dramę pomogło mi Rooftop Prince. Jestem pod wielkim wrażeniem gry Park Yoo Chun'a - ten książęcy ton, z którym mówił był nieziemski :D Poza tym naprawdę zauroczyła mnie era Joseon ;) Mam nadzieję, że Sungkyunkwan Scandal mnie również pod tym względem nie zawiedzie. Widzę, że w cast'cie jest i Park Min Young, która w City Hunterze, wzbudzała we mnie mieszane uczucia. Tutaj, jednak ciekawi mnie jej wątek, zobaczymy jak spisze się w męskiej roli ;)

Wróć do „K-drama”